Ruské parlamentní volby 2021


Není žádných pochyb, že  ruské parlamentní volby, spolu s  těmi německými  o příštím víkendu jsou nejdůležitějšími plánovanými světovými politickými událostmi  tohoto roku.

Sice nevygenerují  hlavu  jedné ze  světových  velmocí, protože  Rusko má, stejně jako  Spojené státy  prezidentský  systém, ale šlo zcela  jednoznačně  o test jak  si prezident Putin u  voličů stojí. A jaké jsou dnes jeho šance, že  v roce  2024 případně znovu obhájí svůj mandát.  Hrálo se v nich  o Putinovu důvěryhodnost. Nic více a nic méně. Ale také o to, jak snadno, či nesnadno bude  řídit  příštích 5 let svou zemi.

V době  kdy  začínám práci na  tomto textu  je  sečteno  cca  95% odevzdaných hlasů a podle  antirežimní Novoj Gazety  průběžné  výsledky  padají takto:

Uznávám, že  ta grafika není nic  moc, takže  si  dáme ty  zatímní rezulty v písemné podobě

Putinova strana  Jednotné  Rusko  49,63% hlasů

Komunistická strana  Ruska            19,2 %

Žirinovského nacionalisté                 7,48%

Spravedlivé Rusko                             7,43%

Noví lidé                                            5,4%

Žádné jiné  stranické uskupení nedokázalo překročit  5% uzavírací klauzuli.

Připojím speciálně  ještě  výsledek  jedné strany  – Jabloko  – 1,29%. Vzápětí  vysvětlím proč jej považuji za  důležitý.

Významným údajem představuje také volební účast. Ta podle Elly Pamfilovové, předsedkyně  Ústřední volební komise dosáhla 51,68%, což je  více  než  ve stejných  volbách minule -2016.

Opakuji – všechny  výše uvedené údaje  jsou  z protivládní Nezavysimoj gazety.

Co tyhle  výsledky  technicky  znamenají?

Za nejdůležitější  údaj  osobně  pokládám, vedle  konečného počtu získaných  mandátů, čemuž se budeme  věnovat za chvilku právě  volební  účast.  Opozice  sice  nevyzývala  k bojkotu,  nýbrž k tzv. chytrému hlasování, nicméně  kdyby  dejme tomu  počet hlasujících  ve srovnání  s rokem 2016 významně  klesl, jistě  by ji to potěšilo a  vydávala  to za svůj  úspěch a potvrzení toho,  že  Putin už je jen dožívající  troska. Ostatně, v takovém duchu  se objevil nejeden komentář v tuzemských sdělovadlech – především v ČRo a  ČT od jejich  ruských  korespondentů. TI své příspěvky  stavěli především na  rozhovorech s  Rusy, kteří neviděli  v účaati na hlasování žádný  smysl, protože  prý stejně nemohou nic  změnit. Tohle byla  jedna  jejich  tónina. Ta  druhá, akcentovaná  ovšem daleko silněji pak se nesla  a nese v duchu  – ruské volby  jsou stejně jen jeden  velký podvod a s demokracií nemají nic  společného. I  o tom ještě bude  řeč a  to velká. A vedle  toho – jaké volby, když opozice je z nich vyloučena!

Vážně  vyloučena?  Pamatujete  si ještě, že  jsem vytáhl  i výsledek, který  dosáhl blok Jabloko  prominentního ruského tvrdě protikremelského a protiputinovského politika  Grigorije  Javlinského?  Zopakuji jej – Jabloko  – 1,29%.!!!!

Takže  nesmiřitelná  opozice připuštěna  byla!!! Navalnyj je bývalý, leč vyloučený člen Jabloka. Javlinský je  na Západě stejný, jen méně úspěšný ruský prominent  než  Navalnyj. A  začátkem roku se oba  do sebe  velmi ostře a nevybíravě  pustili.  Kdo je na  ruském kavárenském smetišti  tím pravým lógrem v prázdném hrnečku…

Ale nyní zůstanu  u  té účasti  – skoro  52% je na  ruské poměry  hodně  dobré číslo. Dokládá, že  moskevská  zpravodajka  ČRo Milenkovičová  i  televizní Rožánek v  tomto ohledu  sice  do pražských redakcí  dodali  žádané, nicméně  fakticky  trefili kozla.

