Nejvyšší soud – prezident lhal!


Dlouho jsem se  rozmýšlel jestli tenhle  článek pustit nebo ne. Nepochybuji  totiž, že  Svědci Milošovi jakož  i  babišáci /dají se ještě  vůbec  rozlišit?/ mají  už jen po spatření  titulku rudo před očima. To mne nechává zcela  chladným.  Zkoumal  jsem cosi jiného  – jestli chci psát o Zemanovi v době, kdy je z  něj  lidská troska.

Konečné rozhodnutí  – napsat tento článek a vydat jej padlo v  okamžiku, kdy mi na monitoru přistály  dvě zásadní informace, rámující  Zemanův pobyt v nemocnici:

  • pánové Mynář a  Ovčáček  pro tisk vyjevili pro tisk následující  detaily z prezidentova pobytu ve  Střešovicích:  Mynář – Mynář. „Chci zdůraznit, že pan prezident komunikuje, sleduje politickou situaci a seznamuje se s nejnovějšími událostmi,    Ovčáček: K obědu měl dnes pan prezident meruňkové buchty, na zítřek (středu) si objednal vinnou klobásu s bramborovou kaší,“   A tihle dva by přece nelhali, zejména tehdy, když jde o jejich šéfa!
  • dojíždějící  předseda  sněmovny  Vondráček se veřejně pochlubil tím, že  jako jediný navštívil prezidenta na JIPce – bez vědomí lékařů!!! A  své setkání se  Zemanem popsal takto: „Probrali jsme povolební situaci. Pan prezident mi pouze řekl, že se můžu spolehnout na to, že bude originální,… Pan prezident je sice na lůžku, ale normálně komunikuje. Nebyla tam větší omezení. Bylo to milé, pan prezident měl dobrou náladu, vtipkoval,“. Jistě ani u jednoho ze čtyř nejvyšších ústavních činitelů státu nepřipadá v  úvahu, že by nám lhal!

Jestliže  tedy  někdo může, bez svolení  a vědomí ošetřujících  lékařů za pacientem na JIP a  pak vydá svědectví,  že pacient se těší dobré náladě, žertuje, všechno sleduje a  ujišťuje, že  bude originální a dva pacientovi nejbližší  spolupracovníci to jednak potvrzují a navíc prozradí  i  detaily  z pacientova  jídelníčku  – že  si na jednotce intenzivní péče  střihne jeden den k obědu buchty a  druhý den vinnou klobásu, a víme, že  tihle  lidé by opravdu za žádných okolností nemluvili nepravdu, nelze  z toho dovodit  nic jiného,  než že Miloš  Zeman je plně  funkční nebo skoro plně a že je v nemocnici  na  dalším rekondičním pobytu a ta JIP je jen a jen předběžná  zdravotní opatrnost, protože  jde jednak o hlavu státu a  už pána  v letech.

Po zvážení těchto zásadních informací jsem se rozhodl nejdříve napsat a dnes  vydat  tento článek!

 

Takže  už  je  to oficiální, konečné a  neodvolatelné, respektive nedovolatelné!

Nejvyšší  soud  této země  konstatoval, že  prezident  republiky  vědomě  lhal! Omlouvám se  – v rozsudku se  uvádí ,  že  poskytl nepravdivé informace. Smysl toho eufemismu je  ovšem týž  jako nahá pravda.

Nemá smysl, abych  potil nějakou rekapitulaci  faktografie. Převezmu  část textu ze  serveru Česká justice:

Nejvyšší soud (NS) potvrdil rozsudek, podle kterého náleží vnučce Ferdinanda Peroutky omluva za výrok prezidenta Miloše Zemana o uznávaném novináři. S rozhodnutím nebyla spokojená ani jedna strana sporu. Dovolání ministerstva financí, které se má omlouvat jménem státu za Zemana, soud odmítl. Dovolání Peroutkovy vnučky Terezie Kaslové, která žádala omluvu i za další prezidentova tvrzení, soudci zamítli. Rozhodnutí je dostupné na úřední desce NS.

 

Pražský městský soud ministerstvu loni v červenci uložil, aby se Kaslové omluvilo konkrétně za dehonestující a nepravdivé výroky prezidenta o tom, že její děd byl autorem článku „Hitler je gentleman“. Omluvu měl úřad zaslat dopisem a také ji zveřejnit na svém webu. Dosud se ministerstvo omlouvat nemuselo kvůli odkladu vykonatelnosti, o kterém NS rozhodl už dříve. Vyřízením obou dovolání odklad končí.

