Hlasování v EU Aneb o tom, jak Babiš nedrží v EU hubu a krok a jak nás v té zlé Bruseli brání do roztrhání těla.


Původně jste  dnes  měli číst úplně něco jiného. Celkem  3x   došlo na změnu tématu. Abych nakonec  dal to čtvrté. 

Ale  než  se do něj pustím, vyslovím jedno přání. Kdyby  to šlo,  rád   bych  dnes  v  13,30 hod.  stal muškou, abych  se  dostal do blízkosti jednotlivých politických lídrů  a  sledoval zblízka jak se potí, jsou nervozní, třesou se jim ruce, prostě –  jak mají nahnáno z  toho, co se  za chvíli dozví. Jak  mají sevřeno,  že  by půlkami mohli štípat  trojku drát a  dokonce  si myslím, že by  leckomu z nich  nevadila  ani  ostnatá nebo žiletková  varianta. 

Téměř  všem jde o existenci, nejméně jednomu o kriminál.  Tohle bych  opravdu  rád  viděl na  vlastní  oči!  A nejspíš  bych  ze  vzpomínek  na  ten jejich dnešní nerv  žil další  4 české politické roky.  Věřím, že  dost z vás  by  si  to užila  stejně.  Jenže máme  smůlu. 

Až  se objeví před kamerami,  ta nervozita  už u většiny  z nich  vyprchá. někteří  budou  vědět, že  5%  nedali a mizí v propadlišti, jiní se budou  tvářit  jako mistři blízkého i vzdáleného vesmíru a ohánět  se hlasy  voličů. A  ani  v nejmenším si nepřipustí, že   podstatná, ne li vůbec  rozhodující  část  z nich  je hlasem ze  zoufalství!  Jako  poslední  možnost, aby  dotyčný  svůj hlas  radši nehodil do popelnice.  Už  ty triumfátorské ksichty  před  sebou  vidím….

No nic.  Na bližší  pohled přijde čas  v  analýze. A převtělení do té mouchy, co by  si je  vychutnala  si mohu nechat jen  zdát. 

Takže  půjdu radši k dnešní materii.

Ještě půlden  se  hlasuje.  A  leckdo z  vás  má  ještě  nepoužité hlasovací lístky a přemýšlí, co s nimi udělá.

Zkusím mu  pomoci. 

Opakuji svůj názor, že  jestli o něčem tyhle  volby  nejsou, pak je  to zahraniční politika.  Ani  trochu. Protože  ať už povládne ve Strakovce  a  Černínském paláci kdokoliv, směrem k zahraničí nás  žádná změna nečeká.

Důležitá jsou  domácí témata. Která se týkají nás  všech bezprostředně. Naprosto nechápu ty, co tvrdí,  že ten nebo ten  nás  ochrání  před  šílenostmi z Bruselu a  vojenskými dobrodružstvími NATO. Skloňují se zejména  dvě  jména  těch tzv. „ochranitelů“ – Okamura a Babiš. Přirozeně, že nás  ochraňují  zejména před  zlou Bruselí.

Okamuru pojmu krátce – to je prostě  politický světský!  Kolotočář, jarmarečník, agent  s teplou vodou. Který ví, že  je bez vládní odpovědnosti, takže  vykřikuje, co mu  žluč na jazyk přinese. Jak to je  doopravdy  jsem popsal minule ohledně  afghánsko české obchodní komory. Ale  jestliže  nemalé procento lidí  je  schopno  naletět  všelijakým podomně prodávajícím šmejdům, jakž takž  chápu,  že  boduje i  šikmooký  pištěc. 

Co ovšem  mi  zcela  uniká, je skutečnost, jak někdo, po zkušenostech  kterou  už  udělal s  agentem Burešem a  jeho „zahrnaiční politikou“, kterou nelze pojmenovat jinak  než  hujerovština  vůči  Bruselu  a  Washingtonu   v míře  o níž  se nikomu s početné  Hujerovic  rodiny  nikdy  ani nezdálo.

Přesto neustále na  různých  alternativách  čtu , jak jako  ten  Babiš.  že  to je  jediná možnost, jinak nás  ta  zlovolná Brusel schvátí a zachvátí…..

Tohle  tvrdit podle mne  znamená, že  dotyčný právě prodělal rozsáhlou a akutní lobotomii.

Jako nejlepší ilustraci dám znovu dvě fotografie, které už jste  viděli. Obě  jsou z Babišovy  kampaně  před posledními volbami do Europarlamentu:

Připomenu to!

 

Výstřižek

Dobrý , ne?

 

A tohle je ještě lepší!

Výstřižek1

Statečný  Andy, co v Bruselu nedrží hubu a krok! Jen co je pravda!

Namítá někdo, že  nejsou důkazy,  že  to není pravda, nýbrž, že se za nás  v té Bruseli bije  až do roztrhání  těla? Za nás  a nikoliv za  sebe  a  Agrofert? A to spolu    s Viktorem Orbánem a polským premierem Morawieckim?  