Putinovo Jednotné  Rusko  v minulé Státní  dumě  drželo absolutní, ba dokonce ústavní většinu,  takže  si  mohlo prohlasovat  cokoliv, s  čím tato strana  nebo  její  faktická  hlava  – prezident, přišli. Dodejme , že  absolutní většina  v tamních podmínkách NENÍ   50% +1 hlas  z odevzdaných  hlasů a  majorita  ústavní dokonce vyžaduje   mít  v  Dumě  nejméně  300 poslanců, což  reprezentuje  2/3 všech mandátů.

Při jednoduchém pohledu  na  volební výsledky neznalého musí napadnout  – Putin pohořel!  Protože zisk  49,63%  je  sice  pěkný  /co by za něj  vítěz nadcházejících  německých nebo českých parlamentních voleb  nebo jakýchkoli jiných na území  EU,  dal!!!/ ale  50% + ten jeden hlas , nemluvě  o nějakých 2/3 elektorátu to ani vzdáleně není!!!    Nicméně  v  roce 2016 Jednotné Rusko získalo něco přes 54% a přesto bohatě  disponovalo onou 2/3 ústavní většinou. Čáry, kouzla, podvody? Nic  z toho!  tahle  zdánlivá  nelogičnost  je založena  v  ruském volebním schematu. Kdy  se  část poslaneckých křesel určí obvody  na  základě poměrného hlasování, tak jak jsme  zvyklí my a  druhá část se zrodí  v jednomandátových volebních okrscích přímou  volbou  mezi kandidáty. Stejně, jako je  tomu například  v Británii -vítěz bere  vše.  I kdyby  získal jen jeden hlas, pokud by  už nikdo neodevzdal žádný jiný.

Moskevská Pravda na základě vyjádření  tajemníka Generální rady Jednotného Ruska – Andreje Turčaka uvádí, že  podle předběžných údajů mohou členové Jednotného Ruska počítat se 120 mandáty na stranickém seznamu a 195 mandáty na základě výsledků voleb v jednomandátových obvodech . Což je  dohromady  315 a ústavní většina v  Dumě. I když proti minulému   výsledku to představuje  -30 křesel.

Mimořádně  tvrdý  úder pro zahraniční  radily  a  věštce toho, co je  a není pro Rusko dobře, ještě  tvrdší pro tzv. nezávislou opozici a  speciálně  pro Navalného osobně!

Ten autoritativně  z vězení  vyzýval všechny  Rusy, aby  jestli tedy  už  volit přeci jen půjdou, hlasovali tzv. smart  – chytře. Neměli – v oněch jednomandátových obvodech  volit podle  svých preferencí, nýbrž  negativně, tedy  dát hlas  tomu  z kandidátů MIMO Jednotné Rusko, který byl v  daném obvodě  nejpopulárnější  a  disponoval nejvyšší  šancí porazit  Putinova  kandidáta!  Bez ohledu na  to, kterou politickou formaci zastupuje! Hlavně oslabit Putina.!

Dokonce vypracoval seznam takových  spolufavoritů pro  pro naprostou většinu obvodů. Takže  jestliže  mne paměť  a sluch neklamou,  pak na ČRo Plus zaznělo,  že  to doporučení se týkalo zejména kandidujících  za  Komunistickou stranu Ruska, kam  směřovalo celkem 139   Navalného preferencí. Asi 24 jich obdrželi lidé od  Žirinovského….. Výsledek, alespoň ten předběžný, je  znám!!! Plácnutí do  vody.

Navalný upíral svou pozornost především na obě  největší metropole – tam se  cítil být mimořádně  silný. A jak výsledky  ukazují, minimálně v Moskvě  těžce pohořel – nula  bodů. Mandáty  , bez výjimky  získali  kandidáti z  tzv. Sobčakova  seznamu, tedy  ty, které Moskvanům doporučil jejich  starosta  a  Putinův  spojenec  Sobčak.  Naopak zisky, si možná  smart  hlasování připsalo v  Chabarovsku, Jakutsku a  republice  Komi. Kde  přebrali křesla Jednotného Ruska Zjuganovci. Že  by  v téhle  ruské prerii, daleko od Moskvy  odezírali Navalnému od  úst?  Silně pochybuji!!! To je stejné  jako kdyby  v takové Krupce, Boru u Tachova   nebo  Osoblaze  či Rumburku  hlasovali  masivně pro Fialu a Pekarovou Adamovou. 

