Nová vláda – první rezignace!


Nová  vláda ještě  ani nevznikla,  ani nemohla,  když  Fiala  bude za premiera  jmenován až  zítra a jeho kabaret, ….. už zase, omlouvám  se – kabinet, kvůli Zemanově trucpotížismus a naschválismu až kdo ví kdy a už je zde  první rezignace na ministerskou funkci.

Kandidát  STAN na místo ministra průmyslu a  obchodu a ekonomický expert tohoto spolku – Věslav Michalík oznámil, že se  vzdává nominace  na ministerský post. 

Kvůli kampani, která okolo jeho osoby  a předchozím podnikatelským aktivitám vznikla. Za  sebe  říkám, že  to považuji za  velkou škodu, protože  na  rozdíl od politikářských  mašíblšů  typu Rakušan, Gazdík, resp. Stanjura,Kupka nehovoříc  o takových  odborných šmakounech jako představuje  trojice  Válek + Lipanský + Helenka  Langšádlová /tohle je doopravdy  ten opravdový  „výběr z politických hroznů“!!!/  představoval rozhodně  zdaleka  nejkompetentnější jméno na  Fialově  kabaretním, eh  už zase, pochopitelně , že KABINETNÍM /už si to vlku jednou pamatuj!/ seznamu!

Tak jak jsem velmi pečlivě  četl  všechny informace o  Michalíkových minulých aktivitách, nenašel jsem  tam nic konkrétního, proč  by ministrem být nemohl. Jestliže  se jedná o nezkreslenou skutečnost. Nicméně, aby  budoucí vláda  si s sebou nevláčela  zátěž a on nepředstavoval snadný terč  pro Babiše,  jehož střet  zájmů  je  giganticky  větší a trvalý  než ten hypotetický Michalíkův, kandidatury  se vzdal. Nikdo mne nemůže  podezírat  ze  sympatií  k budoucí  vládě, ale fakt je, že  ztratila svého nejkompetentnějšího člena a dost možná – jediného kompetentního.

Za  sebe  říkám  – je to velká škoda. Michalík vypadal jako  člověk se  správným drive, přehledem a zkušeností. Vedle  té hordy  14-ti politkecalů naprosto  úžasný zjev.  No nic, Langšádlová  bude velet  české vědě, Válek zdravotnictví a  Lipavský zahraniční politice.  Superarbitrování  se nekoná akonat nebude….. Michalík také ne.  

Vítejte  ve  fialovém Kocourkově!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.