Flash – Johnson nikdy nechtěl dodržet dohody s EU o brexitu.


Právě mne dostihla  informace , ohledně  toho co zveřejnil  bývalý  šéfporadce Borise  Johnsona  a  stratég jeho volebních kampaní  a  také  té brexitové.

Budu citovat:

Cummings reaguje na aktuální spor ohledně severoirského protokolu, který je součástí brexitové dohody a jehož dodržování britská strana neuznává.

Mezi Severním Irskem a zbytkem britského království vytvořil hranici v moři, kvůli které musí zboží proudící z Velké Británie podstoupit byrokratické kontroly.

Podle někdejšího elitního stratéga konzervativců byla brexitová dohoda uzavřena pouze proto, aby se Británie vyvlékla z patové předvolební situace.

Počítali jsme s tím, že hned jak vypráskáme Corbyna, tak ty části dohody, které se nám nelíbily, prostě zahodíme.

Cummings se zároveň vysmál těm, kteří varují, že porušení brexitové dohody se rovná porušení mezinárodního práva. Podle něj si „kecy o mezinárodním právu” mohou dovolit studenti na seminářích politologie, a ne vláda.

Mnozí, třeba  irský premier  Varadkar a vedení EU  se  cítí být  zaskočeni.

Já nikoliv. X  krát  jste  četli, že  Johnson pro byl jen  lhář a  podvodník Že  podvedl nejdříve  jednoduché Brity, když jim kvůli své politické karieře  nezřízené touze po pozici britského premiera  lhal a nyní se seznamují  s tvrdými dopady  brexitu,  aby  totéž  zjistila  celá EU: Jakkoliv si myslím, že  v jeho případě Brusel nejspíše věděl, která s ním bije.

S  tímhle  lhářem a podvodníkem náš  stát  sdílí společné  transatlantické  hodnoty, tomuhle exotovi věříme , když se vypovídají  diplomaté, s ním jsme společně  bojovali za Prahu pod Kábulem atd. atd.

Tihle káží o demokracii a poučují svět  o lidských právech. Mohou začít  tím, že budou dodržovat  podepsané smlouvy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.