Kolibřík Energie a.s oznamuje svým zákazníkům…


 Tento týden věnuji energetické situaci. V podstatě kompletně.   Začal jsem na  globální úrovni. Dalším, neváhám říci  – idiotským prohlášením  velvyslance  České republiky pro energetickou bezpečnost, či trefněji – energetickou nebezpečnost, jistého Václava  Bartušky!

Ten  první text tohoto týdne  vyšel z cca  šesti denním zpožděním. A následné  dva – moje  pohrání si s jeho blábolem a následně  rozhovory  pánů Míla a Palaščáka pro Seznam.cz, které  velmi drsně  demaskují  Bartušku jako demagoga a politpropagátora  bez skrupulí, jakož  i totálního selhávače ve  své funkci,  také.  Nicméně  dnešní volné pokračování bude  stejné a přece  zásadně jiné.

Už nepůjde o  ono primovní mudrování nad  světovými neduhy  a  problémy  z  tepla  domácího fotelu,  nýbrž  o velmi neradostnou realitu toho, co jsem v Plynatostech  řešil a předjímal na globální, minimálně  celoevropské  úrovni  – teď  jde o konkrétní dopad na  nás, občany  tohoto státu, kterým Bartuška prý zajištuje energetickou bezpečnost. Prý.. Ale  v každém případě za  to bere peníze. Jistě velmi slušné.    S „výsledky“  jeho „práce“  a  všech těch, kteří mají s  řízením energetiky  co do činění, především   současné vlády, jsou  dnes napřímo  konfrontovány  české  rodiny. V míře nikoliv  malé. Aktuálně  ti, co byli klienty největšího  alternativního operátora Bohemia  Energy a jeho dceřiných firem. A také my, co jsme  se účastnili  komunitního projektu  Skautská energie, jejímž  dodavatelem pro obě komodity  se stala  firma  Kolibřík Energie a.s. Pro obě entity- tu skoro milionovou od  BE a  tu malou  třicetitisícovou od  Skautů,  platí, že na  začátku zimy  přecházíme k dodavateli  poslední instance, za  doslova  ruinoozní ceny. Jak pro plyn , tak elektřinu.

Nefňukám, že je to účelovka a kampááááááááááň,snažím se  s tím okamžitě něco dělat. A v době, kdy  budete  číst  dnešní Kosu doufám, že  vše už  jakž takž  vyřeším. Jakkoliv  si tím ani trochu nemohu být v tento okamžik   zcela  jist. Ale rozhodně nesedím s rukama  v klíně a  nečekám,  až mne  vláda, jedno zda  současná, či budoucí  nějak zachrání. Věřím sám sobě.

Ale  i tak jde o průšvih.  Který  více  či méně ustojím. Ale  přemýšlím  nad  dopadem na singl důchodce,  neúplné rodiny, nízkopříjmové skupiny  obyvatelstva….. Prostě všechny  ty , co se denně perou s životními náklady  a jsou  bez finančních rezerv. Do tohoto stavu  nás a soudím, že zdaleka nejsme poslední, dostal  Václav Bartuška osobně, ale především  vláda  Andreje  Babiše  se svou  antiruskou bigotností a pochopitelně i vedení Evropské unie, které k onomu nesmiřitelnému antirusismu přidalo i zelený fanatismus, či spíše  terorismus. Dokud je  to  jen v poloze  diskusí  o idiotských nesmyslech, je  dobře. V momentě, kdy to zaútočí na  vše  peněženky nevídaně ěžkým úderem, legrace končí.

Proč  dnešní článek vlastně píši? Proto, abych si ulevil, postěžoval? Vůbec ne!  Nebo abych nyní prohlásil – já jsem to říkal a honil si ego? Ani náhodou, i když  je to pravda!  Takže  proč?

Protože  na  vlně  té idiotské Bartuškoviny  jedou  stále  další a další. Bez ohledu na realitu.A pojedou  dál.  Takže  speciálně pro ně je určen tenhle  text!  Je kratší než tenhle  úvod – jde o  přetištění mailu, který jsme všichni z komunity  Skautské energie  od Kolibřík Energie a.s.  dostali  a kde  se píše, proč tato společnost není schopna dostát uzavřeným smlouvám.   Třeba  ho někdo strčí pod nos  Václavu Bartuškovi, Andreji Babišovi, Karlu Havlíčkovi, Petru Fialovi, Zbyňku Stanjurovi,Miloši Vystrčilovi, Pekarové -Adamové, Vítu Rakušanovi, Pavlu Fischerovi atd.atd.   a přirozeně  i mediálním čarodějům typu Mitrofanov, Šafr, Břešťan a pod. A že jich je. Třeba začnou přemýšlet! Jinak velmi brzo pocítí, zač je toho loket! Ale teď  už mail od Kolibříků:

info@kolibrik-energie.cz

Komu:
 
 

KOLIBŘÍK ENERGIE ZÁKAZNÍKŮM SKAUTSKÉ ENERGIE

 

Vážení zákazníci Skautské energie, 

naše společnost Kolibřík Energie v roce 2020 vysoutěžila zakázku na dodávky plynu a elektřiny pro projekt Skautská energie. V tomto partnerství jsme chtěli pokračovat i v aktuálně probíhající energetické krizi. Jistě jste zaznamenali zprávy o zhruba pětinásobném zdražení cen zemního plynu, který je u nás a ve většině Evropy využíván k výrobě tepla a elektřiny, i o krachu některých dodavatelů. 

