Sbohem Bebele!


Svět, tak jak jsem jej  znal a měl rád – mizí.  A lidé, kteří do něj  patřili a  ten  svět  vytvářeli nebo dokonce ztělesňovali – také.

Za  ten mizející  svět  můžeme my- lidé. Tím jak se k němu chováme, jak jej ničíme – zde míním fyzickou podstatu lidského počínání, stále  rostoucí nároky  na  přírodní  zdroje, daleko přesahující  schopnosti planety je regenerovat nebo  tím, co si  ti „lepší a moudřejší “ z nás  stále  častěji vymýšlejí ohledně  toho, jak  bychom, měli  žít. Přirozeně  podle  jejich představ a  tak, aby to vyhovovalo především jim.  A neváhají  kvůli tomu zbourat  jakýkoliv  dřívější zvyk, či systém, ať už jakkoliv  osvědčený  a vyzkoušený v průběhu staletí a tisíciletí existence  lidstva.

Ale pak je  také svět mizejících  lidí! míním těch, které jsme nějak znali, kteří  nějak ovlivnili  náš  život. Ať  už tím, že nás  něco naučili, pomohli nám, sami cosi  uměli lépe  než kdokoliv  jiný  a to cosi  rozdávali například  plnými  hrstmi. Třeba  tak, že  nám  oním rozdáváním učinili ze  dne  blbce  nakonec  čas  plný úsměvů. Nebo plný  zamyšlení,  jež  nás  nečekaně  někam posunulo. 

Těch, jenž  umí  naprosto šedivý a hloupý   den z ničeho nic  rozjasnit a  dodat mu  duhu  /nikoliv  tu  prajdovinu, nýbrž  tu obyčejnou , co znáte  po dešti / není  nikdy  dost. Spíše jich je zatraceně  málo – počítejte  se mnou

-rodina /táta, máma, sourozenci, prarodiče/

-ti kteří nás  milovali a  milují

-ti které miluje  my /pozor, vůbec nemusí  jít  i stejnou množinu s  tou předchozí/

-přátelé /dvounozí i čtyřnozí/

-ti kteří  něčím  zvláštním jsou  schopni polepšit náš  čas, zejména  ten  volný, což  jsou především   umělci nebo sportovci.

Tedy lidé, s kterými je nám  dobře. Nebo bylo dobře.

Bohužel -v mém  věku  je  těch o nichž  mohu napsat   – JE mi s nimi dobře, valem ubývá.  A  naopak  o to více roste  kategorie těch  s nálepkou BYLO mi  s nimi fajn….

A včera  se  ta  skupina  byvších opět rozrostla. O Jeana Paula  Belmonda -Bebela. 

Frajera  všech  frajerů  Jemuž  se podle mne  vyrovnal snad jen Paul Newman a Steve  Mc Queen.

Už není!  Odešel. Můj svět je  zase o  něco chudší.  Bebel už  není!  Už nepřidá  nic  do své filmografie, aby  obohatil svět obyčejných lidí.Iluzí, že  spravedlnost  vítězí,  že  svět potřebuje  správné  chlapy, co se vyznají a  vždycky  najdou správné  řešení a  hlavně  chovají se jako chlapi  a nikoliv  jako  jakési podivné  bytosti, bádající nad  tím, jestli náhodou  nejsou  nějaké  třetí  či  padesáté šesté pohlaví.  Perou se   světem a  nepotřebují  různé  namistrované  věrozvěsty  a  páchače  dobra, aby  si v něm našli svoje místo. Tohle  všechno zosobňoval  právě  Belmondo.

Opět  -už není. A obávám se , že  tu po něm zůstala  díra, kterou nikdo nezaplní.  Svět, kde  schází  totiž, jak  už jsme si řekli  -mizí.  A  ti, co ho  řídí,  přesně  tyhle  chlapské  typy, s jejich  rozhodností a nebojácností  – nechtějí!  Za  žádnou cenu!  Belmondové  jsou pro ně nebezpeční. Svým volnomyšlenkářstvím, svou individualistou, spontánností, svým chlapáctvím. A také  tím, že  to jsou bílí heterosexuální MUŽI! V každém ohledu a každým coulem“! A  ani je nenapadne se za  to stydět.

