Nouzový /duševní/ stav.


Tak a je to!  Vláda, tváří tvář  číslům, které nás  spolu se  Slovenskem konečně katapultovaly  na pozici  Best in Civid na  planetě, když  už opravdu nikdo není  horší v počtu  nakažených než my.

Slovensko reagovalo lockdownem,  Česko s  denním zpožděním nouzovým stavem. Bratři z pod  Tater  to udělali správně. Prostě  na  dva  týdny zavřeli zemi a  pak se uvidí. My  tady na  západ od Moravy jsme zase nejchytřejší z chytrých. Nám nebude nikdo nic  vykládat! My si svobodu omezovat  nedáme! Minimálně na tak dlouho, než se nám zhroutí  zdravotní systém a přeplněné  nemocnice se položí.

Podle  výpočtů, které  včera prezentoval na  ČT  24  jeden z vládních statistiků nese momentálně   tenhle  den D datum  17.12. Uvidíme. Já to nepočítal. Jen  pocit  z nárůstových křivek ve mně budí dojem, že  to asi bude  o něco dříve. Ale ono je to celkem jedno. Jestli  k tomu kolapsu  opravdu  dojde, ve stylu, že prostě  do nemocnice, když to budete potřebovat, se prostě nedostanete, protože  pro vás nebude postel, když  náhodou bude, tak nebude personál, který  by  vás  do ní   položil a když i položí, tak jaksi nebude ten, co by  se o vás postaral. A bude jedno, jestli  vás  právě decimuje  covid, mrtvička, rakovina nebo infarkt.

Tahle perspektiva  se  v obou  našich státech  mění a  zatraceně  rychle  v realitu.

Co je  hlavní příčinou na  Slovensku, zdali neschopnost  tamní  vládnoucí politické reprezentace nebo hlavně doslova  nepříčetně ignorantský postoj podstatné  části veřejnosti jak  k vládním opatřením, tak  především k očkování  nebo  v naprosto neodpovědném postoji  opozice a jejích lídrů,  kteří covid  využívají k politickému  boji, si netroufám rozhodnout. Tak detailně  zase  do tamního dění nevidím. Jedno  však vím zcela  bezpečně  – naši  východní sousedé  mohou mluvit o štěstí. Ať jejich čísla  budou jakkoliv  špatná! Protimluv?  Ale kdež!

Stačí se podívat  do současného Česka. Disponujeme  daleko větší proočkovaností a  statistiky vypadají téměř  stejně. Proč?  Protože na  rozdíl od Slovenska v Česku začátkem minulého měsíce proběhly parlamentní volby!

Čert nám je  byl dlužen!

Před  volbami se   partaje doslova předháněly  v tom, kdo  by toho více rozvolnil, méně přikázal a  předvedl se jako velkorysý politický covidignorant.

Ačkoliv  už  srpnová, tehdy  velmi nízká, ale  dostatečně  rostoucí a  tedy  varující čísla ukazovaly, co nás  čeká, v té bezbřehé politické ignoranci a  nadbíhání  pohodlnýma  sobeckým náladám voličů!

Psal jsem o tom. Opakovaně.

A cílil především na Babiše  a jeho vládu. Ze dvou důvodů  – ten primární a důležitější  představoval jednoduchý  fakt  – držel tehdy a dokonce ještě i dnes vládní pravomoce. Kdo vládne, řídí. Kdo řídí, nese odpovědnost. Ten druhý představoval odhad, že  volby vyhraje a může  se mu podařit sestavit  vládu. Který  se  nakonec ukázal býti lichým.

Babiš  od konce léta  do dne  voleb  předváděl stejné, nesmyslné covidové tanečky  jako vloni. Jen s nimi začal o dost  dříve a ještě více lehkomyslněji. Spoléhal se na účinek očkování. Bušil jsem tady na poplach, co to šlo.   Přirozeně  marně. Volební výsledek je  něco, čemu prostě politikář, zejména ten český, nedokáže  odolat.

U Babiše  jde o dokázanou recidivu. Kterou mu nemohu odpustit  a také to nikdy neudělám.  Ale jsem natolik soudný,  že  zohledňuji počínání tehdejší opozice. A je jedno jestli obou koalic  nebo japonské záhnědy a  jeho kramářsky  kalkulujícího spolku  politických ignorantů!

