Co v povolební analýze nebylo a většinou ani být nemohlo


Povolební analýzu jsem psal doslova na krev.  Dokončil ji v neděli  ve  čtvrt na  čtyři ráno. Jakkoliv   šla po co nejširším záběru, všechno pojmout  nemohla.   To technicky  nešlo. Z  části proto,  že  už takhle  byla mimořádně  dlouhá  a také a především proto,  že některé  věci o nichž hodlám dnes  psát, se  odehrály  až během neděle.

Ale dost řečí,  k věci.

Začnu tím, co  už  v sobotu večer  se jevilo zjevným.

Za mne  vyniká skutečnost,  že  v podstatě pohořely  všechny  Babišovy  hvězdy, které  nastrkal do  čela krajských kandidátek. žádná jeho ministerská  star  ve  svém kraji nezvítězila. Ani vrchní podržtažkyně  Schillerová  v Brně, ani Dostálová, bránící  zájmy  Agrofertu  vůči  bruselskému vyšetřování více než  své  vlastní dítě před  eventuálními  únosci, ta  prohrála  v Hradci,  Babišův  Ferda  Mravenec práce všeho druhu  Havlíček dostal výprask ve  středních  Čechách a  Bečvachemik Brabec v Budějovicích.

Kupodivu – jakési noname  paničky  uspěli v  čele  krajské  kandidátky ANO v Liberci a k mé osobní  hanbě – také u nás  v Plzni. Kde  Babiš  do čela nominoval dokonce  jakousi  šéfku domova  důchodců Z PRAHY!!!! Kterou u nás nikdo neznal. Přesto vyhrála.

Až do teď  pro mne Plzeň představovala  ideální místo k životu. Nyní  vím, že  to tak není a  že  žiji  v kraji, který se  z pevní hráze  socialismu a míru změnil na  kraj blbec. Tím vás  ale  nehodlám otravovat, jde o  můj osobní problém. Ale  ta porážka  Babišových elitních ministrů a jmen a úspěch  neznámých nul  je  šokující. Dokumentuje, že  ANO je jen ANOšéf a pak už je  pusto prázdno! Těch, co volili  ANO se chci  zeptat na   dvě  věci:

1- volili byste stejně  i bez Babiše?

2- když ne, myslíte  si, že je  správné, aby  stát  řízený  vaší volbou  stál a  padal s jedním člověkem? I kdyby  ho řídil naprosto excelentně  a příkladně, což  rozhodně není  Andrejův  případ! Ne s 30 000 zbytečnými covidovými mrtvými a obrovským zadlužením státu plus neskutečnou servilitou  vůči USA? NATO, Bruselu..

Dávám to jako námět  k zamyšlení jen  pro vás, netřeba mi odpovídat.

V  jedné z prvních  reakcí na  volby mi přišel  mail, zdali  Babišova porážka  znamená  jeho definitivní  konec  v politice a  jestli náhodou  se nezapojí  do příštích prezidentských  voleb? Jakými by, v takovém případě, disponoval  šancemi?

Stejně zajímavý jako případný  dotaz! Takže jej dnes uchopím.

Babiš nepochybně  svou politickou, ale především osobní byznysovou a trestně  právní  budoucnost právě  usilovně  řeší.   Ta politická  mu  do značné  míry  zajišťuje  krytí  před trestně  právní  realitou. A prezidentský  úřad, dokonce v teoretickém  rozsahu  2x 5 let  by  ho v podstatě, při jeho věku, ochránil téměř   doživotně.

Domnívám se,  že  přesně  zde leží  změna  jeho postoje  ohledně  prezidentské  kandidatury, jíž  dříve  razantně  vylučoval  a  nyní  připustil, že by  snad…Rychlý posun v jeho uvažování!

 Směrem k imunitě, řekl bych! Nejde  sice o takový kotrmelec, jaký  už předvedl ohledně  prohlášení před  volbami, že  pokud  by prohrál, tak ho opoziční působení nezajímá a že z politiky odejde. Zůstal věrný  sám sobě  a  během několika minut  a otočil, že  v politice  zůstává. I v té opozici, co ho nezajímala. Inu  poslanecká imunita, jakkoliv mu dlouho nevydrží, protože sněmovna  jej  potřetí a tentokráte  s gustem- vydá,  je mocná  čarodějka.  A  to  je  zcela nesouměřitelná  s tou prezidentskou, která je  technicky  v podstatě  nevypověditelná!

