Vláda? Vláda čeho? Vláda koho? Dokončení. A také o Zemanovi a jeho hrátkách.


 

dokončení ze  včerejška.

Petr Gazdík

Ministr školství… Zdá  se, že  české školství je instituce, na který se lepí  smůla za  smůlou. I když osobně  hodnotím odcházejícího Plagu  asi jako za  dlouho nejlepšího šéfa  tohoto rezortu a pro mne představoval nejkvalitnějšího ministra  Babišovy  sestavy vůbec. Jinak platí  pravidlo, že  každý kdo chodil do školy  si myslí,  že  může  školství ministrovat. Včetně  Gazdíka!  Prý kdysi nic moc  učitel. Dneska  už  drahně  let politický papaláš, který školu, po dobu svého politikaření viděl nejspíš  jen z okna  služebního auťáku. Kdysi  jsem na  adresu jednoho z jeho opravdu  vykutálených předchůdců, jistého neblahé paměti -Dobeše  konstatoval českým školám třikrát běda, když jim vládne  Dobeš Pepa.

Dnes  nezbývá než to zaktualizovat na  Gazdík Péťa! Ale třeba mi předvede, že se hluboce mýlím. Veřejně  slibuji, že se mu v takovém případě  rád omluvím. Budu li ještě na  živu a Kosa  vycházet.

Martin Baxa

Náš primátor  a  budoucí ministr kultury. Znám ho osobně . Kdysi jsme spolu zasedali ve správní radě jisté městské kulturní instituce. Tehdy  byl slušným a vnímavým člověkem a v politice začínal. Nešlo na něj říci křivé slovo.  Ale od té doby? Netuším, jakým prošel vývojem. V každém případě  se mu evidentně splnil karierní sen. Stal se přeci jen ministrem. I když původně směřoval na školství. Nepochybuji, že bude li poměřován takovým Staňkem,  bude vypadat jak kulturní genius. Ale na  školství by seděl daleko lépe. Málo se  ví, že i jako primátor a poslanec  si udržoval malý kantorský úvazem na gymplu na  Mikulášském náměstí a sem tam si zaskočil pár  hodin učit Ale školáci mají Gazdíka.  Je  fakt, že ten na kulturu jít nemohl. Dopadl by tam stejně jako kdysi jiná starostenská politická hvězda jménem Hanáková. Ale nelze pochybovat, že  umělci  to Baxovi  jistě osladí. Jen co se rozkoukají, že tahle  vláda, kterou většinově podporují jim do jejich korýtek moc  sypat nehodlá. Spíše naopak.

Pavel Blažek

Ministr  spravedlnosti! To je tedy trefa! Don Pablo jako obrození  ODS! A  co takhle  jmenovat  rovnou třeba  Pavla Béma? Že nemá  právní kvalifikaci? No a  co? S Blažkem jsou přece jedné krve on i on! V archivu Kosy je  na téma  Pavel Blažek a ledacos,  materiálu dost a dost! Necítím dnes potřebu to znovu vytahovat. Ano,   ODS  je už jiná, tahle vláda bude jiná!  A Blažek je toho, vedle  Fialy, Stanjury a  Kalamity  Jane  Černochové  tím vůbec  nejlepším dokladem! A teď  tu jak se z vlka  stal vegetarián!

Kalamity Jane  Černochová

Tu jsem popisoval myslím, že  dostatečně podrobně  včera.  Evidentně  je na uniformy. Stačí si vzpomenout na  Martina  Červíčka. Dnes hradeckého hejtmana  a  senátora. To byl kdysi nic moc /ale spíše nic než moc/ okresní policajtík na Náchodsku. Ovšem pak se  dostal dost  záhadně  do Prahy a osobně spolužil právě  s Černochovou, v  té době už poslankyní, členkou branně  bezpečnostního výboru a  ejhle  v podstatě  přes noc to dotáhl na policejního prezidenta. Jistě  náhoda. V  archivu  Blesku jsou  k nalezení  výživné titulky typu:

Nejdříve

Šéf policie Červíček a Černochová z ODS: Bude svatba?