Důvody této energetické krize jsou globální a bohužel zcela mimo naši kontrolu, ať už se jedná o spekulace s povolenkami, překotnou dekarbonizaci evropské energetiky, energeticko-politické soupeření s Ruskem, nebo o vysokou poptávku po energiích v Asii, kam proudí zkapalněný plyn původně určený pro Evropu.

Přestože Kolibřík Energie funguje jako komunitní dodavatel preferující společenské závazky před těmi výlučně komerčními, nemohl stávající raketový růst cen energií na trzích přehlížet. Za stávajících podmínek nebylo možné v projektu pokračovat. Zástupce Junáka, který stojí za projektem Skautská energie, jsme o této skutečnosti informovali a zahájili s nimi jednání.  Junák v této souvislosti oslovil též další dodavatele a nabídku produktu, který podle nás reflektuje zásadní změnu tržních podmínek, předložila i naše společnost. V uplynulých dnech jsme pak intenzivně hledali možnosti řešení současné situace, ať již s pokračováním dodávek od naší společnosti nebo s okamžitým přechodem projektu k jinému dodavateli.

Protože se v současné mimořádné a nelepšící se situaci na energetických trzích bohužel takové řešení dosud najít nepodařilo, jsme  nuceni přistoupit k ukončení dodávek všem zákazníkům naší společnosti. Tímto Vám oznamujeme, že v následujících dnech až týdnech přejdete na dodávky a tarif dodavatele poslední instance. Elektřinu a plyn Vám tak začne dodávat dodavatel, který je dominantní ve Vašem regionu. Cenu tohoto tarifu, který Vám Váš nový dodavatel předepíše, stanovuje Energetický regulační úřad. Výpadku dodávek elektřiny a plynu se nemusíte obávat. 

Jsme rádi, že jsme mohli být Vaším dodavatelem právě my. 

Kolibřík Energie a.s.

V červeně  vyznačeném odstavci  je  lakonicky  a přesně  shrnuta podstata problému!  Netuším, co napsala  svým bývalým klientům Bohemia  Energy, nicméně nejméně  30 000 občanů a především voličů v tomto státě už má jasno, komu má za  svou současnou  konkrétní mizerii  poděkovat!!!!

Takže konkrétně: 

Já osobně  své „poděkování“ adresuji:

Minulému  a současnému vedení  Evropské unie, konkrétně  české eurokomisařce dosazené Andrejem Babišem  -Věře  Jourové,  Evropskému parlamentu a  zejména  sekci zelených a socialistů za fanatické  prosazování fantasmagorického Green Dealu, otevření  energetického sektoru spekulantům, vyhrocenému  antirusismu typu  Nordstream 2, aniž by je  zajímaly i jen bezprostřední důsledky jejich nesmyslné demagogie  a počínání. 

Andreji Babišovi a  Karlu Havlíčkovi  za  „skvělou energetickou politiku“ prezentovanou Lex Dukovany, bezprecedentním narušením vztahů s  Ruskem a nulovou snahou  domluvit  dlouhodobé dostatečné dodávky  plynu z Ruska za  fixní ceny po vzoru Maďarska a Bulharska, tak aby obyvatelstvo nebylo vydáno na pospas hrátkám  finančních spekulantů. Dále pak za  bezhlavý  a servilní se klanění bruselským ekofanatikům a naprostému nicnedělání při ochraně elementárních životních zájmů obyvatel České republiky, které dokonaly připojením svých závazných a neodvolatelných  podpisů, za  náš  stát pod  šílenými celoevropskými  ekoteroristickými plány  známými jako Green Deal, uhlíková neutralita a  podobně. Malou útěchou  je mi pak dopad  energetického cenového šílení na  Babišův  Agrofert  a jeho hospodaření, které  vede  k zastavení  řady jeho výrob. On dostává, co zavinil. Já nikoliv.

Petru Fialovi, jeho budoucí vládě, nově konstituované Sněmovně, jakož  i Senátu v čele  s jeho předsedou Milošem Vystrčilem a  aktivistickými senátory typu Pavel Fischer, za  jejich odhodlání  v Babišově  kurzu  vůči Evropské unii zdárně pokračovat a  dost možná jej i překonat.

Tihle  všichni se  přičinili rukou společnou  a nerozdílnou o současnou energetickou situaci v  České republice.  Řečeno s Václavem  Bartuškou:

„Česko udělalo hodně pro to, aby se zbavilo přímé závislosti,“ pokračuje zmocněnec. „Kdyby tedy Rusové zavřeli kohouty, vydíratelní nejsme.

