Důchody DOPLNĚNO!!!!


Vyhýbám se tématům, kde bych mohl být  ve střetu  zájmu. Nehodlám Kosu využívat  k obhajování svých  osobních zájmů.I  když jakákoliv představa, že bych vůbec  cosi prosadil přes  tenhle miniaturní  blog, je  neskonale  směšná. Jen se chci  vyhnout podezření, že  používám i já dvojí metr, když  jde o něco, z čeho třeba mohu profitovat a když  se jedná o to ostatní. A  nejsnáze se to realizuje tak, že  tato témata  prostě pominete.

Nicméně  po páteční trmě  vrmě  ve  sněmovně, kde  se projednávaly  znovu  důchody, respektive jejich  navýšení pro rok 2021, mi  nic jiného, než pokus   o krátký komentář  – nezbývá. Komentář o politice, důchodech, pokrytectví,  politikářském neumětelství a naopak o politické vychytralosti.

Začnu jednoduchým prohlášením – kdyby  bylo po mém  tak se penze  od  1.1.20212 zvednou  o povinnou  valorizaci a  tím to končí. Žádné  další  tři stovky  bych nepřidával. Není to póza, takhle  jsem odpověděl Intibovi před  časem  v Trikoloře  na  SVSK. Přesto,  že se mne ta  valorizace  týká a  logicky, stejně jako každému jinému, se mi peníze  hodí. Nicméně  to prohlášení ohledně  držení se při zemi jsem pronesl v  době, kdy  ten valorizační  zákon teprve mířil do sněmovny. Nikoliv  teď, kdy už je rozhodnuté a je  strašně  snadné být „poslední spravedlivý“, co má jistotu, že těch + 300 ho stejně nemine.

Je mi jasné, tak jako všem ostatním,   že  jde o nakupování  voličů. Především Babišem, ale i ČSSD. 

Nicméně  tohle přece muselo být zřejmé  úplně každému po krajských  volbách  v minulém  roce, které Babiš, přes  veškerou snahu a uplácení voličů – PROHRÁL. Tehdy v mém komentáři stálo, že  důchodci mohou být  s výsledky mimořádně spokojeni protože  to znamená  zvýšenou valorizaci  jak pro rok 2021, tak i pro 2022.

Konkrétně  tohle:

A seniory evidentně virus nezastavil. Ale protože celková účast vystřelila do mimořádné výše, troufnu si tvrdit, že z celkového hlediska se můžeme těšit na opravdu významný volební úplatek ze státního, tedy našeho, pod oficiálním názvem valorizace důchodů na rok 2021, ale především 2022.

To druhé  se událo právě minulý pátek. Nechápu  ten  údiv  a rozhořčení  opozice  a  řeči  o nákupu  hlasů.  Ti nejvíce  se pohoršující  – z ODS a  od Kalouseksirotků by  udělali nejlépe, kdyby  se podívali na  to  jaká zvěrstva  tehdy s lidovcem Kalouskem prohlasovali ohledně  sociálních dárků voličům na posledních schůzích sněmovny  v  roce 2006 proti  vůli tehdy  vládnoucí  sociální demokracie. Ale  dá jim připomenout  i účelové  předvolební  zvýšení  důchodů v  roce  1997 o cca  8%  a  o celých deset procent v roce  2008!

O  zločinu  vůči státnímu rozpočtu loni při rušení superhrubé mzdy  vůbec nemluvě!  Tenhle  zářez  do státní  kasy je smrtelný.

A  tihle se nyní křižují a zaklínají,  že  důchodci  dostanou  tři stováky  nad valorizaci ze  zákona? Že to je  rozvrácení  státních financí?

Po rozdávacích  covidových orgiích letos  na jaře, kdy  ať  vláda  navrhla  schválila  jakékoliv náhrady, dotace  nebo covidové podpory, to opozici bylo vždycky  stále málo?

