Polsko, Bělorusko, Maďarsko, Srbsko, EU a migranti. DOPLNĚNO -NESTYDATOST EVROPSKÝCH PAPALÁŠÚ UŽ JE TAK ZJEVNÁ, ŽE JI ANI NESKRÝVAJÍ!!!


Dlouho, velmi dlouho se chystám na článek, komentující  dění  na bělorusko polských, litevských, lotyšských hranicích.

Mám pro něj  jediné slovo  – hnus.

Protože  jestli by se za něco  náš  západní svět měl do hloubi duše  stydět, je to  to situace a  excesy na  běloruských hranicích se všemi  sousedy, členy  Evropské unie. Tedy  Polskem, Litvou a  Lotyšskem.

Netřeba  vám vykládat, oč že běží.

Zkrátka  do Běloruska  se navalili, a je úplně jedno, jestli s povzbuzováním a pomocí tamního šéfa  Lukašenka  nebo ne,  migranti z Blízkého východu. Jde především o občany  zemí, kterým jsme přinesli  „trvalou svobodu“  -Sýrie, Iráku, Afghanistanu. Ale i z tureckého Kurdistanu, tedy ze země  našeho spolehlivého spojence z NATO  Turecka,  který ovšem s Kurdy  zachází  asi  stejně  jako Kyjev  s  těmi svými z Donbasu.  Tedy že  sem tam na ně pošle tanky, těžké dělostřelectvo a  zkouší je dobombardovat  do doby kamenné.

Televize  nás  zásobují  dramatickými šoty  z hranice, kde stateční polští žolnierži v plné zbroji čelí  náporu  zmrzlých, vyčerpaných , žíznivých  chudáků a chudaček a  často i  malých dětí, kteří prostě  chtějí za každou cenu  do Německa. Kde  očekávají, že nafasují okamžitě  barák, blondýnu a  mercedes /klidně strpí v nouzi i opačné pořadí/ a vůbec nikdy  nebudou  určitě muset  hákovat. Kde zažijí ono bájné Wir  schaffen das!

Lukašenko  těmhle  zoufalcům, toužícím po svobodě, umožnil přístup na  unijní hranici. Proč ne? Přijeli mu do země  na turistická  víza, proč by jim tedy  nepovolil procházky  v krásné příhraniční  přírodě. A  že  chtějí okouknout  i tu v Polsku a tak dále? Proč by jim bránil? Kdysi mu EU platila, za to, že jim nic  takového nedovolí. Platby  skončily  s prvními sankcemi, když  jsme si umanuli, že baťka  není ten správný prezident a  my se rozhodli, že  jím je, bez ohledu na skutečný  výsledek voleb, je jakási Tichanovská a basta!  Ta, že obrátí  Bílou Rus  na  druhou Ukrajinu a pošle  ho na ostře  protiruský  kurz.  Tohle je  jádro sporu a demonstrací  v Minsku a  dalších  běloruských městech! K níž nepochybně přispívala  i ona česká diverzní jednotka, kterou kdysi zakládal na ministerstvu zahraničí tehdejší náměstek ministra Petr Kolář.

Ale zpět  k k tomu, co se děje na těch hranicích. Přiznávám, že  už  dlouho jsem neviděl tak šokující obrázky. Snad jedině  když  byl hladomor v Sudánu nebo je nyní v Jemenu. Bezmocné matky, děti mrznoucí  v listopadových nocích v lese na holé zemi… Děs  a hrůza!

A  tihle  zoufalí lidé  jsou uzavřeni  mezi dvěma kordony  dobře  živených, ale mimořádně nakvašených   žoldnéřů,protože na té hranici   jsou dlouhodobě  v nepohodě a diskomfortu, kvůli těm, co chtějí za každou cenu do toho Německa, aby dostali ten barák, mercedes a blondýnu, se stali  hadrákem, do něhož kopou  ti i ti. Jedni je  tlačí kupředu, druzí zpět.

