Na jakých vážkách a s jakým závažím váží před volbami vlk.


Dnes vydávám poslední  díl volného předvolebního seriálu pro nerozhodnuté  voliče. Znovu zopakuji

VY a VAŠE  HLASY  JSOU TĚMI  VUBEC  NEJDULEŽITĚJŠÍMI V TĚCHTO  VOLBÁCH!

VY URČÍTE  VÍTĚZE!

Pro vás  poslední tři dny Kosa píše.

V  předchozích dvou dílech jste  četli,  na co všechno bych musel zapomenout, kdybych  snad  chtěl volit  Andreje  Babiše a  také o co v našich  volbách doopravdy  jde.

Dneska  se pokusím odpovědět  těm, co mi psali  a nebylo  jich úplně málo, koho volit. Že je to všechno jedna  hrůza.

Souhlasím,  ano, po více než  třiceti létech  od Listopadu jsme se dopracovali stavu kdy obyčejný, slušný  člověk, který  chodí do práce, stará se o svou rodinu, chce  vychovávat   svoje  děti, aby  z nich  vyrostli  řádní lidé, už mezi nabídkou politických  stran a hnutí není schopen  snadno  vybrat  ani tak zvané  menší zlo.

S  řadou subjektů a politikářů učinil, někdy opakovaně,  špatnou zkušenost, jiní mu jsou protivní propagováním všelijakých pseudohodnot  a řešením pseudoproblémů,  u jiných odmítá jejich demagogii / nebo naopak je ochoten na ni naskočit/, u dalších mu vadí kořistnictví, někdy  skryté jindy otevřené, u dalších pak  lži, kterých se neštítí a jsou pro ně  obvyklým pracovním prostředkem.

Takže  koho volit? Jaká použít kritéria?

Abych mohl napsat  dnešní článek, cítil jsem nutnou potřebu napsat  ty  dva předchozí. Jinak by  totiž  ten dnešní postrádal kontext.Který je  ovšem zcela zásadní!

Včera, jak už  konstatováno, bylo vysvětleno o co v těchto volbách jde  a o co nikoliv. Předevčírem o tom, proč  je  nepřijatelný  a  nevolitelný  hlavní alfasamec.

Mimochodem,  vytřeštěně  zírám,  co všechno je  schopna  vydávit  jeho fandovská klaka, aby  Babiše  očistila od posledního skandálu Pandora Papers.  Prý je to celosvětové spiknutí, naplánované  kvůli českým  volbám, aby je  Babiš  nevyhrál, aby  zde vládli Piráti. A je to zorganizované, jak jinak – Sorosem, Bakalou a nějakou Holcovou!!!

Jasně, obří skandál  táhnoucí se doslova  přes  celou zeměkouli, který nepochybně  otřese  leckterou  vládou, ale zejména  americkým právním systémem a postavením právníků  v něm  a také  nutně  povede  k dalšímu  tvrdému  útoku na  daňové  ráje je – primárně  a v podstatě  jedině – útokem na  Andreje  Babiše a  české planetární  lídr a  Česko pupkem světa!!!!!! Týýýýýýýýýýýý  joooooooooooooooooo!

A nehraje, Babiš,  podle  amerických   nebo globalistických not!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

On se totiž  staví na  odpor  Spojeným státům!!!

Jen nikdo  z těch jeho  poskoků  nedoložil  jak!

A  také prý proto, že  NENÍ  řízen americkými tajnými službami…  Škoda , že dotyčný moudřec  nenapsal, co asi tak dělal  v sídle CIA v Langley a proč  drží ochrannou ruku nad  Koudelkou.  A proč nakonec  převzal  vůdčí roli v kauze  Vrbětice, vyhošťování ruských  diplomatů a  při schvalování Lexu Dukovany!

Od kohosi jiného jsem  byl zase poučen, že  Babiš  NENÍ  žádný  globalista, ani když  mu patří 616. pozice na  žebříčku nejbohatších  lidí na světě. Že  by sice  rád  tím globalistou a globálním oligarchou    byl, ale  oni  ti ostatní ho nechtějí. Takže  je  v postavení  jakéhosi  novodobého Jana  Žižky mezi globálními Rožmberky, Šternberky a Varteneberky naší doby!!!