A  co  její neustálé  hecování  kabinetu, aby  konečně  začal vydávat  2%  HDP tzv. na obranu, protože  co tomu  řeknou naši spojenci, že  tenhle  úzus  neplníme??? Co tomu  řeknou  naši spojenci? Zeptal se někdy někdo, co tomu říkají  naši důchodci? A  to jd eo skoro 3 miliony  voličů!

Deset miliard, které  reprezentuje  těch 300 navíc  pro každého penzistu reprezentuje  jsou opravdu nemalé peníze. Zejména  při  těžce  zadluženém rozpočtu. Ale přesně o stejnou sumu  jsme  zaplatili  více, když  se podepsal s  Američany kontrakt  na  dodávku  jejich  helikoptér pro AČR místo  britsko italských,  ačkoliv  ty  si klidně objednal  pro část  svých jednotek Pentagon…. Vydal jsem o téhle rozkrádačce, která nechala  opozici  úplně  v klidu /co by  tomu řekli naši spojenci/, celý seriál článků.

A potom všem  to  opoziční hýkání, zaklínání se našimi dětmi a vnuky, co  ty nezodpovědné důchody rozežraným penzistům  v budoucnu zaplatí? Co si to vůbec  ptákostrana  a Kalousekpohrobci dovolují???

Pro ně  evidentně  existuje  několik kategorii  občanů. Chápu, že  na  úplném vrcholu jsou  oni sami. Na  sebe politikáři nikdy  nezapomenou. Pak není dlouho nic, až přijdou podnikatelé. Často mám  dojem , že  to je nějaký  druh nadlidí. Těm se tu sníží daně, tu  přihrají nějaké podpory, pro ně jsou  evropské programy, atd. atd. Běda, když  se  v parlamentu objeví  něco, co  jim nejde na  ruku. Klasicky  dříve  EET  nebo dnes  komunistický návrh na  zakotvení  pěti týdnů  dovolené.  Ten  už  spadne  zjevně pod stůl. Opozici, ale i vládnímu  ANO se jej  dařilo  šikovně  blokovat. 

Opět  modří  a topáci  vřískali, jak  to přivede české podnikatele  na buben.  Samozřejmě  totéž  od podnikatelských  svazů. Takový Hanák vypadal, že  ho nutně klepne. Firmy  prý  to po covidu nepřežijí! 

Jak jinak! Zvláštní ovšem je,  že na  druhé straně  si stěžují, že  nejsou  schopni přijímat  další zakázky, protože  jim schází  personál!!! Podivné, že?   Kde je práce a zakázky, tam logicky  jsou i prostředky na  mzdy . Nebo dovolené. Ostatně, vůbec  nepochybuji,  že  stejně  zoufalé  projevy  zaznívaly, když  se uzákoňovala  v  našich končinách první placená dovolená!  Tenkrát myslím  ve  výši dvou  kalendářních  týdnů  za  rok. Nepamatuji  tu  dobu.  Ale  i tenkrát  podnikatelská  strana se jistě  zaklínala hromadnými bankroty, propouštěním ekonomickou zkázou. Výsledek  je znám. Stejné  je  to s  tím nerealizovaným komunistickým návrhem. Jak  jsme  si  právě  řekli  – nejsou lidi!  A jen tak skromně  přišpitnu,  že  ty  firmy, co dnes shání  zaměstnance, aby  zvládly příval zakázek se  udržely  většinově  intaktní díky  zcela  bezprecedentní  finanční pomoci státu. Z daní  obyčejných lidí  – především zaměstnanců a  také, hlavně přes  DPH  – důchodců. To ovšem jsou  kategorie  podlidí, co  ODS, TOP 09 a  další lumpenpravici jaksi nezajímající!  A jakýkoliv  transfer  státních peněz v jejich prospěch je  zločinné rozhazování.