Osobně si  velmi nepřeji,  aby  bývalý  komouš, estébák, oligarcha, který smrtelně  selhal  při covidu  a postaral se  svou ne/činností  při koroně o oněch  30 000 mrtvých,  někdo kdo opakovaně  a doložitelně  lže, kdo je  vyšetřován kriminálkou pro podvody, někdo, kdo  z Česka  dělá stát s nálepkou – zde se  krade! kandidoval na  nejvyšší ústavní post  v zemi. Natož, aby  snad  usedl na  prezidentský stolec.

Na  jeho kandidaturu, zda  ano či ne, nemám  pražádný  vliv.  Takže  to neřeším. Jestli se tak ovšem stane, vyvinu maximální úsilí, aby  se mu to nepodařilo.  Ale  to je  zatím, teoretická  budoucnost. Otázka  od  kosíře, co mi napsal zněla  – mohlo by se mu to podařit nebo je  to vyloučeno? Na základě  volebního rezultátu?

Perfektní námět k zajímavým   spekulacím. Které  se velmi rychle mohou změnit  v drsnou realitu.

Takže co naznačují  sobotní  volební výsledky  ohledně  případných  Babišových ambicí  ovládnout  za  rok a půl  Hrad? A  co z  toho vyplývá?

Když se podívám na  čísla  -ANO  skoro 28%, uvědomím si, že  Babiš  je ANO  a  ANO bez něj  neexistuje,  pak je zřejmé,  že  by  téměř  zcela jistě  prošel do druhého finálového kola. Nevěřím, že  oponenti  jsou  schopni  vygenerovat  dva  natolik silné  kandidáty, aby oba  získali v  úvodním prezidentském hlasování  větší podporu než  Babiš. Připomeňme, že  obě koalice  sebraly dohromady, při skoro rekordní účasti – 43%   podpory.  Ale  to je jejich vrchol  a dál už jsou bez   rezerv. V podstatě jí  žádné hlasy nepropadly – jen asi  2%  u Trikolory  a 1% u Zelených.  A  to  si čtyři vítězové  rozdělili přes  1 069 000 propadlých bezprizorných  volebních lístků!

Prezidentská  volba je navíc  přímá!  Což je úplně  jiný příběh  než poměrné sněmovní  volby!  Tady  se každý hlasující  musí rozhodnout  konkrétně -Frantu nebo  Tondu! Zejména  v klíčovém finálovém rozstřelu.

Takže  jestliže  propadl ten více než milion  lístků především od  těch, co  upřednostnili některý   subjekt, neschopný překonat  uzavírací  5%  klausuli a Babišovi dnes  schází  spolupracující subjekty,  pak je zřejmé,  že sotva jde o  potenciál  případných prezidentských  kandidátů/kandidáta koalic  a že  by  naprostá většina propadlých  hlasů  tendovala  daleko  spíše  k expremierovi. Pokud  by  hlasovali. Může  být, že  je  pro ně  Babiš  natolik eklhaft,  že  by se neobtěžovali. Ale na to bych nespoléhal.

Co z toho dnes  vychází:

-první kolem by  prošel téměř  jistě  do finále

-v  druhém kole by  čelil jednotnému hlasování podporovatelů koalic  a ze zbytku  politického spektra lidem s mým nastavením.  Netrpím  fantasem, že je  takových moc. Tuhle mi někdo napsal, že  jsem vlastně disidentem na  alternativě a řekl bych, že to trefil. A to jen proto, že mi vadí, když někdo lže, krade, podvádí, svým lepmmlovstvím a  neschopností zapříčiní  umírání spoluobčanů v  denním rozsahu přesahující československé denní ztráty  ve  II.ww. A dokonce  to komunikuji veřejně!  A  neřeším, jestli je  to „můj“  nebo cizí lhář!   Ale  zpět k matematice – oligarchův   soupeř  by byl  bez rezerv!

-naproti tomu si umím snadno představit, že  Babiš  by získal podporu  naprosté většiny  nekoaličního elektorátu.

Takhle mi to vyšlo  teď, bezprostředně  po volbách. Ale do začátku prezidentské  volební kampaně  je  ještě  celý  rok.