A  Západ  se navíc  přes Navalného dostal do pozice, že  už  jsou mu  dobří i ruští komunisté stalinisty Zjuganova!!!!  Tak tohle  je  velká paráda!  Faktem ovšem zůstává,  že  Zjuganov proti posledně přidal 6%  hlasů!  Což je  nesporný úspěch. A bude nejsilnějším  domácím Putinovým protihráčem.

A propos  ještě  Navalnyj! Samozřejmě, že už  běží na plné obrátky  vymývání mozků ve  smyslu – nešlo o žádné opravdové volby a  to hned  z několika  důvodů. Jedním z hlavních je, že  opravdová opozice  se jich nemohla účastnit a  řada jejích představitelů, především Navalnyj skončila  v kriminále, protože se jich Putina  jeho režim bál a tak jim zamezil v účasti.

K Navalnému jen tolik, že  hodně  dlouho mi unikal nějaký rozumný důvod, proč  zcela vědomě porušil  podmínky, které mu stanovil soud  při podmínečném propuštění  z vazby, totiž,  že se měl do určitého data  u svého soudu  hlásit, aby mohl dále na svobodě. A on se vrátil z Německa záměrně po tomto termínu, ač  byl  ruskou ambasádou v  Berlíne  včas  na tento problém upozorněn.  Jaký rozumný důvod může mít někdo, aby se vědomě připravil o osobní svobodu, zejména když  uloženou podmínku  lze  snadno splnit?  Nechápal jsem.

Až do doby, než  by dáván dohromady   článek

Poslední průzkumy ruského opozičního Levada centr

který vyšel  1.září t.r.

Levada  Centr, jak víte, je  ruský opoziční think thank, financovaný ze  Západu, který  monitoruje  situaci v Putinlandu  a jehož  výstupy  jsou pro Západ  písmo svaté.  A ty, jenž  jsem zveřejnil před  třemi týdny  dokladovaly  zcela  jasně, že  Západem tolik opěvovaný Navalnyj je  jen zcela nezajímavým politickým statistou, bez  nějakého vlivu  na  ruské obyvatelstvo. Kromě  moskevské a  petrohradské kavárny. Takže  vysvětlení toho normálně zcela nesmyslného Navalného kroku – záměrně porušit triviální  povinnost garantující podmínečné propuštění na  svobodu  a navíc  TĚSNĚ PŘED  VOLBAMI, má jedno  velmi logické vyústění – Navalnyj není  hlupák, aby  si nedokázal spočítat  své šance pro právě skončené  parlamentní volby.  Takže mu vyšlo, že těžce prohraje. A  tím pádem se v celoruském i světovém měřítku zesměšní a znemožní jako eventualita k Putinovi. Zkrátka ukázalo by se, že  je jen lůzr a politická pěna, za níž  není žádná síla. V kriminálu je za  mučedníka. Pro část  Rusů a celý  Západ. Ten, co by  to ruskému carovi natřel, jen kdyby  ho nedržel v okovech! Viz  karikatura pár měsíců stará , z  Reuters

V kontextu  skončeného všeruského hlasování  opravdová  ňamka!

Ale dosti legrácek! Zpět k Navalnému a jeho arestu. Takže kriminál.Nic nepodpírá tuto spekulaci  lépe  než  doslova ubohý  výsledek Javlinského a jeho Jabloka! Takhle může  on v budoucnu předstírat,  že  je pro ruského prezidenta   hrozbou…

Místo přímé výzvy  z očí. do očí tzv. chytré hlasování. Jenž mělo zabránit Putinovi a  Jednotnému Rusku ovládat Státní dumu. I tady Navalnyj těžce  selhal. Putin tou  2/3 poslaneckou většinou  disponuje dál…. Navalnyj v tom krimu to nyní bude mít  vnitřně o hodně  těžší.   Kvůli psychické dece. Prohrál a s  lůzrem málo kdo chce mít  cosi společného. Chytré hlasování selhalo. Stejně jako on.

Takže  když nelze vykřikovat,  že lid je s Putinem a jeho vládou nespokojen a vystavil Kremlu hlasováním  vysvědčení,  zbývá  už je  omletá písnička  o masových volebních podvodech, organizovaných Kremlem.

Je toho plný  český i zahraniční internet a celý mediální vesmír. A nejen  až  teď  kolem  voleb a těsně po nich. Minimálně na ČRo Plus a  Seznamu.cz tahle jízda  startovala  už někdy před měsícem.  Kolik  že  dostalo Putinovo jednotné  Rusko?  49,63%?  Respektive – na toto číslo prý je zmanipulován  výsledek. 