Čekal jsem, že  se  zapojí  tzv. lidskoprávní organizace, všelijaké humanitární nevládky  a zejména  Brusel, resp. centrála  EU a zejména komisařka  fořtka přes  tyhle  věci  – Babišova  Zemanova  nominantka  Věra Jourová. A ono  nic, vypařily se! Stejně  jako Komisariát OSN pro uprchlíky! Nevládky,  co tak aktivně  organizují námořní  taxislužbu mezi Libyí a Itálii a  Maltou ve Středozemním moři také získaly kouzlo neviditelnosti. Nula. Věra  Jourová?  Ta sice Polsko řeší, ale  v úplně jiné záležitosti. A  EU? Ta ústy  své komisařky pro vnitro konstatovala, že  i hraniční plot  bránící nelegálním migrantům může být sexy!

Na čem  se  tihle všichni shodují je konstatování, že Bělorusko VEDE PROTI svobodnému západnímu liberálně  demokratickému světu  HYBRIDNÍ válku. Že se mstí za  naše  naprosto správné sankce vůči Lukašenkovi a jeho režimu a že  pomocí migrantů ilegálů hodlá EU  rozvrátit.

A tohle papouškují  úplně  všichni političtí papaláši. Napříč  Evropou. A  Human Right Watch, Amnesty  Int. i úřad  Vysokého komisaře  OSN, kteří se mohou doslova pominout, když jde o „práva“ stejných nelegálních migrantů ve  Středomoří!

Neuvěřitelný  rozdíl ve statusu nelegálního připrchlíka když přichází  z Bílé Rusi a když přeplouvá na  člunu  z  Libye. Pro mne v obou případech stejný nelegál, který  by prostě  měl být jednoznačně  odsunut. Jenže  ten, co používá ten nafukovací člun s motorem je je Refugees  Welcome a ten druhý hybridní  hrozba, tedy lidská odpad, který je  třeba  hnát svinským krokem.

Ale on je i rozdíl mezi nelegálním migrantem který  to zkouší  do Řecka  z Turecka po souši. To NENÍ  hybridní hrozba a  za toho, že si ho Erdogan u sebe nějaký  čas nechá, tak mu ještě zaplatíme! Ten je vlastně něco jako chodící turecká peněženka. Zatímco na Lukašenka za stejného migranta budeme  sankcionovat!

Až zase uslyším nějakého toho papaláše  blábolit o tom, že  evropská, česká a  jakákoliv jiná  migrační politika musí být  vstřícná a plná pochopení pro těžký  úděl těch migrujících, vzpomenu si na to,  že  rozhodující pro naše milosrdenství, vstřínost  a humanismus není ani náhodou konkrétní osud, ale pouze  směr z kterého k nám onen  ekonomický nomád  přichází. Když z jihu, tak je  vítán, když  z východu, tak je placeno  výchozímu státu, když ze severovýchodu, tak jde o hybridní válku a budeme  sankcionovat! Tak prosté to je! Fuj!

Ale  to není zdaleka  všechno. Ještě je třeba pojednat  jednu velkou  věc. Zopakujme si, co se děje  na bělorusko unijní hranici:

-jsou tam tisíce  běženců, kteří jsou on the road, protože  Západ  kdysi vtrhnul do jejich země  aby jim tam přinesl tu správnou svobodu a demokracii. většinově.  A oni, když s ní udělali konkrétní zkušenost, ze své vlastní země  zdrhají jak od morové rány! Protože  poměry jsou pro ně  zjevně daleko neúnosnější, než  kdysi za krvavého  Saddáma a Muamara!  Nebo když tam ještě nikdo nenainstaloval trvalou svobodu a hlavně  nebojoval pod Kábulem za Prahu, Londýn, Berlín, Washington atd.atd.  Tohle zažíváme velmi intezivně  už od  roku 2015!

Vzpomínáte  co tehdy dnes mlčící humanitárky – počínajíc  komisariátem OSN pro uprchlíky, přes  Human Right Watch až k Amnesty Int. vyváděly?  Jak tehdy  řičel a vyšiloval Brusel a vedení  EU a  jaká slova  používali papaláši především ze starých členských zemí EU na  adresu Maďarska  a  Viktora Orbána, když  začal stavět hraniční plot  na pomezí se Srbskem?  Prašivý  pes  by se k němu na kilometr nepřiblížil. Ovšem dnes je polský plot sexy, mrtví  na polsko běloruské hranici  nikomu nevadí, ba naopak,  je  vyzdvihována  role Polska při ochraně vnější hranice a  statečnost  dobře  živených, kvůli strpěné nepohodě mimořádně navztekaných  polských žolnierzů vůči  bezbranným civilům! Kteří na ně  házejí kameny a nadávají jim… Všichni v Bruselu a členských zemí EU tleskají! Zatneme Lukašenkovi  žílu! Darebákovi! 