Nikdo netuší,  co se za těch  12 měsíců všechno stane. Proti Babišovi mluví to, že  nepochybně  půjde před  soud  kvůli Čapímu hnízdu a pravděpodobně  hned  ve  dvou kauzách. Státní  návladní Šaroch,  který  evidentně  čekal se  svým konečným verdiktem na volební  výsledek, aby  nalezl ten správný  právní názor /podle jejich  výsledku/  nyní  nepochybně   bude  postižen  výronem právní  vševědoucnosti a začne konat.

Ovšem jen tehdy, když   Zeman nepřijde s milostí a zastavením řízení. Jak očekávám poměrně  jistě  v nastalých podmínkách!   Nicméně  – je  tu ještě  speciální vyšetřovací  útvar  Evropské Unie  a  ten si jede  po svém prkně  a  nějaká  česká prezidentská milost jej nezajímá. Podobně  to  je  ohledně  vyšetřování  ve Francii a v USA  na  základě  Pandora Papers. tohle  je  záležitost tamní policejních a soudních orgánů. Opět bez  jakékoli ingerence  českého prezidenta. Takže  pokračování  Babišových kriminálních vyšetřování tou mnou předpokládanou  Zemanovou milostí  – neskončí!    Tohle je pro něj v každém případě těžký handicap.

Naproti tomu  ovšem budoucí  vláda bude konfrontována  evidentně  s problémy o nichž  dnes  nemá většinově sebemenší tušení, či jen  zcela mlhavé. A které dopadnou na  obyvatelstvo jako úder kladivem. A  to vůbec nebude  vnímat, že maléry jdou ještě pořád za Babišem a nikoliv  Fialou.

Díry  v rozpočtu,  green deal a jeho zcela  šílené dopady na rozpočet  a  životní úroveň, předpokládaná snaha  o osekání  sociálních  jistot  obyvatelstva  typu  – prodlužování věku odchodu do důchodu, placené zdravotnictví, školství, privatizace  penzijního pojištění, preference  tzv. podnikatelů, okleštění Zákoníku práce a práv zaměstnanců,  v podstatě neřízený  dovoz  laciné zahraniční pracovní síly  podle přání podnikatelské lobby, se všemi dopady, které to přináší, atd. atd. Plus zdaleka  nevyřešený  covid, ochromení  nejdůležitější části  tuzemského průmyslu rozpadem  dodavatelských  řetězců, inflaci, růst  úroků, těžké zdražení energií, pokud  vůbec  budou dostupné,   a  další podobné „radosti“. Vedle  toho nás  čekají  excesy  v  zahraničně politické oblasti. Kdy  každé vstřícné gesto směrem  k Bruselu a  NATO, které  Babišovi jeho fan klub  nepochopitelně s klidným svědomím dlouhé čtyři roky odpouštěl a bagatelizoval, nově bude považováno za  smrtelný  hřích. Utvrzující  oponenty  nové  vlády ve fanatické  podpoře dosluhujícího premiera, pokud  kandidaturu pro prezidentky  zvedne. Přidejte  k tomu  nutnou budoucí deziluzi  z nové  vlády  části těch, co volby pojali jako  referendum  o Babišovi a vystavili mu stopku.

Připočítejme  vše  čím jeho možní soupeři nedisponují a disponovat nebudou  – neomezené  finanční zdroje, mediální imperium, zkušený  tým marketérů, Zemanovu  podporu / jestliže  zůstane  na  živu a při smyslech/  a  masu  fanatiků od  Svědků Milošových  a  církve  Koblihy  nejsvětější. Konstatuji, že jejich fanatismus  si v  ničem nezadá  s tím, který předvádí  šílená ekofanatická a  progresivistická  squadra  napříč  západním světem.

Samozřejmě, že  tohle není všechno, co do té doby nastane. Popsáno  jest jen to, co je  zjevné či pravděpodobné. Tzv. černé labutě pro či proti Babišovi  zahrnuty  býti nemohou a nejsou.

Ale mně  z toho plyne, že  když  Babiš  do boje o Hrad nastoupí, disponuje  více než  slušnými  šancemi na  vítězství.Je  favorit. Ostatně tak jej vnímají i sázkové kanceláře.  Na  základě  momentálně  známých, či alespoň tušených věcí budoucích.

