Volby v ČR 2021 prohráli všichni až na Okamuru


Tak to máme za  sebou…  To je  jeden z mála  důvodů psát o těhle  volbách  s nějakým uspokojením.

Přirozeně  vedle  základního faktu,  že  došlo, konečně, k odvolení  exkomouše, registrovaného agenta StB,  oligarchy,  veřejně  usvědčeného lháře, trestně  stíhaného kvůli podvodům, který byl  v neustálém  střetu zájmů  mezi tím svým a obecným, prostě  tvorem, který se nikdy  neměl dostat do politiky a jenž  deklasoval trvale  renomé  této země!!! Tohle je  ta základní zpráva.  A jediné  opravdové pozitivum.

Všechno  ostatní už je  jen a jen prohra  všech, kdož na   volbách  participovali –  politických stran, prezidenta, znovu  výzkumných agentur, ale především  občanů  České republiky. Přiznejme  si  ovšem, že  ti tentokrát  vyhrát opravdu nemohli. S výjimkou Babišova  odchodu. To samo o sobě  je  sice  nemalý bonus, ale  nikoliv postačující, abychom si  řekli, třeba  s  malou úlevou  – nikoliv  ANO bude líp, nýbrž obyčejné  ano, bude  líp, konečně  se blýská se na lepší  časy a budeme  žít v normálním státě! Dovolím si konstatovat  něco, co  si dnešní triumfátoři v tuto  chvíli ani náhodou neuvědomují  – každé  vítězství je  zárodkem budoucí porážky. A  v případě těchto voleb to platí  nejméně  trojnásob.  V  dalším to rozvedu.

Ano,  těší mne mimořádně, že  Babiš  dostal výprask na jaký se nezapomíná. Nejen, že  ANO nevyhrálo. Proti  všem očekáváním.  On totiž propadl  i  ANOšéf a majitel osobně.  Ohledně  preferenčních hlasů skončil daleko  za  Rakušanem, Pekarovou -Adamovou a  Fialou!  Prostě  jeho kouzlo se sice nevytratilo zcela,  ale silně pohaslo!

Ale před  dalším pokračováním dám  nutná  základní  technická data:

Ti, co  získali mandáty

Výstřižek

Ti, co se jdou klouzat

Výstřižek1

Z výsledků je  zřejmé,  že obě koalice  složí vládu s nějakými 108 mandáty. Pokud  dodrží  svoje předvolební sliby  a závazky.

Přemýšlel jsem, jak tento komentář  pojmout.  Zda tradičním způsobem  –  vítězové, poražení, další vývoj, příčiny,  atd. atd. ale  zkusím  to strukturovat jinak. Řekněme  tématicky.

Kdykoliv mi  vyjde nějaká politická předpověď, rád  to oznámím. Je  tedy  na místě  tentokráte  začít  tím,

jak jsem se před  těmito volbami  mýlil ve  svých odhadech:

Musím. Těch omylů  je  totiž  hned  několik

-nepřipustil jsem si, že  by  Babiš  nevyhrál a to s docela  slušným odstupem na  druhé  místo.

-nepřipouštěl jsem, že  by  SPOLU mohla  dostat  nejvíce hlasů

-nedopočítával jsem  101 pro obě koalice pokud  jim v tom nepomůže  nějaká další strana, především ČSSD

-vycházelo mi,  že  do sněmovny pronikne nejméně  jedna  strana, ale  spíše dvě  z trojlístku KSČM, ČSSD, Přísaha.. Kdyby  se tak stalo, vládu by  sestavoval i v příštím období Babiš.

Slušně  dlouhý seznam mých omylů….

Tím  můžeme  přejít k tomu,

co se vlastně stalo.

Zeman s  Babišem  tak dlouho polarizovali, zcela  vědomě společnost a vytvářeli v ní napětí,  až  doslova  vyhnali  k volbám  každého, kdo trochu cítil nějakou politiku. Všechno rozhodla  abnormálně  vysoká  volební účast  -téměř  65,5% zapsaných voličů.

A  ukázalo se,  že  nově příchozí  hlasující  v  drtivé míře  přišli s  protibabišovským/zemanovským nastavením!  A také  to, že  nerozhodnutí  voliči, na  rozdíl od  minula,   se  obrátili k ANOšéfovi  zády!  Ti nově příchozí, i ti nerozhodní už prostě  měli plné zuby  Babišových  skandálů a  neustálého  vřeštění a fňukání o tom, co je  zase účelovka  a kampáááááň  a jak  ho mafie, nyní už  celosvětová,  chce odstranit  z politiky  v nějaké  České republice, protože on tam prý  bojuje   s  korupcí. Zrovna on!

Babiš  sice uplácel  jak důchodce, tak  zaměstnance, ale už  nedokázal nikoho navíc  zmobilizovat!  Byl bez voličských rezerv. Přesně  jak ukázaly  poslední krajské a senátní  volby.  A  když v podstatě propadl i Okamura,  naděje  na  comeback  se  rozplynula  rychleji než pára  nad  hrncem.

