Flash – konec paktu Zeman Babiš?


 Zdá se, že ano, nikoliv  ANO a  definitivně!

Upozorňoval jsem  na  to, že jejich pakt dostal zásadní trhlinu, když  Bába  podvedl svého mocenského spolupaktýře Zemana  se statečným plukovníkem Koudelkou! Kterého  podržel ve  funkci, aby  ho po volbách, pokud  by  Zemana  už  nepotřeboval, jmenoval definitivně.

No teď  už to za něj udělá  zcela jistě  Fiala.  

Tohle  zcela jasně  svědčilo  o  tom, že  se  ANOšéf  od Zemana  jasně odpoutává. A nic  nedal  na Zemanovy  výčitky, že byl, ohledně Koudelky  Bábou podveden opakovaně. Ani na prezidentovi skryté  výhružky.

Ovšem ti, co na  alternativě  vždycky  všechno vědí nejlépe  a  mají ve všem   jasno, především  v tom, jak to jejich Miloš a  Andrej  koulejí se  všemi ostatními,  tenkrát  vedli  řeči, jak zase jde o  dokonalý taktický manévr, z kterého bude paf NATO, Brusel a samozřejmě  tehdejší  česká opozice, dnes  vládní většina.

Zírám  na  další a snad  největší dosavadní Babišův  názorový politický  veletoč. Oznamuje, že  situace se Zemanem je  vážná, šéfovským plamenometem právě zpopelnil Vondráčka  za jeho  kukandu v Zemanově  špitálu a  sděluje, že iniciativní  panáček   Vondráček ve vedení  nové sněmovny  za trest  nebude a  vůbec má u něj  utrum. Vedle toho vyzývá  asi nejodpornějšího  Zemanova  nohsleda -Mynáře, aby  si koukal sbalit  svých pět  švestek a vypadl štando pede  z Hradu.  Jinak prý  s ním vyrazí  futra on  sám. 

Zřejmě jakmile  obě komory  parlamentu odhlasují  eventuální Zemanovu, minimálně  dočasnou, nezpůsobilost  vykonávat  ouřad. 

A  aby  toho nebylo málo,  instruuje  dosluhujícího ministra  zahraničí  Kulhánka, aby kvaltem zabavil  diplomatický pas  dalšímu   svatému na  nedotknutelnému  z  Hradního orloje  – Nejedlému. Což  Kulhánek  také příkladně  rychle  provedl. Sdělil orlojistovi /který mi osobně  z těch  hradních  karikatur  vadil  tak nějak nejméně/, aby  pas  do pátku odevzdal v Černínu.  že už ho jako nepotřebuje, když  prezident nikam necestuje  a cestovat nebude, takže on mu  už nebude v zahraničí dělat  stafáž. Takže diplopas  fuč! Škoda, že Ovčáčkovi  nelze zakázat  mikrofon…  Ale  to už  je detail.

Tohle je  od  Babiše  přímý a neodvolatelný  útok na Zemana!  Protože on nepochybně  bude, když se jen trochu  postaví na nohy,  brát  ten atak vůči  Mynářovi a Nejedlému osobně. Hodně  osobně.

A  jistě  si dá záležet  na  obzvláště  vymakané pomstě. Jestli se ještě  na Hrad  funkčně  vrátí. Což momentálně nikdo netuší. A nejméně on sám. Pokud  tedy  není pravdivý  onen  dnešní  úlet z jistého alternativního webu, prorokujícího, že  Milda  s námi a celým světem hraje jakousi hodně  záludnou a  ještě více potměšilou hru, kdy on předstírá  závažné onemocnění spolu se svou rodinou, blízkými spolupracovníky  a  celou kohortou  doktorů a sester  z ÚVN.    Což je jistě nanejvýš  pravděpodobné!

A to vše  kvůli tomu, aby  si  partaje  čekající na  uchopení moci,  vychutnal a u ostatních odhalil jejich pravé charaktery.

To poslední se mu, minimálně u Babiše,  skvěle povedlo! Mistrovsky! Gratuluji! Zjistil, to co nejméně  půlka  národa  dávno ví – že  hledat  u Babiše  charakter  je   nadlidská práce! Babiš prostě  Zemanem veřejně pohrdnul. Podle mne neodvolatelně!   4 roky  hrál  roli hadru na podlahu, s kterým Zeman vytíral kde jakého Staňka… A to se mu jistě zadíralo.

Nyní  ví, že  už  to nehrozí. Opozice je  /zatím/ jednotná a Babiš  je nekoalovatelný.  Takže  na něj čekají opoziční lavice. Tam doopravdy Zemana  na nic nepotřebuje  a potřebovat nebude.

Tudíž  na něj konečně  může  zvysoka ….. vypláznout  jazyk!