Takže  abych to shrnul. Vychází mi, že  Babiš,  jestli ho nezradí  zdraví nebo  nedostihnou  rychle  jeho kriminální kauzy  do prezidentských voleb  nastoupí a  stojí si  na  vítězství. Mimořádně chmurné vyhlídky  pro Českou republiku.

Tím pokládám toto téma  za momentálně  vytěžené.

Je  čas  se pohnout  jinam.  K  prezidentovi současnému.  Důvodů k tomu je povícero. Jednak všichni spekulují o tom, jakou  partii sehraje  na povolební šachovnici, respektive  zdali vůbec  nějakou, protože  většina  spekulací se momentálně    týká především jeho zdravotního stavu.

Začnou  tím námětem prvním  – povolební  šachovou  partií a  Zemanem jako takovým. Zůstanu  u  svého názoru, že  jestli mu  hlava  ještě  dobře  funguje  a  má  základní pud politické sebezáchovy, uplatní opět  své oblíbené politické heslo s kterým popíral cokoliv, co vyřkl v minulosti – že jen  blbec nemění svoje  názory a  odpustí si jakékoliv  hrátky  typu  pověřit  současného volebního lůzra  Babiše sestavením  vlády, respektive  vedením rozhovorů  o jejím sestavení a  tím ho  z osobního plezíru  udržovat u moci.  Je potřeba  schválit  rozpočet a  připravit  republiku na  evropské předsednictví a , eventuálně  řešit  další  vlnu covidu a  velké problémy  do nichž  míří  česká  ekonomika.  Babišovi už ve  sněmovně  neprojde  vůbec nic. Cokoliv  navrhne, nová  většina  okamžitě a s chutí pošle do  odpadkového koše. Dokonce si umím představit i zákony, koncipované tak, aby  vyžadovaly  jen prostou většinu a  fungující  jako ty  ústavní, omezující  pravomoci  uměle  držené vlády  v demisi, zcela ji ochromující  nebo naopak jí ze zákona cosi striktně  přikazující, včetně  termínů, jak MUSÍ konat! 

Už tohle by  Zemana  MĚLO motivovat, aby  něčemu podobnému  před, atd.  očekávají  slíbené peníze  po Novém roce a  provizorium by  znamenalo, že budou na čekačce  dál. Protože  nová většina  rozpočet, připravený  Babišovou podržtažkou Schillerovou, která  zjevně  o  materii ví daleko méně než  o melíru na  vlasy nebo manikůře a  sladění  doplňků, včetně  roušky  s oblečením, roztrhá na  kousky. A tak jako  nadkritická většina voličů pochopila, kdo  je zahnal do covidové  pasti, dost rychle pochopí, kdo je onou žábou na prameni, kvůli které   by  v lednu netekly očekávané  peníze.

Zemanovy případné  kaprice  z logického hlediska postrádají sebemenší smysl. Ovšem kromě  jeho škodolibosti a  zlovolné radosti  působit potíže. Jenže…

Jenže  povolební krajina  je  nepochybně  zcela jiná,  než si on maloval. A  vlastně  drtivá  většina  z nás. Babiš, dokud  se koalice  nerozhádají a nerozpadnou, je  bez  šance  podílet se na  vládě. Pro něj je momentálně těžké  i si o tom nechat  zdát. Se  svým číslem 72 se  může tak maximálně  škrabat na pozadí a to je  všechno.

A Zeman má na  výběr – svou  ješitnost a  gigantickou kapricioznost nebo pud politické  sebezáchovy.  Senát už několikrát  zvažoval, jak jej dostat  z úřadu. Ty  snahy končily  na  složení  bývalé sněmovny, kde jejich spolustraníci nedali dohromady  ani  prostou většinu. Natož  ústavní. Jež je  při použití  ústavního článku o velezradě  v obou komorách k sesazení prezidenta potřeba. 

Nyní je  všechno diametrálně odlišné! Proti všem předpokladům. Babiš  volby prohrál  opravdu  ukázkově.Nejen co se týče  výsledků ANOšéfe!, svých osobních preferencí, ale především tím, že  sněmovna  je  vyčištěná od  jeho  dřívějších i nových možných spojenců, které  doslova  oloupil o poslední hlasy a vyhnal je ze sněmovny. Až na Okamuru. A  s tím si může tak  maximálně ve dvou zahrát lízaný  mariáš.