Schválně  jsem opět  projel stránky Levady, zdali tam  najdu něco k volbám. Nenašel. Až na  dvě grafiky,  jenž tam už  vysely , když  jsem psal ten  článek k 1.září o  Levadě, Putinovi a Navalném na konci srpna.  Dám je  sem znova  – první  popisuje  vývoj  preferencí  ruského prezidenta  v  čase a  druhá  stejnou záležitost  u pozice  ruského premiera:

Výstřižek

Výstřižek1

Z grafů je patrné, že Putina kladně hodnotí více než 60% elektorátu, předsedu ruské  vlády a tedy potažmo vládu asi 55%. Jednotné Rusko zůstalo těsně pod  polovinou  ze  všech hlasů.  Opravdu je  vám takový  výsledek  jeví  jako postavený na podvodu v těchto relacích? Znovu opakuji -Levada je  těžce protivládní, financovaná ze  zahraničí a  v Rusku je vždy povinna  se veřejně označit, při jakémkoli výstupu,  za zahraničního agenta!

Za sebe  říkám, že  já si podvod představuji ve výsledku úplně jinak.

Nicméně  na mainstreamu, když  už se rozhodně  něco k ruským volbám zveřejnit  pak jde v podstatě  o běsnění o podvodech.  Viz titulky jako

V Rusku se během voleb nepokrytě podvádí

Našel bych podobných  opravdu hodně, ale proč? Vždyť jsou na jedno brdo  –  v Rusku žádné volby  nejsou možné. Tam se jen podvádí a zavírá!

Jak je  to s tím zavíráním už je popsáno. Nyní je potřeba  se vypořádat s těmi podvody. Ani mne nenapadne  tvrdit, že tam  žádné nejsou nebo že nejsou možné.  Prostě  to nevím, ale připouštím. Nic  víc.

Ale tady jde o cosi úplně jiného!  O  zpochybnění  výsledků za  každou cenu!  Vsadím boty, že až  za  týden budete  tady  číst komentář  k výsledkům voleb do Bundestagu, zjistíte, že  vítěz  dosáhne  tak nějak na polovinu  čísel Jednotného Ruska a  pro vytvoření příští německé  vlády  bude potřeba koalice nejméně  tří  politických stran. A  to Německo bude i tak pořád ještě  etalonem politické stability v našem krásném liberálně  progresivistickém světě – viz menšinové vlády  ve  Skandinávii či Itálii.  Nelze tedy  za  žádnou cenu připustit, aby  občan  Západu, byť jen na vteřinku začal třeba  přemýšlet o tom, jak je možné, že ten zloduch Putin  pořád má u svých nesrovnatelně  větší důvěru, než  má on ve své politiky  ve vlastní zemi. A to trvale. Třeba  by  ho při tom leccos nepřípustného mohlo napadnout! Tomu je třeba zamezit na  každý pád.

Proto ta neustálá masáž  o podvodech a  nesvobodných  volbách!  A pak je tu ještě jeden  důvod – státy, jejichž  vlády  se  „nám“ nelíbí,  je potřeba  diskreditovat a diskreditovat. Neustále a za jakoukoliv  cenu, jakýmikoliv prostředky!  Ruský tisk už nějaký  čas  řeší konkrétně, jak moc a  v jaké formě  dojde k západnímu odmítnutí a neuznání  výsledků jejich voleb. Konkrétně  opět moskevská Pravda.  Vodítkem pro tyto úvahy je  zkušenost  v  posledním hlasováním V Bělorusku. Západ jejich  rezult neuznal a neuzná, protože  se mu nehodí Lukašenko.  Vše se připravilo už předem. OBSE, která normálně posílá  do hlasující země  své mezinárodní pozorovatele, je  tenkrát odmítla  poslat.  Následně  všichni   vždy a jedině  správní  vyrukovali s  tvrzením, že Lukašenko  nepřítomnosti lidí z OBSE, volby  ve velkém zfalšoval a že  v nich zvítězila outsiderka  Tichanovská. A  basta!  Tak to muselo být a ne jinak, protože  OBSE  nemohla  průběh hlasování a  sčítání přezkoumat a následně posvětit. A na co nedá OBSE  palec, to neexistuje a  správný  výsledek stanovujeme  my!!!