A  aby  vše  bylo dokonalé, tak Policie  v úterý oznámila, že chování Mynáře začala prověřovat. “S ohledem na nové informace, zveřejněné na tiskové konferenci Senátu, zahájí Policie ČR prošetřování možného protiprávního jednání, ve kterém lze spatřovat znaky trestných činů proti republice. Další informace nyní není možné sdělit, děkujeme za pochopení,” napsalo policejní prezidium na Twitteru.

Abych to upřesnil  -trestné činy proti  republice  jsou typu  vlastizrada, spolčení se s  cizí mocí, rozvracení republiky, sabotáž, zneužití pravomocí při zastupování  státu, atd.

Podle  Seznamu.cz  prý se  prý u Mynáře jedná o podezření ze  sabotáže:

Z takto vymezených paragrafů přichází v úvahu, že policisté prověřují podezření ze sabotáže. Neboli trestného činu, který znamená, že pachatel zneužil své postavení nebo zaměstnání, aby „poškodil ústavní zřízení či obranyschopnost České republiky“…..

…. Podstata policejního prověřování se dá snadno odhadnout: Jde o podezření, jestli kancléř Mynář, případně další lidé z Hradu, záměrně netajili, že je na tom prezident špatně. A to proto, aby mohli sami rozhodovat místo Zemana – například jak budou vypadat povolební vyjednávání, koho prezident jmenuje soudcem nebo – jak už bylo zmíněno – kdy se sejdou nově zvolení poslanci na ustavující schůzi.

Zdá se, že Mynář  to má pohnojeno, kam se podívá!

A ČRo dokonce  uvedl,  že  vyšetřování  kolem  Zemanových nejbližších spustila i BIS: Statečný plukovník  Koudelka, uvolnil své hochy  ze  řetězu, aby  mu konečně  dali  nikoli tu  „medajli“, tu už má a od  CIA, heč, ale generálskou hvězdu. Jestli je to pravda,  vsaďte se, že  statečný plukovník Koudelka po stopě  pojede  jako fretka. I kdyby  si  ji měl sám nalajnovat! Generálské lampasy a  nevyřízené účty  jsou generálské lampasy  a nevyřízené  účty.  Andrej ví, proč  ho podržel! 

Takže takhle nějak si to stojí. Ale znovu opakuji,  není čas na předčasné soudy, Zeman má  určitě nejméně  3 neděle  času, aby  se  nějak zmátořil a  přeci jen se  vrátil do úřadu. Nicméně  v okamžiku ustavení sněmovny bude muset Babiš  někomu předat  rezignaci své  vlády  ten někdo jej  musí pověřit  výkonem funkce  do doby  sestavení  nového kabinetu  a  především jmenovat  nového premiera.

Tohle  už nelze  flikovat  z JIP.  V okamžiku Babišovy demise  se láme chleba. Je  Zeman? Pokračuje. Není – aktivace  článku 66!

Je  tu i mezi varianta  – Zeman je, spustí nějaké hrátky  – aktivace  článku 66. Jak už jsem psal vícekrát.

Nicméně, jedna  nová věc  je zřejmě na  beton  – mocenský pakt  Zeman  Babiš  se  nám zřejmě  právě  definitivně  rozpadl. Babiš  už Zemana  nepotřebuje. Proto ten  útok na Mynáře  a Nejedlého!  Asi mu hodně  a hodně pili za jeho premierování  krev. 

Moc  se těším  v  té souvislosti na reakce  zemanobabišáků!  Dosud  představovali  jeden kmen, jedno tělo, jednu duši.  Nyní stojí před  volbou  – kterému ze  svých dvojjediných svatých nyní zachovat věrnost?Komu  z nich věřit? Kdo je padouch?  Toť  oříšek! Jejich!

Už se  těším na   krkolomné piruety  a kortmelce, až se  s  tím budou popasovávat.  Zejména  na nějakou  obzvláště  šťavnatou  spikleneckou  teorii, jak oba  sehráli  úžasnou  strategickou  a  mistrovskou taktickou partii  se zbytkem politické scény, když předstírali vnitřní  rozkol! Tak  na  tom si  fakt smlsnu.

Rovnou doznávám, že  jsem prostá a jednoduchá  duše, já  věřím zpravidla na ta  nejjednodušejší  vysvětlení a řešení. A  pro tento případ  takové zní  – Babiš  zradil Zemana. Dokonale  si s  ním vytře  a veřejně. Tak jako s  každým, kdo pro něj ztratil nějakou  přidanou hodnotu.

Docela  bych si přál, aby  se Zeman vrátil na Hrad!  Přemýšlím, jestli Babiš  právě neprohrál prezidentské volby…. Prezidentskou milost ohledně  Čapáku určitě.

Jo a  dám sem pro doplnění ještě  jeden  zajímavý obrázek. Kdypak  asi začne  být  zase  aktuální?

Výstřižek

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.