Že by  bylo stačilo se neplést  do běloruských vnitřních záležitostí a problém by vůbec nevznikl? Inu ale to bychom neprosadili tu naší demokracii v Bělorusku!!! A  vůbec – my  jsme se rozhdoli, že  prezidentem téhle  hrozné země  je Tichanovská a basta! Do toho kdo bud e běloruským prezidentem si my  mluvit nedáme!

Jenže jen o tom to není!  Během toho mydlení  těch  chudáků, co přicestovali  z  Blízkého východu, ale neuvědomili si, že  ze špatného směru,  že ten správný  je, když umím pro jistotu plavat, jen z jihu a  s využitím středomořského námořního taxíku,  se  stalo ještě něco dalšího, co popisuje  dokonale  tu  naši úžasnou liberální demokracii v její plné šíři a kráse. Ony se vlastně  staly  ty  věci  dvě. Teď  čerstvě před pár  dny:

Soudní dvůr EU, který dal za pravdu Evropské komisi v další ze série žalob vůči zákonům iniciovaným protiimigrační maďarskou vládou. Podle soudu se Budapešť provinila proti unijním normám i tím, že odmítá přiznat právo na azyl lidem, kteří k maďarským hranicím dorazili přes bezpečnou třetí zemi.

Dokonce  se vyjádřil, že trestáním organizací pomáhajících cizincům s azylovým řízením porušilo Maďarsko právo Evropské unie.

Vláda premiéra Viktora Orbána v roce 2018 prosadila sérii zákonů, které mimo jiné výrazně ztížily pomoc lidem žádajícím o azyl a omezily jejich šance na dosažení této ochrany. Pravidla umožňovala trestně postihovat kohokoli, kdo pomáhá s vyřízením formalit lidem, kteří často nezvládají administrativními úkony v maďarštině.

„Kriminalizace této činnosti narušuje výkon práv, která Unie zaručuje v oblasti pomoci žadatelům o mezinárodní ochranu,“ konstatoval v úterý nejvyšší orgán unijní justice. Podle soudců Maďarsko neplní své povinnosti vyplývající ze směrnic o společných řízeních a přijímání žadatelů.

Abych to ještě  patřičně orámoval – polská vláda vyhlásila  v příhraničním pásmu o šíři myslím  3 km výjimečný  stav. Nikdo, kdo tam nebydlí nebo nemá  vážný důvod tam nesmí vstoupit.Mimo ozbrojených složek – prostě  těch  dobře  živelných, ale těžce namíchnutých statečných žolnierzů, co bez milosti mlátí ty  chudáky  co nechtějí být v Bělorusku. Kteří nesou cejch, že se nelegálně  hrnou  do EU  ze  špatného azimutu! Zejména do toho vymezeného příhraničí nesmí  NOVINÁŘI a  také PRACOVNÍCI  HUMANITÁRNÍCH ORGANIZACÍ. Kteří by samozřejmě  mohli nelegálům pomáhat!!! Na to, demokracii vyučující  Varšava  přísně dbá a EU ji chválí!

V případě Maďarska  ho EU pohnala před  Evropský soud  a ten Budapešť odsoudil jako sprostého zločince! U Polska  úplně stejnému  postupu  všichni tleskají a klepou uznale Poláky po zádech! Maďary potrestáme, protože  umožňují podat  připrchlíkům v jejich zemi žádost o azyl, byť  v maďarštině,  vedle toho za  to, že  jim humanitárky  financované Sorosem nesmí radit a pomoci a také za  to, že  Budapešť  razí teorii, že  když už se někdo dostal do bezpečné země, kde mu nejde o život, není důvod, aby  se  dožadoval téhož azylu  v Maďarsku!  Ale  nikdo ty připrchlíky nemydlí hlava nehlava, nikdo je nenutí spát s dětmi v listopadu na holé zemi v lese, nikdo je nevystavuje hladu a žízni, nikdo na  maďarských hranicích neumírá, nikdo je brutálně nevytlačuje  do Srbska. V Maďarsku s ejim dostane  základní péče a jistě  daleko slušnějšího zacházení než na polsko běloruské hranici od příkladně se  chovajících Poláků! A především – mají šanci zažádat o azyl! Zatímco v Polsku ani omylem a jediné , co  zinkasují je pořádná nakládačka pendrekem!

