Výročí dvaceti let od 11.září 2001 -DOPLNĚNO!!!!


Tenhle  článek  píši s mohutným předstihem – už 18,SRPNA!  Nemám sebemenší důvod to odkládat.  Udělám  si  fóra pro budoucnost.  Není proč váhat a nač čekat.  A také  vím, že budu mimořádně  stručný.

Netuším sice, čím vším dnes jedině a vždy  správní  politikáři a politpropagandisté  jediného správného a přípustného názoru  zaplaví  světový, evropský a  pro náš- především český mediální prostor zasypají ,  ale  určitě  se budou  snažit  se  vylhat  z  afghánské  blamáže.

Myslím, že  bychom  jim to nikdy  neměli dovolit a naopak pamatovat  si, co jsme před  pár  týdny  viděli v přímém přenosu na  vlastní  oči. Nejen pamatovat, pokud  možno  z toho vyvodit  nějaké  závěry,  které  by  nás pro příště, protože nějaké  další liberálně  expanzionisticko pobožně  karatelské příště  nám určitě  zařídí, aspoň trochu před jimi a jejich konáním -ochránily.

11. září 2001 byl hnusný teroristický  útok nejen na  USA, ale na  celý  demokratický svět. O tom není žádná  diskuse. Jenže  my jsme  nepochopili oč  běží a  přenechali vše  zparchantělým politikářům, hrajícím si svoje  špinavé hry. Které je  zajímaly  neskonale  více  než  opravdu smysluplné akce na  ochranu naší civilizace.  Oni vyvolali, pod záminkou odvety za  11.září,  řadu nesmyslných  válek, které  jednak stály  spoustu prostředků i  životů,  ale především   neuměli  je  ani  vyhrát , ani včas  a rozumně ukončit!!!  Takže  nakonec  sčítáme jen prohry, řadu rozvrácených států, migrační tsunami v  nepřetržitém procesu. Vše v  důsledku  neuvěřitelně  stupidních reakcí na  ono  tragické 11 září.  Smutná přehlídka  -Afghanistan, Irák, Sýrie, Libanon, Libye, Ukrajina,….. Vše  je spojeno s 11.zářím pupeční šnůrou.

Usáma, uchovní  otec,  tohoto v dějinách naprosto unikátního historického ataku  na  celou jednu civilizační  sféru, navíc  v té době  jasně  nejmocnější, nejmohutnější a  nejbohatší na  planetě,  uspěl zcela  nevídaným způsobem!  Dnes už  nikdo schopný jednoduché  analýzy  světového vývoje po  11. září 2001 nemůže nevidět,  že  zvítězil. Tak  jako nikdy  žádný jedinec  v historii.

Neznám ve  světové historii  podobný  čin  spáchaný  pár  fanatickými jednotlivci, který  by takhle zatřásl světem!  Ani  Gavrilo Princip v  Sarajevu svými sedmi kulemi  nedokázal to, co Usama  jeho pár  fanatiků!  

Netvrdím, že  dvacetiletá  válka  v  Afghanistanu  způsobila  více přímých obětí  než  I.ww, ale tvrdím,  že  civilizační otřesy  po ní  budou větší.  A to zahrnuji do I.světové  i bolševickou revoluci v  Rusku.  Ta, ač  nastolila  jinou  společenskou filosofii, znamenala především  obrovské  majetkové transfery  – její jádro. Zbytek ovšem  stavěl na  stejných civilizačních základech.  Pro tzv. „starý systém“ nakonec  ona  ruská revoluce představovala  evoluční impulz, vedoucí  k restrukturalizaci  kapitalismu a  tím k daleko větší redistribuci  bohatství a  také  k prohloubení  demokracie  ve  všech  zemích  evropsko amerického prostoru  a také a možná -především, k záchraně téhle   civilizace  v osudovém střetu  s Hitlerem a  jeho diktaturou.  Aby  následně  „starý systém“  ve studené  válce zvítězil.

Tohle  všechno znamenaly  sarajevské výstřely.

Usama  dosáhl neskonale  více. Nemá  hrob. Prý  jeho popel Američané  rozprášili do moře. Ale pokud  je  někde  v muslimském ráji, pak se  směje, směje a zase  směje.  .