„Doufám a věřím, že se konečně po několika dlouhých letech dočkám alespoň částečné omluvy za výroky o neexistujícím článku Hitler je gentleman,“ řekla ČTK Kaslová. Celé rozhodnutí soudu si ještě nestihla prostudovat. „Těší mě alespoň, že když soud zamítl mé dovolání, tak mi dal za pravdu v tom, že posouzení charakteru člověka nenáleží justici, ale historikům, a ti se vyjádřili zcela jednoznačně a nezpochybnitelně o charakteru Ferdinanda Peroutky, takže to je pro mě radost alespoň v tomto ohledu,“ dodala. Nyní si chce rozsudek prostudovat a počkat na vyjádření protistrany, je proto podle ní předčasné řešit otázku obrácení se na Ústavní soud. Poukázala také na to, že není znám zdravotní stav vedlejšího účastníka sporu Miloše Zemana.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK sdělil, že Pražský hrad nebude nyní rozhodnutí Nejvyššího soudu komentovat. Uvedl, že soud potvrdil rozsudek, se kterým nebyla spokojena ani Kaslová.

Pražský městský soud ministerstvu loni v červenci uložil, aby se Kaslové omluvilo konkrétně za dehonestující a nepravdivé výroky prezidenta o tom, že její děd byl autorem článku „Hitler je gentleman“. Omluvu měl úřad zaslat dopisem a také ji zveřejnit na svém webu. Dosud se ministerstvo omlouvat nemuselo kvůli odkladu vykonatelnosti, o kterém NS rozhodl už dříve. Vyřízením obou dovolání odklad končí.

 

Zemanovými výroky se soud zabýval poprvé už v roce 2018, kdy konstatoval, že prezident je v postavení orgánu státu. Za stát ale nemůže v tomto typu soudního řízení jednat Kancelář prezidenta republiky, která je spíše servisní složkou Hradu, a ne institucí zodpovědnou za náhradu škody či nemajetkové újmy. Proto v řízení vystupovalo ministerstvo financí.

V nyní odmítnutém dovolání ministerstvo uvádělo, že výroky prezidenta nelze považovat za výkon veřejné moci. NS ale argumentaci úřadu nepřijal s odkazem na svá starší rozhodnutí i judikaturu Ústavního soudu.

Zeman své výroky o Peroutkovi pronesl v lednu 2015 na pražském fóru k holokaustu, kde hovořil o selhání intelektuálů v krizové situaci, jakou byl nástup nacismu.

Děsivé  – spor  se táhl 6,5 roku!!!

Ještě  děsivější skutečností ovšem je,  že  kauzálně jde  pro lidi s normální mírou morálky,  o triviální problémek!

Vše by  byla hned na začátku  vyřešila jednoduchá  a upřímná omluva, eventuálně doplněná  o  velký pugét s  pár připojenými vhodnými řádky! Takhle by  to vyřešila v podobné situaci většina  z nás. Alespoň doufám. 

Ne tak nabob co dřepí  už  osmým rokem v  sídle  českých králů! Místo té opravdové, jednoduché a v mezi normálními lidmi žádoucí omluvy paní Kaslové, Peroutkově rodině a všem lidem v téhle zemi, kterou by celou zprvu jen trapnost, dnes už jen megahulvátsví nebo signifikantní lež takto klasifikovaná soudem, ukončil a nechal v klidu nad celou kauzou zavřít vodu – nabídl odměnu – 100 000 tomu, kdo mu onen článek objeví.

A omluva? Tak tu pojal před časem opravdu zemanovsky:

„Omlouvám se za to, že jsem tento článek nenašel, ale pane redaktore Mladé fronty Dnes, nemohu se omluvit za to, že jsem tvrdil, že tento článek existuje, protože jsem ten článek četl na vlastní oči. Víte, že Ferdinand Peroutka byl zejména v závěru první republiky několikrát cenzurován a já jsem tuto odměnu vypsal právě proto, aby se zjistilo, zda tento článek nepodlehl cenzuře,“

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zeman-se-omluvil-za-to-ze-nenasel-peroutkuv-clanek-velebici-hitlera-1pv-/domaci.aspx?c=A150626_154739_domaci_kop

Nepochybuji, že Svědci Milošovi naprosto věří pořád, že  článek vlevo dole  existuje, když to jejich  svatý  říká!!! Aniž  by  se  zamysleli nad  tím, jak by mohl  podlehnout  cenzuře,  když  ho Zeman prý četl…

Jedno nebo druhé, ale nikoliv  najednou!  

Prostě  žijeme  v České republice  dvacátých let dvacátého prvního století..

Máme zde trestně  stíhaného premiera a prezidenta, soudně  usvědčeného ze  lži. Stát  jako fík! V Rakousku rezignoval  kancléř Kurz kvůli přešlapu, který by  v Česku nikdo neřešil! Respektive, šlo o věc, kterou u nás  evidujeme  každý den. Prý jeho strana  zadala  jednomu  z rakouských deníků  státní inzerci a  medium  na  revanš publikovalo články  a průzkumy  preferující  Lidovou stranu a  jejího lídra Kurze. V tuzemsku  je zcela  normální, že  stát  zadává inzerci  u  mediální skupiny  Andreje  Babiše  a její jednotlivé  části  přirozeně  fungují /a fungovaly  by i bez té inzerce/ jako onen rakouský sdělovací prostředek.  Normálka!  Co je na  tom špatného?