Přiznám se, že  když  mi tohle přišlo na mail, tak  mít  falešné zuby, nejspíš  jsem je spolknul…

Na  světě  je podle  dostupných  údajů 7 500 000 000 člověků. Andrej Babiš  z nich vlastní  616. největší majetek,  ale  je  to prostě  jakýsi zemánek  mezi opravdovými globálními boháči!!!!  Tohle  chce  opravdu  silnou ránu  do hlavy, než  jeden něco takového vymyslí a napíše.  Abych to dal v číslu Babiš  patří na  Zeměkouli mezi 0,0000000081%  nejbohatších.  Ale  je to prostě  Jan Žižka!!!!

Dotyčnému sděluji, aby  netroškařil a prohlásil Andreje  Babiše nejen  za  Jana  Žižku, nýbrž  rovnou i za Jana Husa, kvůli  stejné míře  boje za pravdu a  Jana  Ámose  Komenského, vzhledem k poměru  k  jeho moráolnímu nastavení a nezištné pomoci bližním a to všechno dohromady!  Pak pro něj  616. světový oligarcha musí být pochopitelně  něco jako  svatý Martin, co se  rozdělil se žebrákem o svůj plášť! Ale když o tom tak přemýšlím – on ten příměr  s  tím Žižkou není zas  až tak zpozdilý – tedy pokud měl na mysli dobu. kdy pozdější velký  válečník byl ještě  lesním lapkou, číhajícím na jihočeských lesních cestách na kupce a pocestné!  Uznávám, že tohle sedí.

Ale  dost, tenhle  sloupek NENÍ a NEBUDE o nějakém Babišovi. Má usnadnit  hledání těm, co dosud  váhají  komu ve volbách  dát  svůj  hlas jejich uvažování. Vystříhám se  ovšem jakýchkoliv  doporučení. Jen na  závěr prozradím, jak budu  volit já sám a proč.

Vrátím se ke včerejšímu  článku, kde  je vydefinováno, oč  v  tuzemským volbách doopravdy  běží:

1- o osobních zájmech  /některých/ politických  vůdců

2- o zájmech všech partajních  stran

3- o reziduálních zájmech  voličstva

a nakonec  přidal  ještě

4- je  to  hlasování o tom, jestli  jakékoliv  volby  v budoucnu  budou mít  ještě nějaký  smysl či zda půjde o anketu Zlatý slavík pro nejpopulárnějšího  globálního  naboba  České republiky. Protože  v případě  dalšího Babišova vítězství lze očekávat,  že  i ostatní  velkobaroni odhodí  poslední zábrany  a  vrhnou  se  svými politickými koncernovými strukturami do politického ringu s plnou  parádou. Jistě jim dodnes  zní v  uších to, jak se  Andrej komusi  chlubil, jak mu dělá  dobře když  ti ostatní píčusové, myšleno oligarchové, když  od něj  něco chtějí, musejí  před ním žmoulat  čepici a šoupat  nohama.

Nepochybně  číhají na okamžik, kdy mu to vrátí.

Ale zpět  k těm  čtyřem  bodům, které  rámují  to, co my, jako voliči,  ovlivníme.

První bod  říká,   že  váš  hlas  může  zarazit  snadný život  velkým a malým prodavačům politických hrnců a  dek, které zajímá jen inkaso  státních, tedy našich peněz. Ať  už  v „malém“  tedy  v rozměru  desítek milionů za  získané hlasy  nebo velkém v nalepení  na  obří státní  zakázky  pro koncernové firmy. Chcete, aby  váš  hlas a ničím jiným další čtyři roky politiku už neovlivníte, skončil takhle?  Aby  byl biancošekem  pro politikáře na osobní inkaso ze státní kasy?

Já rozhodně  ne. Proto nepřipadá v úvahu ANOšéfe!. Okamura, Volný a Šlachta. I když  u toho posledně jmenovaného….

Tedy nepřipadalo by, kdyby mi u uvedených  zásadně  nevadilo mnoho a mnoho jiného!  Jako že  vadí. Viz  včera.