Sto procent zemního plynu nakupuje podle Bartušky Česká republika v Rotterdamu. Fyzicky k nám plyn přitéká z Německa. „Pokud by tedy Rusové chtěli zastavit tok plynu k nám, museli by ho zastavit i pro Německo, ale také pro Rakousko, Itálii i další země, kam jde přes nás.“

„Akce proti jedné zemi by byla velmi obtížná. Byla by to akce proti všem,“ míní Bartuška. „Jiné je to třeba u Slovenska nebo Maďarska, které mají přímé kontrakty s Ruskem. My už ale žádný kontrakt s Ruskem více než deset let nemáme, ani firmy u nás.“

Zdroj:

Tímhle se  tenhle  duševní velikán a  vlastně  celá  politická  reprezentace  chlubili  ještě  v  dubnu letošního roku!!!! Tedy  po Vrběticích! 

My  ze  Skautské energie a  Bohemia Energy  víme  na vlastní kůži a peněženky jak je skvělé,  že  stát ani firmy nemají, na rozdíl od Slovenska a Maďarska, nemají s Ruskem dlouhodobé kontrakty za  fixní cenu na  dodávky plynu a  že VŠECHNO  nakupujeme  na  burze  v Rotterdamu, kde první  housle  hrají  nadnárodní finanční spekulanti, kteří svou finanční silou často překonávají  český  státní rozpočet!!!

Mediálním šmokům  všeho druhu z mainstreamových  medií, kteří tohle  politikům všechno  ochotně  baští,  surfujících na modní, leč  nesmyslné  vlně  ekofanatismu a  antirusismu,  dovolující jim skandalizovat  jakýkoliv  záchvěv selského rozumu ohledně občany  ufinancovatelné energetické současnosti a budoucnosti. S  této obrovské množiny osobně  v tomto okamžiku vyjímám například  redaktorku Seznamu.cz  paní Zuzanu Kubátovou, která  zjevně  chápe situaci v  celém jejím komplexu.

Zcela  speciální poděkování  adresuji potom  Václavu  Bartuškovi  velvyslanci  České republiky  pro energetickou ne/bezpečnost, jakož  i Alexandru Vondrovi, který mu kdysi toto  koryto zajistil a  Andreji Babišovi, který  ho poslední  čtyři roky  u něj statečně podržel!  Bartuškovy pracovní výsledky je  jistě  potěšily  a přesvědčily, že  si vybrali  pro tuto pozici toho nejsprávnějšího  z cca  asi 10 500 000 občanů České republiky!

Málem jsem zapomněl! Velké poděkování nutně platí také statečnému plukovníkovi Koudelkovi a v závěsu za ním Respektu a  jeho  redaktorům Kundrovi   a  Suprnému za  kauzu Vrbětice, kde  kromě  destrukce  česko ruských vztahů už nesedí  z oficiálních vyjádření vůbec  nic.

Tihle  všichni by  dík můj a nejspíš  skoromilionu podobně postižených  dnes  by  dnes  svoji loajalitu  s národem měli  iniciativně  se u každého z  nás přihlásit a  zeptat se kolik nám v naší náhle propuknuvší   energetické  nouzi, kterou společně  zařídili. mají, jednomu každému  z nás  – měsíčně  přispět na  úhradu  účtů za  energie.

Předem jim děkuji.

I když  vím, že zbytečně. Nevadí. Rodiče  se mne  snažili slušně  vychovávat. K čemuž patřilo vždycky poděkovat. Bez ohledu na to, jestli je  za  co.

Ovšem je  jisté, že opravdu není zač. Zejména, když píšeme  o  tuzemských dopadech.  Tady  se opět  vyznamenal osobně  Babiš a  ministerský Ferda  Mravenec  Havlíček.  Ti prý  o průšvihu Bohemia  Energy  věděli už od  jara. Aniž by oni nebo vládě podřízený Energetický regulační úřad  hnuli prstem, aby odvrátili latentní malér. Viz

Kolabující energetické trhy: ponese někdo odpovědnost?

Vláda i kompetentní úřad přiznávají, že o situaci věděli. Téměř milion domácností je nyní v nejistotě, zda budou schopni uhradit ceny dodávky poslední instance a co s nimi bude do budoucna. Bude vyvozena odpovědnost?

Pokud spotřebitel slyší, že vláda o situaci věděla od jara 2021, tak proč nevyzvala již na jaře odpovědný úřad (ERÚ) aby něco začal dělat? A jak dlouho o situaci věděl ERÚ? A proč vlastně ERÚ nekonal sám – ze své vlastní iniciativy?

 

Ale uznávám, že  jaře  fakt neměli čas na  prkotiny!!!  Na  jaře Babiš a  spol řešili Vrbětice, vyhošťovali  ruské diplomaty a  u plynu razili strategii nakupovat  na burze  v Rotterdamu. Jak  jim radil Velvyslanec  České republiky  pro energetickou  bezpečnost  Bartuška!!!!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.