Nejen že  demonstrativn pokořil celý  Západ  v jeho srdci -New Yorku, ale  vtáhl  USA  a na jejich pokyn  celý  Západ , do  války, která nyní, po dvaceti létech skončila. Ostudným a zběsilým útěkem  hlava  nehlava  z Kábulu!  Odhalil NAŠ  systém jako hloupý,  slabý  a slabošský, který,  je li nepřítel  dostatečně  vytrvalý  – PODLEHNE!!! On pokořil celý západní svět a odhalil jeho  hroutící se podstatu. Která si prostě  nestojí  za ničím fundamentálním. Nepořítáme li peníze, okamžitý profit a odmítání jakékoliv  povinnosti. Zejména nepříjemné.

Po Sarajevu následovala  bezprostředně  světová  válka.  A  s ní přišla  ruská revoluce.  Což nikdo  netušil. Natož cokoliv  o dalším, ještě hroznějším světovém konfliktu  za  dalších  cca  25 let.

Ani my  dnes netušíme,  co  číhá  za obzorem  a  zjeví se  až  sedne  afghánský prach po našem úprku nebo kdykoliv později.  Ale  rozhodně  toho  nebude ani málo, ani se nám to nebude líbit!  Ba právě  naopak.

Odkaz  11. září  2001 jsme  plně přenechali  Usamovi a všem  muslimským fanatikům Bezezbytku.  V podstatě  jsme se  nedokázali ani pomstít.  Už umíme  si jen lhát a utíkat!

A nyní něco, co mne přivedlo k  napsání  dnešní  úvahy   a  o tolik  týdnů předem.

Jeden  z kosířů  objevil následující  fotografii. Zaslal mi ji asi druhý  den  po tom, co Taliban opakoval  Kábul. Je pořízena  na  přecpaném kábilském letišti. Kdy  transportní letadla odvážela zaskočené západní diplomaty, jejcih rodiny, poslední zbytky poražených   vojenských jednotek a  afghánské kolaboranty.   Její  vypovídací  hodnota  je nesmírná.Kvůli symbolice!  Původně  jsem zamýšlel k dnešnímu výročí nepsat  vůbec nic  a jen  zveřejnit  tento snímek….

Výstřižek1

Letadlem to začalo, letadlem to skončilo!

 

Dodatek ze  sobotního odpoledne:

Nikdy by mne nenapadlo, že  tuhle  glosu  k 11. září a  dvacetiletému  výročí  bych  něčím doplnil. A  přece musím!!  Nelze jinak.

Pod  fotografií konstatuji, že  letadlem  ty  dvě  dekády  začaly a  letadlem  na kábulském  letišti to skončilo.

Jenže  právě  čtu,,  že  před  tím než  to skončilo,  americká  armáda , na základě  informací od  jejich  slavných tajných služeb, podnikla  svůj poslední  útok na  islámské teroristy. Navíc  ty, co prý odpovídali  za den starý  masakr před kábulským letištěm  kde mezi víc e než stovkou mrtvých se napočítalo i  13 amerických mariňáků.  

Světu   Pentagon  slavnostně oznámil,  že  na  dálku raketou  zlikvidoval  bílou Toyotu napěchovanou několika  krvelačnými teroristy a výbušninami, což  vše  prý hodlali použít  proti  kábulskému letišti! 

Je jen  symbolické  a  charakteristické, že právě  dnes  – 11. září 2021 na den výročí  New  York Times  přišli se  zdrcujícím zjištěním, koho US  Army  a na  základě  vždy neomylných údajů  svých tajných  služeb / říkají vám něco Vrbětice?/  v  té bílé Toyotě  zlikvidovali?

Američané si v Kábulu spletli auta. Neodpálili teroristy, ale civilisty včetně dětí, tvrdí NYT

Jak ale zjistili investigativní novináři z deníku New York Times (NYT), armáda se spletla. Ve skutečnosti odpálila auto místního humanitárního pracovníka, celkem zemřelo 10 lidí!!!!

Útok dronem zabil deset lidí, z toho sedm dětí. Muž, o kterém se armáda domnívala, že je teroristou, byl ve skutečnosti 43letý Zemari Ahmadi, dlouholetý pracovník místní humanitární organizace.

Podle investigativců je pravděpodobné, že to, co armáda viděla Ahmadiho nakládat do auta, nebyly výbušniny, jak oficiálně uvedla, ale kanystry s vodou, které vezl domů své rodině.

Čtyři dny před Ahmadiho smrtí podal jeho zaměstnavatel pro něj a pro jeho rodinu žádost o přesídlení do Spojených států v rámci programu pro uprchlíky postižené válkou.

Tohle  teprve je dokonalá  ilustrativní tečka za  tragedií 11. září!!!!!!!!

Kdo se potom  diví, že  fanatici útočí na  západní  cíle???? Že  nás  a naši civilizaci nenávidí na  smrt? 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.