Ten mimořádný  přídavek nad  povinnou valorizaci protlačila  soc  dem, ale  jako vždycky  si ho přisvojil Babiš. Potřebuje  znovunakoupit  covidem otřesené  hlasy  důchodců. Všichni věděli, že  to udělá. Já to předpověděl se  stoprocentní jistotou  dávno dopředu.  A opozice  z  toho dělá  dráma. Při tom historické zkušenosti ukazují, že dělala  totéž.

Čím  dál více si myslím,  že Babiš  v  říjnu  volby  znovu  vyhraje.  Jen zatím není  jisté jak moc.  Jestli  tak, že  to bude vlastně prohra, protože  půjde od  válu, nebo tak, že bez něj nepůjde sloužit  vládu.

Seznam.cz má specializovanou stránku, kde lze  dohledat  vývoj  preferencí  od  čtyř  výzkumných  agentur.

Už pouze  Kantar /chybí  jeho výstup  za  červenec/  zjišťuje,  že  opoziční  bloky  /PirSTAN + Spolu/  dají dohromady  jasnou parlamentní  většinu. Tři zbylé  agentury  to vidí  jinak – obě koalice prostě  101 mít  nebudou. Takže  aby  vládli  bez Babiše  budou nutně potřebovat  poslanecké mandáty  ČSSD. Ovšem  Fiala a  Rakušan v minulém  týdnu  moudře pohovořili  o  tom,  že  soc  dem jim ve  sněmovně  chybět  nebude, respektive,  že  doufají, že  se do sněmovny  nedostanou….

Je  vůbec  takováhle  politická ignorance  i  předsedů  parlamentních politických stran možná? 

Pokud to dopadne  dle jejich přání, pak se  holt  musí  na podzim zaranžovat  s Babišem!  Už  se těším! Dohoda  s ODS  je podle mne pro  Andreje  možná. Když přepustí  Fialovi premierování. Což je  sice velká osobní  nepříjemnost, ale pořád  nesrovnatelně menší než kriminál.

Ale to jsou  jen prozatimní  čísla,  A ta  se jistě  změní. Nikoliv  ve prospěch současné opozice. Spíše  naopak. A ta  nesmyslná páteční debata  v parlamentu o  přidávání penzí  k tomu  velmi napomůže!  Důchodci si prostě zapamatují,  že  Babiš  je  správně, protože  od Fialy s Pekarovou  Adamovou a  Rakušany  nelze  nic  čekat.  A zapomenou, jak Andrej před  Vánoci na ně  doslova vypustil zubatou a  ta kosila a kosila. Ačkoliv  normální člověk nemá právo to covidové  mordování  zapomenout kvůli  třen stokotunám!

Tihle  politikáři  jsou  amatéry. Naprostými a  zoufalými. Ačkoliv  jsou přesvědčeni,  že  každý  z nich  je nejméně  Švehla, ne li rovnou  Masaryk. Bytostně  nejblíže  ale mají  ke Kramářovi, omlouvám se – ke kramářovi!  Kdyby  totiž dostali do vínku  trochu politického instinktu,  byli by  s přidáním nad  rámec  zákona  přišli  sami. A  to už na  jaře. A  to s nějaký hodně  nesmyslným  číslem, aby  ho Babiš  musel tvrdě  uřezávat směrem dolů.

Jednak  by ho tím pádem zdiskreditovali u  jeho  rozhodujících  kmenových  voličů, že jim  jako přeje málo  a především,  tohle téma  by  mu sebrali v klíčové době  těsně  před  volbami.  Kdy má největší účinnost. Jenže  tyhle  jednoduché politické tahy  jsou zjevně přes jejich numero. Takže  covidlůzr  Babiš  s  30 000 osobními  covidovými mrtvými je  na vítězné trajektorii! Jak řečeno, jen se řeší  jestli  je dostatečně  vysoko  vítězná.

A  vyčítat  důchodcům,  že  je  z  voleb bude zajímat  jen  zvyšování  penzí?  To snad  ne!!!  A  co zajímá  voliče  ODS  a TOP  09?  Jen jejich  šrajtofle  – tady a teď!