Vzápětí se  ukázalo, že  Pravda  dobře odhadla  své Pappenheimské -viz čerstvé prohlášení unijního ministra zahraničí Borella:

„To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů,“

„EU znovu vyjadřuje hluboké znepokojení nad pokračujícím zmenšováním prostoru pro opozici, občanskou společnost a nezávislé hlasy napříč Ruskem,“

A jeho mluvčí  Peter  Stano dodal:

„Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly,“

 

Mohl bych nyní  ukázat na  to jak my  uznáváme  daleko podivnější  volební výsledky než jsou  ty běloruské, natož ruské.  Snadno.

Například  v  Afghanistanu! Tam poslední námi bez problémů  uznané hlasování proběhlo v září 2019. Volil se nový prezident. Nikdo na  Západě  nepochyboval, že proběhli  řádně, čestně  naprosto demokraticky a  že zobrazují hlas  afghánského lidu. Jak také jinak,  když se konaly v zemi, jíž jsme přinesli  na svých bajonetech Trvalou svobodu a poskytli Rozhodnou podporu!    Ačkoliv  před měsícem se  ukázalo, co si Afghánci o svých nezpochybnitelně  demokraticky  zvolených  Emanuelech Moravcích  myslí. Když  nadšeně  vítal Taliban napříč  zemí!!!!  Ale volby  v Kábulu  a  spol. na  rozdíl od  těch běloruských se uznaly  jako ok!!!!!

Ale odpustím si to.  Půjdu více po  podstatě  našeho konání tam, kde  vládne  kdosi,, kdo Západu nevoní.

Stejný  scénář , jako  proti Lukašenkovi  se rozjel proti Rusku  dlouho před ruskými volbami. Každý  západní politický trochuanalytik si spočítal, že Putin z nich vyjde, natruc  Navalnému a  spol. jako vítěz. Jen se nevědělo jak velký. Takže  tytéž, už dopředu delegitimitizující hrátky  a triky – viz

Ruské volby budou bez pozorovatelů OBSE, Moskva argumentuje pandemií

Jádrem článku  je  sdělení:

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) poprvé od roku 1993 nevyšle své pozorovatele na zářijové volby do ruského parlamentu. Moskva totiž kvůli pandemii covidu-19 omezila počet zástupců organizace, kteří mohou letos na hlasování dohlížet.

„Velmi litujeme, že naše pozorování nadcházejících voleb v Rusku nebude možné,“ uvedl Matteo Mecacci, ředitel Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE (ODIHR). Moskva tento úřad společně s Parlamentním shromážděním OBSE k volbám do Státní dumy přizvala, ale později organizacím sdělila, že mohou celkem do země vyslat jen 60 pozorovatelů

„Velmi litujeme, že naše pozorování nadcházejících voleb v Rusku nebude možné,“ uvedl Matteo Mecacci, ředitel Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE (ODIHR). Moskva tento úřad společně s Parlamentním shromážděním OBSE k volbám do Státní dumy přizvala, ale později organizacím sdělila, že mohou celkem do země vyslat jen 60 pozorovatelů.

Podle šéfky Parlamentního shromáždění OBSE Margarety Cederfeltové je tento počet pouze zlomek počtu, který organizace plánovaly do nejrozlehlejší země světa vyslat. „A to nám jednoduše neumožňuje vykonávat naši práci efektivně a důkladně,“ konstatovala.

ODIHR na začátku roku určil, že pro volby v Rusku je zapotřebí celkem 500 dlouhodobých a krátkodobých pozorovatelů, uvedla agentura AFP.

Mno,tak to bychom měli! OBSE  a ODIHR ty pozorovatele  chtěli a  chtěli poslat, jenže Moskva/Putin se  báli, že  by odhalili  ty masové podvody, takže  místo  nutných 500 jim povolili jen zcela  nedostatečných  60!  S trapnou výmluvou na koronavirovou pandémii!!!

Všechno je  jen ruská lež, kapric, obstrukce, aby  zamaskovali  rozsáhlý podvodný  systém!  OK. Beru.

Jenže  pořád mne trápí  moje nešťastná paměť!  Pořád ne a  ne  včas a  rychle zapomínat. Afghanistan  a srovnání s  Běloruskem?  Brrrr, ten  Afgh  je prostě  těžký  třetí svět, prales. Pardon  -poušť  a hory. Holt  jsme se trošinku, docela  maloučko spletli, no!   Ale u nás na Západě by se cosi takového jako v  Rusku  stát nemohlo!