Druhý  bod o kterém  rozhodujeme – co největší množství koryt  pro vítěze….

Tohle je  stejně  pravdivé, jako neřešitelné. Ano, my  rozhodneme, kdo ovládne  svými lidmi nejvíce pašaliků a penězovodů a především dnes už obří státní rozpočet.  Tohle je v naší kompetenci. Jenže jinak to nejde.  Takže  to jako rozhodovací kritérium pomíjím. Někdo to prostě  bude.

Za naprosto rozhodující ovšem držím  bod

3- reziduální zájmy  voličstva

Tohle  představuje  důvod proč jít  za každou cenu k volbám. Ne nějaká zahraniční politika a to, co s  ní souvisí. Nýbrž  uspořádání a  financování našich domácích záležitostí!  Tohle svým hlasem určuje  volič.

Ovlivňuje  budoucí  chod školství, zdravotnictví, bezpečnost na ulicích, poslání  a úkoly  armády, důchody, sociální dávky  a zabezpečení, kvalitu  silnic, funkčnost veřejné dopravy, výšku daní a  odvodů, kvalitu státní správy  a samosprávy,  sociální transfery a jejich  použití, akce  související se  životním prostředím, spravedlnost, atd.atd.

Babiš  tohle  ví, a nestydatě  uplácel  voliče!  Především důchodce.  Ale  také  aktivně pracující.  Bez ohledu na státní rozpočet. První dopady už  vidíme  v inflaci a bude výrazně  hůře. Jakkoliv  to, co je uvedeno v minulém odstavci  může  vypadat  jako Babišova  silná disciplina, pravý opak je pravdou!

Zkusím to vzít  kus po kuse:

-školství?

Tohle je  snad  jediný  rezort, kde jeho ministr  obstál. Plaga, za mne, odvádí dobrou práci. A  celkem se mu dařilo i tlumit  gender a  inkluzní  šílenosti

-zdravotnictví?

Katastrofa. V BabišVojtěchově  podání  naprostá katastrofa, neschopnost a lež na lež. 33 000 mrtvých v  covidu za půl roku. To, že  se  zdravotní systém koncem zimy nezhroutil způsobila souhra  šťastných náhod a  neuvěřitelně obětavá práce  personálu našich nemocnic! Babišovi a Vojtěchovi navzdory!

Pokud  je  alespoň  část pravdy  na zkazkách, které šly kolem mne  ohledně nákupu zdravotnických  covidových  pomůcek,  do sektoru, tak je   to doopravdy  zralé na to vzít klacky a vidle a  táhnout  na Prahu a udělat  tam ve Strakovce  tabulu rasa!

-doprava?

Další katastrofa!  Nikdy se na  českých drahách nebouralo tak často jako pod  kuratelou  super Ferdy Mravence  Babišovy  vlády- Havlíčka!  Chaos  na  dráze  dosáhl stupně  anarchie.  Oprava  D1 je jedna  velká Potěmkinova vesnice.

-bezpečnost  v ulicích?

Celkem slušná, ale  za tu Babiš neodpovídal.

-armáda?

Je nutné psát o  afghánském ostudném výprasku?  Nebo o  armádních akvizicích typu vrtulníky? V týdnu před volbami ovšem  tohle  házení  peněz  daňových poplatníků  do bezedných  černých děr  dostalo další rozměr.  Vlastně hned  dva!  AfghanistanMetnar  podepsal kontrakt  na dodávku  asi 50 francouzských děl a  izraelských raketových protiletadlových baterií!  A má to stejné rysy  jako  ty  US  vrtáky!  Francouzi i Izraelci  před  dokončením obchodu  cukli a  cenu  zvedli bezmála  dvojnásobně.  A  Babiš  s Metnarem, místo toho, aby je okamžitě poslali tam, kam se sluší, ani nemrkli a podepsali! Hlavně  ten deal ještě pod naším komandem sfouknout! Chcete takovouhle „obranu“?

-výška  daní a rozpočet?

Katastrofa! Jakkoliv  se leckdo raduje, že platí nižší daň  z příjmu. Má to na dluh! A  ten jednou krvavě  zaplatí. Nepochybně  v okamžiku, kdy  s tím bude největší problém!