Vůbec nepochybuji,  že  Babiš   i jeho klaka to svede  na  spiknutí  Pandora Papers, kterého v posledních metrech cílové rovinky připravilo o  vítězství. Tohle je klasická  babišovská  lež!  Aby platila, pak by  muselo k volbám přijít  o nějaké to procento voličů  méně než  minule. Aby se  dalo konstatovat, že  Pandora Papers  zabraly, otrávily  část  jeho elektorátu a  ta absentovala a  tak ho potopila. Pravdou je pravý opak  –  volební účast  se ukázala  být  stejně  velká jako v  roce  2006. Kdy  česká volební scéna  vykazovala  totožnou nesmiřitelnou  polarizaci  jako nyní. Tenkrát  šlo o vyhrocený souboj  Topolánek -Paroubek, tentokráte  Babiš  versus  normální občanská slušnost.

Takže  Babiš  prohrál. Bylo už na  čase! Takže  se  republika  zbavila  zcela  akutního a  fatálního nebezpečí,  že  se  stane  druhou Ukrajinou – čistě oligarchickým státem, kde o všem rozhoduje jen pár  nejbohatších a  nejbezskrupuloznějších. S tím, že skončila  i ta poslední formálně  technická demokracie. Ale  tímhle konstatováním ty  dobré zprávy   končí. Klasická léčba  ´ďábla belzebubem. Takže je na  čase pojednat

Kdo vlastně prohrál a proč:

Největším poraženým jsou občané  téhle země!  Aniž by si to  ta část na straně  dnešních vítězů  uvědomila!!!

K moci  totiž  přivedli lumpenpravici, tu  jíž vděčíme za  zrod  Babiše a Okamury  – ODS, TOP 09. Asociály non plus  ultra. Za  doprovodu lidovců a  Starostů. Piráti jsou jiný příběh.  Ti jsou o selhání levice a  jejich  porodním otcem je Miloš  Zeman. O tom za  chvilku.  

Tvrdou a nejspíše definitivní prohru  utrpěla  klasická  levice  -KSČM a  ČSSD.  V  českém politickém prostředí jde  o naprosto  nenahraditelnou ztrátu. Nevěřím v jejich  návrat  na  velkou politickou scénu. KSČM je  strana  nostalgiků a  Kluzký  Vojta  si  z té nostalgie  udělal  stejnou  živnost jako je prodej zázračných hrnců a  dek. A odmítal ten svůj  soukromý  kšeft  pustit. Takže  partaj přivedl zu grund.

Soc dem zvoní hrana. A  už  z pohřebních már  nevstane.  Je  v totálním rozvratu a navíc  ji  souží  naprosto katastrofická  finanční situace. To u komunistů  je  tohle  zatím jakž takž  konsolidované. Ale oranžoví  jsou ve  faktickém bankrotu. Nepochybuji ani trochu,  že   nyní se na ně  vrhnou  jejich věřitelé a  zrealizují  svoje zástavy  za  úvěry  straně. Což  jsou  zejména dvě  ústřední nemovitosti  – Lidový  dům a  hradecká  Střelnice.  A jakmile  si tohle  vezmou, jsou oranžoví bez majetků, příjmů a  do půl roku i členů. 

Standardní levice prostě prohrála na celé čáře  a nevratně! A tím, kdo to odnese je  dolních  10 milionů.

Na tomto místě  odbočím

proč  standardní levice prohrála?

Kvůli souboru  různých  chyb, ale  největším dílem  se o to zasloužil, v obou případech  -Miloš Zeman osobně!

Už  vidím, jak  ti jedině správní levověrní  teď  vykřikují  – vlk je  zase posedlý  Zemanem!  Nikoliv, mám ho za  zemského škůdce,  ale netrpím  obsesi  tímhle  zlem české politiky. Každou  z obou stran zničil jiným způsobem. KSČM svou přízní,  ČSSD  svou záští.

Začnu oranžovými. Protože  to  nemusím tolik vysvětlovat. Zeman  soc dem škodil v podstatě  od  svého odchodu ze  Strakovky v roce  2002. Nejprve  v zákulisí a neviditelně, Po debaklu a  ostudě  v prezidentské volbě  2003 už otevřeně  a  veřejně, kdykoliv jen trochu mohl. Takže  dnes  se  dočkal naplnění své pomsty.  Která ovšem…  no o tom také až za  chvíli.

Pojďme ke komunistům.  Ty Zeman zařízl  také. Tím,  že  na posledním volebním sjezdu proloboval u delegátů  Kluzkého Vojtu proti  Josefu Skálovi. Filip byl ochoten jít  Zemanovi na  ruku s podporou Babiše. Skála  nikoliv. Takže  Zeman  přesvědčoval  delegáty  sjezdu, až je přesvědčil. Filip vzorně  vykonával přání z Hradu. Evidentně  proti vůli  řádově poloviny  svých  voličů.  Takže  podstatná  část  z nich přeběhla nejspíše  k Okamurovi. Ten  totiž  akcentoval  řadu témat, na  něž oni  slyší. Především co se tzv. národní otázky  týče.Filip předváděl trapné křoví pro Andreje. Na Zemanovo  přání.  Tím pádem je po třešních. Nevidím pro ně  cestu cestu  na  šanci jak oslovit  voliče v budoucnu. Jásot  bigotní pravice – KSČM končí je ryk  hlupáků. A těžká rána  pro běžného občana. Bez standardního levicového korektivu  společnost  fungovat  nedokáže, aby  k něčemu to fungování bylo.