Později

Drsná poslankyně Černochová: Červíčka vyhodila z domu. A sbalila mu i kufry!

Uvidíme, co dokáže  jako ta ministryně…..

Bude  zpívat Adieu mein kleiner  Gardeoffizier!?

V jednom aktuálním komentáři  byla  chválena, že  prý je  zásadně  západně, pronatovsky a proamericky  orientována. Uznávám, že  tohle  je  daleko a daleko větší a podstatnější  než  to, jestli  je na uniformy  či nikoliv. A to je právě ten problém. Prostě  Kalamity Jane! V  každém ohledu!!! Po Afghanistanu se s  ní jistě dočkáme dalších a  dalších podobných vítězství!

Martin Kupka

Další ze  sestavy starých nových modráků.I toho jsem už čekoval předevčírem. Bývalý Klausův mluvka a    starosta Líbeznice… Kde, pokud jde o dopravu, šéfoval nejspíše  obecní multikáře. Ale když  nevadí Stanjura  jako ministr  financí?   Nebudu se vůbec  divit, když  se nám ještě bude  velmi a velmi stýskat po Ťokovi a  dokonce i Ferdovi Mravencovi  Havlíčkovi.   Prvním jasným kritériem jeho schopností bude počet železničních nehod  za první rok jeho ministrování.

Věslav Michalik

Ekonomický expert  Starostů. Přiznávám, že jsem o něm nikdy  neslyšel, ačkoliv  bych býval měl.Moje chyba. Takhle  nezbylo než  gůglit.Za  nejvydatnější zdroj o téhle osobě držím toto:

Starosta, který ke kandidatuře přemluvil jadernou babu

Pokud se neukáže nějaké osobnostní vada, pak jej držím osobně za zdaleka nejkompetentnějšího ministra Fialovy  squadry. S  v podstatě ideální kvalifikací na pozici ministra průmyslu a obchodu. Ale radši bych jej viděl místo Stanjury na Financích. Rozhodně  je neskonale kvalifikovanější. Za přečtení či poslech rozhodně  stojí první veřejný interview, který  dal v roli designovaného ministra. K nalezení zde.

Zdeněk Nekula

ministr  zemědělství. Pokud si pamatuji, v době  kdy Jurečka obsazoval tuhle  funkci, řídil Nekula Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. A  jeho CV vypadá  docela  dobře,  Takže  mi přijde jako člověk na svém místě. A nikoli jako loutka  agrooligarchy/argooligarchů. Uvidíme, čas ukáže. Ale v  dané chvíli bez  problémů.

Anna Hubáčková

ministryně  pro životní prostředí. Zatím, vedle kultury, jasní Popelka mezi rezorty. Zatím. Green deal -viz Michalíkův rozhovor, tohle fanatickoteroristické eko náboženství, všechno mění.  Další nejspíše  klíčový rezort. Přiznávám, že si nedovedu  tuhle paní představit, jak v Bruselu vzdoruje  ekošílencům v  Evropské komisi, parlamentu nebo takévému Timmermansovi či Ruttemu a zejména  německému zelenému rezortnímu kolegovi!To bude!  Při tom jde o  její hlavní náplň činnosti. Ale uznávám, po prostudování jejího životopisu,  že ryze odborně  to v žádném případě  není sáhnutí vedle. Otravu  Bečvy  by  určitě  vyřešila rychle  a neprůstřelně  v řádu hodina levou zadní! Držím jí, ale především ČR,  všechny  palce. Zejména když  se ministryní stala  až asi jako třetí volba.