Sociální péče?

Tu  řídila Maláčová. A  snažila se, Jenže s  tím Babiš opět nemá nic společného. Naopak,trucoval a překážel, kde mohl. A když ne on tak jeho podržtaška  Schillerová!

-kvalita  státní správy?

Vzhledem k tomu , jak stát  zachází se  svými zaměstnanci… průšvih na obzoru!

-životní prostředí?

Případ  Bečva  nastavil dokonale  zrcadlo!

-důchody?

Slouží jako úplatek a ochrana před kriminálem!

-spravedlnost a  její výkon?

V podání  Marie  Benešové dokonalý paskvil!  Kněžínek a  Pelikán představovali jinou ligu. S těmi no problem. Z mého hlediska.

A tak bych mohl pokračovat! Vím, že lze namítnout  – za  famiglie  TopolánekNečas Kalousek bylo ještě  hůře.Částečně je  to pravda. Nebo chcete li  – z větší  části je to pravda. Kalousek s Nečasem se  kdysi chlubili tím, jaké ostré škrty v rozpočtu  provedli.  Ukázalo se, že  ostré ani trochu, nýbrž na výsost  tupé. A dodnes jim  nadkritická  část  voličstva nezapomněla. Naprostá většina penzistů a státních zaměstnanců!   Proto nebudou mít  v konci dost mandátů na vytvoření vlády.

Jenže  ani Topol, ani Mirda  Kalousek a ani  JaňulkaNečas  už  v politice nejsou a  sanaci rozpočtu a konsolidaci financí  je nezbytné, po tom , jak je Babiš  rozvrátil  – provést. A od Babiše  se toho těžko dočkáme,  když  stín dlouholetého vězení nad ním visí a viset bude.

Ke  zvládnutí  finanční rekonsolidace   a  toho ostatního jmenovaného je potřeba  zkušeností, praktických  znalostí chodu státu,  konkrétní vize a vrcholné manažerské dovednosti. Konstatuji  s plnou odpovědností, že  spíše lze  očekávat plus  třicet ve stínu na  Štědrý  den než to, že by  cokoliv z právě vyjmenovaného  vlastnil Okamura či někdo jiný z jeho okolí! Totéž platí pro Šlachtu O hulvátovi a rabiátovi Volném škoda  slov.

Tím se  výrazně  zužuje okruh  použitelné  volby.

přidám přirozeně  ještě

4- hlasujeme o tom jestli nám  zůstane  alespoň  malý  zbyteček demokracie

Ale tohle je již pojednáno.

Takže  když  to shrnu, pak mi vychází, že  člověk má na  výběr  z obou koalic, soc dem a KSČM!

Tohle už je na osobním nastavení  každého z nás.

Nehodlám nikomu nic  doporučovat. Popíši svůj  výběr.

Z uvedených  rovnou vyloučím SPOLU a  KSČM!

Spolu protože  je pokládám za naprosté asociály!  Stanjura nebo Pekarová Adamová? Když mou osobní prioritou je udržení  co nejvíce funkčního sociálního státu. Který  se bude starat o dostupní zdravotnictví a školství pro všechny, bude  mít  pomocnou ruku pro  sociálně slabé!  Tohle je  vlkova  základní priorita! Zvažoval bych SPOLU jedině  v případě, kdy bych získal naprostou jistotu, že můj hlas dosadí jako ministra  financí Luďka Niedermayera. Toho považuji na politické úrovni za jediného kvalifikovaného pro konsolidaci státní pokladny. Ale to mi nikdo nezaručí. Zejména, když na finance  chce  Stanjura.

Takže  palec  dolů!

KSČM? To je jiný příběh. Ti se  z běžné politické strany  dnes  přesunuli,  pod taktovkou Kluzkého Vojty, někam  k Okamurovi a Volnému a jde jim už jen o love  z politického byznysu. Obchodují s nostalgií dosud  žijících předpřevratových komoušů.  A zatím jim to  početně  vychází. V pátek a  sobotu nejspíš naposled. KSČM bych osobně i  zvažoval. Za předpokladu, že  by ji řídil například Josef  Skála!  Kterého považuji za  personu s jasným politickým názorem a  hodnotovou orientací. A to přesto, že  před Listopadem bychom, kdybychom na sebe narazili, se  považovali za nesmiřitelné nepřátele!  Ale  nic zvažovat netřeba,  kormidlo pořád  drží v ruce, nikoliv poslední řadě  díky Zemanovi, Kluzký Vojta. Takže  komunisté ani náhodou.