A za  téhle  konstelace  snad  Zeman hodlá kalit  vodu?! Bez logické další hry?

Ať to zkusí! Opravdu se na  to těším!

Nicméně  velmi mne  překvapila informace  z portálu Neovlivní.cz, že  Babiše  opravdu  i nyní  chce  sestavováním vlády pověřit! Prý to má Slonková ověřené z více  zdrojů.  A  prý to  ZATÍM překazil jen  Zemanův  zdravotní kolaps.

Už  v první povolební analýze  stojí, že  si hraje  s ohněm!  Má li Slonková  pravdu, pak  do něj  hodlá  přilít  celý kanystr  benzínu! 

Zejména  uvážíme li  jeho aktuální zdravotní stav a možnosti, které vyplývají  z ústavy. Jak už  napsáno,  zahájit  parlamentní  proces  sesazení prezidenta  pro velezradu končí na  tom, že  budoucí sněmovní většina  není většinou ústavní.

Nabízejí se  dvě jiné cesty  – použije  li  geniální  šachista, prognostik a taktik nějaký  trik ohledně  dalšího premierského babišování, jistě  lze  vymyslet  žalobu pro neústavní postup k Ústavnímu soudu. Představit si ji umím, napsat nikoliv. Ale  na mně  to není. Tohle použít  lze, ale  je to dost na dlouhé lokte.

Superrychlý víkendový eskort speciální  sanitou ÚVN  do střešovické nemocnice, evidentně  v kritickém stavu, kdy  o sobě nevěděl, jak fotografové zdokumentovali

Zemana převezli do nemocnice. Byl v bezvládném stavu 

dostatečně popisuje vyhrocenost a vážnost  situace. A jak si současná  hlava  státu zdravotně  stojí.

Další  silnou informací i když  nechtěnou je jednak  Klausovo  vyjádření, ale především  zcela  mrazivé mlčení  Hradu a především Ovčáčka.  Pokud tedy  nepustí  do vzduchu  nějakou  bezobsažnou  či  smyšlenou  bublinu  z růžové  mlhy . Viz  nedávná  osmidenní  hospitalizace, kterou  označoval  za  „rekondiční pobyt“.  A jeho šéf  to, při opouštění nemocnice,  doplnil, že mu  scházel draslík….

Má ty  svatá prostoto!  Rekondiční  pobyt  je  cosi jako návštěva  fitka, prostě  když  někdo chce  shodit pár kilo, přibrat  svalovinu, nadýchat se horského vzduchu, atd.  A  draslíková dotace?  Tak pro tu je třeba  více než  týdenní pobyt  ve  špičkovém špitále???

Zkrátka  jen  mlha  a lež. Nic  více nic  méně. Už  vidím rozhořčené maily osočující mne  z hyenismu a kdo ví čeho všeho!  Klidně je pište Svědci Milošovi. Snadno se  s nimi vypořádám.

Zeman NENÍ soukromou osobou.  Je prezidentem, nejvyšším ústavním činitelem.Bohužel. Má  nesmírné pravomoci a také povinnosti. Nikoliv kvůli osobnímu potěšení, jak si myslí, nýbrž kvůli spořádanému  chodu státu!  Vašeho státu. Ale také mého! Chápu, že  vám je  ten stát  ukradený a  Zeman,  jen Zeman důležitý.  Chci věřit, že  většina  národa  to má přesně naopak než  vy. A z toho plyne právo na zásadní  informace typu – jak na  tom  zdravotně  nejvyšší představitel země  doopravdy je?  Nebo – je ještě  schopen vykonávat  svou  funkci, či nikoliv?

Troufnu si tvrdit, že právě  aktuální  míra  Zemanovy ne/schopnosti  smysluplně  držet a vykonávat  prezidentský úřad,  je  kamenem úrazu  a důvodem hrobového mlčení a  Hradu a především jinak užvaněného  Ovčáčka!

Protože  hlavním cílem je  neposkytnout  sebemenší  informaci, která  by  zavdala  senátu a sněmovně  důvod nastartovat  ústavní proces podle  §66 ústavy, v rámci jehož řízení by Senát mohl konstatovat neschopnost prezidenta vykonávat svou funkci. K tomu je potřeba i souhlas Poslanecké sněmovny!

