Tento režim je horší než komunismus. Myslí si to každý čtvrtý Čech!


Už vidím, širokoúhle  a v zářivých barvách, jak dohledová letka  fízlelfů, po přečtení  titulku, na nic nečeká a okamžitě  startuje, aby  to Kose a  vlkovi náležitě   vytmavila!   On nám tu  naši  krásnou  liberálně  demogratickou současnost  rozvracet  nebude!!!!

Takže  pro  fízlelfy  – uveďte se zase rychle  do  klidu. Já ten titulek nevymyslel! Já ho pouze převzal. A to ze  Seznamu.cz, kde jím uvedli mimořádně zajímavý  článek, jenž  za  žádnou cenu nesmí  uniknout pozornosti kosířů!!! Pokud  tedy na někoho hodláte zaútočit, pak správný  cíl  je tenhle  velký,  jedině  a vždycky  správný  web! Dovoluji si  vás  ovšem  upozornit,  že  titulek jen reaguje  na  velký  výzkum veřejného mínění v  obou nástupnických státech bývalého Československa, které  čerstvě provedly renomované  výzkumné agentury   STEM a  FOCUS. Takže  vlastně  vaším správným  cílem  určitě není Kosa, dokonce  ani ten Seznam.cz ,, nýbrž  STEN a FOCUS! Za  to, že jejich výzkumníci  zjistili, co zjistili a co horšího  – troufli si to zveřejnit! Kosa, stejně jako vždy a jedině  správný  Seznam.cz  se starají, aby výsledky  toho unikátního průzkumu, který  zjišťoval jak si stojí  nové poměry u lidí ve srovnání s  těmi předlistopadovými, vzala  co největší  část  veřejnosti na vědomí! 

Teď  jsem si uvědomil – proč  vlastně  ztrácím čas  s nějakým anonymním elektronickým Bretschneiderem a  jeho pobratimy? Proč   úvodem, věnovaným  těmhle  zkrachovalým fízlovským existencím připravuji své kosíře  i náhodné  návštěvníky  o čas? Hned  to napravím – pojďme k věci! Zejména tehdy, když  člověk čte  jejich  přímo zděšené a  zoufalé

Svoboda, vzájemná rovnost a justiční spravedlnost patří mezi pojmy, které se aktivně skloňují v každém politickém režimu. Více než třicet let od sametové revoluce však Česká republika zaznamenává postupnou, zhoršující se skepsi. Současný politický režim vyvolává zklamání také na Slovensku, ukazuje průzkum

Nepřipomíná vám to něco nedávného?  Nějaký takový  český/slovenský   Kábul?    Mně  ano. A proto dnešní  Kosa a její téma.

Kdy bylo lépe?

V České republice se za posledních třicet let snížil počet těch, kteří změnu politického režimu v listopadu 1989 považují za přínosnou. Dva roky po sametové revoluci měl nový demokratický systém téměř tří čtvrteční podporu, v současnosti ho hodnotí pozitivně 58 procent. Čtvrtina respondentů naopak zastává názor, že lepší byla komunistická vláda. Jejich podíl od roku 1991 narostl o 10 procentních bodů.

Na Slovensku se situace zřetelně polarizovala. Narostl sice počet respondentů, kteří současný režim považují za prospěšnější, zároveň ale narostl počet jeho odpůrců. Rovněž v celkovém pohledu jsou postoje Slováků vyhrocenější: 45 příznivců současného režimu proti 40 procentům těch, kteří ho kritizují.

VýstřižekVýstřižek1
 

Tohle musel  být pro ty jediné a  vždycky  správné doslova  šok! Výrazná  část  společnosti v  průzkumu současný režim  odmítla a  ten podíl stále stoupá. Na Slovensku už  je poměr  pro proti v podstatě  1:1!!!!

Pro pravověrné důvod k panice, pro běžného , normálně  myslícího občana  v podstatě  očekávaný  výsledek. Stačí konstatovat, že  alternativa  by nikdy nevznikla, respektive, když  ano, pak jen jako marginální okrajová záležitost, kdyby  lidé s novými poměry  souzněli!!! Není pravdou, že  alternativa  rodí a zasévá nespokojenost,  to nespokojenost porodila  alternativu!

Navíc  konstatuji s plnou  vážností, že  ten stav nespokojenosti  se  současným systémem je ještě  horší než  čísla  STEM a FOCUSu  prezentují. Jsme více než   30 let od  převratu.  Respondenty  průzkumu je  tedy  už  velká masa  těch, co bývalý systém nezažili. Znají ho jen  z vyprávění, ze školní a mediální masáže. A přitom podíl těch, kteří  říkají, že  za komunistů bylo svobodněji  – roste!  Zdánlivě nemožné! Protože iracionální. Skutečně  srovnání  je možné čekat jen od pamětníka. A  těch za  ty  tři dekády  podstatně  ubylo! A  přesto  – výsledky jsou takové, jaké jsou.  Horší než  interperetace Seznamu.cz!

Proč  tomu tak je? I tady  STEM a  FOCUS přináší odpověď:

Průzkum ukázal, že největším problémem současné vlády je nedostatečná míra spravedlnosti. Ze sledovaných hodnot ji vnímá pozitivně nejméně dotazovaných. Citlivá otázka rovnosti před soudy je hlavním tématem především na Slovensku, známkou 4 nebo 5 ji ohodnotilo 52 procent respondentů. Pozitivně vnímá spravedlnost veřejných orgánů méně než čtvrtina Slováků.