Jenže  ta  vlkova  paměť,…Pořád  u něj skleroza nepostupuje  dostatečně  rychle, respektive  progresivně, či ještě  lépe – progresivisticky.  Takže  si pamatuje  na článek Guardianu,  popisující , jak to bylo s OBSE a jejími pozorvateli u posledních prezidentských  voleb v  USA!!!

Ten  článek naleznete  v  originále zde:

I tentokrát z něj  budu citovat. Tak jak mi to překladač  vyjevil:

Americké volby budou mít mnohem méně mezinárodních pozorovatelů, než bylo plánováno

Při letošním plném americkém prezidentském hlasování bude mnohem méně mezinárodních volebních pozorovatelů, než bylo plánováno, a to kvůli kombinaci zdravotních problémů během pandemie a nedostatku pozvání státního departementu í pro latinskoamerické pozorovatele.

Volební složka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) musela omezit své ambice kvůli preventivním opatřením souvisejícím s Covidem a omezením cestování. Posílá 30 pozorovatelů místo 500, které byly doporučeny s ohledem na rozsah obav z amerických voleb .

Organizace amerických států (OAS) dosud neobdržela pozvání vyslat pozorovatele k hlasování 3. listopadu, které hrozí, že bude nejspornější v moderní historii USA, protože sám Donald Trump opakovaně tvrdí, že bude zmanipulované..

Orgán pro sledování voleb OBSE, Úřad pro demokratické instituce a lidská práva (ODIHR), měl v úmyslu vyslat 100 dlouhodobých a 400 krátkodobých pozorovatelů poté, co jeho hodnotící mise varovala, že volby „budou nejnáročnější v posledních desetiletích“ .

Opatrná reakce členských států OBSE, které nesou odpovědnost za nábor a financování vyškolených pozorovatelů, však znamenala, že se plány musely drasticky zmenšit.

Organizace nyní vysílá pouze 30 dlouhodobých pozorovatelů v omezené misi. 

Tolik Guardian!

Takže s i srovnáme  výstupy.:

Rusko:

OBSE chtěla  do Ruska, vzhledem k velikosti země vyslat  500 pozorovatelů. Kvůli hrozícím podvodům. Moskva  povolila  jen 60.

Důvod ?  Covidová pandemie z v zemi!

OBSE  za těchto podmínek účast odmítla.

Takže  Borell a jeho tiskový mluvčí Stano ruské volby musí odmítnout!

USA

OBSE chtěla  do Spojených států, vzhledem k velikosti země vyslat  500 pozorovatelů. Kvůli hrozícím podvodům. Washington  povolil  jen 30. Tedy  polovinu  Ruskem schváleného počtu. Přestože  USA  mají  2,23 x  více  obyvatelstva a  tím i voličů.

Důvod ?  Covidová pandemie  v zemi!

OBSE  za těchto podmínek účast AKCEPTOVALA!!!!

Borell  se  Stanem jejich  výstupy přirozeně  také! 

Může mi někdo soudný  rozumně  tuto disproporci vysvětlit? Jinak než  jasnou  a předem připravenou šikanu na  znevěrohodnění Ruska a jeho voleb????

Říkáte, že  Rusové se na tu pandemii jen vymlouvají?  Těžko!  Dal jsem si práci. Worldometer  ukazuje, že  včera  přibylo v Putinlandu  19 744.   Na  témže  zdroji lze  dohledat jak velkou incidenci  evidovali v USA v den hlasování o příštím prezidentovi.  Údaj zní 86 030.  Přepočteno na  ruskou populaci by to odpovídalo 37 801 nových  covidových pacientů. Pro mne  zcela srovnatelné!

Rusko je aktuálně na  českém  covidsemaforu  UVEDENO MEZI COVID  VŮBEC NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ DESTINACE!!!!

Ovšem u Moskvy   to jsou pusté výmluvy, aby  Putinovi a jeho bandě nikdo neviděl pod  ruce na jejich špinavé triky!!!

Říká snad někdo, že  USA nejsou  Rusko a  že tam  naprosto nehrozí nějaké volební podvody? 