Opakuji – v těhle volbách hlasujeme  jen o těch reziduálních zájmech a o tom,  zdali už budeme dokonalou  mafiálnskou  zemí hned nebo zda  bud emalá  šance se tomu vyhnout!

Znovu opakuji, nevěřte  lhářům, tvrdícím, že  jde o zahraničně politické nastavení země. Vysvětlil jsem, že  ani trochu. Ať si Babiš vlábolí nyní  co chce V historii  ČR není nikdo, kdo by  lezl do bruselské zadele  usilovněji  než  on. A  hrdinný Okamura?  Už jste  četli , jak to měl s tím Afghanistanem. Byl proti. Hubou. V reálu hrabal prachy  přes  tu česko afghánskou komorui. Zahraniční politika  tyhle  volby? To může dohormady spojit jen bezmozek!

Touhle vylučovací metodou mi  v konci zbývá jen PIRSTAN a  ČSSD.

Tyhle dva  subjekty představují vlkovu  volbu.

Ta  se opírá  o dva klíčové  body poslední legislativní periody, tedy  dvě události, jejichž  význam se ukázal býti větším než cokoliv ostatního  z toho, co jsme zažili v tuzemské politice:

1- postoj a chování konkrétní strany  v  covidové  krizi a zejména při jejím vrcholu na přelomu února  a března

2-hlasování  partaje  ve sněmovně a  Senátu ohledně  zrušení  superhrubé mzdy a  zničení státních příjmů nastavením daně  z příjmu FO  na  15%

Reakce  o chování politických subjektů v těchto dvou  klíčových hlasováních je pro mne  vodítkem pro moji páteční  volbu. Protože se nejedná  o žádné emoce, nýbrž  těžkou a  doložitelnou realitu!

Pokud  jde  o  počínání v době  vrcholící koronapandemie pak obstála jen soc dem a  Babiš.  Proto, že  nesli vládní odpovědnost. Nedělám si iluze, jak  by hlasovali  co by opozice. Ale prostě  jedině  tyhle  dva  subjekty  jednaly, jak si tehdy situace žádala! Všichni ostatní politikařili, chytali hlasy nespokojených   a kritická situace  v  republice je  nechala dokonale lhostejnými! Hlavně  volební hlasy!  A nic jiného. A beru na vědomí, že propadli i starostové a Piráti. Ačkoliv  to následně  rychle  vehementně  zvrátili jejich  hejtmani. Především liberecký Půta!

A darebáctví s 15% daní fyzických osob? Tohle jde  především za  Babišem, ODS, a Okamurou. Tihle tři to spískali!  A ostatní, kteří původně, v souladu se zdravím rozumem a pudem sebezáchovy, namítali, že  to je  atentát na  státní finance, se většinově nakonec  se přidali. Stejně jako  u  covidu. Aby  nepřenechali hlasy  hlupáků. co viděli jen  dlaňovku po Novém roce,  svým politickým konkurentům. Zde  cílím především na TOP09, Lidovce a  Stan. Kteří dohromady  disponovali dostatečnou  silou tenhle rozpočtový zločin v  senátu zaříznout! Otočili a podpořili ODS….

Jediné dva  subjekty  si uchovaly  dostatek  zdravého rozum a  hlasovali proti  – Piráti a  ČSSD.

V obou  k.o. kritériích  obstáli tedy jen oranžoví!!

Takže  pro vlka  jasná  volba?  Nikoliv!  Bohužel nikoliv.Přesto, že bych rád. Nicméně podle  všech dostupných průzkumů   jsou  socialisté MIMO  sněmovnu. Podle mých  výpočtů jim k průniku do ní schází  asi 30 000 hlasů.

