Tak už je to tady – senát odhaluje ďábla populismu!


Dva  dny  před  otevřením volebních místností se konala  narychlo svolaná  schůze  sněmovny, na jejímž programu  bylo náhlé prozření   Babiše,  který  předložil návrh na  pětileté zmrazení  platů  ústavních činitelů!  Měl na  to přirozeně  celé  čtyři roky, ale  neukojitelně  ho to napadlo  čtyři dny  před  volbami. Jak jinak.

A sněmovní paňáci a panákyně  všech  barev  a značek  se okamžitě připojili. Takže jim na  odhlasování  stačilo nikoliv  trojí, nýbrž pouze  jedno zvednutí rukou. Jak jinak. Za  48 hodin jsme pochodovali k urnám!  Kdo by  si troufl v takovém okamžiku sdělit  voličům  – my vám všechno zdražíme, platy  neporostou, ale  sobě,  sobě  milej  blbej voliči, sobě  nasypeme  6%  od Silvestra!  Tu drahotu, co jsme  způsobili, nám přece ze  svých daní musíš  vykompenzovat!

Já na  to promptně reagoval  v  článku

Oč jde v parlamentních volbách 2021

kde  jste mimo jiné, mohli číst:

Ale samotný vrchol předvolebního populismu pro mne představuje narychlo svolaná schůze sněmovny, která zmrazila platy ústavních činitelů na dalších 5 let. Tak aby od Nového roku automaticky nevzrostly o 6%. Opravdu skvělý cirkus, s klauny, eskamotáží a nakonec dokonalou drezurou nikoliv divých šelem nýbrž poslanců v jednotlivých klubech. Kludský, Humberto i Barnum žasnou a závidí! Navíc – tenhle bleskokvašený zákon podléhá schválení Senátu. Vsadím boty, že senátorská galerie okamžitě odhalí ďábla populismu, který ingeroval do toho zmrazovacího zákona a odmítne ho. Tím pádem bleskokvašenina zanikne, protože starý parlament už se nesejde a 101 nedá. Koza, tedy politikářské platy, se od 1.1. navýší o těch 6% , které zachrání naše drahé poslance a senátory před spadnutím do bezdomovectví, zůstane celá a předvolební vlk, tedy předvést se před voličem 24 hodin před volbami, se nažral! Pamatujme si to, až zase někdo začne vykřikovat – populismus!!!

No už je to tady. Právě  čtu na monitoru  tisku:

Senát možná zamítne zmrazení platů politiků

Senát možná odmítne zmrazení platů vrcholných politiků, které před volbami ve Sněmovně prosadila vláda ANO a ČSSD. Proti snaze končícího kabinetu se ve středu postavil ústavně-právní výbor Senátu.

Jeho předseda a zpravodaj Tomáš Goláň (ODS) mluvil v souvislosti s novelou o předvolebním populismu. Pokud nebude norma přijata, odměny ústavních činitelů od ledna vzrostou podle předběžných údajů zhruba o šest procent.

Goláň míní, že neexistuje důvod zasahovat do nynějšího způsobu stanovování platů vrcholných politiků.

Z navrhované změny zákona podle něho „čiší populismus”. Goláň také upozornil na to, že už je po sněmovních volbách. Dolní komora novelu schválila těsně před nimi.

Zamítnout návrh na zmrazení platů politiků doporučil Senátu také jeho hospodářský výbor.

V případě, že Senát novelu zamítne nebo k ní schválí pozměňovací návrh, spadne takzvaně pod stůl. Sněmovna by už totiž o předloze nerozhodla, když její volební období skončí ve čtvrtek.

Takže  to bychom měli!!! Zdá se, že to dopadne přesně  jak jste  si mohli na Kose přečíst  už  6.10. Prostě  papalášům jsou jejich prachy  nadevše drahé. Napříč politickým spektrem!

Ani mne nenapadne  tvrdit, že  ta  prognoza  byla kdo ví jak složitá. Nebyla.  Právě naopak. Přesto  Kosa  jako jediná  to zmínila. Ještě před  volbami. Zase s námi sehráli dokonalého betla. Už se  těším,  jak ti jedině a vždycky  správní napíší,  že  demokracii podlamují hybridní hrozby  z Ruska a  fake  news. A militantní alternativa,  že  spiknutí  iluminátů a podobně. Já, jako úplně  jednoduchý člověk konstatuji,  že  demokracii  doslova  devastuje  tahle  průzračná a snadno  předvídatelná papalášská nenažranost a kořistnictví našich politických papalášů všech  barev a  odstínů. Ve  sněmovně  pro zmrazení klidně  zvedli ploutve. Věděli, stejně  dobře  jako já, co provedou  senátoři.

Pokud  vím, nad  Sněmovnou ani nad  Senátem žádné  heslo vytesáno není.  Já  bych jim jedno doporučil –

  MY VŽDYCKY SAMI  SOBĚ! 

Stačí odhalit  ďábla populismu! Nic  víc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.