Ti, když otevřeli mluvidla ohledně  covidu  valili do veřejnosti doslova a  do písmene  – bludy. A závodili spolu, kdo přijde s většími  šílenostmi.

Když  si k tomuhle smrtícímu politikářskému koktejlu  přidáte  další ingredience – typu

-naprosté covidignorství  části veřejnosti

-zaryté antivaxerství  týchž  plus  dalších

-neochota  dodržovat sebemenší omezení

-neschopnost restriktivních orgánů vymáhat  vyhlášená opatření

-maximální sobectví jednotlivců zákazníků i podnikatelů

pak je  současný výsledek daný.

Jde prostě o kolektivní zatmění mozku!

Za sebe konstatuji, že naprosto nechápu, proč  Babiš, když už tu volební kampaň dělal jako  ideální inkubátor pro velký  covidový průšvih,  s touhle politikou neskončil okamžitě  po volbách. Nebo nejpozději  tehdy, když  zjistil, že  ho nikdo jako partnera  do vlády nebere a  že  skončí v opozici.

Ale  přeci jen se ještě  vrátím na  časové ose o krok zpět, před  volby. Docela by mne zajímalo, jestli si partaje testovaly  voličský elektorát jako celek a  především a speciálně ten  vůbec nejdůležitější – protože rozhodující   a určující vítěze , tedy  ty, co se rozhodují až na poslední chvilku, ohledně postojů ke koroně! Já si dovolím odhad – tihle nejsou  žádný  covidignoranti a  většinově  ani antivaxeři. Nemám čím to doložit. Což je  škoda, ale  tak nějak  to vidím. Jsou to lidé, kteří mají děti, staré rodiče, sami sem tam nějakou nemoc  a tak podobně. Nevěřím, že  to předhánění se i přehlížení covidu před volbami  bylo výsledkem nějakých  pečlivých průzkumů a studií.  Tím méně jsem ho chápal především u Babiše, jehož  volební výsledek stojí a padá  zejména  se starší  částí voličstva! Stačí si vzpomenout na jeho jarní pád  v průzkumech. Ta jeho sázka  na  ignorování  korony  jako podzimní hrozby mi tehdy a tím spíše  nyní přišla  a přichází jako totálně nesmyslná.  Ješho voliči nemohli  z ignorování korony  a jejích hrozeb nijak profitovat!

Zpět do současnosti. Opravdu nechápu  Babišovo konání jako dosluhujícího premiera  někdy od půlky října. Co mu tenkrát, kromě  osobní statečnosti, bránilo ordinovat zemi  tvrdá proticovidová opatření? Včetně nouzového stavu a omezujících nařízení.  Že by byl nepopulární? Jak u koho!  U svých skalních voličů rozhodně ne. A na těch  ostatních mu viděno přes optiku politické kalkulace už reálně nezáleželo. Další volby hned  tak nebudou. Na rozdíl od denní statistiky počtu nově nakažených, počtu  hospitalizovaných a zemřelých. Že tyhle cifry jsou den ode  dne  děsivější  netřeba  vykládat!  A  ty  jdou a půjdou  právě  za  Babišem. A to až do okamžiku instalace  Fialova  souboru  procovidových písní a  tanců. O nich za  chvíli. Přesněji  do dne uvedení  nové  vlády  do úřadu  plus  dva  týdny. Pak už půjde  o zodpovědnost a čísla těch nových.

Babiše  fakt nechápu!  Proč nevyhlásil  nouzový stav  o tři, čtyři týdny  dříve?  Že by mu lidé nadávali? Budoucí vláda a novináři že by jej dusili? No a  co? Dneska  by vypadal jako king. Kdybychom se nacházeli  třeba na německých číslech. Která také nejsou nijak skvělá, ale v nejhorším případě  třetinová co ta naše! To by byl život, že? Hrál s budoucí vládou soutěž covidblbý a covidblbější!  A vyhrál. A my  s ním.

