Flash – aktivace článku 66. ústavy . DOPLNĚNO!!!


Stalo se to, co jsem prorokoval, že se  stane – začíná se  jednat  o aktivaci článku  66.  ústavy.

Důvodem k tomu je  setrvalé mlčení, či lépe – mlžení   Hradu, tedy  Zemanových poskoků, především Mynáře  a Ovčáčka ohledně  zdravotního stavu prezidenta. Respektive jejich naprosté mlžení  typu  – buchty nebo  klobása k obědu a  do celé taškařice  se zapojil  také  Babišův  fámulus  Vondráček, kterému se krátí doba, kdy by ještě  mohl s kytarou či čímkoli jiným trsat  na parlamentních lavicích, svou  exhibicí  v Ústřední vojenské nemocnici. Kde   se prý setkal se žertujícím Zemanem,který na něj  spiklenecky  mrkal a sliboval originální řešení a  podepisoval. Například  dekret o  svolání  nové Sněmovny. Kupodivu přesně na  den, kdy by se  sešla  už i bez Zemanova podpisu. Nikoho to netrklo. Proč  taky?

Že to byla  hra o  čas?  Že  by  bez prezidentova  podpisu  první zasedání  nové dolní komory  i slepému a  hluchému ozřejmilo, v jakém stavu se hlava  státu nachází? Že  už je to pro něj, určitě  aktuálně  prezidentská hra v režimu  game over?

Předseda  senátu  Vystrčil využil  své funkce  a  dotázal se  s plnou vážností  vedení ÚVN na  to , jak hodnotí současný a  budoucí  stav  prominentního pacienta . Nikoliv,  aby  ukojil svou zvědavost, nýbrž  kvůli takové  maličkosti,  jestli Česká republika  má  stále ještě  funkčního prezidenta nebo zdali  nadešel  čas, minimálně na  nějakou  dobu uplatnit 

Článek 66

Uvolní-li se úřad prezidenta republiky a nový prezident republiky ještě není zvolen nebo nesložil slib, rovněž nemůže-li prezident republiky svůj úřad ze závažných důvodů vykonávat a usnese-li se na tom Poslanecká sněmovna a Senát, přísluší výkon funkcí podle čl. 63 odst. 1 písm. a) až e) a h) až k) a čl. 63 odst. 2 předsedovi vlády. Předsedovi Poslanecké sněmovny přísluší v době, kdy předseda vlády vykonává vymezené funkce prezidenta republiky výkon funkcí prezidenta republiky podle čl. 62 písm. a) až e) a k) a dále čl. 63 odst. 1 písm. f), jde-li o vyhlášení voleb do Senátu; uvolní-li se úřad prezidenta republiky v době, kdy je Poslanecká sněmovna rozpuštěna, přísluší výkon těchto funkcí předsedovi Senátu, kterému též přísluší v době, kdy předseda vlády vykonává vymezené funkce prezidenta republiky, výkon funkce prezidenta republiky podle čl. 63 odst. 1 písm. f), jde-li o vyhlášení voleb do Poslanecké sněmovny.

ústavy.

Podle  dostupných informací  – především poskytnutých samotným Vystrčilem  je momentálně  prezident  neschopen svůj  úřad  vykonávat. A  budoucnost  je  v mlhách, dost pravděpodobně  černých. Ale  více bychom zvěděli, kdyby  se prostě  přestaly  hrát jakékoliv  hry a  ÚVN  prostě  veřejně pustila  zásadní  fakta. Čemuž se pochopitelně Zemanovo okolí  brání. Nicméně  – zdraví prezidenta je  sice věc  soukromá, nicméně  v  daném případě určitě převažuje  veřejný zájem. Zájem není totéž, co zvědavost!!!  To jsou dva  zcela  rozdílné a pro mne protichůdné a  v konkrétním případě vylučující se pojmy.

Domníval jsem se, že    získat  jasné lékařské vyjádření  autorit  v oboru  bude největší problém. Zdá se, že  stav nemocného je  krajně  vážný. Jsou li Vystrčilem prezentované informace  ready a poctivé a pokud  citoval skutečně  to, co dostal ze  Střešovic, je  vše jasné. Mimochodem – Mynář a  ti další vejlupci prý znali Zemanův  reálný stav už nejméně týden!!!!

Vůbec nepochybuji, že  babišáci, ale především Svědci Milošovi  nyní  spustí  jekot a vřískot, že jde o ústavní puč o  to jak využít  přechodné zdravotní komplikace  jejich za  živa  svatého k podvodnému  zbavení  ho úřadu a  instalaci   loutkové vlády, která nás  zaprodá Bruseli a kdo ví komu dalšímu. Nehodlám diskutovat o tom zdali to zaprodání, po 4 letech  Babiše,  je byť jen teoreticky – možné. To je  zcela  podružné. otázka  stojí jinak – země potřebuje  výkonného prezidenta, především v nejbližších několika měsících, než  se instaluje  noví Sněmovna, ale především nová  vláda! Pak  už  prezident  zas  až tak moc potřeba nebude, pokud nenastanou nějaké  mimořádně závažné okolnosti! 

Zeman a jeho okolí  o nic takového nehraje, těm jde  jen o to, aby  Miloš  nominálně  dokončil úřad  do 8.března  2023. Prezident  kvůli svému egu, Ovčáček s Mynářem kvůli  s tím spojeným ossobním benefitům. Bez Zemana  nejsou nic.Míň než nula.