Nevím, kdo se vybaví  vám, když  slyšíte  světový  herec. Moje  souhvězdí těch nej je  už  dávno a  dávno definované

z  amerických  tulák  Charlie, už  zmíněný  Steve  Mc  Queen, John Wayne, Gregory  Peck, Paul Newman, Robert Redford, Clint Eastwood. 

z  evropských Jean Gabin a  právě  Bebel.

Když na  tuhle  svou  galerii hledím,  je to přehlídka  velkých  chlapáků!!!  Opravdu těch  úplně největších. Samozřejmě až  na  Charlieho. Ale  ten tam vlastně patří  také!! Jen  pěst a  neohroženost  ztělesnil  jinak  než  ti ostatní.

Možná  nyní  někdo špitne  -a  vlku herečka  by  v té tvé  hvězdné obloze  nebyla?  Alespoň jedna…..

Nepochybně  ano –  jednu  dám, kterou držím  v jiné  kategorii  než  zbytek ženského hereckého světa. -Brigitte  Bardotovou!  A přidám  bonus  – ještě  Marilyn Monroe.

Jestliže  se loučím s Bebelem jako chlapem  všech chlapů,  které  dnešní svět, ani ten zábavní  už negeneruje,  je nutné  mu  dát  protipól  -ŽENU! Takovou, jak ji zná  a  cítí lidstvo. Nejméně od  dob  Věstonické  Venuše! Jen tak může  být  svět  světem. Pro lidi a lidstvo!

Desítky  tisíc  let  lidského rodu.

Kde  muž  je mužem a  žena  ženou!  A nikoho ani nenapadlo  to měnit  nebo míchat.  Protože  se to milionkrát , desetimilionkrát, stomilionkrát, miliardakrát  –OSVĚDČILO!

Až  přišli  dnešní  liberálně progresivističtí  dobrodějové….A káží poslední tři dekády  /co  to historicky  je  ve  srovnání s  nějakými  40 000 roky zcela prokazatelné existence  moderního lidstva???/,   jak  se má správně  žít!

Jak už  napsáno – Bebel bude scházet. Mně  určitě  ano. Už proto, že  z té  hvězdné  galerie  těch mých  hereckých  velikých  už  v  našem světě  zbývají poslední  dva – Robert Redford, Clint Eastwood. A  ti  už  také mají  silně ohnutá záda…..

No nic….  Smutek a  zase  smutek…

Na  druhou stranu – když  jsem včera  sledoval medailonek  na  ČT  k Belmondovi a  viděl  v jeho závěru tohle:

Výstřižek   

jak Bebela  s  hůlkou vedou a podpírají, aby mu dali jakousi  cenu za  cosi……. No tak  to mne napadlo,  že mu  asi ten konec  nepřipadal zas  až tak  zlý a  špatný. On a  hůlka? On a troska?  On a podpíraný?????

Ale NE!!!!  Nikdy!!! Tohle  ho opravdu  asi  hodně  a hodně lámalo!

Vždycky  jsem si  gratuloval,  že  nejsem  ani herec a ni špičkový sportovec.  Protože  vidět  v pokročilém  věku svoje  dávné  filmy  nebo  záznamy  špičkových  výkonů, konfrontaci s  rostoucí  bezmocností??? To tedy musí  být  hrůza!!!!

Ne, já  si nechci  Jeana Paula Belmonda  pamatovat  v jeho konci  na  tom červeném koberci. Ten Bebel, kterého já znám  je  tenhle – račte  si vybrat!

Výstřižek1Výstřižek2 

Výstřižek5

Výstřižek4

Výstřižek3

Takhle  to  s ním mám!  Tenhle  schází.  A bude scházet! Naštěstí nám po něm  zůstaly jeho filmy!!!!  Kde  je  ten  velký frajer  napořád a jednou pro vždy!

Otázkou je  jestli  je  ti progresivističtí pácháči dobra  nezakáží. Není  tam dost  genderu, inkluze, nekleká se tam na koleno a  jestli  si dobře  pamatuji, pak ve  Zvířeti se  dokonce  opírá  do LGBT  komunity….

Bebele sbohem! A díky!  Velké díky!  Tvůj svět  neměl chybu!  Můj svět, svět  tvého navždy  věčného diváka  a fandy…..

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.