V Česku  nám politikáři a jejich nájemní mediální poskoci stanovili dvě  společensky naprosto nepřijatelná sprostá slova  

-lockdown

-povinné očkování

To první napůl ode  dneška už zažíváme. zatím jen napůl Prostě tradiční polovičatost. Které nic neřeší. Šíření covidu  doslova  zdivočelo. To je  zřejmé. Téměř  každý  druhý test pozitivní. 25 000 nových nakažených denně.  Covidmrtvých už je zase přes  100  za  24 hodin a  co nevidět přijde 200 a víc.

Čísla, které prostě  české zdravotnictví zdevastují. A na rozdíl od  Slováků zase jen  nouzový stav. Jak ten řeší   nejzásadnější problém  – omezení společenských kontaktů? Ne nějaké kosmetické, ale  razantní.  To  lze jen v lockdownu. Aby  bylo jasno  – nevolám po totální uzávěře. Do práce, na  nutný nákup a domů.  A děti do školy.    .

Jaká omezení že jsou spojena  s tou  nouzí. Že hospody s končí ve  22,00? Že na fotbal a podobně pustí jen  1 000 lidí? Jinak  vše jako dříve!  Tak to pomůže!

Jinak je  ten nouzák užitečný jen ke dvěma  věcem

– stát bude nakupovat bez výběrových řízení

-lze  nařídit  vybraným skupinám pracovní povinnost

S tím prvním jsme před rokem získali dost děsivé zkušenosti. To druhé je zajímavější. V nemocnicích  chybí  personál. Stará věc. Flikuje se to jak lze. V nouzi lze povolat mediky,  Děkani lékařských fakult se už ale nechali slyšet, že to musí být na základě dobrovolnosti!!!  Na podobný odpor naráží vládní úvahy  na posílení nemocničních týmů o ambulantní lékaře z poliklinik a soukromých praxí. To prý také neeee!

Přiznávám, že to nechápu. Ani u mediků ani  u těch ambulantních doktorů.  ne pokud je do nemocnic povolávána a nasazována  armáda! Budoucí  doktoři nemohou, ambulatní doktoři také ne a vojclové  ano? Proč? Čím si tuhle výsadu zasloužili? Jsou snad  ve zdravotnictví kvalifikovanější a zkušenější? Nebo vůči covidu odolnější?  Když mohou, ba musí oni, protože dostanou rozkaz a  šmytec, tak   tím spíše současní a budoucí felčaři! Nebo snad  se  štítí pacoušů?

Ale  tohle je jen drobnost. Co mne doopravdy  děsí je  něco úplně jiného!

To je postoj  všech dnes  ještě opozičních stran, tedy  obou  koaličníků plus  Okamury. Kdykoliv  Babiš něco proti covidu navrhne nebo dokonce výjimečně zavede, je to špatně. A u zavedených opatření okamžitě  zazní  – v den kdy  se ujmeme  vlády, tak ta nařízení ZRUŠÍME!!!!

Kdykoliv slyším Válka nebo Okamuru, obrací se mi kudla  v kapse! 

Začnu Okamurou. Mele  stále svoje – plošná opatření  nejsou k ničemu!!! Je třeba  chránit  ohrožené skupiny, ostatní nechť  žijí normálně, bez omezení.

lupáci, tvořící  jeho klaku mu tohle  baští! To je vono! To je  vono! To je  vono!

Zatím se neráčil vyslovit, kromě jednoho okamžiku, jak si to představuje konkrétně! Tu ochranu ohrožených skupin.

Ono to jde nějak jinak, než se to děje? Tedy očkováním a dodržováním hygieny a minimem společenského styku? Kecale Okamuro  – sem s konkrétními návrhy!!!  Rád je na Kose otisknu! Nešetři mne!  Kosa je ti k dispozici za tímto účelem. 
To Okamurou jediné zjevené konkrétno bylo v tom, že  by  jako toho daleko  víc hodil na  obvodní doktory.  Chápu, že on nejspíš  má někde  dojednanou prioritní péči, že když jemu nebo blízkým něco je, tam někam zavolá a hned  doktoři i sestry běhají jak o život. Takže  netuší, jak to mají obyčejní lidé. Jak sedí  hodiny u obvoďáků, protože  ti jsou přetíženi a další  hodiny  odsedí v čekárnách na odborná  vyšetření. A naložit  speciálně obvodním lékařům více je naprostý nesmysl! Prostě není kapacita  na nic  dalšího!