Polsko je vzorný bojovník za západní demokracii. Ti chudáci nelegálové  bez  šance zažádat o  azyl jsou mláceni, kopáni, šikanováni, hladoví vymrzlí, bezbranní, zoufalí. Mohou  těm šikanovaným, za které se  Soud EU a celá EU, z Maďarska jen a jen závidět!

Už jste  viděli někdy větší pokrytectví a  hnus?!

Ale to není všechno! Ani náhodou. Tomu listopadovému procesu s Maďarskem přecházel ještě  další soud  v létě! Konkrétně  v květnu!

Tehdy stejný Soudní dvůr Evropské unie, tedy nejvyšší soud v EU rozhodl, že  Maďarsko podle něj má právo přísně střežené oblasti na svých hranicích, takzvané tranzitní zóny, provozovat. Musí ale respektovat zákony a ty jasně stanovují maximální dobu, po kterou v nich migranti mohou být drženi. Tedy  nelze například držet migranty v oplocených zónách na hranici neomezeně dlouhou dobu,

Soud nijak nezpochybnil právo Maďarska, zamítnout na základě řádného procesu žádost o azyl konkrétních žadatelů. Zdůraznil ale, že je Maďarsko povinné respektovat všechny platné procesy v rámci azylového řízení.

„Členské státy EU můžou zadržet žadatele o mezinárodní ochranu, kteří se objeví na jejich hranicích,“ uvedl Soudní dvůr. Ale dodal, že „toto zadržení nesmí za žádných okolností překročit dobu čtyř týdnů od momentu, kdy daná osoba o mezinárodní ochranu požádala“.

Pokud Maďarsko není schopné žádost o azyl vyřídit během čtyř týdnů, musí podle soudu běžencům umožnit vstup na své území. Stát jim je povinen poskytnout buď nějakou formu ubytování, nebo minimální finanční prostředky, aby si ubytování mohli zajistit sami.

Soudní dvůr EU taky konstatoval, že zadržování migrantů v uzavřených oplocených zónách je možné, je ale potřeba takový krok zdůvodnit. Není přípustné automaticky na dlouhou dobu zavírat všechny žadatele o azyl bez prozkoumání, jestli pro to existují důvody.

Podle soudu také Maďarsko nemůže automaticky odepírat možnost podat žádost o azyl všem migrantům, kteří k jeho hranicím přišli přes Srbsko. Maďarsko to až dosud dělalo s odkazem na to, že Srbsko je pro žadatele o mezinárodní ochranu bezpečnou zemí, takže o azyl měli požádat tam. Podle Soudního dvora ale tito lidé mohou svou žádost v Maďarsku podat, byť je na samotném Maďarsku, jestli jí následně vyhoví, nebo ne.

Maďarské úřady až dosud lidem přicházejícím přes Srbsko automaticky nařizovaly vyhoštění, tedy opuštění Maďarska, byť je Srbsko odmítá přijmout zpět. Podle Soudního dvora musí Maďarsko těmto migrantům umožnit podat proti rozhodnutí o vyhoštění odvolání k maďarskému soudu, jako je tomu v ostatních státech EU.

Nemůže  být  větší rozdíl než mezi odsouzeným a  soudem EU  sankcionovaným postupem Maďarska a  celou EU  schvalovaným postupem Polska  vůči stejným nelegálním migrantům! Jak už  dvakrát konstatováno  – hnus!   Evropské unii sebeméně nevadí, že  popírá sama a sebe, že  sobě  i světu veřejně lže.  Že je trapná, ba odporná ve své bezzásadovosti!!!

Tohle je náš  svět. Kde je možné o čemkoliv prohlásit,  že je něco v jeden a ten samý okamžik černé i bílé, hořké i sladké, žádoucí i kriminální!!!! Liberální demokracie  pur!

Lomcuje s vámi vztek? Říkáte, že  Brusel a celá  EU  je  spolek lhářů, kterým je potřeba  co nejrychleji ukázat  záda?