Špičkový specialista na  ústavní právo  Jan Winter dodává:

„Řekl bych, že je úkolem všech státních orgánů, aby zajistily fungování země. Aby nejpozději za ten měsíc byl někdo schopen přijmout demisi vlády a jmenovat novou. Pokud se prezidentův stav nezlepší, tak je jen v pořádku, že se Senát připravuje k vyvolání řízení podle článku 66 naší Ústavy,“

Zemanova  naprosto noční můra!!!

Aby  bylo  především Svědkům Milošovým  jasno, oč  běží, dám sem znění  zmíněného ústavního článku:

Článek 66

Uvolní-li se úřad prezidenta republiky a nový prezident republiky ještě není zvolen nebo nesložil slib, rovněž nemůže-li prezident republiky svůj úřad ze závažných důvodů vykonávat a usnese-li se na tom Poslanecká sněmovna a Senát, přísluší výkon funkcí podle čl. 63 odst. 1 písm. a) až e) a h) až k) a čl. 63 odst. 2 předsedovi vlády. Předsedovi Poslanecké sněmovny přísluší v době, kdy předseda vlády vykonává vymezené funkce prezidenta republiky výkon funkcí prezidenta republiky podle čl. 62 písm. a) až e) a k) a dále čl. 63 odst. 1 písm. f), jde-li o vyhlášení voleb do Senátu; uvolní-li se úřad prezidenta republiky v době, kdy je Poslanecká sněmovna rozpuštěna, přísluší výkon těchto funkcí předsedovi Senátu, kterému též přísluší v době, kdy předseda vlády vykonává vymezené funkce prezidenta republiky, výkon funkce prezidenta republiky podle čl. 63 odst. 1 písm. f), jde-li o vyhlášení voleb do Poslanecké sněmovny.

Nepotřebuji být  špičkový právník, respektive  vůbec  žádný, abych  pochopil,  že  podle  §66 stačí ke zbavení se  současného prezidenta  PROSTÁ  VĚTŠINA  v  senátu a  sněmovně! 

Nic  více, nic méně!  Tohle k dispozici je.  Než  budu ve svých úvahách pokračovat dále, dovolím si  přidat  ještě  znění článku  62, který  vymezuje  pravomoce, kterých nabude   v tomto speciálním případě  nový předseda  sněmovny. Kterým určitě  nebude nějaký Babišův poskok a la  Vondráček. Nýbrž jeden  z vítězných koaličních lídrů. Nejvíce  se mluví  o asociálce  Pekarové -Adamové. A  ústava ji pro případ  případů vybavuje  takto:

Článek 62

Prezident republiky – v tomto speciálním případě  -předseda  sněmovny
a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi,
b) svolává zasedání Poslanecké sněmovny,
c) rozpouští Poslaneckou sněmovnu,
d) pověřuje vládu, jejíž demisi přijal nebo kterou odvolal, vykonáváním jejích funkcí prozatímně až do jmenování nové vlády,
e) jmenuje soudce Ústavního soudu, jeho předsedu a místopředsedy,
f) jmenuje ze soudců předsedu a místopředsedy Nejvyššího soudu,
g) odpouští a zmírňuje tresty uložené soudem a zahlazuje odsouzení,
h) má právo vrátit Parlamentu přijatý zákon s výjimkou zákona ústavního,
i) podepisuje zákony,
j) jmenuje prezidenta a viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu,
k) jmenuje členy Bankovní rady České národní banky.

Co by následovalo, vlastně  s poměrně velkou pravděpodobností se  stane, bude li Zeman  střečkovat  a babišovsky obstruhovat, je  celkem snadné si představit!

Takže  je  dost  zásadních důvodů, proč  se  o jeho  zdravotní stav zajímat!!! A  vítězům  voleb rozhodně  nelze  zazlívat, že  tímhle směrem se  vší rozhodností půjdou. Stejně tak, že   Zeman a jeho okolí tomu budou bránit. Ale máme zde zákon  o svobodném přístupu k informacím. Například, Ano, zdravotní záznamy  každého pacienta  jsou  chráněny  lékařským tajemstvím. Nicméně  zde jde o ústavního činitele a opět – umím si představit  snadno  ingerenci  Ústavního soudu. S  tím, že  v tomto speciálním případě  by, dle mého odhadu  rozhodl o  poskytnutí  přístupu k Zemanovým zdravotním záznamům!  