Mikuláš  Bek

Jako ministr pro evropské záležitosti. Nepochybně  jedno z jmen, které Zeman uviděl na  Fialově  seznamu opravdu „rád“!   Bek jej před  druhou prezidentskou volbou vymetl, co by rektor,  z Masarykovy university, kde se  geniální šachista  stratég dožadoval předvolební promluvy ke  studentstvu.  A  od  té doby  na Hrad nesměl.  Což vedlo k rektorskému bojkotu  jakékoliv Hradní akce.  Pokud  předvede  stejnou důslednost, důkladnost a  principiálnost  Bek i vůči Bruselu a  při přípravě a  v průběhu  českého předsednictví EU, pak za sebe  řeknu  – dobrá volba! Když ne, stane  se jen panákem!  V roli rektora MÚ  rozhodně  musel prokázat manažerské schopnosti. není to  tedy čistě politikářsko papalášská krevní skupina. Nýbrž  člověk, který už  něco předvedl.Velmi opatrný optimismus je na  snad na místě.

Michal Šalomoun

ministr pověření  řízením legislativní rady  vlády. Že je tady, zejména  jak soudy  totálně a seriově rušily  vládní proticovidová opatření, hodně  co zlepšovat, je nasnadě. Otázkou je, zda opravdu šlo až  o nemožně patlalský a  flákačský přístup vládních právníků nebo  o aktivistické zapojení se soudů do protibabišovského politického boje. Čas  rychle ukáže. Tahle  agenda byla plánován pro pirátského místopředsedu Michálka, Nicméně  straníci rozhodli jinak.  A podle mne špatně. Bartoš  o Šalomounovi hovořil jako o velkém odborníkovi na legislativu a zejména  právo ochrany  dat. Já  si tím rozhodně nejsem, po prostudování CV , vůbec jistý.   Zdá se, že  jeho specialitou je  autorské právo a  duševní vlastnictví Tak to ve  své funkci neuplatní. Už proto, že politikaření a  duševní vlastnictví se vzájemně zcela  vylučují. Řízení vládní  legislativy, t. j. zpracovávání  a dopilovávání všech možných zákonů je těžce multidisciplinární  záležitost.  Podle mne s  těžištěm v právu správním.  Rozhodně budu rád, když se ukáže, že v tomto případě platí pořekadlo nomen omen! tedy   že  vládní právní  správu má v pod palcem skutečně  Šalamoun.  Ale že bych o tom byl přesvědčen? Tak to ani náhodou. Ale  doufám, v zájmu nás  všech, že  se pletu!

A nakonec  to úplně nejlepší z nejlepšího, moje  dlouholetá  oblíbenkyně

Helenka Langšádlová

jako ministryně pro vědu a výzkum…… Ta je tedy, spolu s Lipavským  libová jak víno! Kdybych já hledal opravdu ten úplně  nejslabší a nejnemožnější kus, pak ukáži na Helenku!  Posuďte sami co o ní píše  Wiki:

V letech 1979–1984 vystudovala střední průmyslovou školu stavební, obor vodohospodářské stavby.

Všiml si Fiala, že tahle  budoucí spása  české vědy  a výzkumu dala  čtyřletou střední školu za krásných 5 let? Uznávám  – mohla být nemocná, mohla  založit  rodinu… Ale přeci jen…

V letech 2004–2008 se věnovala bakalářskému studiu v oboru politologie na Vysoké škole politických a společenských věd v Kolíně. V letech 2008–2010 absolvovala magisterské studium politologie a politika v mezinárodních vztazích na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. V roce 2007 ukončila kurz MBA Basics na Business School Netherland/International, organizovaný ve spolupráci s britskou International Management Centres Association.

Pracovní zkušenosti získala Helena Langšádlová v letech 1984–1986 jako stavební technik na odboru výstavby a územního plánování Prahy-západ, v letech 1986–1990 byla na mateřské dovolené. Následně v letech 1990–1998 podnikala jako majitelka penzionu. V období let 1998–2006 vykonávala funkci starostky města Černošice, v letech 2006–2010 zde působila ve funkci místostarostky a do listopadu 2011 pracovala jako zastupitelka města. V letech 2000–2008 a v letech 2012–2013 byla krajskou zastupitelkou. Od roku 2004 do roku 2010 působila jako členka Výboru regionů EU. Od roku 2010 je poslankyní Parlamentu ČR.