Hmmm….  Jak se to vezme!  Mohl bych  snadno položit otázku  – a co  jako v Bruselu ohledně téhle  neudržitelné politiky  předvedla  česká vláda? Jak podpořila  Viktora Orbána, zastala  se Maďarska? Atd. atd. Ale neudělám to. Mohu totiž být daleko a  daleko tvrdší a konkrétnější.

Bohužel čeští papaláši  si  s Bruselem ani v nejmenším nezadají. Co nezadají. oni  ty  šílence v Evropské komisi a u Evropského soudu  doslova  překonávají o několik koňských délek!!!

Než to doložím, vrátím se opět do roku  2015. K zdaleka  nejznámějšímu světovému politickému výroku té doby –WIR SCHAFFEN DAS!!!

Angela  Merkel za  pár  dnů v politice skončí. Ale  i když  už bude dávno  po smrti, to šafnutí jí přežije  a bude stále připomínáno. Každý roduvěrný  Čech  se tomu vysmívá a  a opakuje při každé vhodné  a nevhodné příležitosti, jako připomenutí  naprostého selhání německé kancléřky, Německa a Evropské unie! 

Wir  schaffen das….

Vrátím se  o pár  dní  zpět, když  jsem  vydal

Flash -Zemanův dopis polskému prezidentovi

Nemohu jinak – přetisknu jeho jádro – Zemanův dopis Dudovi,   znovu:

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal dopis Andrzeji Dudovi, prezidentovi Polské republiky.

Vážený pane prezidente,

situaci na polsko-běloruské hranici, která je způsobena zlými úmysly těch, kteří pro svůj vlastní prospěch neváhají zneužít nepřízně osudu druhých, velmi pozorně sleduji. Jako prezident republiky a vrchní velitel ozbrojených sil i jako občan, Váš soused a spojenec.

Hranice, kterou odvážně bráníte, není jen hranicí Polské republiky, ale zároveň hranicí Evropské unie a hranicí členské země NATO. Na jakékoli její ohrožení by měly proto reagovat všechny členské státy EU a NATO a měly by nabídnout účinnou pomoc.

Armáda ČR je připravena, bude-li z Vaší strany zájem a při splnění zákonných podmínek, vyslat k pomoci při obraně hranice Polské republiky své vojáky. Příslušníci ozbrojených sil České republiky jsou v současné době připraveni k okamžitému přesunu.

Rozhodnutí o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území naší země na dobu do 60 dnů náleží vládě, jde-li o plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení. Zasadím se o to, aby Česká republika dostála svým spojeneckým závazkům při obraně naší společné bezpečnosti.

Kromě této konkrétní nabídky vojenské pomoci si Vám též dovoluji nabídnout motto, které se v naší zemi ujalo během epidemie koronaviru a které je výstižné i pro situaci na Vašich hranicích: „Společně to zvládneme!“

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Vadí  vám  Wir  schaffen das  Merkelové?  Fajn. Tak pro neněmčináře přeložím úplně  poslední větu  toho Zemanova  dopisu Dudovi do germánsštiny.:

„Společně to zvládneme!“  Wir  schaffen das zusammen!

Najděte  5 rozdílů, či alespoň jeden jediný mezi Merkelovou a Zemanem.

Totéž o deset  dní dříve napsal  Fiala na webu  ODS. A v podstatě  i  Babiš. Takže  celá česká politická elita!!! Je připravena prostřednictvím českých vojáků, rozdávat  na běloruských hranicích  – helita! Pendreky!  Případně i nechat střílet….

Všichni tihle  tři nabídli Polsku české vojáky. Aby  si taky na polských hranicích práskli pendrekem do zmrzlých, hladových a zoufalých civilů. Kteří udělali jen  tu chybu, že nenasedli v Libyi na  člun, ale  v Turecku, Sýrii nebo někde jinde na letadlo!

Ale to poslání  českých  Rambů do Polska nebo kamkoliv jinam, má právě teď  naprosto tragický rozměr!

České  špitály, díky  neuvěřitelně neodpovědným hrátkám týchž  politikářů a  jejich naprosté neschopnosti  řešit  krizový problém doslova  praskají ve švech!  Zápasí s nedostatkem lůžek, přístrojů, materiálu, ale především personálu!!!! Opakuji PERSONÁLU! 