Že  by  až tak krátkou paměť  někdo veřejně  osvědčil??? Nevěřím!  To snad není možné předpokládat ani  u Jakuba Jandy, Míry Kalouska či Petra Koláře!  Kdyby náhodou, ale opravdu náhodou  ano,  a skutečně  až takhle někomu vyměkl mozek , takže  si nepamatuje, co všechno se  v USA  ohledně  výsledků voleb následně  dělo a že dodnes je téměř polovina  voličů přesvědčena,  že  Donald  Trump prohrál myslitelně  těsně, navíc  v pár  tzv. swing  státech, jen a pouze  kvůli rozsáhlým podvodům  ve prospěch Demokratické strany, pak speciálně pro něj  přidám tzv. osvěžovač  historické paměti. Konkrétně  článek z webu Česká justice, jenž se přesně  tímhle  tématem -americké prezidentské volby  a podvody  detailně  zabýval. Už titulek  je v  dnešním kontextu  špičkový:

Pozorovatelé OBSE k americkým volbám: Bezprecedentní chaos a mimořádný tlak, ale USA situaci ustojí

vybírám z něj:

Bezprecedentní počet 400 soudních sporů do poslední chvíle, právní nejistota, až o 21 dnů prodloužené termíny dodání hlasu, nutnost rezignovat na tajnou volbu v elektronickém hlasování, odnětí volebního práva milionům voličů, nemožnost přepočítat hlasy v osmi státech, to vše v atmosféře napětí, obvinění z podvodů a zastupování cizích zájmů. Americký volební systém se ocitl pod mimořádným tlakem, zatím to vypadá, že ho ustojí. Mise OBSE oproti původnímu plánu zůstává v USA.

Takový je závěr tiskové konference a průběžné zprávy mise pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), která je přítomna volbám amerického prezidenta na pozvání vlády USA. Vláda OBSE přizvala k volbám 2020 už letos v květnu. USA jsou členem OBSE.

O tom, že právní bitva o volby v USA se odehrává dlouhodobě na úrovni federace, státu i okresů svědčí hned úvodní poznatek z průběžné zprávy mise OBSE: „V měsících před volbami došlo k bezprecedentnímu objemu soudních sporů ohledně volebních procesů, kdy bylo podáno více než 400 soudních sporů ve 44 státech, některé se projednávaly před soudem jen několik dní před volbami. Právní nejistota způsobená těmito probíhajícími soudními spory zbytečně zatěžovala některé voliče, kteří chtěli hlasovat, i volební úředníky. Většina soudních sporů se zaměřila na problémy vyplývající ze zdravotní krize, jako je rozšíření předčasného hlasování, prodloužení lhůt pro obdržení poštovních lístků, umístění schránek pro nepřítomné lístky, požadavky na podpis u poštovních hlasovacích lístků a omezení těch, kteří se kvalifikují pro nepřítomné hlasovací lístky,“ uvádí se ve zprávě.

„Obvodní soudy zrušily, pozastavily nebo zrušily platnost několika rozhodnutí státu nebo okresního soudu, jejichž cílem bylo minimalizovat zdravotní rizika spojená s COVID-19 při osobním hlasování, po zdlouhavých soudních sporech usilujících o zachování předchozích pravidel navzdory novým problémům. Široce se rozšířilo vnímání, že federální soudci často hlasovali o záležitostech souvisejících s volbami podle stranických zásad,“ konstatuje mise OBSE svůj poznatek ze současného pozorování.

Volby bez kontroly: V osmi státech je znemožněno přepočítávání hlasů

Některé jurisdikce v osmi státech nadále používají hlasovací zařízení, která nezajišťují voličskou ověřenou stopu (VVPAT) , upozorňuje dále OBSE. Děje se to například v Indianě, Mississipi, Texasu, Kansasu, Kentucky nebo v New Jersey. „To znemožňuje voličům zajistit, aby jejich hlasy byly zaznamenány jako odevzdané, a současně to úředníkům znemožňuje zjistit, že hlasy byly započítány v eventuálním povolebním přepočítávání hlasů nebo v auditu. Protože povolební audity jsou zásadní pro zajištění integrity a důvěry ve volební proces, používání zařízení, které neumožňuje auditovat výsledky, je v rozporu s dobrou volební praxí,“ konstatuje ve své zprávě pozorovatelská mise OBSE.

Dodávám, že do několika  států pozorovatelé  OBSE vůbec nebyli vpuštěni!!!

Zkuste  si představit, že  by  takovýhle  report  napsala mise OBSE  po ruských  volbách!!! Jen to zkuste!

Ale  Biden JE  LEGITIMNÍ PREZIDENT  USA, zatímco  Jednotné  Rusko zvítězilo podvody!  Lukašenko volby  ukradl, ale  v Afghanistanu  vše  bylo špígl nýgl!!!

Jak prosté!