Tohle je  stigma  naprosté většiny  tuzemských  voličů! Všichni to vědí a znají. Tak proč  se pohoršovat.  Senioři  navíc  k tomu  dobře  ví,  že po volbách  už jim nikdo nic  nedá,pouze  /hodně/sebere.

Sečteno, podtrženo – těch  300 nad  zákon je  špatně.

Ale  věcí, které  jsou ohledně  rozpočtu  špatně  a v dramaticky  větším měřítku  je  daleko a  daleko více!  Takže  šetřit  na důchodcích  je pokrytectví a licoměrnost. Uznávám, že  laciná. Hodně laciná!

A  ještě  dovětek.  Babiš  na  Zemanovu  radu  kandiduje  jako  jednička  ANOšéfe  v severních  Čechách. Proti Bartošovi.  

Šéf  Pirátů, když ohlásil svou  kandidaturu  právě  v tomhle problematickém kraji to myslel  dobře. Ale politicky  naprosto naivně,  až trapně  hloupě. Chtěl své straně  získat svou osobou  navíc  hlasy  tam, kde  je  slabá.  Ušlechtilé. Ale  jak řečeno  hloupé.  Že by tam přepsal volební  mapy  je zhola  nemožné. I kdyby  Babiš  se na ústeckou kandidátku nenechal napsat. Tohle není a nebude pirátský  kraj.  Zeman poradil Babišovi, aby  šel  do přímého střetu, zcela  špičkově! Chtěl mít  neprůstřelné alibi  pro případ, že  by koala  PirSTAN přeci jen  vyhrála  celkově  volby.   Nechal se slyšet už dávno , že pověří předsedu nejsilnější strany, nikoliv  bloku, sestavováním vlády. Což  bude Babiš. A kritiky  hodlal umlčet  jednoduchou  replikou  – jak mám  upřednostnit  Bartoše, když prohrál s  Andrejem  v přímém souboji?

Na to neexistuje logická odpověď!

Bartoš měl zůstat  v Praze!  Tam mají Piráti největší  sílu. Pochybuji,  že  Richterová  ten potenciál  je  schopna  naplnit. Ta  paninka mi připomíná ze  všeho nejvíce včelu  v únoru. Snaživá, ale zmatená.   A sexepeal téhle uťápnuté  myšky  také netáhne. V Praze  se hraje o nejvíce mandátů.  Tam je  Babiš  naopak nejslabší, ale mandáty je  třeba  uhrát i proti  ODS  a Topákům, má li disponovat  PirStan náležitou silou v  eventuální koaliční vládě.. To u Pirátů neumějí  kupecké počty?

Zajímalo by mne , jestli by   Babiš  šel za  Bartošem do Prahy. Protože ho mám za  sraba, tak odhaduji, že nikoliv. Tam prostě  vyhrát  nemohl. Dostal by  naopak těžký  výprask!

Prostě ze  strany  Pirátů a  Bartoše  až  neumětelsky  chybný  strategický odhad. Takhle  se  volby  opravdu  vyhrát nedají.

Důchody jsou jen kolorit. Potvrzující  neskutečnou politickou krátkozrakost  a hloupost  současné opozice!

TY  tři stovky  jsou i nadále  špatně. Ale  chápu každého  kolegu  seniora, který je pochopí  jako rozhodující  doporučení koho za pár  týdnů volit.

 

Doplněk z úterního odpoledne:

Jak je  celá  opoziční argumentace  od  základu prolhaná, ukazují dva  čerstvé statistické  údaje:

1-  deficit  státního rozpočtu

následují  podnikatelé  různých  stupňů a  tím i kast

pak není  dlouho  dlouho dlouho nic.

Pak přijdou zaměstnanci

a pak  je dokonalé ticho, až  někde  hodně  dole  je  třída podlidí v důchodu.

Nic  to nedokládá  lépe  než  ona  čerstvě  zveřejněná  čísla  o deficitu  státní  a důchodového rozpočtu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.