Bizár na tento den! DO/PLNĚNO!!!


Přiznávám, že  dnešní fotografie, která iniciovala tento malý rychlý příspěvek, se mi při nejlepší snaze  nevešla  ani do škatulky Vtip na tento den, ani do té opačné – Nevtip na tento den! Jde o tak hloupou a až bizarní  záležitost,  že  holt  dnes je na Kose nově podskupina Vtipu/Nevtipu  – Bizár na  tento den. Fakt netuším, jestli se mám smát  nebo brečet!

Míním samozřejmě  oficiální fotečku z Lán, kde Zeman z plexisklové klece  jmenuje  Petra  Fialu předsedou vlády!

Výstřižek

Dokonalá šaškárna!!! V každém ohledu. Těžko si představit větší!  Kvůli tomuhle bizáru  geniální šachista, prognostik a vůbec  centrální mozek lidstva,  to jmenování pozdržel nejméně o deset  dní???

Soudím, že  než  tohle  jmenování z pseudoakvaria, by  Fiala  radši  přebíral to pověření  formou úřední pošty. Jistě  by takovou „újmu“  zkousl  daleko snáze než tuhle lánskou  frašku!  Ale  vliv na to neměl žádný.

Ovšem tím ten bizár  ani zdaleka  nekončí! Od pondělka  se před akvárko s naším prezidentským pokladem budou, podle  abecedního pořadí, jednotlivě dostavovat  Fialou nominovaní kandidáti na příslušné ministerské pozice. Aby  s nimi Nejmoudřejší, náš  celonárodní poklad, osobně z akvárka poklábosil! A tohle všechno potrvá více než  dva  týdny!!! V době, kdy se pod  tlakem covidové pandemie  hroutí  zdravotnictví  i celá společnost! Prostě  jen bizár nad  bizár!! Věřili byste tomu?

Možná, že  vás  zaráží, jsem v souvislosti se Zemanem už dvakrát bez zjevné souvislosti použil slovo poklad. Mám proto důvod. Protože  na internetu  se objevila včera nově tato fotografie:

Výstřižek1

Ano, jde o zbrusu novou  instalaci, po českých korunovačních klenotech,  nejvzácnější movitosti na území a  v majetku České republiky  – relikviář svatého Maura, který se  znovu vrátil na  hrad Bečov, kde pro něj vytvořili zbrusu novou  trezorovou místnost a bezpečnostní prosklené  akvárium. Prostě  něco, jako má Zeman v Lánech.

Jen hodnota,  v obou  vitrínách je diametrálně odlišná!

I tohle  je  bizár nad  bizáry!!! Najděte  5 rozdílů!

A na konec  ještě  cosi opravdu politicky  závažného.

Velmi pečlivě  jsem se pídil po nějakých  výstupech  z Fialovy lánské návštěvy. Dal sice  hned  tiskovku, nicméně /zatím/ marně  hledám sebemenší informaci o tom, jak se vyvíjí spor mezi dnes už premierem a presidentem ohledně jednoho člena  vlády, přes jehož nejmenování  prý podle Zemana nejede  vlak.

Nenašel jsem nic. nechápu, že se novináři na tohle nezeptali! Ale třeba  je to moje přehlédnutí a tím i chyba. Uvidíme.

V každém případě se  v týdnu  Zemanovi zcela  nečekaně  otevřela dokořán možnost tzv. čestného ústupu!!! Tedy  stáhnutí ohonu a zalezení do boudy, aniž by si toho někdo všiml a  on by se přitom tvářil jako naprostý vítěz!

Tou dokořán otevřenou branou pro Zemana  je  rezignace na ministerskou nominaci  ze strany Věslava Michalíka, z kterého STAN hodlal učinit ministra průmyslu. Jakkoliv jsou všichni, včetně mne, přesvědčeni,  že  tím, přes koho nejede vlak a udělal by  nejlépe kdyby na Hlaváku pod nějaký sám skočil je naprostý  mimoň Lipavský, být  bohuželprezidentem, tak bych v situaci, že ohledně Lipavského ho, jestliže nezmění svůj postoj, čeká kompetenční žaloba k Ústavnímu soudu,  kde  Zeman prohraje,  bych  vypustil do světa, že  mi vadil právě  Michalík a  jeho údajný střet  zájmů  / i když zcela nicotný ve  srovnání s Babišem/ !!! A že když rezignoval sám, potvrdil se můj odmítavý postoj a  teď  že  mu už nic nebrání jmenovat všechny ostatní Fialou navržené   ministry, ať jsou sebevíce nekompetentní! Včetně  mimoně.

Prostě elegantní ústup a únik z pasti, do které se  sám zahnal. Jsem moc  zvědav,  jestli  si toho všiml a když ano, zda  tuhle ojedinělou a náhodnou šanci využije. Pátrám dál po  nějakých dalších výstupech té bizarní lánské šaškárny!

 

Odpolední doplněk:

Tak a je to jasné. Zeman si umanutě, jak jinak, trvá na  svém, Viz Fialovo:

…..stále přetrvávají výhrady prezidenta Zemana k jednomu nominantovi.

Tou šancí na  čestný ústup pohrdnul.

Osobně doufám, že Miloš Neomylný v téhle pozici vydrží. Až do doby než  to rozsekne  Ústavní soud a rozhodne, že jedná protiústavně a protizákonně. Aby  bylo ve rozsudku Nejvyššího soudu, kdy ten konstatoval, že  prezident  České republiky  se dopustil veřejně lži, nově řečeno, že porušil prezidentský slib a přísahu a došlo k otevření cesty jak implikovat na Miloše Zemana článek 66. ústavy Kdo chce kam, pomozme mu tam!.

Že ovšem Česká republika  se  v mezidobí, v čase své nejhorší krize od svého vzniku, bude zmítat řadu týdnů a možná i měsíců v politickém a  mocenském vakuu  bezvládí? To zjevně trucovitého, zlomyslného a pomstychtivého  starce z plexisklového akvaria  a jeho obdivovatele  ani trochu nezajímá. Zeman má  svou zábavu, bez které by nejspíš  zemřel nudou, ale  ti, co mu fandí a tleskají zaplatí  náklady  tohoto kapricu. A  to zdaleka nejen  finanční. Kdyby  cálovali jen oni, řekl bych si fajn, je to zasloužené!  Ale proč i my ostatní?

Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.