Pandora Papers


S Pandora  Papers a  Českou republikou je  to jako s Yetim nebo Krakonošem.Žádný rozdíl. Každý o nich, zejména  před  volbami mluvil a mluví, když jde o reminiscence  volebních  výsledků a  Babišovu  zaslouženou prohru, nicméně nikdo z těch, co tak plamenně  vykřikují o Sorosovi, o mezinárodním spiknutí proti  hodnému, lidumilnému  a nenahraditelnému   Andreji  Babišovi, co by se  s posledním bezďákem o skývu  chleba  rozdělil, je nečetl /tedy většinově kromě  nesmyslů na  Aeronetu nebo polonesmylům na  Parlamentních listech, atd.atd./.

Takže je na  čase  těm  zbytkům babišoidních,  co ještě pořád  docházejí na Ko,  rozšířit  obzor.  Alespoň povrchně. Protože  ani  vlk  si, z pochopitelných důvodů nedal  práci, tu hromadu dokumentů prolétnout. Není šance. Tu horu  dokumentů zpracovává  600 investigativců a já jsme  sám… Nicméně  vlk dokázal alespoň  jít na  stránky  té novinářské organizace, co  za  celou akcí stojí a trochu  se tam porozhlédl, aby  zjistil co a jak.  A  svoje  zjištění  vám hodlá  předložit  v  dnešním a zítřejším článku.

Snadno se  doberete  závěru, že  ti , co tvrdí, že jde o velký mezinárodní komplot, cílený  na  volby  v  České republice a  na  chudáka  globálního oligarchu Andreje  Babiše, aby  už  naši zemičku, která  je podle jejich  výkladu, ta úplně nejdůležitější na  celé zeměkouli, nespravoval,  vám buď  rovnou nestydatě  lžou nebo  drze  blábolí  o něčem, co neviděli  ani z ponorky  při kalné vodě.

Pandora  Papers  jsou  obrovskou a monumentální  sbírkou naprosto  skandálních dokumentů, popisujících, jak  nejbohatší této planety  unikají  placení daní, zakrývání a ukrývání  svých majetků a  perou peníze, které  mají  špinavý původ.  A  do toho se připletl Andrej Babiš. Vlastním přičiněním, vlastní  vinou.

A protože  byl aktuálně  zdaleka  nejvýše postaveným činným politikem z  tzv. euroatlantické  zóny,  tak mu holt  byla  věnována  mimořádná pozornost světových a tím i českých medií. Nic  více, nic  méně.

Opakuji – zavinil si to sám. Nikdo jej nenutil, aby pro koupi  nemovitostí ve  Francii – dokonce dvou souborů – použil schéma, které  obvykle používají  světové drogové kartely, když  chtějí  vyčistit  svoje  příjmy  z  hlavního byznysu. To netvrdím já, to  říkají odborníci na  tuto problematiku.  

Babiš  na  otázku proč zcela  nelogicky  postupoval právě  takhle,  vyjevil

-nechtěl jsem, aby známost  o mých  investicích narušovala  moje  soukromí

-doporučila mi to francouzská  realitní kancelář

Musím se  jen  trpně pousmát  – tak francouzská realitka  nebohému Andrejovi  doporučila  těžce  podezřelé  investiční schema, používané  drogovými kartely? Skomplikovanou strukturou řetězc e pěti offshore  firem? A  podivným schematem půjček?   Vážně?  A  to všechno proto, aby  Babiš vlastnil těch  asi 22 nemovitostí ve  dvou souborech  inkognito?

Jak je  to možné, ptám se,  když  součástí prvního velkého balíku nemovitostních nákupů  byla  i  ona  restaurace, kterou se Andrej chlubil, že má michelinskou  hvězdu a že je jeho? Stejně tak na  Facebook umisťoval s gustem fotografie z toho Chateau,  které ovšem NENÍ  zámečkem?  To  jaksi koliduje  s tím  inkognitem.  Těžce.  A  vedle  toho platí, že  kdyby  Babiš  chtěl, aby  se nevědělo, že ty  francouzské  nemovitosti vlastní, stačilo mu založit jednu jedinou offshoroku s akciemi na doručitele, jmenovaným správcem a  příslušnou poštovní schránkou a  bylo. Žádná složitá  konstrukce s  asi pěti společnostmi v daňových rájích v  různých státech po světě  by nebyla zapotřebí! Natož  složité a podivné  /což neznamená  apriori nezákonné/  převody  peněz.