Omlouvám se  tímto všem Rodné StranyDoktorům v z bývalé vokovické Sorbony  UV KSČ! Jejich vzdělání, vedle  Vysoké školy politických studií v Kolíne /sic!!!/ nebo na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů fakt působí jako získané na  Sorboně!  A  pracovní kvalifikace stavební technik, majitelka  penzionu  a  pak už jen a jen odezíračka  Kalouskových mouder, tak to tedy  české vědě  a výzkumu ohromně pomůže! Zbytečné ministerstvo, pro zbytečnou papalášku!

Celkový vlkův  dojem z nastupující Fialova kabaretu,  eh.. už zase …omlouvám se  – kabinetu?  Netrpím přehnaným optimismem, či spíše  vůbec  žádným.  Některá jména mi  vysloveně  už teď  nahánějí  hrůzu:

Válek, Stanjura, Černochová, Blažek, Kupka a  vrchol všeho Lipavský a Langšádlová…. Přidejte k tomu Pekarovou Adamovou ve vedení sněmovny… Líp  už opravdu  bylo!  Zejména  když  vidím, jak se  tihle  doslova  derou k veslům.

Nezbývá než věřit, že se opravdu, ale opravdu obrovsky mýlím. V zájmu nás  všech! Bez ohledu, jaké  nastavení kdo z nás  k téhle  vládě zastává.  Tohle  naše zem. Naše, nikoliv papalášů a  dalších politických  vykuků.

Nezlobte se, že neodpovím na  otázky z dnešního titulku. Vláda? Ano, ale  čí a na jak dlouho? Vláda  koho?  Pochybuji, že těch, co si ji zvolili, silně pochybuji! Vláda čeho? Kdo ví….

Zde původní článek končil.

Jenže je potřeba  reagovat na Zemanův  rozhovor, který dal ve  středu večer  Nově. Ještě  z ÚVN. To velmi příjemné a  žádoucí Zemanovo ticho, když  ležel na kapačkách a nekalil vodu  evidentně  skončilo. Období, kdy  kdo chtěl pracovat, míním politicky, exekutivně atd.- pracoval. A mstivý  narcis  se  do toho nemontoval a nikomu nechyběl. Kdy jsme  konečně poprvé o bačování dua Klaus/Zeman na Hradčanech  fungovali jako každý jiný trochu spořádaný stát. Zeman evidentně nikomu nechyběl.

Zřejmě  se to  vyčerpalo s příslibem, že  Fiala  bude jmenován za deset dní premierem. A dalších deset  dnů bude v Lánech český univerzální mozek lidstva potřebovat na grilovací  rozhovory s budoucími ministry. Aby si připadal dostatečně  důležitý. K ničemu jinému to neslouží.

Už  jste  četli,  že  jde v dnešní pandemické situaci o krajní nezodpovědnost! Covid  v ČR doslova běsní. Pro něj zaslíbená  krajina. Země  míři do rozpočtového provizoria a Zeman vědomě  zdržuje oficiální jmenování těch nových, aby mohli začít podepisovat  neodkladné lejstra! Už tohle je na ústavní žalobu samo o sobě. Ale budiž.

Nicméně  v  tom rozhovoru, co s ním vedl Koranteng se předvedl, že  jako duševně o.k. Bezesporu. Samozřejmě, že tohle  bylo předem zaranžováné promotion pro zemanovské publikum, které má připravit  půdu pro to, aby geniální šachista, prognostik a kdo ví co ještě dalšího, zase mohl nastartovat svoje obvyklé politické  hry a užívat si svoje  kaprice. Dřív než mu to 8. březen 2023 jednou pro vždy utne. Aby ukázal, že  článek 66. řešící neschopnost prezidenta  vykonávat úřad  už na něj nelze  použít.