Levice, ta  standardní, je  evidentně  v krizi.  A to nejen u nás. Nýbrž  v  celém  euroatlantickém  civilizačním okruhu. Zvrhla  se do fanatického až šíleného ekoliberalismu. Se  vším, co to obnáší. Ale  v žádném případě nereprezentuje   lidi práce a jejich rodiny!  

U nás  to porodilo Piráty, jakkoliv  si  myslím, že oproti  německým zeleným, levému křídlu  amerických demokratů a mnoha  podobným  jsou ještě, naštěstí, hodně  a hodně pozadu.  Vzali ovšem tradiční  levici  mladou  generaci, protože  ta Zemana  prostě nesnáší  a  tím  i dorost nutný ke kontinuální  obměně  strany  a  navíc a zejména  – instalovali  i u nás  falešná  a nesmyslná  témata.     To je ovšem námět na úplně jiný článek. Bez Zemana  i levice  disponovala  šancí  oslovit  mladší voliče. S ním nikoliv.

Uzavřu  tuto pasáž  konstatováním, že Zeman  svými  čachry  pohřbil efektivně  dvě  české tradiční strany a  tím i levici. Kvůli svým osobním ambicím a  pomstě.

A nyní k Pirátům.  Takový  Pyrrhos  je  proti jejich  volebnímu výsledku  šampionem  šampionů!!!  Nemluvím o  tom, že  ještě na  jaře  Ivan Bartoš  zcela  reálně vyhlížel jako  reálný budoucí premier  a  nyní  bude rád, když se stane  členem vlády  a dostane  nějaké ministerstvo  typu ministr bez ministerstva a  vůbec  přežije  partajní zabijačku, po níž  už  volají  rozzlobení  členové  bukanýrů.  Jak by ne, když  koalice  PirStan  se  sice s přehledem  dostala  do parlamentu, ale  Piráti jsou téměř  bez poslaneckých mandátů! Neboť  drtivá většina připadla  hojně  kroužkovaným Starostům! Takže  získali téměř  stejně poslanců jako  ODS!!!  S ANO by  složili vládu.

Mimochodem, jeden z politologů tvrdil, že  nejspokojenější  je  ODS. Protože  si tu  různorodou koalici  povodí na vařené nudli, protože  když  se  partneři  postaví na  zadní, tak jim  modří suše  oznámí   -Maul halten!  Jinak vás vyměníme za  Babiše!  Byl to nesmysl tak jak tak, ale nyní  zcela zjevný.  Starostové  tohle kdykoliv mohou  ustrojit  modrým. 

Piráti odvedli obrovskou  práci v  terénu a na  sítích,  ale veškerou smetanu  slízli  starostenští kandidáti. Ti obdrželi preferenční hlasy  a  je vymalováno!  Kdyby  existovala  nějaká politická koaliční fair play, pak  by  STAN  donutil minimálně  pár  svých budoucích poslanců vzdát  se mandátu. Všude  tam, kde je Pirát  prvním náhradníkem. Ale  to se nestane. Ani v tom nejdivočejším snu. Česká politika  a  férovost?

Na  samostatný  článek je, proč  PirStan tak obrovsky  od jara  propadl. Těch příčin je  povícero.  Rozhodujícím prvkem je pořád  voličstvo +45 a  tady  Bartošovi a spol. pšenka  zrovna nekvete. Předpokládalo se, že    půjde o parketu  STAN. Ale  ani ten neuspěl. A  střední a starší antibabišovští voliči  nakonec  hledali   něco, co bych nazval větší  solidností a tu jim nabídl  Fiala a  jeho spolek lumpenpravice. Vedle toho  i na  antibabšovskou část elektorátu působila  Babišova antipirátská  kontrapropaganda. A když se k ní přidala  v létě  ještě  ta  od SPOLU, bylo po Bartošových  ambicích. Mně je  zatím  kapitán Morgan, alias  Ivan Bartoš,  docela  sympatický a přijatelný. Na  rozdíl od Lipavského a europoslanců. To už  jsem psal opakovaně. A jestli mu  jeho posádka pošle  černou známku, soudím, že  Piráti  mohou  odplout. Nikoliv  do Karibiku nýbrž  z české politiky. Už  k tomu zvedli  kotvu. Troubí na  vzpouru.