A hrozí,  že když je podpořím, tak můj hlas  získá ve skutečnosti především Babiš, SPOLU a Okamura. A to je moje  noční  můra.

Proto zvažuji ještě PIRSTAN.  Tohle už  bylo na Kose  i Slobodném vysielači  několikrát naznačeno. A mnozí mi to otevřeně  vyčítají. Jak prý mohu uvažovat o podpoře  Pirátů když…

Ano mohu.  Troufnu si vyslovit názor, že  Bartoš, Michálek, Ferjenčík a  celkem i Richterová odváděli v parlamentu  dobrou, poctivou a  rozumnou práci!

A tihle  řídí  stranu!

Nikoliv  například  NATO  alpinista Lipavský nebo  Profant!  A  kdyby mi byl předložen důkaz, že  opravdovými reprezentanty  Pirátů jsou  jejich europoslanci  Gregorová, Kolaja a Peksa,  tak si radši useknu ruku, než  by  použil jejich kandidátku. Ale  dokud  to diriguje  Bartoš, Michálek a Ferjenčík, jsou akceptovatelní.   Přes  všechny  lži, co na ně  stačila nakydat  babišovská klaka a její hnojomety. V drtivé většině  jde o lži, v nejlepším případě o polopravdy. Zejména mám na mysli vyvlastňování bytů a  migranty. Byl to naopak Babiš, který  hodlal přivézt  18 000 připrchlíků na práci, kterou Češi podle něj na podzim 2015 nechtěli.

Že  vás na  Piráty  nepřemluvím?  Zapomínáte, že oni jaksi nekandidují samotní. Jsou tam ještě  Starostové. To už není ani zdaleka  ten vyjevení  Gazdíkův houfeček, netušící, co si má sám se sebou ve velké politice počít, který se přimknul  k zemskému škůdci Kalouskovi a  odezíral mu ze  rtů!  Jde o konsolidovaný politický subjekt.Který čerpá svou  sílu od  těch, které  znáte. Ze svého okolí a jejich každodenní práce  – o starosty  obcí . Vesnic  a menších městeček, kde je na každého vidět a je zřejmé zač  stojí. Žádní  šíbři, co vylezou na kašnu na  náměstí   a všechny problémy  celého světa  svádí na Brusel. Žádní  agenti s teplou vodou, co prodávají máslo za nákupní cenu, protože dělají politický byznys  a přesvědčují vás, že když  zvolíte je, tak to máslo za dvacet bude  ve vaší sámošce pořád! Nebude.Atd.atd.

Chci  vás upozornit, že komu se  Piráti nelíbí, má možnost kroužkovat na  poslat na první  místa kandidátky  čtyři starosty!  Neudělá chybu.

I proto PIRSTAN  je pro mne  dělatelný.

Ovšem nakonec  přeci jen  zkusím svým hlasem podpořit soc dem. Ve sněmovně  by mi prostě  scházela. Nikoliv  kvůli nostalgii,  nýbrž proto, že ji držím za jedinou politickou stranu se  skutečným sociálním rozměrem! Viz Jana  Maláčová!  Zdaleka nejvýraznější soc dem postava!  Jestliže  sociální demokraté z parlamentu vypadnou, pak se  sociální stát  stane  hříčkou osudu a ztratí jakoukoliv koncepci a kontinuitu!  Bez  oranžových  se  prvky sociálního státu  přemění pouze  na soubor  voličských úplatků vždycky před nějakými volbami.  A mimo tu dobu dojde k jeho výprodeji!

Okleštění Zákoníku práce, podříznutí  průběžného důchodového pilíře a jeho zesoukromničení  do komerčního pojištění, privatizaci zdravotního pojištění a  zdravotnictví jako celku, konec  bezplatného školství, omezení ostatních sociálních transferů, atd.atd.

Zabránit  tomu je  absolutní vlkova priorita.  Kterou ostatní překonají  jen přes  soc dem mrtvolu. Takže půjdu  přeci jen do rizika, že  hlas mi propadne a rozdělí si ho především Babiš, ODS a  Okamura….

Ale tenhle risk ne, pro mne, nutné podstoupit.

Na  takové váze a  s takovými závažími zvažoval vlk svůj  páteční výběr.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.