Nemocnice  zoufale  volají po pracovní síle.  Nejbližší pomoc představuje  armáda a  odeslání  vojáků do nemocnic.  Jenže  Metnarem vedená obrana škudlí. Tam kde chtějí  deset kluků, dostanou tři, jednoho nebo také žádného. Pro nemocnice prostě  vojáci nejsou vůbec  nebo jen velmi málo. Pro Polsko a  střežení  tamní hranice jich budeme  mít  dost! Ačkoliv Poláci  disponují  jednou z nejpočetnějších  armád v NATO i EU!!!

Jak se vám  líbí v tomto světle ono Zemanovo – Wir schaffen das  zusammen???

Takže  nejdříve  si ukliďme před  vlastním prahem a  teprve potom ukazujme  druhé, speciálně  na Brusel! Ne, neposkytuji  bruselskému lhaní s dvojité morálce  žádné krytí.  Ale  daleko více mi  vadí pokrytectví a  lhaní  tady u nás! A také duševní nedostatečnost těch, co se pořád  vidí v Zemanovi a Babišovi. Mezi  těmihle dvěma a Fialou, když  dojde opravdu na  vážné věci, není žádný rozdíl!!!

A kdyby snad někdo namítal, že  vlk otočil ohledně migrantů, tak mu sděluji, že  ani ve zlém snu! Právě naopak.  Ze  sousloví NELEGÁLNÍ  MIGRANT  je pro mne  rozhodujícím slovem NELEGÁLNÍ.  Což znamená  tolik, co nezákonný. A  tím je řečeno vše!  Hranice, vizová politika, suverénní rozhodování o tom, koho na své území pustíme a koho ne, je  nedotknutelné! Ale  žádám, aby  byl důsledně plněn  jeden parametr – že  stejná politika  EU  bude platit na hranicích Polska, Maďarska, Řecka, Itálie, prostě  hranicích celé EU. Ne že  někde  bude možné migranty libovolně dovážet, jinde se za ně  vydírající zemi platit, jinde  odsoudíme svou povinnost  řádně  konající členskou zemi a ještě jinde budeme  další členskou zemi chválit za  to, že postupuje  s nevídanou brutalitou a žádnou humánností  oproti nelegálům a ještě  jí  podpoříme  tím, že do toho zapojíme  naši operetní armádu, kterou momentálně zoufale potřebujeme  v českých nemocnicích!

A  také mi mimořádně  vadí,  když kdesi záměrně  vyvoláme  vnitropolitický velký problém tím, že  bychom rádii svrhli tamní vládu a pak se divíme,  že  se nám to vrátí. Opakuji, kdybychom nechali Bělorusko na pokoji, ať si samo vyřídí svoje  vnitřní záležitosti a nepřijímali demonstrativně  všelijaké Tichanovské a podobné  na  Hradě, ve  Strakovce, v parlamentu, zcela nepochybně  by  nápor  na bělorusko unijní hranici dnes  neexistoval“ Půjčka  za oplátku.

O tohle a  o nic jiného jde! Nikoli o  Polsko  a  EU a  už vůbec ne o hybridní válku!

Tu vedeme  my a zejména Polsko a baltské země  proti  Minsku už  dlouhou řadu let! EU  prostě obludně lže  celému světu a sama  sobě a  čeští politikáři z nejvyššího patra nejsou ani o chlup lepší!  

 

Dodatek ze  středečního poledne:

Když jsem psal to, co jste  právě dočetli, byl jsme zralý na kyslíkovou terapii. Nyní jsem vzteky  bez sebe! Na  Novinkách. cz před pár minutami vyšel následující  článek,

EK umožní Polsku a pobaltským státům volnější nakládání s migranty

přebírám z něj:

Evropská komise hodlá umožnit pohraničníkům Polska, Litvy a Lotyšska, aby volněji nakládali s migranty, kteří překročí běloruskou hranici. Podle návrhu, o němž informoval web Politico, by mohly polské, litevské či lotyšské úřady zadržet žadatele o azyl u hranic déle, než je obvyklé. A zároveň by měla být snazší jejich deportace.