Takže se hned  pustil do díla. Zatímco Fiala, po jednání s geniem v ÚVN konstatoval, že  tento měl výhrady k jednomu jménu, ale že si s kandidátem promluví, u Korantenga  genius  v podstatě  bez obalu  sdělil, že  to jmenování nepodepíše, že  přes to nejede  vlak a  že  Fiala bude muset příslušné ministerstvo převzít sám. Chce li, aby on podepsal ostatní jmenovací dekrety. Nebo dodal jiného , vhodnějšího ministra . Tedy podle  Zemana  vhodnějšího. Proto celá ta novácká šou… Zeman si vědomě  připravuje  půdu na  očekávaný  střet a chce, jak už napsáno, eliminovat užití článku 66, které ho může poslat k ledu a do politického zapomnění na 101. Protože kalkuluje  s tím, že kvalifikovaná většina na 120 se ve sněmovně pro jeho sesazení pro velezradu nesežene. 

Řekl bych , že  se  v té kalkulaci  klidně můžete  fatálně  mýlit. Že se geniální šachista trapně  plete!  Pokud zůstane  Fiala  pevný a  necouvne a bude dál trvat na Lipavském jako na kandidátovi pro zamini! Vlak přes jmenování kohokoliv jistě nepojede. Nicméně  to nejmenování lehce  způsobí,  že  Zeman  POJEDE  z HRADU! Metalesku blesku§ Jak by  řekl klasik.

Aby bylo jasné – Lipavský  na tohle místo nepatří ani omylem. Je to prostě  té funkci naprosto nedorostlý, omezený,  nafoukaný,  rychlokvašený politický pozér. O tom  žádná. Ale o to tady nejde.  Jakkoliv  Zeman  bude tvrdit, že  jeho funkční nedostatečnost  mu neumožňuje  Lipavského jmenovací dekret  podepsat. Že je neschopný.  Že to dělá v zájmu státu a a nás  všech. Že on si potrpí na kvalitní ministry. Jak, to dostatečně předvedl například jmenováním  extra zoufalců typu Lánský, pražský  gauneřík Březina, Ivan David, Tvrdík, Kužvart do své vlády! To tedy byla  extrakompanie!   Nebo už prezidentské nanominování jistého Žáka jako ministra  dopravy  v Rusnokově vládě kamarádů!  Tihle všichni si s Lipavským mohou pohledět  do očí jako rovný s rovným. V některých případech -třeba  Březina, ani to ne. Nemluvě o Petříčkovi,  Kulhánkovi a  také Kavanovi.

Jenže  v  případě Lipavského nejde o odbornost. Tady máme  co do činění  se  Zemanovou libůstkou – osobní mstou – Lipavský  v jednom ze svých posledních mimoňovitých prohlášení konstatoval, že  nepošle Adama Vojtěcha  jako velvyslance do  Finska, ale především neschválí Zemanova  chráněnce – zástupce ředitele zahraničního odboru prezidentské kanceláře Petra Pirunčíka jako ambasadora pro Ukrajinu. Čímž se nepochybně  Hradního genia neprominutelně dotknul. Takže  následuje kapric osobní vůči Lipavskému a s gustem celé  vznikající vládě. A je zde jím tak  oblíbený politický střet!Že  bohuželprezident jím  popírá sám  sebe, když mu  Václav Havel kdysi odpíral co by premierovi  jmenování pánů Kavana a Grulicha  do ministerské funkce? Připomenu to:

Tehdy Zeman prohlásil:

„Vycházím z článku 68 ústavy, ústava platí pro každého. Tento článek jasně říká, že prezident jmenuje na návrh ministerského předsedy členy vlády… Z něho jednoznačně vyplývá, že tady se nemůžeme ptát, kdo se komu líbí a kdo se komu nelíbí. Pokud jde o jakési personální veto, já se domnívám, že by bylo v rozporu s citovaným článkem 68,“ řekl Zeman v červenci 1998 na TV Nova v pořadu 7.

V něm se Miloš Zeman vyjádřil také ke způsobu odvolání ministra. „Jak víte, podle ústavy to navrhuje premiér a v takovém případě je to zaručené,“ prohlásil tehdy Miloš Zeman. „Stručně řečeno – o tom, kdo bude ve vládě sociální demokracie, rozhodují sociální demokraté,“ citovala pak Zemanova slova k tomuto tématu také v červenci 1998 Mladá fronta Dnes.