Ale on si mele  pořád dokola jako kolovrátek to svoje  – ochránit ohrožené skupiny  a ostatní nechat  žít. Jak to  nechání žít  vyhlíží v praxi právě vidíme a inkasujeme! Tam, kde zavedli ona neúčinná plošná opatření  včas, tam teď  nejsou úplně  v klidu, ale ani náhodou také ne v takovém bezbřehím průšvihu jako my. Nikde ve  světě!

Jo, Okamura na  ČT  24 mlel cosi o ivermektinu a isoprinosinu  nebo jak se ten polský zázrak jmenuje.

Ano polský zázrak. Na bázi iverkemtinu. Pak mi uniká, proč je na tom Polsko skoro tak špatně jako my a  Slováci. když je u nich  volně dostupný ten isoprinosin! 

A ivermektin? Už jsem na Kose opakovaně  dokládal, že  jeho vynálezce – fa. Merck jej proti covidu nedoporučil. Stejně jako třeba  EMA  a další organizace.  Ano, zaregistroval jsem  článek o zázračných  účincích  ivermektinu prý v Japonsku. Kde jako  ze dne na den zcela vygumoval  covid. vyšel na  Zvědavci. Rána  jako do piána!

Obávám se, že  tohle  už  Zvědavec nezaznamená:

V Japonsku záhadně ubylo nakažených. Koronavirus mutoval tak silně, až se sám zničil

Protože, jak jinak,  půjdeurčitě  o placenou propagandu  od  Big Pharma!  I když nechápu proč, když  Japonsko je podle Wordlometru  12. nejproočkovanější  země.

Prostě kecal polojaponec.

Ten  mi momentálně  dělá menší starosti. Horší je  to  s nastupujícím pětispolkem. Ten zkrátka neguje  úplně  všechno, co přijde od Babiše. A trousí  vlastní moudra. Odmítáme, nechceme, zrušíme  a tak podobně. A k tomu hraběcí rady. Už si toho dokonce opakovaně všimli i komentáři ze  Seznamu. cz nebo Echa 24.

Prostě jen jalové  plácání.

Ono se  totiž  nic moc  jiného než  předváděla   a  předvádí  Babiš  dělat nelze. Problém s  Babišem je, že ten vždycky k nevyhnutnému přikročí asi tak o dva měsíce později než  se jeví nutné.  A  koalové to chtějí ještě  rušit nebo omezovat! 

A  doslova „zlatý“ je  Válek.

Málokdy  souhlasím s  Babišem, ale tady nelze jinak – ani já, když ho poslouchám, nechápu, co hodlá pan budoucí ministr vlastně sdělit!  Nemyslím, že  to bylo v důsledku toho, že nerozumím česky  nebo špatně slyším. Zatím se mi podařilo identifikovat jedinou konkrétní věc, s kterou přišel, jak by  to covidu „nandal“.

Jeho geniálním úmyslem bylo celé řízení covidové pandemie  doslova HODIT na krajské hygieny! Ty  jaksi měly zodpovídat za  opatření proti koroně  ve svém kraji, Vyhlašovat, řídit, koordinovat, nařizovat, provádět, zabezpečovat. Atd. atd.

Za mne naprosto geniální plán. V každém ohledu a bez  ironie.  Geniální v tom, že  by  se on a ostatní politikáři zbavili JAKÉKOLIV ODPOVĚDNOSTI!!

Rostou čísla? Jsou zahlcené špitály?  Šíři se virus?

Tak to prosím urgujte na Hygieně, ale my  nic, to Hygiena  všechno řídí!!!

Fakt geniální! To se musí nechat!

Že jako ty Hygieny  už dneska nestíhají vůbec nic? Trasováním počínajíc a  objednáváním na testy konče? Nezajímá! Hygieny  budou  zodpovídat!

A  tenhle  exot  povede  co nevidět zdravotnictví! Zatím pro mne  největšího zoufalce představoval Ken Vojtěch. Ale  zdá se, že  budu muset  provést korekci. Už brzo.