Jen to, že  dokud  tuzemská politická scéna, donucená  voliči, si neosvojí zvyklosti platné  pro vrcholné politiky u našich jižních a západních sousedů  nelze pomýšlet na to, že bychom Rakousko nebo Německo někdy mohli dohnat!  Komu nevadí, když jde o ty jeh, lež a hrabání pod  sebe,  se musí smířit  s tím, že je to norma. Která  samozřejmě pokřivuje  všechno kolem sebe. Včetně  funkce  úřadů a soudů. Spravedlnost  je základem systému. A pokud platí výběrově,  je ten systém těžce poškozen a  vadný.   Je zoufalé, že se tenhle spor  táhl 6,5 roku. Že k němu  vůbec  došlo. 

Jen proto, že  jeden nabob se prostě neomlouvá. Protože on je přece neomylný.

Těm, co mi, i přesto, co jest uvedeno v úvodu tohoto textu / s čím nesouhlasíte, co je  tam špatně???/ i tak zase napíší cosi o hyenismu nebo  posedlosti Zemanem, že jako  nabob leží v nemocnici a že by bylo na místě  být  ohleduplný sděluji toto:

1- já jsem tu kauzu neinicioval, ani v ní nijak nefiguroval. Zeman  toho Peroutku skutečně  dehonestoval.

2- Nejvyšší soud  rozhodl před více než týdnem,když Zeman  prý byl zcela zdravý, nicméně  samotný  rozsudek, kdo ví proč  zveřejnil až  14.10. Dříve tedy žádný komentář  nebyl možný a  později by postrádal smysl

3- v normální zemi se  standardním politickým chováním by  k soudu vůbec nedošlo

4-Opakuji  Vondráček, Mynář a Ovčáček sdělují ,  že  Zeman  je  ready a  schopen vykonávat  svůj úřad,  podepsal dekret na  svolání  nové sněmovny  na  8. listopadu. Podobně  hradní mluvčáček  opakovaně tvrdí totéž, že  Zemanovy schopnosti a  funkčnost  v pozici prezidenta  nejsou  současnou nemocí nijak limitovány. Takže žádný hyenismus!  Kdo je  schopen vykonávat  nejvyšší státní funkci,  je  plně komentovatelný.

Na základě těchto čtyř  důvodů mne jakékoliv  morální poučování, zejména od  těch, kteří se tak rádi  šťourali  ve Václavu Havlovi, když  byl hospitalizován s opravdu těžkými diagnozami, stačí si vzpomenout – odmítám.

A  jistému  bývalému  kosíři  – samozvanému expertovi na právo a především to ústavní, když  šlo o Zemanovy  excesy, který má trvalý problém s mými občasnými výlety  do právní oblasti a neobyčejně  často mne poučoval,  ačkoliv  s právem nikdy neměl nic společného ani z jedoucího rychlíku,  sděluji,  že přesně  tenhle právní  výsledek jsem předjímal a na Kose  veřejně prezentoval od  samého počátku případu.  Tedy několik let.

Takže tak.

Ovšem, jak se  vám žije  ve státě, jehož Nejvyšší soud konstatuje, že  prezident je v konfliktu a  na  štíru s pravdou!  Že vůbec na něco  takového je nutné  vydávat státní prostředky!  A  že jich, zejména  při délce  sporu  nebylo málo!

Co ovšem nechápu, je  to,proč  se musí  za Zemana  omlouvat někdo jiný  než on osobně!  Co s tím má kdokoliv jiný  společného?

P.S.

je li na  tom Miloš  Zeman  zdravotně jinak, než  tvrdí  trio Mynář, Ovčáček, Vondráček, pak je mi to líto. Ale  musel bych konstatovat, že  v takovém případě  vědomě  lžou. Nemám jak zjistit pravdu, proto volím, jak mne doma učili z  nabízejících se  možností volit  tu lidštější. Věřit jim. Ale může  být, že mne oklamali. Nicméně na  meritu  věci  – tedy rozsudku Nejvyššího soudu a jeho vyznění to ani tak nic nemění  – verdikt zní jasně :

Miloš Zeman vědomě nemluvil pravdu!!!

P-P-S.

Právě  se objevila  informace, že policie  šetří pravost Zemanova podpisu na  dekretu, kterým je  sněmovna  svolávána na  8. listopadu….

Je prezidentův podpis pravý? Případem se bude zabývat protimafiánská centrála

V tomhle je  Zeman naprosto nevinně,  ale  vypovídá to o těch kolem něj! Je mi ho líto. Naprosto vážně.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.