Unijní exekutiva se návrhem snaží vyjít vstříc požadavkům zmíněných států, které dlouhodobě odmítají pouštět přes hranice kohokoliv z tisícovek běženců pokoušejících se dostat na západ.

Země sousedící s Běloruskem na svých hranicích kvůli migrantům začaly budovat ploty a obrátily se na EU se žádostí o pomoc. Komise se ve středu chystá vyjít vstříc požadavkům na uvolnění azylových procedur.

Podle návrhu by měly úřady v detenčních centrech u hranic až čtyři týdny na prověření migrantů a registraci jejich žádosti o azyl, zatímco v současné době je to nejvýše deset dní

.Celková doba, po kterou budou moci země držet žadatele během vyřizování žádosti v hraničních centrech, bude až 16 týdnů. V dříve navržených celounijních pravidlech přitom komise počítala s 12 týdny.

Lezou mí oči z důlků nad  tím pokrytectvím a doslova  všivárnou! Takže  Maďarsko je kontinuálně odsuzováno, za něco, co Poláci a Balti, v daleko větším měřítku provozují  s migranty, kteří utíkají před krvavým psem Asadem nebo před Talibanem,  které přece my vítáme s otevřenou náručí a oni s nimi mohou zacházet  jak s kusem hadru,  jen proto, že přicházejí z Běloruska???

Už si té nestydatosti a  pokrytectví všimli i na Novinkách,cz , takže pokračují:

Dvojí metr

Podobných ústupků se naopak v minulosti nedočkaly Itálie s Maďarskem, které rovněž čelily migrační krizi. Maďarsko bylo dokonce jedním z prvních států, které vybudovaly na hranicích migrační plot. Evropská komise to tehdy ostře kritizovala.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó v přibližně dva měsíce starém rozhovoru pro iDnes poukázal na to, že Brusel svými kroky jednoznačně ukázal, že užívá metodu dvojího přístupu.

Nová mimořádná úprava, která počítá rovněž s usnadněním deportací migrantů, by měla platit půl roku.

Unijní činitelé na ni podle zdrojů webu Politico nemají zdaleka jednotný názor a někteří se obávali, aby nebyla v rozporu s mezinárodními azylovými právy.

Jak je uvedeno  v původním článku – tahle  dvojitá a možná trojitá morálka vedení EU i řady  členských zemí ohledně přístupu k migrantům,  který není založen na zkoumání a hodnocení konkrétního lidského osudu, nýbrž jen a jen na  ryze politických cílech rozhodujících států  EU a bruselské unijní  vrchnosti, j hnus“! Naprostý hnus! Jiné slovo pro to nemám.

Stejný Ahmed, když  nastoupí v Libyi  do člunu, bude  páchači dobra  z humanitárek přepraven pronto do Evropy  a EU  se o něj musí postarat. Připlul přece ze  Středomoří!!! Protože  zdrhá přes  řezníkem Asadem.

Tentýž  Ahmed přicházející  z Turecka buď  bude přijat na řecké ostrovy a pak se o něj rovněž postaráme! Nebo vrácen do Turecka a pak za něj budeme platit  Erdoganovi jako mourovatí.

Když si ale  tenhle  Ahmed  vybere omylem trasu přes Bělorusko, mohou ho polští a baltští pohraničníci a soldáti zmlátit  do bezvědomí, někdy  i zabít, protože novináři k hranici nesmějí a páchači dobra z neziskovek jak by smet. Takže  svědci nejsou!  V každém případě, když bude mít  štěstí, bude deportován buď  zpět do Běloruska nebo do země svého původu. Ahmed, vestující  přes Bělorusko je  trapný idiot, kterému po zásluze vymlátíme mozek z hlavy!!!

Humanita  na druhou! Vlastně  na třetí!  Kde je  Babišova a Zemanova úžasná eurokomisařka  Věra  Jourová, co přesně tohle má v Unii na starosti?? Kde jsou ti, co chtěli  s kecy o humanismu, lidskosti, soucítění přerozdělování migrantů?  Jak je možné soudit a odsuzovat Viktora Orbána  nebo Salviniho a jejich země a POVOLIT  Polákům a Baltům jejich příhraniční brutalitu a nerespektování pravidel Unie pro  zacházení s migranty???? Na je dokonce  za to ještě veřejně chválit!!!

Jsem vzteky bez sebe!  

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.