Nepochybně  by nastala bitva  zdravotních expertů  a jejich  posudků, jak na tom Zeman je  a není.  Ale  jestliže jsme  slyšeli  v září  hlášky  o onom „rekondičním pobytu“  a  skončilo to po pár  dnech  transportem v bezvědomí ve  zcela speciální sanitě  a hospitalizací na JIP, pak  soudný  člověk ví,  co a jak. Respektive  – tuší.

Nemám ponětí   zda a  čeho se Zeman osobně bojí.  Jedno ale  vím zcela  určitě  – jeho noční můrou je,  že  by přišel o  prezidentský úřad ještě před koncem mandátu. Stačí si vzpomenout na jeho slova  po oznámení  definitivních výsledků  druhé prezidentské  volby –už nebude žádná politická porážka… 

Předčasný konec na  Hradčanech  by  byl  smrtelnou politickou porážkou!!! A  také obrovskou  satisfakcí pro všechny, které během své politické kariery  vědomě  urážela  ponižoval.  Má  k ní nesmírně blízko, jestli  zkusí  prodlužovat babišování! Donutí  tím většiny  ve sněmovně i  a především v senátu jednat! S pro něj fatálními důsledky.

Ovčáček si může  mlčet  či mlžit a  blábolit, jak chce.  Ale nemá šanci  zabránit  úniku  toho, jak na tom Zeman je. I když  třeba  bude znovu propuštěn,  jak vysoká je pravděpodobnost  další recidivy?  Nechám to na  vás, ale za mne mimořádně  vysoká  -viz  například

Neurolog: Zemanův organismus už se nikdy nedá dohromady. Není schopen vykonávat úřad

A tipnu si – podobné lékařské názory  jistě budou  přibývat.

Vůbec nepochybuji, že  jakmile  by  sněmovna nebo především Senát, začaly kroužit kolem možnosti  využití  §66 ústavy,   spustí  celá zemanovsko  babišovská klaka  řev  o  ústavním puči, ohýbání  ústavy, atentátu na prezidenta  a kdesi cosi. K tomu  přibudou zaručené spiklenecké teorie  jak  globální elity  odstranily  statečného a nepohodlného prezidenta. Nepohodlného nejspíše kvůli tomu, že trval na  prodlužování  afghánské tragedie, podpisu Lex  Dukovany, přijetí Tichanovské, povolení letů humanitárních bombardérů, pozvání vlastizrádce  Guaidoa, atd. atd.  

Snadná představa!

Ano , může  být, že  ústava  bude  sem tam v takovém případě  ohnutá. Když se tak stane, rozhodně  na  to upozorním. Tak jako vždycky. I když  se mi klávesnice bude vzpírat.

Nicméně  na totéž  jsme poukaz osobní pomstě a  ješitnosti. A když po mně  v mnoha  a mnoha případech následně  zemanisté  doslova virtuálně  plivali, upozorňoval jsem je, že přijde situace, kdy někdo použije  stejné prostředky proti jejich milcům. Že  Zeman k tomu soustavně prošlapává cestu. A ptal se, jestli  to potom budou stejně zlehčovat  a mít pro takový postup touž míru  pochopení, jako když  český právní systém devastoval ve svém soukromém zájmu  jejich idol.  Dotazy  zůstaly bez odpovědi…

Ta  situace rychle nastane. Jestliže  Zeman nedostane  rozum.  Kdo s  čím zachází, tím také schází,  říkávala  moje babička. A  také  – nedělej nikomu, co nechceš, aby někdo dělal tobě!

A to nějakého Zemana  neznala. No vlastně je to škoda, protože, jak jsem ji znal, by  s ním byla  velmi rychle  hotova.

Ale  to není důležité!  Ani trochu.

Babišova  kandidatura na prezidenta i další osud  současného bohuželprezidenta  je ve  hvězdách. Ale ty hvězdy  na politickém nebi  jsou úplně jiné  po 9. říjnu než  jak si stály  před tímto datem.  Důsledkem voleb. A pochopitelně  – tohle být  v prvním komentáři nemohlo.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.