Ale  je to jedno,  Zeman, ať už si o něm kdokoli myslí cokoliv, je  především člověk. Nemocný  člověk. Má právo na klid  a na to, aby  se  uzdravil. To  je  priorita na které se shodneme. Stejně tak  by ovšem měla panovat shoda na  jednoduché pravdě, že  uzdravovací proces JEDNOHO člověka, nesmí brzdit  chod  státu! Jeho co nejhladší  fungování  je  snad  v elementárním zájmu nás  všech. Nebo pro ty, co vyřvávají  o tom puči platí  – čím hůře, tím lépe?  Ačkoli je  už takhle dost  špatně! Pro ně  zřejmě ne dost.

Vím, že si mohu psát  co chci, babišáci a Svědci Milošovi budou  dál mlít své o zlovolném a  podlém puči. 

Uvidíme.  Naštěstí  nic  nejde  ohnout přes koleno. Ani aktivaci článku 66. ústavy! Takže mají smůlu. Minimálně  do  8.11. 2021 se žádný  puč konat  reálně nemůže.

Znění  toho paragrau, viz výše,  předpokládá  hlasování prostou většinou  v obou komorách  Parlamentu. Ta  nová se konstituuje  až v druhém listopadovém týdnu. Ale  s naprostou jistotou lze předpokládat,  že  první funkční den  věnuje  úplně něčemu  jiného, než  hlasování  o zmíněném ústavním článku. A myslím, že  ani druhý nebo třetí.

Zeman tedy má k dispozici nejméně  tři týdny na to aby  se zdravotně  zlepšil a  ukázal, že  na prezidentování  opět stačí!

Tohle je  dobře!!! Moc  dobře! Je  to o jeho zdraví a tělesném fundusu.  Nikdo nebude moci tvrdit, že  jde o připravenou akci, jak ho yvštvat z Hradčan. Navíc  si myslím, že v současné rozjitřené  politické situaci budou obě komory postupovat  velmi uvážlivě a  v souladu s ošetřujícími lékaři a Zemana  nezbaví  výkonu funkce  definitivně, ale minimálně v prvém kole jen na  nějaké kratší období, kde  budou mít  stoprocentně podloženo,  že  je  zdravotně vyloučeno, aby  svůj úřad  zastával.

Je  třeba  respektovat a  vnímat realitu. A nemíchat  ji  se  svým přáním a fandovstvím! Tohle je  hlavní postulát!

 

Doplněk z úterního dopoledne!

Že bude  babišovská, ale především nesmiřitelná zemanovská  alternativa  okamžitě mít pěnu  u mluvidel,  bylo po Vystrčilově  vystoupení včera večer  jasné.

Puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuučččččččččč!!! Kampááááááááááááááááááááááááááán!!!!

Tohle  je normální. 

Nějaký  dopis o  Zemanově  zdravotním stavu a vyslovené lhaní  Mynáře s Ovčáčkem a Vondráčkovo extempore, které je prý doloženo fotodokumentací, kterou ovšem nikdo nesmí vidět pro tuhle  část populace nehrají žádnou roli. Nic nového. Kvůli tomu bych nedodatkoval.

Ale právě mi jedna  dobrá duše zaslala  úvodník jistého alternativního webu k téhle  kauze, kdy  už  si opravdu myslím, že  ČR se  stala  domovinou  naprostých magorů.

Takže  v kostce  – pozor  vážení!

Zeman  není nemocen, on si ty  buchty a klobásku prý doopravdy  dává a je ready!  Všechno je od  něj a jeho okolí  dokonale připravená  hra.  Kdy  chtěl Vystrčila a Senát  vyprovokovat  k aktivaci článku 66. a  až se tak stane, tak je na věky  věkův  ztrapnit a  zesměšnit! Součástí téhle dokonalé  ba geniální konspirace  prý je  i Ivana  Zemanová!

Já za sebe dodávám  – ano a také nejvyšší patra  prestižního a  špičkového pro prominenty  v zemi jakým je Ustřední vojenská nemocnice!  Samozřejmě inscenovaný či alespon poloinscenovaný  nepochybně  byl i převoz  Zemana  do Střešovic.  A to bezvědomí předstíral. A vedle toho se zapojil ochotně  do klauniády  i Klaus. A  že  nejméně  do 8.11. nelze nic  spustit, protože není konstituována sněmovna?  To jsou jen drobné detaily, které  tihle neřeší. Jsou pod jejich rozlišovací schopnost!

Osobně  přeji  Zemanovi, aby  krizi překonal a uzdravil se.  Nicméně  soudím, že těch, kteří potřebují  akutní hospitalizaci  je  v téhle zemi neuvěřitelně mnoho. Tedy  vedle  všelijakých Bartušků. Na  druhé straně politického spektra  to není  ani o fous  lepší.

A ještě něco  – kdyby  se nějakou neuvěřitelnou náhodou  ukázala  být  ta  šílená  spekulace o Zemanově  hře pravdou, pak  se  ptám sám sebe, jaký  smysl  by  mělo žít ve  státě  jehož  nejvyšší představitel by  hrál a sehrál takovouhle  kašpařinu a  to zcela záměrně???? Jaké hodnoty by  to reprezentovalo? Jaký  prospěch by z toho měla  republika a její občané?

Uvědomují si   ti, co podobné bláboly  jsou schopni dát na  sklo, co vlastně píší?  V čem se ve svém probabišovskozemanovském slepém fanatismu liší  od  Jakuba  Jandy  nebo  Šafrova  Fora 24???

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.