Já  bych  ovšem Pirátům radil něco úplně  jiného. Získali jen  4 mandáty. STAN je vycucal neuvěřitelným způsobem.  Proč  být , jako  nejmenší  ocásek v dějinách za  téhle situace  členem vládní většiny? Navíc v  situaci, kdy jsou s ostatními programově nekompatibilní?  A ostatní navíc  jejich, opakuji 4 poslance  k většině vůbec    nepotřebují?  Za  téhle konstelace  bych šel do opozice!  Důvod je nasnadě  – opracovali jsme PIRSTANU  volební výsledek  a  jsme bez poslanců. Vy  čtyři sobě  bližší vládněte  si bez nás! Máte i tak dost  poslanců! 

Opozice  za nadcházejících potíží skýtá pro Piráty  jedinečnou příležitost  vysloužit si snadno  velkou kreditibilitu voličstva. Protože  vládu čekají neskutečné potíže. A rychlá a těžká ztráta popularity!   Navíc  je  zde  spousta  osiřelých levicových , dnes bezprizorních voličů! A ti pirátští jim zůstanou. Za mne  šance, jež se nezahazuje! Ale  oni  mají svůj rozum.       

Naproti tomu na velkou hru dostal karty  Vít Rakušan. Uvidíme, co s nimi dokáže. Jestliže by  si dokázal uvědomit  kdo jsou opravdoví voliči  jeho hnutí  – tedy obyčejní lidé z menších měst  a obcí, žijící z námezdní práce,  jejichž hlavním zájem  reprezentuje  rodina, se  středolevicovou orientací, nesnášející  šílenosti LGBT, genderu, ekofanatismu a pod.  a  že  zde nově  existuje  masa  opuštěných levicových  voličů, hledajících nyní  nějaké útočiště, může  vytvořit  opravdu nepominutelný politický  subjekt  s budoucností. Jestliže  se ovšem stále  bude tvářit  hrdě a jedině správně  pravicově, přenechá  ten elektorát když ne  celý, tak z podstatné  části  Okamurovi!  Se všemi důsledky pro tuto zemi.  Okamura je  politický kolotočář, kterému  jde jen  a jen o státní volební příspěvek.  Voliči pro něj představují pouze prostředek jak ze státního inkasovat. Nic  víc. Ale  toho si nechám na později, protože je  nutné se  věnovat dvěma největším lůzrům  těch to voleb

Babišovi a  Zemanovi.

Babiš  před  volbami prohlásil, že  když by  mu hrozila opozice, tak  že  skončí s politikou. Nepochybně  si  užijeme  hodně  zajímavých  chvilek v očekávání  jestli naplní  svůj  slib.  

V každém případě to vypadá, že  v současnosti  jsou  jeho šance na pokračování ve  vládě rovny  nule.  Určitě   zkusí oslovit  strany  z  koalic. Určitě  ODS  a   nepochybuji že  i STAN. V obou případech  by  dal dohromady dostatečně  většinový součet poslanců.  Umím si představit, že  jim nabídne  i  to,  že on ve  vládě nebude  nebo dokonce premierské  křeslo a  eventuálně  až paritní zastoupení ve  vládě.  Ale  Fiala  to nepotřebuje, ten už se jako předseda  vlády  cítí tak jako tak a  Rakušan mu  na  tohle nekývne.   Nikdo nemá zájem  udržet  oligarchu v politice. Hřál by  si příslovečného,  nyní už skoro zmrzlého, hada na  svých prsou. Aby  ho ten, po resiscutaci  uštknul. Babiše  čeká krušné období,  boj o to, aby se vyhnul kriminálu. Už  mu nejde  na  ruku  ministerstvo spravedlnosti, ani část policie, ztratí  i kontrolu nad  Finančně  analytickým útvarem  Ministerstva  financí,  jakož  i nad  Daňovou zprávou a  noví  vládcové tohle  všechno s gustem použijí proti němu. Aby ho  z tuzemské politické scény  vygumovali jednou pro vždy. Prostě prohrál a klidně s osudovými následky! Zaslouženě!

Neustále  slyším, že

ještě je tady Zeman a  ten, že  si tuhle situaci užije protože  ON  rozhodne  koho pověří sestavením vlády

a  je připomínán scénář  s  vládou Jiřího  Rusnoka.

Miloš  Zeman je pro mne, vedle  Babiše  a především občanů této země,  tím vůbec  největším poraženým skončených  voleb!

Být na jeho místě, velmi dobře a především pečlivě  si  rozmyslím, zdali splním  svůj  slib,  že  pověření k jednání o vládě od něj  získá nikoliv vítěz  voleb, ale  strana s největším počtem mandátů. 

Uvidíme, zda  to naplní. Vůbec  si tím nejsem jistý. Nepostavil se na  poslední možný odpor  ohledně podpisu  u Lex Dukovany. To jsem zde před  pár  dny  rozebíral. Se  závěrem, že buď na něj  Babiš  něco věděl a podpis  vynutil nebo že  Zemanovi dochází,  že  by popudil opozici do té míry, že  by nastartovala  proces k nějaké ústavní žalobě. A že dost možná  už chce  jen dožít  konec prezidentování a neriskovat, že  pár měsíců před jeho koncem  ho  Ústavní soud  z Hradu vypakuje.