Pokud by mne někdo hodlal napadnout, že píši v  ruském žoldu, či že jsem proruský pomatenec, pak  mu  doporučuji, aby  si prolustroval  archiv  Kosy. Zejména ohledně  článků, kde  jsou komentovány  snahy  Trumpa a  spol. zpochybnit  výsledky hlasování. Z analýzy mi  tehdy vyšlo, že  Biden  jednoduše  skutečně vyhrál.  A vždy jsem si dal záležet  na  tom, abych pečlivě  zdokumentoval, na  čem  tento názor  stojí. Při tom  jsem nevyloučil, že  k nějakým podvodům a manipulacím ve prospěch Demokratů dojít mohlo. Ale nikoliv  takových, aby byl zkreslen celkový  výsledek.

Ti jedině  a  vždycky  správní,  co  evidentně  dnes půjdou po vlkovi  tenkrát, kromě  demagogickobigotních  hlášek  na  Bidenovu podporu, se tenkrát nezmohli na nic jiného.  Natož, aby  si dali práci najít nějaké argumenty.  Stejně  mi to vychází dnes u ruských voleb. Nepokouším se  vyloučit, že  v Rusku se  může  při volbách odehrát  ledacos,  ale  troufnu si tvrdit,  že  těch podezření  rozhodně  není  ani  náhodou letos  tolik, kolik jich  dokládal Trump  a jeho lidé v  USA.  A také tvrdím, především na  základě  toho, jak dopadl Javlinskij a  Jabloko a údajů Levady  o přízni Rusů Putinovi a  předsedovi vlády,   jakož i ne/popularitě  Navalného,  že  odprezentovaný  volební  výsledek  koresponduje   s nastavením ruské společnosti. Že  Jednotné Rusko je oprávněným vítězem  a na  rozdíl od  Bidena zdrcujícím rozdílem.

Závěrečný  facit?  Dlouhodobě  si  Západ  definoval Rusko jako univerzálního nepřítele  a říši zla.  A  čím nesmyslnější a  absurdnější,  zejména s ohledem na  nevyhnutelnou  konfrontaci s  Čínou /otázkou je jen, kdy  a  v jaké formě k ní dojde/, tato politická pozice je,  tím zběsileji se  chová vůči Moskvě  a Putinovi. Proto a jen proto, jsou  tak mohutně  zpochybňovány,  ba  skandalizovány  poslední ruské volby.

Smutné a  hloupé! 

A na  samý závěr  ještě jedna  věc. S kterou si nejen  já nevím rady. A  tím je  úspěch uskupení Noví lidé.  Nikdo tuhle  zbrusu novu  politickou formaci nekomentuje. Zdá se, že  jde  o naprostou nikým nenačtenou neznámou. Osobně , být nějakým tím západním stratégem  si jí začnu  důkladně  všímat. Přišla  z ničeho. A udělal a hned skoro 6%! Zatím, žádný problém pro Kreml. Ale na jak dlouho??? Putin sice opět zaznamenal velký úspěch. Nicméně  menší než minule. Odevzdal 30 mandátů. A jeho popularita  už také dávno není na  80% napříč populací.  Je  u moci už skoro dvě  dekády  bude konfrontován jednak se  syndromem vyhoření a voličstvo s nudou rozměru „ZasePurin“! Já bych jeho příštího vyzyvatele  s  dobrou šancí nehledal  v  kriminále u profláknutého lůzra  Navalného, ale  mezi Novými lidmi!

Jediné, podstatné, co jsem o Nových lidech  našel je  tohle:

Tříštění ruské opozice. Nová strana má oslabit Navalného, tvrdí analytici

ZA  centrální sdělení tohoto blábolu považuji toto:

„Snaží se nám nacpat, že tito Noví lidé budou nyní skutečnou konkurencí pro Putinovo Jednotné Rusko,“ uvedla právnička Navalného Fondu boje s korupcí Ljubov Sobolová. „Je to legrační. Říkají víceméně správné věci, ale zjevně nic z toho nedotáhnou do konce,“ dodala.

Jabloko dostalo necelá 2%. Navalnyj vždycky propadl a naposled se  svým „chytrým“ hlasováním. Noví lidé, co jsou  jen loutky a nic  nedotáhnou do konce  dali z voleje  6%….

Inu český, speciálně  Babišův-  mainstream!

Ovšem to jsem netušil, že narazím na opravdový hnus.  Na  webu cnnprimanews!

KOMENTÁŘ: Ruské volby jsou technikálie. Bezmocná opozice prohrála dřív, než vůbec začaly

To je  fakt síla!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.