Zdroj:

Dnes, co by bohuželprezident to vidí úplně jinak! Změnila  se snad ústava? Všichni víme, že nikoliv. Změnil se Zeman. Aby si mohl užívat svůj zlovolný zlomyslný potížismus klidně zapře sám sebe. Přeci  – jen blbec nemění své názory!!! To opravdu Svědkům Milošovým nevadí, že  jejich svatý  buď  lhal v roce  98 nebo lže dnes? Asi ne, když zkousli i soudní usvědčení ze  lži v kauze Peroutka.

Ale k věci!  Jestliže  mohl úspěšně  argumentovat  Zeman v roce 98 článkem 68  ústavy proti Václavu Havlovi, doufám, že  stejně  a naprosto neochvějně bude postupovat Petr  Fiala! A že z nominace mimoně Lipavského neuhne.  Za žádnou cenu. Lipavský je sice rána jako do piána, ale  ať do Černína  přijde kdokoliv jiný, bude provozovat  stejnou zahraniční politiku. Žádného Petra  Druláka  tam, k naší škodě,  nikdo nenainstaluje. Zbytek už jsou s Lipavským zaměnitelní a srovnatelní paňácové. Takže  o Lipavského nejde. Jde o to jednou pro vždy  Zemanovi zarazit jeho  čachry!  Nastavit mu konečně mantinely!

A docela  dobrou možností je  dát celou záležitost, jako kompetenční žalobu,  okamžitě  k Ústavnímu soudu do Brna., plus zatlačit  na  bleskové projednání pro nerespektování už zmíněného čl. 68. Aby to US  rozsekl už jednou pro vždy.

Nedovedu si představit, že  by ÚS  předkladateli žaloby  nevyhověl. Zejména, když  v jeho čele  stojí  Pavel Rychetský, který v roce  98 patřil mezi ministry  Zemanovy  vlády. Dokonce tehdy  jako šéf legislativní rady  vlády a Zeman s ním svoje kroky  určitě konzultoval.  I  on by  dnes musel, při opačném verdiktu popřít  sám sebe, protože v takovém případě  by konstatoval, že  Zemanův postup neodpovídal tehdy  ústavě a jmenování Kavana  a Grulicha, nakonec vynucené na  prezidentu Havlovi bylo nelegální a on se na tom všem podílel!!!To  zcela  nekompromisně  vylučuji. A určitě přesvědčí většinu senátu. Nejméně. Spíše bych očekával verdikt  15:0… Nemluvě  o tom, že  je  zde precedens, kdy Zeman tahal za  kratší konec. Jde o kauzu nejmenování profesorů. Kde u soudů prohrál. Tam také tvrdil, že není automat na podpisy. A na svých neoblíbencích dokonce našel  pomyslné smítko. Tu  údajně  funkční, tu prý charakterové.  U Lipavské jde o hloupost. Ta není trestná. A není jen jeho výsadou. Ani v téhle  ani  předešlých vládách.  Jenže  Zeman se umanul a nejede  vlak!  Moc se těším na  případnou argumentaci jeho právníků před  Rychetským. Ustavní právníci tvrdí, že  odmítnout jmenovat  ministra prezident  může. Ale jen ve zcela specifických okolnostech. Například  je  li trestně  stíhán, je li v prokazatelném střetu zájmů nebo dopustil li se něčeho obzvláště  morálně odporného. Nic takového  o Lipavském známo není!  Na  rozdíl od Babiše  ani nebyl agentem StB, ani není v permanentním konfliktu zájmů a  ani není za nic trestně stíhán. Babiš tohle všechno na triku má a přesto jej  Zeman jmenoval! Že se  někdo osobně  bohuželprezidentovi  nelíbí, není žádný připustitelný diskvalifikační důvod!   