Přesně tomuhle momentu se nyní  mohutně přiblíží,  jestliže  začne  opět rabovat  ústavu, ohýbat  ji a  svévolně  vykládat. Jen proto, aby  udržel Babiše, který by  tak jako tak  skončil ve  Strakovce  nejpozději  8. března  2023. Tedy za rok a něco. 

Zkusit  to lze. Bez debat. Ale  pak bych jemu i těm z Babišových i jeho fandů doporučil vzít  do ruky  ústavu  a přečíst příslušné paragrafy o  tom, že  prezident  může  být  odvolán z úřadu jednak pro velezradu hlasováním obou komor parlamentu, rozhodnutím Ústavního soudu  nebo také pro neschopnost zastávat svůj  úřad. Hlasování obou komor  parlamentu předpokládá  3/5 většinu v každé z nich.   V senátu bez problému, ve  sněmovně  na  to 108 nestačí.  Ovšem  neschopnost vykonávat  úřad? Při Zemanově  současných zdravotních komplikacích?  To zařídí, tedy  vedle  nutných lékařských dobrozdání  už jen pouhá většina obou těles!!!! A tohle  dělatelné rozhodně  je! Jak je to s těmi posudky netuším. Ale  uvažuji, proč  by  lékařská elita  téhle země  stála za  někým, kdo je  charakterově a osobnostně  jako Miloš  Zeman?  Který každého, kdo se k němu přiblížil, s gustem  šikanoval a urážel….

Zejména  doporučuji k prostudování  § 62 a-e, k a  63 f.  ústavy Aby  především  Svědci Milošovi  pochopili, která by  pak udeřila.

Babiš  by  tu Zemanovu  hru  s ústavou hodně  a hodně  potřeboval. Aby  vystavil soudržnost  obou koalic uvnitř i vzájemně  zkoušce  času a vnitřnímu pnutí. Protože jeho šance stojí a padají  s tím, že  se rozloží a ODS  či  STAN  začnou hledat partnera. Osobně si myslím, že  případné Zemanovy  čachry  je  spíše stmelí a  sjednotí. Daleko spíše  je rozloží  realita  spoluvládnutí v pěti. Takže  být Zemanem, opravdu si to s podporou Babiše  velmi rozmyslím. Proč, když  evidentně  prohrál a to tak hodně, jak  nikdo nečekal, by  ho bránil? Když by  riskoval předčasný konec prezidentování a Babiš  ho v posledním roce vládnutí  několikrát  velmi ošklivě  podrthnul? Například  s Vrběticemi, s Dukovany  a především Koudelkou???  

Zeman prostě  prohrál také.  Bez ohledu na  to, zdali zkusí  sérii  protiústavních kapriců či nikoliv. Zničil levicové strany, z nich jedna  představovala jeho politickou páku    a obě další existující  páky -ANO a SPD jsou  na politickém okraji. Takže  je  to opravdu  jen  o jeho osobních  ústavních excesech. Připouštím, že  je stavu  to zkusit. Zlomyslný a pomstychtivý je na  to dost. Ale  je tu ta možnost, že přijde  o prezidentský stolec.  A nejen  to.

Ženou se na nás  krušné  časy.  Covid  znovu nabírá na  síle. Podle mne se dočkáme  reprízy loňské  zimy  a začátku jara. Možná, že  ne  až  s tak dramatickým náporem na  zdravotní systém, ale i tak  asi dost nepříjemným a vyhroceným. Vedle toho je  tu inflace  a těžký průšvih s  energiemi.  Je nutné schválit  rozpočet. Jinak republika  spadne  do rozpočtového provizoria, aniž  by se  dalo finančně  cokoliv  řídit. V polovině příštího roku ČR přebírá předsednictví  v  EU.   Tohle všechno s vládou bez důvěry, která  v parlamentu prohrává  jedno hlasování za  druhým?  To si  Zeman opravdu  vezme na  svědomí a přijme  důsledky  svých obstrukcí, které  občany  naštvou?  Vždyť by to způsobilo rozvrat  státu! A  to vše  kvůli  libůstce, aby si připadal  sám před sebou důležitý?  Protože jen tohle  by představovalo  ten pravý důvod  pro jeho  případné kaprice! Určitě ne  nějaký Babiš. Tipoval bych, že  ten je mu už  v nejlepším případě ukradený.  

Opakuji – divil bych se, kdyby  Zeman  hrál to, co předpovídají  mainstreamoví  vševědi.   Ale předpokládá to samozřejmě, že je ještě  schopen kontrolovat svou ješitnost.

Přehlídku  poražených skončím tím úplně  největším a bohužel nejhlavnějším –  voličským kmenem. A to v podstatě kompletním.

Ve čtvrtek Kosa přinesla můj pohled  na to,  co považuji za  důležité a tedy důvod  proč  volím tak, jak  volím.

Mým úhelným kamenem je  udržení sociálního státu  ve  snesitelném, ale především funkčním režimu. Za  Babiše  to jakž takž  fungovalo. I když ve zcela  bizarní podobě  uplácení celých  voličských skupin.