Ještě  včera odpoledne, když Babiš ohlašoval ten nouzový stav, opozice protestovala. V mezičase, doslova za pár  desítek minut  jako když mávne kouzelným proutkem:

Výstřižek

Ale  Babišův  nápad  s povinným očkováním osob  60+, resp.  dokonce 50+?  Špatně! Ba ještě  hůře  – ne a zase ne!!! To nikdy nepřipustíme! Jen a jen dobrovolně!  Na lidi se musí  apelovat, vysvětlovat jim, dělat  dobré kampaně! 

Ono  toho všeho bylo dosud  málo? Jsem zvědav  co Válka  spol. zázračného vymyslí, až to bude na nich.

Povinné očkování držím za  správné. Ovšem je otázkou, jak k němu covidignory  antivaxery  donutit. Jak  tu povinnost vymoci. Já osobně  vidím jedinou možnost  – aby jejich zdravotní pojišťovna jim poslala doporučený dopis na poslední známou adresu, že  tu povinnost mají, že stát jim ZAPLATÍ očkování a pokud jej odmítnou bez  zásadního důvodu  – zdravotní kontraindikace,  tak  že  v případě onemocnění covidem si sami  budou hradit  náklady na péči. A doručení dopisu, když si ho nevyzvednou nebo ho nepřijmou? Stejně jako u soudních nebo exekutorských obsílek a výzev!

Být Babišem, zavedu to. A  Válek s Fialou nechť si to klidně  zruší! Covidová  čísla je  dohoní. Jedno dám k dispozici. Podle  ředitele  Motola  Ludvíka  není ještě v množině  65+ naočkováno  250 000 lidí. Suše konstatoval. že  covidová mutace delta  je  dohoní.  A že  značný počet z nich bude mít těžký problém a že na takový počet  český, ale vlastně žádný zdravotní systém na světě  není  dimenzován. Ludvík má pravdu.

Znám ale  své čtenáře, kteří namítnou  – ale  řada z těch  250 000 má protilátky, někteří už to dostali, atd.atd. atd. Fajn.  Nebráním se redukci  toho čtvrtmilionu! O kolik? O 1/4: O 1/2? O 3/4? O 1/10?Vyberte  si . Zbývá  180 000, 120 000, 60 000. 25 000?. Na žádné z těchto čísel není české zdravotnictví, řečeno s  Ludvíkem, dimenzováno!

O tohle  se hraje, když se řekne to nepřípustné sprosté slovo – povinné  očkování!

Namítá snad někdo, že  se nemusí nakazit?  Pustil jsem včera  večer  aktuální flash, že  Zeman chytil covida. Nyní  už  je na webech informace, že  se mu to prý přihodilo za  těch několik desítek minut, co strávil v Lánech. Tam prý na něj  korona  skočila.  Připadá mi to jako nesmysl. Ale  je to oficiální  zpráva…. Jestliže je pravdivá, pak by to ukazovalo na mimořádně  snadnou přenositelnost  viru!!! Tohle vzkazuji těm,  co budou  nějak manipulovat  s tím neočkovaným čtvrtmilionem kritických. Jak je  chce  chránit  vševěd a všekecal Okamura?  Ale to je jedno.

Jak říkám, děsí mne  daleko více Válek a  další podobní  z budoucího Fiala  týmu. Chtějící  všechno rušit a  vylučující povinnost se nechat očkovat. Covid  si bud e doslova  chrochtat!

Babiš v opozici bude mít  mimořádně  snadný a  sladký život! Předvedl se jako naprostý covidlůzr. To ostatně právě  znovu vidíme. Ale ti  nastupující  si  fakt  dali a  dávají záležet na  tom, aby  lidem předvedli, že  jsou ještě neschopnější. Babiš, podle mne, až  nyní pochopil,  že  když proti covidu přitvrdí, nic neztratí a naopak mnohé získá. Zejména pokud  Fiala  a spol. budou, už  z principu konat  všechno opačně než on.  Když dosluhující premier  přitvrdí a  oni vše  zruší, aby se ukázali jako ti jiní a  čísla  vyletí, tak je to spolehlivě u voličů zabije. Zejména  když to ještě  bude kočírovat superspíkr  Válek.

Nechápu, že  to nepochopil už před  šesti týdny a  ještě méně  to, proč  zde  máme pololockdown. Místo plného. Pro mne jde o nouzový duševní stav! Nikoliv covidový nouzový stav.

 

 

   

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.