Jestliže se tak stane a Zeman dál bude odmítat Lipavského, pak se otvírá celý vějíř  různých postupů, jak je donutit nebo ho předčasně, s ostudou, dostat z Hradu.  Jde o proces již  vzpomenutého odvolání pro velezradu.  Ke kterému je ovšem potřebná ona  3/5 většina v obou komorách. A to se  asi ve sněmovně  zadrhne.

Takže   se přímo nabízí znovu  článek 66. Pro jistotu ho sem dám opět:

Čl. 66

Uvolní-li se úřad prezidenta republiky a nový prezident republiky ještě není zvolen nebo nesložil slib, rovněž nemůže-li prezident republiky svůj úřad ze závažných důvodů vykonávat a usnese-li se na tom Poslanecká sněmovna a Senát, přísluší výkon funkcí podle čl. 63 odst. 1 písm. a) až e) a h) až k) a čl. 63 odst. 2 předsedovi vlády. Předsedovi Poslanecké sněmovny přísluší v době, kdy předseda vlády vykonává vymezené funkce prezidenta republiky výkon funkcí prezidenta republiky podle čl. 62 písm. a) až e) a k) a dále čl. 63 odst. 1 písm. f), jde-li o vyhlášení voleb do Senátu; uvolní-li se úřad prezidenta republiky v době, kdy je Poslanecká sněmovna rozpuštěna, přísluší výkon těchto funkcí předsedovi Senátu, kterému též přísluší v době, kdy předseda vlády vykonává vymezené funkce prezidenta republiky, výkon funkce prezidenta republiky podle čl. 63 odst. 1 písm. f), jde-li o vyhlášení voleb do Poslanecké sněmovny.

Za klíčovou pasáž, která  by detronizaci Zemana  umožnila považuji toto sousloví….

rovněž nemůže-li prezident republiky svůj úřad ze závažných důvodů vykonávat

Nepopírám, že  ústavodárce  řešil situaci, kdy je držitel úřadu zdravotně  handicapován do té míry, že prostě  prezidentování  je mimo jeho fyzický dosah. Ale nepochybně mezi  závažné důvody,  kdy prezident  svůj úřad nevykonává a tudíž v něm nemůže  dále být, by patřilo i eventuální nerespektování  verdiktu Ústavního soudu!!!  Nebo obstrukční zdržování jmenování  dokonce  celé vlády! Pak prezident jasně  nevykonává svůj úřad, resp. znemožňuje  řádný  chod  státu.  Ze závažného důvodu!Ani on  si nesmí počínat svévolně a když to zkusí, je třeba  ho odkázat do patřičných mezí!! Za každou cenu!!! Kdo s  čím zachází /ohýbání ústavy/ tím také schází. Na hrubý pytel hrubá záplata!

Pro skalní zemanisty, pokud je ještě  do teď  nekleplo, si dovoluji přidat informaci, která jim zvedne tlak ještě více. Jejich svatý na mostě sám v roli premiéra neváhal a podal v roce 2000 kompetenční žalobu na prezidenta Havla: šlo o spor, zda může prezident jmenovat guvernéra ČNB bez ohledu na názor vlády. Ústavní soud během dvou měsíců rozhodl, že může!  Takže  je na  čase si to zopakovat. Zeman JAKO PRVNÍ ŽALOVAL před  20 roky PREZIDENTA REPUBLIKY   u Ústavního soudu. Není sebemenší důvod  dnes nežalovat jeho samého. Tamtéž!

Jestliže  Fiala,  který rozhodně není a nebude mým oblíbencem, tu partii s bohužel stále ještě prezidentem sehraje  dostatečně tvrdě, Zeman nakonec stáhne ohon a uchýlí se do lánské boudy. Vůbec o tom nepochybuji. Aby  tam dožil konec  své kariery. Rozhodně  chce dokončit svůj mandát. To přemůže i jeho osobní ješitnost v daném případě. Protože jinak ho někdo na invalidním vozejku nakonec  vytlačí před Matyášovu bránu. Dolů do zapomnění Nerudovkou  už to bude mít samospádem!

Čeká nás opravdu  tvrdý a zajímavý politický střet. Tedy jestli se  Fiala  neuhne.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.