Nyní s lupmenpravicí v čele  se  vracíme  do Kalouskovsko Drábkovských dob. 

Stát je  těžce zadlužen a  vypadá, že  bude ještě  hůře. Viz odstávka  Boleslavi, viz nastupující vlna  korony, viz  zdrcující  ceny  energií  a  inflace. ODS  a  celá její squadra  si udělal z 15%  daně  z příjmu FO  posvátnou krávu, které se nesmí zkřivit nejmenší chlup. Ani vzadu na oháňce. Daně jsou  pro tyhle sprosté slovo. Je  tedy jasné , co nás  čeká

-omezování služeb státu

-omezování  sociálních transferů /důchody, dávky, atd. atd./

-zpoplatnění  veřejných služeb, Především   ve zdravotnictví, školství a sektoru  sociální  péče.

-zprivatizování  důchodů soukromou sférou a  další podříznutí  průběžného  důchodového pilíře.

Asi přijdou i další věci  /například zajištění elementární bezpečnosti v ulicích/,  ale  já  se bojím především o výše jmenované. Už  jsme  zažili jak asociál  Drábek  léčil chromé a  slepé úředním razítkem a  bral jim invalidní důchody,  Julínkovu  zdravotní deformu a poplatky  u lékařů a v nemocnicích, neomezené lékové doplatky, Kalouskovy  zcela minimální  valorizace důchodů, atd.atd. Tohle se vrátí a mnoho dalšího, dříve neznámého s tím.  V každém případě – důchodci mohou zapomenout na  přidávání nad  rámec  zákona. A  dost možná  i na přidávání podle  zákona. Toho současného.  Někde lumpenpravice  ušetřit přece musí, když  zvednutí daní nepřichází v úvahu.  

Proto soudím, že by Zeman  učinil jen dobře, kdyby  Fialovi  pověření sestavit  vládu dal hned  dneska odpoledne, místo, aby  klábosil s lůzrem Babišem. Protože  toho, kdo  nyní povládne, nečeká nic  dobrého.  O těch nejhorších problémech už padla zmínka. Přidejte  si k tomu  green deal a jeho náklady a také  zcela  vyhřezlý  atlantismus   dnešních  vítězů, vykřikujících, že  závazky  vůči spojencům se musí plnit  i kdyby na  chleba  nebylo a tedy nepochybně  prosazujících  dávat  2%  HDP  na zbrojení. Za situace, kdy  se bude hroutit  sociální systém, zdravotnictví nebo  eskalovat  příjem důchodců a  dalších  slabých nebo slabších sociálních skupin.

Jak asi tohle  skončí?  Jaký poločas rozpadu  asi   tak  čeká  dnes  triumfující „velikány“?

Být Zemanem, tak neváhám ani  sekundu. Být Babišem,  opřu se o své elitní advokáty a bojuji o  každý  den. Protože se  snadno, daleko snadněji než by  dnes kohokoliv  z vítězů napadlo, kdyby  se  vůbec  odvážil myslet tímto směrem,  se Česko  klidně  dočká  mimořádných voleb. Problémy na obzoru jsou gigantické. A jestli dozrají až   do vnitropolitické krize,  tak  o tom nerozhodne  očekávaná obrovská míra servility  vůči Bruselu a NATO, prostě  to, co nazýváme  zahraniční politikou, nýbrž  témata  ryze  domácí! Ne/schopnost  obyčejných rodin  zvládat cenové šoky  všeho druhu, přístup k energiím a  sociálníma zdravotním službám  a pod. Problémy  s nimi spojené také  zcela  efektivně  začnou leptat  koalice zevnitř.  Pro ty platí prastará  poučka ze  socíku.  Nyní jsou vítězové ve  stadiu  nadšení. Potrvá krátce, nahradí ho rychlé vystřízlivění, které se později změní v odmítání odpovědnosti za  vlastní počiny.  A Babiš, když dostatečně  rychle neskončí v kriminále,  se  klidně  rychle může  vrátit  jako  oslavovaný  zachránce. I bez Zemana.

Ostatně, teď  si uvědomuji, že  jsem se ještě slovem nezmínil

o příčinách Babišova  nečekaného  debaklu.

Když nad  tím tak přemýšlím, vychází mi tohle:

-nemožnost  mobilizace voličských záloh, už mu prostě  žádné nezbyly, protože  svými skandály  proti sobě popudil  nerozhodnuté voliče. Žádná kampáááááááň, jak tvrdí. Je  to jednoduché! Zkuste  si představit, že  chcete poslat své dítě na letní  tábor. Vyberete  si nějaký pěkný, líbí se vám program, lokalita  i cena. Ale  zároveň se doslechnete, že  hlavní vedoucí  byl policií několikrát vyslýchán v  souvislosti s pedofilií. I když  ho vždy nakonec propustili. Pošlete  své dítě  do toho tábora? Ani náhodou, proč  byste  riskovali, že?  A  s Babišem to nadkritické části  voličů zafungovalo stejně. Těch skandálů se už navršilo příliš!