Přesně o těchhle  důkazech, jak to Babiš  a  tím pádem i Česká republika v centrále  EU  při hlasování premierů a  prezidentů v   tzv. Evropské radě,  bez jejíhož  souhlasu  naprosto nic neprojde  do evropské legislativy,  mají je  dnešní  článek Kosy!

Včera totiž vyšel následující  text

Konec mýtu o „zlé“ EU. Málokdy se stane, že je Česko přehlasováno

v něm je několik   zásadních  výstupů,  popisujících jednak  jak  hlasovala  Česká republika  na  Evropské radě pro předložené  návrhy dalšího předávání pravomocí  ze  státní úrovně  na komisariát  EU,  ale především pro zásadní  změny  života  v  Unii, typicky  migrace, genderfanatismus, ekofanatismus  a tak podobně.

Je  to rozděleno  na  dvě období:

 

Výstřižek

Z uvedeného  je  zřejmé,  že  současná  Babišova  garnitura, byť  vládne od  roku 201, je  daleko povolnější  vůči  bruselským šílenostem  než  byly předchozí Topolánkovsko- Nečasovsko – Kalouskovské  famiglie!!!!

Babiš, jako vrchol své předvolební  kampaně  se  vnutil do stínu Viktora Orbána. A  chce  využít  jeho pověst  hrdého bruselo a  migrantobijce  ve  svůj prospěch. Ačkoliv  ho nikdy, ani když stavěl plot  a  pro všechny  představoval  odporného intihumánního pariu, ani když  byl ještě minulý  měsíc  , zejména  Babišovou  eurokomisařkou Jourovou  vláčen unijním bahnem – NEZASTAL!  Až  v horké  fázi  kampaně  si na Orbána  vzpomenul.   A  chlubí, se, jak jsou Viktorem  jedno tělo  jedna  duše.

Ten článek  je  interaktivní  jsou v něm dvě  mapy  Evropy. Jedna  z nich popisuje  jak  který  stát  hlasoval v  Evropské radě pro bruselské  návrhy  pro periodu  2014-2019,  ta  druhá  pak  pro léta  2009-2014. 

Takže  snadno zjistíme, že  shoda  Babišlandu s Maďarskem  je nyní  93,94%   Zatímco  mezi roky  2009-2014 dosahovala  95,41% .

U Polska  jsou hodnoty  nyní 93,76%  dříve  94,67%!!!
Namítáte , že  shoda  přes  90% je v podstatě  absolutní a  že hledám  hnídy  tam kde nejsou?

Omyl vážení, hluboký  omyl!

S výjimkou  shody  s Velkou Británií, má  ČR onen koeficient  shodných  hlasování  nad  90%  se  všemi členy  EU. 

Už proto, že  „ Evropské unii se hlasuje pouze v okamžiku, kdy je víceméně jasné, že nějaký návrh projde. Pokud není jasné, že projde, že bude mít dostatečnou podporu pro kvalifikovanou většinu, tak se o něm nehlasuje,“ konstatuje jeden  ze  spoluautorů té studie  a dodává, že cílem zákulisních přípravných podle něj zároveň je, aby bylo proti co nejméně států. Nejlepším scénářem je pak jednomyslné schválení návrhů. I proto studie ukázala, že při hlasování výrazně převažují hlasy pro návrhy. Za první sledované období to bylo z 94,58 procent, za druhé pak z 96,47 procent.

Z uvedených  data dokládají,  že  shoda uvnitř  Evropské  rady  je  v novém období  výrazně  vyšší  než v  tom starším, ovšem  paralelní hlasování  s  Budapeští a  Varšavou významně  klesá!!! Takže je podprůměrná!  Za  Babiše!

Což znamená, že  Babiš  hlasuje  často proti těmto dvěma  zemím!  

Naopak nejčastější  shodu dosahujeme  s  tzv. starými členskými  zeměmi, zejména  Francií, ale  i Beneluxem, Španělskem atd. atd. Kupodivu  menší pak je  s  Německem a Rakouskem. Mimořádně  vysoká je pak s protirusky  zaměřenými  Skandinávci a Balty! Vždy  nad  96%.

Tak takhle  vypadá  česká zahraniční politika, především ta  bruselská  v podání Andreje  Babiše!

Takhle  chrání  v Bruselu  české zájmy tvrdě  a nekompromisně a  nedrží tam hubu a krok!!!

Pokud někdo  teď mumlá, že to vyšlo na  Seznamu a  že  to je jen další kampááááááááááň, co má  toho statečného reka  z Agrofertu, jen a jen pošpinit  a poškodit,  odpovídám, že studie vznikla ve spolupráci maďarského Institutu zahraničních věcí a obchodu (Institute for Foreign Affairs and Trade, IFAT), Slovenské společnosti pro zahraniční politiku (SFPA) a Institutu pro evropskou politiku Europeum, jež sídlí v Praze a zaměřuje se na evropskou integraci.    

Ta  maďarská organizace je vládní. To jen tak  na okraj, aby  bylo jasno. A  data  jsou sebraná  z protokolů EU o hlasováních na  Evropské radě!

Píšu pro obecnou informaci. Se  speciálním určením pro ty, kteří ještě  půjdou hlasovat. Aby  si vše ještě  v klidu zvážili. 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.