„Spravedlnost je dlouhodobě vnímána velmi kriticky, lidé mají pocit, že ve společnosti jsou si rovní a rovnější.

Výstřižek

pocit  nespravedlnosti jako  denní reality v našem světě není  jediné, co lidem na  současném režimu vadí. 

V  Čechách, ale především na  Slovensku rovněž přetrvává silný pocit, že existuje značná část privilegovaných obyvatel . Tomu, že je společnost otevřena všem stejně, věří 36 procent zdejších respondentů. Na Slovensku je to ještě o sedm procent méně.

„Do dat se promítá nejen míra tehdejšího útlaku a nezasloužených privilegií, ale i proces deziluze od devadesátých let do současnosti,“ uvádějí autoři průzkumu.

Výstřižek

Když  ty  grafy a z nich plynoucí rezulty  vidím, ptám se sám sebe  – on je jimi někdo zaskočen?  Vždyť se s arogancí a drzostí mocných,  jejich mediálních poskoků, zbohatlíků a různých samozvaných elitářů, dávno a dávno roztrhnul pytel  a narážíme na ni  každý den! Čemu se  kdo divý?

Přidejme  k tomu stále narůstající  tlak progresivistů, liberálů a ekofanatiků, expandující do stále většího množství zákazů, příkazů a regulativů,  kterými je  omezována  svoboda  jedince, rodiny, bourány  tradiční, dlouhodobě  osvědčené hodnoty! Tedy  atributy, kterým se souhrnně  říká SVOBODA!  Co si o  míře  současné svobody  myslí  Češi a  Slováci?

Omezování lidských práv a svobod bylo počátkem 90. let chápáno jako největší problém tzv. normalizace, s odstupem třiceti let se ale otázka svobody značně proměnila.

Svobodně se aktuálně necítí 30 % obyvatel Česka. I přesto hodnocení míry svobody mezi občany vychází z pozorovaných kategorií nejlépe, pozitivně ji ohodnotilo 43 procent Čechů a 37 procent Slováků.

Výstřižek

Za mne  zdrcující verdikt. Svobodně  se necítí zdaleka  ani polovina  Čechů a  a dokonce  jen  třetina  Slováků???

V úvodu  jsem pro tenhle článek srovnal výsledky  průzkumu s debaklem v  Afghanistánu. Stojím si za  tím, že  ten příměr pasuje!   Beze  zbytku. V  Afghu ti jedině  a  vždycky správní zkoušeli vnutit  tamním  naše  drahé a krásné liberální hodnoty. Skončilo to fiaskem. V České republice  30 let  běží  totéž. Jen se přitom nestřílí. Kdyby  ano, pak by  už takhle  tragická  čísla nepochybně  dostala  afghánský rozměr!  Tam v podstatě  CELÁ POPULACE odmítla  naše  jedinečné  hodnoty, vnucované ji bombardováním, dělostřeleckou  raketovou palbou. Dvě dekády.

Jestlipak si tohle  někdo z těch jedině  a vždycky správných  alespoň  na okamžik připustí?

Soudím, že nikoliv. Stačí se podívat  na konec  toho článku  Seznamu.cz. K tomu výzkumu Seznam.cz dolepil jakési tlachy o svobodě  tisku. Samozřejmě  po svém. S textem výzkumu STEMU a FOCUSU  to nijak nesouvisí. Prostě více méně propagandistický  blábol ohřívající vlastní polívčičku. Ale přeci jen je tam jeden mimořádně  zajímavý  údaj – podle  žebříčku svobody  tisku , sestavený Reportéry  bez hranic je prý Slovensko 35. nejsvobodnější zemí z celkem 180 monitorovaných, zatímco ČR  až  40.

Není mou ambicí se navážet  do Slovenska. Ale  ať si o českém mainstreamu  myslím cokoliv nelichotivého,  pak ho mám v naprosté většině  za  daleko informačně  otevřenější a ne  tak prvoplánově  propagandistický jako je tomu  u jeho slovenského dvojčete. Excesy  typu slovenského Deníku N, SME a  celé řady dalších  hlavních titulů a  stani, v ČR najdeme jen na  mainstreamovém okraji, typu  Forum24, Hlídací pes. org. nebo  česká verze  Deníku N. Zbylý naprosto většinový   mainistream má, vedle  vymývání hlav  i sem tam světlou chvilku . Což je  na  Slovensku více méně vyloučeno. Že bych svoje  úvahy  měl něčím doložit? No problem! Stačí , abyste  se vrátili na  začátek dnešní Kosy  a sjeli si výsledky toho průzkumu  Dříve a  dnes ještě  jednou. A položili si jednoduchou otázku  – proč  Slovensko vykazuje ve  všech  grafech  horší výsledky  než  ty  špatné v  Česku?  Takže  žebříček svobody  tisku znamená  nejspíše  především míru indoktrinace  jedině a vždy  správnými idejemi. S  kterými ovšem mají  Češi a Slováci zjevně  zásadní  problém a nemalá  část  je považuje  za horší než bláboly  komunistů. 

Podle  mne především proto, že  tisk už  tam dávno v převážné míře  není  o informacích, nýbrž  o propagandě. Té propagandě  a těch propagandistů, co tak obrovsky  selhali v  Kábulu!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.