-tragicky  špatná  analýza  vlastního  volebního potenciálu a určení hlavního protivníka!  ještě  nikdy  se  legendární  Babišův  marketingový a technický  tým nespletl tak, jako tentokráte.  A hned  v několika oblastech!

1-výcházel z toho, že  nikdo se nedokáže  k ANO ani přiblížit, natož, aby ho porazil

2-s tímto vědomím  vsadil na  to, koalice  nedosáhnou na  101. Takže přišla  sázka  na  rozdělení  obou seskupení. S  tím, že  ODS  je pravděpodobně možným spojencem. Proto na ni  ANO neútočilo, ba naopak.    Babišovy hnojomety  SPOLU  šanovaly a hlavním cílem se stal  PIRSTAN. S jednoznačným vymezením, že s Piráty nikdy!  Povedlo se je znectít, tak, že velmi.. No a co ? Jaký z toho vzešel profit  pro Babiše  a  jeho politickou divizi?  Hlavním  rivalem, proti kterému bylo potřeba  nasadit veškerou údernou sílu  představovalo SPOLU a zejména ODS. Kdyby  tu se zdařilo nějak  zdecimovat nějakou  difamací,  pak  by PIRSTAN sice vyšel s větším  ziskem, ale  těch  12% na  Babiše  a SPOLU  rozhodně  neudělal. A při kroužkovací posedlosti  fandů STAN, by nyní  koalice  nedisponovaly  108, nýbrž třeba  pod 100 a  STAN s  masou svých kroužkovaných a  po moci hladových starostů by  se jevil jako ideální partner!

3-chybu udělal i Babiš  osobně  tím, že  kandidoval  v Severočeském kraji! Šlo mu o pokoření Bartoše, ale jak řečeno, zvolil tragicky  špatného soupeře!  Navíc  jedná se  o volebně  tzv. malý kraj  – jen 11 poslanců.  Volby v Česku se  rozhodují v v těch  velkých  -v Praze, Středních  Čechách,  v kraji Jihomoravském a  Moravskoslezském!

Chápu proč  Babiš  nekandidoval v Praze. Tady prostě  vyhrát nemohl!  A osobní prohra jako lídra  vítězné strany pro něj  představovala  nepřijatelnou možnost! Na  Ostravsku, kde jedničku  na  kandidátce obsadil populární hejtman Vondrák a  ANO tam  zcela  jasně  muselo zvítězit  i tak, Babišovo nasazení postrádalo smysl.  Jiný příběh  ovšem psaly  střední  Čechy a jižní Morava. Do jednoho  z těchto krajů měl  Babiš zamířit!  Tady se  to lámalo!  Jenže  je  srab!  Věděl, že  pod  Prahou  by se srazil s mimořádně populárním Vítem Rakušanem,  který je zde  doma, na Brněnsku zase  s Petrem Fialou, který by proti němu hrál na  domácím hřišti. Takže  se  srabovsky  stáhl na český sever, bál se  osobní prohry.

Prostě Babiš!

Jakkoli  jsem veřejně přiznal, že  mne ani nenapadlo,  že by  ANO nevyhrálo. Jenže  já pracuji jen s veřejnými daty, zatímco  Babiš  a ANO jistě  disponovaly  propracovanými  interními průzkumy.  A ty  nejspíš  selhaly.  Což  je  čtvrtý  bod jeho nečekané porážky.

Prostě  výzkumné agentury  těžce  selhaly. Ostatně  -podívejte  se  sami!  Poslední průzkumy  jednotlivých  agentur jsou  v  mé vlastní   následující   tabulce:

Žádná agentura  nevysledovala  jen čtyři subjekty  ve  sněmovně a že  Babiš prohraje. Tři  určily alespoň to , že  obě  koalice  dokáží 101 nebo více. 

Za mne  nejpřesnější výsledky dodal IPSOS. K mému  velkému překvapení.  V podstatě  to trefil velmi dobře.  Samozřejmě  až na první místo  SPOLU.  Jenže i tak odvedl nejlepší práci. V rámci statistické chyby poslal  do sněmovny  Šlachtu, Nebýt  toho – perfektní  odhady! 

Je  evidentní,  že  Babiš  a jeho marketeři přizpůsobili taktiku i strategii špatným průzkumům.  Chybně  definujícím hlavního soupeře  i  relevantní soupeře  a  tzv. přátelské subjekty a jejich šance. 

Tolik k poraženým.

Je zde  vůbec nějaký  vítěz?

Nepochybně. Jediný ze  všech, kteří s těmito volbami  mají co do činění. Je jím  Okamura!

Však také  tenhle kolotočář  rozdával po sečtení výsledků úsměvy na  všechny  strany!  Jak by  ne. Sice  ztratil cca 10% mandátů  i hlasů, ale  zářil jak  jedno velké japonské slunce! 