Ovšem to je nyní  jeho problém, protože  jedna  z nich  je umístěna  ve Spojených státech a jsem si  jist, jak si ukážeme  v zítřejším pokračování, že  to jistě  vzbudí, pokud  se tak již nestalo, zájem amerických  federálních vyšetřovacích orgánů. Protože  ty Pandora Papers musí  zajímat  zcela mimořádně. proč? O  tom také zítra! No a  jistě  se připojí  i francouzské vyšetřovací orgány. Prý  jsou  neobyčejně  zvědavé. Uvidíme.

Ale  o Andrejovi Babišovi  ani jeden z těch článků není. Vlastně  je – ovšem ve smyslu, že těm, co jim nedělá problém přemýšlet a nemají  místo mozku  propagační letáky  ANOšéfe, dají dostatek  materiálu  na  to, aby  zjistili, že  ten  Babišův  hysterický  křik – je to kampááááááááááň!, je  jen tradiční  blábol někoho, kdo byl chycen se  staženýma gatěma!

Tím s povídáním  dnes, více méně končím.

Na stránkách 

Výstřižek

je například  serie  grafů,popisujících  Pandora Papers  z mnoha  faktografických  hledisek a  tím pádem objasňujících,  co vlastně  Pandora Papers  jsou, obsahují, koho chytily  na hruškách.

Dneska  zůstaneme  už jen u těch grafik. Bude to stačit, aby  každý  soudný  člověk pochopil, že nikdo by nikdy  nepodnikl takhle  obrovskou akci a neshromáždil tak obrovské množství  dat  kvůli nějakému  Babišovi nebo České republice. Dovolím si tvrdit, že  pokud  by  šlo o kompro mající ovlivnit  nějaké volby, pak by  vzhledem k velikosti  ruské části Pandory, toto  by bylo shromážděno kvůli  tamním nedávným volbám  ve  snaze  podlomit  pozici  Vladimíra Putina. A přesto se tak nestalo, nikdo ani nešpitl. Čekám, kdy s  nějaký  babišák ozve  s vysvětlením, že  Putin je  vlastně  ve  světové politice naprostá nula ve  srovnání s naším Andrejem!   Už  se fakt moc  těším!!!! Sem s  tím! Ale o Andrejovi  to doopravdy není. Jen o Pandora Papers,

Grafy  jsem prohnal překladačem pro  snazší porozumění. Některé  titulky  jsou proto  nepřesné a musím je upravit  přidaným textem nad grafem:

Jdeme na  to!

Pandora Papers: Podle čísel

Zvýraznění a vizualizace výběru klíčových datových bodů nalezených v úniku více než 11,9 milionu souborů.

Pandora1

Pandora2

Pandora3

Které  firmy „jely“  v kšeftech s offsohory, zprostředkovávaly  a organizovaly je  a  od nich uniklé materiály  jsou součástí Pandora Papers?

Pandora4

Pandora5

Pandora6

Pandora9

Které státy  Unie  jsou zapleteny  do čachrů  Pandora Papers  díky  své  pozici jako daňové offshore a umožňují daňové úniky?

Pandora7

Pandora8

Pandora9

Kolik politiků obsloužila  každá  firma, která napomáhala jejich daňovým únikům a její dokumenty se  staly součástí Pandora Papers?

Pandora10

 Ještě někdo chce tvrdit, že tohle obrovské množství dat a  dokumentů, pocházející  od  celkem ČTRNÁCTI  světových firem, specializovaných dlouhodobě  na offshorové úniky  všeho druhu, někdo shromáždil kvůli jakémusi  Babišovi a  českým volbám a  že to časoval na jejich termín, aby  Bába  prohrál????

Babiš prostě  byl pro obyčejného konzumenta  medií  jen  něco  jako  barevný  japonský  kapr v obrovské síti, kde  se to jen jen hemží  obrovskými bílými žraloky, krakaticemi  a  velrybami všeho druhu.  Ale ten japonský kapřík svou barevností prostě  na první pohled  upoutá. Nic  více. Zítra  si povíme,  kdo je  dle mého názoru  opravdu  ta zdaleka  největší  ulovená  velryba a  jaké důsledky její  zahákování  může  mít. Pro jeden posvátný  a nedotknutelný postulát jisté  země.

Ale  ještě jeden graf  si dovolím dnes přidat.  Aby  bylo i Josefu Koblihovi zřejmé, že  jde doopravdy o globální  záležitost  a zátah a že  jeho idol se  s tím prostě  svezl. protože  prostě  jel po křivých cestičkách,  aniž by musel. Jeho chyba, jeho problém.

Pandora Papers nachytaly  i  přední světová muzea, které  jaksi nakupují  exponáty, když na  to přijde velmi  podivuhodným způsobem!

Pandora11

S  čím vším si  ten  podlej Soros, aby zničil Babiše  nedal práci!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.