Nedivím se mu! Pro něj  jde o doslova snový  výsledek! Všechny politické subjekty,  lovící  ve  stejných  či sousedních vodách jsou,  až na  ANO,  eliminovány  a nejspíš  v politickém hrobě. On na  levém, nacionalistickém okraji zůstal jako jediný.  Už tohle je  důvod, aby  vytáhl šampaňské!  Ale především – mine  ho jeho noční můra  – že by přijal vládní zodpovědnost. Jako  daleko menší a  slabší partner! V situaci, kdy  se na  republiku řítí celá řada vnějších i vnitřních problémů, kdy budoucí  vláda  stojí před celou paletou nepopulárních opatření  objektivně. Navíc   nejméně jednou tolik si jich způsobí sama svou politickou bigotností! Lze o něm napsat  to samé co o německé  AfD – podle mého názoru Okamura utrpěl  pravý opak Pyrrhova vítězství – vítěznou porážku!

A to je přesně  ten důvod, vedle  triumfu  nekorigované a nekorigovatelné lumpenpravice, proč  si odpustím jakékoliv jásání nad odvolením Babiše, jakkoliv  mne  těší.  Kdysi  jsem si myslel, že  když zmizí  ze  scény  Kalousek a Nečas  famiglia,  že  už musí  být jen lépe. Jenže  se objevil Zeman a především Babiš! Nyní, zdá se, padl Babiš  a  na obzoru  už se rýsuje  šikmooký  kolotočář. Protože  jestli přijdou mnou očekávané  obtíže -covid, drahota, nedostatek energií, inflace,  decimování sociálních systémů,  placení dosud  bezplatných státních služeb, atd.atd.  tak Okamura  z toho všeho  vytříská obrovský politický  kapitál.  Protože  Babiše  pravděpodobně  čeká konfrontace  s jinými osudovými záležitostmi.

U  polojaponce bych si vsadil na pravdivost  hesla, že jen dnešní porážky  vedou k zítřejším vítězstvím. Navíc  zvítězil  už dnes. V tom, oč mu skutečně  jde!  Desítky státních milionů  za mandáty  hlasy  se jen posypou. Bez  jakékoliv zodpovědnosti,. Dál bude veřejnost  masírovat líbivými nesmyly  a do příštích voleb  nakráčí s  velkým potenciálem. Prakticky bez soupeřů na levém křídle a  nejspíše  proti  vládou zdecimované pravici.

Takže  jsme skoro na konci.

Ještě  jedna  věc  zbývá  –  zeptat se

bylo na těchto volbách , vedle odvolení ANO šéfa,  ještě něco aspoň  trochu dobře?

Určitě.  Tím dobře je propadnutí všech  pábitelů za Okamurou  do politického zapomnění –

Trikolory,  rabijáta Volného! 

Trikolora bez Klause mladšího představovala  jakýsi hysterický  shluk, prostě politickou mlhovinu. A  Volný,  ten ukázal, jak vypadá politická senkrovna! Nechápal jsem jak o něm  někdo mohl mluvit  jako o černém koni, kterého se vyplatí sledovat a který nejspíš  zařehtá ve  sněmovně! Jak si ho malovala  část  alternativy.To   by už  bylo na onu příslovečnou  mašli. Ale instinkt mne nezklamal, takže  tenhle zápach na Kosu  ani  omylem nepronikl. To rád  přenechávám jiným. A už nepronikne.  Na  státní příspěvek rabiát  Volný, nenasytná Bobošíková  a exot  jménem Lipovská  nedosáhnou. Končí. To mne  hřeje u srdce!

Ale je ti ještě jedna  věc, která mne nepotěšila – propadl celý  1 000 000 hlasů. Včetně toho mého. Naštěstí nikoliv  ve prospěch  Andreje  Babiše  a  japonské záhnědy. Ale milion propadlých je  snad  vůbec  nejvyšší počet v historii.  A  s velkými důsledky. Jsou to především ty, co patřili možným Babišovým spojencům.  Proto v konečném součtu  prohrál. Kdyby  prošel Kluzký Vojta  nebo Šlachta tak  byste  nyní četli jiný komentář.  Babiš  odepsal obrovské kvorum.Lumpenpravice jen  těch pár procent Trikolory. Vyšlo jí to optimálně.   

Ovšem, jestliže  u Okamury  píši, že  z dnešních porážek se rodí zítřejší vítězství, pak  speciálně pro SPOLU je to přesně  naopak –  dnešní  triumf porodí zítřejší prohry!

Netuším, jestli Kosa, případně jak, bude po Novém roce  dále  vycházet. Už melu z posledního. Ale jestliže  přece,  tak  si se mnou  nová  vrchnost  opravdu  užije! To je zřejmé už nyní.  A  žádných  sto dní hájení jim rozhodně nedám. Není proč. Tvrdí, jak všechno udělají lépe. Takové sebevědomí a suverenita  žádnou ochrannou dobu nepotřebují!

Tak takové pro mne  byly  české volby  2021. Další  komentář  dnes večer  v Trikoloře  na  Slobodném vysielači.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.