Kosa otevírá Vánoční tržiště. Zatím jen vánoční.


Články pro Kosu nebo nápady jak ji nějak zatraktivnit přicházejí různými cestami a způsoby. Dost  často hraje hlavní roli náhoda.

Nedávno mne  jeden  z  čtenářů Kosy  upozornil na zajímavou informaci vydanou ruskou oficiální tiskovou  kanceláří TASS.  Zaujala mne. Na každý  pád. Ale její i když interesatní obsah, překonalo  něco úplně  jiného, zpravidla  marginálního. 

Když mi dorazí  nový mail z nějaké dosud neznámé adresy  prohlížím i odesílací  adresu  mailu. Zpravidla  a nejčastěji se jedná o seznam.cz  gmail.com, volný.cz a tak podobně.   Nic  extra.

Ale  sem tam dorazí nějaká  exotická adresa nebo firemní nebo….  No prostě  něco neobvyklého. A pak mne zajímá, co se  za tou neobvyklostí skrývá.

V konkrétním případě  na mne vykoukl mail odeslaný  ze  ….. @superovoce.cz!!!

Vlk zvědavostí jen hořel! Superovoce??? Superovoce!!!  Co to je???  Co se zatím skrývá? Takže kromě reakce na ten TASS  jsem se původního odesilatele promtně  zeptal

Co to  to SUPEROVECE ve Vašem mailu  v reálu je?

A dostal stručnou odpověď  –

Mrkněte na www.superovoce.cz

To víte, že jsem hned  mrknul!

A uviděl tohle:

Výstřižek

Výstřižek

Výstřižek

Výstřižek

Výstřižek

Tedy  domácí webovou stránku  firmy  Janhuba SUPEROVOCE.cz

Okamžitě  jsem se vrátil do hlubokého dětství!!! Kdy ještě  žila  tátova  matka – moje  druhá babička. Ne ta  co znala  tisíc  a jedno přísloví a používala je mimořádně trefně. Ale ta  druhá, o níž  zatím nepadlo ani slovo. Ta byla vyhlášení kořenářka. A také trochu léčitelka. Jenže  sobě pomoc nemohla  a nemoc, z   které má  dodnes každý  strach, ji dostala  dříve, než jsem začal chodit  do školy. Tím vás obtěžovat nebudu. 

Ale  ona byla  přes  řadu z toho, co má v sortimentu pan Janhuba – brusinky, borůvky, bezinky, aronie,zimolez, maliny, ostružiny, šípky.A  řadu dalšího.

Moje dobrá žena  je  v tomhle  také činná – na miniaturní zahrádce  za  domem máme  aronii, maliny, ostružiny, borůvky, byť „jen“ kanadské,  nutí mne  vyrážet na  borůvky lesní  – kdo z vás může  říci, že  letos  na  Václava  jedl borůvkový koláč  z čerstvě natrhaných?  Ale vážení brusinky? Nebo  šípková marmeláda?

Brusiny  jsme letos zkoušeli také sbírat, ale jestli jsou  borůvky  na oběšení  při sběru,  tak  brusina je  10x větší piplačka. Keříky a  tedy i trsy  jsou malinkaté a ještě je následně nutné je  doma přebírat. A  šípky? Trhat  v  tom pichlavém klubku? Pak s nimi něco dělat?  A to tak aby se vyndal jádřinec  a neškrávaly v krku? Už to někdo z  vás  zkoušel?  

A pak ještě nakonec  z toho vařit  třeba marmeládu??? Tohle fakt  zvládala a bravurně  jen moje  babička kořenářka.  a ta už skoro 66 let není!!!

Takže  jsem doslova zajásal. Protože  nevím, jak to máte  s výběrem a sháněním vánočních dárků vy, ale já  vždy propadám zoufalství. A tady mi pan Janhuba nabízí, alespoň malou část vyřešit  naprosto originálně.  Takže  jsem okamžitě poptal pár  těch od  dětství nedostupných  věcí. A budu mít  originalitu, na níž  obdarované /ano obdarované  rozhodně nepřijdou  a která  jim za mne připomene moje  dávné dětství a  jeho laskominy, které už  jsem dávno a dávno odepsal, stejně jako třeba  dinosaury.

A když už  jsem  byl takhle daleko, tak mne napadlo se  s vámi  – kosíři o tenhle zážitek podělit. A  dopsal panu Janhubovi, zdali by mu nevadilo, kdybych o něm na Kose napsal. Důvodů k tomu je hned několik.

-je  čtenářem Kosy

-prokazatelně  něco umí, co málokdo

-nabízí lidem nikoliv iluzi, ale zcela  konkrétní a  speciální výrobek

-jistě  to dělá skvěle, když získal ocenění  Regionální potravina

-jednou a  po hříchu zcela  výjimečně se Kosa nebude hrabat  v politické špíně tuzemských nebo světových politikářských žvanilů, lhářů a podvodníků

A přišla myšlenka  – pan Janhuba  jistě není jediný  z těch, co chodí na tenhle blog. Určitě je vás takových  víc. Je před  Vánoci a začíná tradiční hon co koupit a  čím obdarovat  ty, které  máme rádi? K tomu zažíváme mimořádně  těžkou  a  ekonomicky  složitou ekonomickou dobu. Co takhle  trošilinku, aspoň  maloučičko těm z vás  co opravdu něco umí a něco zajímavého nabízí pomoci? Například  tak, že  na Kose otevřu speciální sekci Tržiště,  kde  budu umisťovat  ZDARMA eventuální nabídky  firem jako je  SUPEROVOCE.cz  pana  Janhuby!  Kosíři kosířům!

Začínám firmou  SUPEROVOCE.cz   Je jen na  vás, jestli do toho vlkova  Tržiště přibudou další  virtuální stánky.  Jsem tomu jak nakloněn, tak připraven pomoci.

Ale  hned teď konstatuji,  že na  zařazení  úvodního článku na  Kosu a následně  na  Tržiště NENÍ  žádný  nárok. Natož právní. Mám výhradní právo rozhodnout co otisknu a  zařadím do Tržiště a co nikoliv. A toto rozhodnutí bude vždy konečné bez možnosti se odvolat. Dále  platí,  že  Kosa  a vlk nenesou  žádnou odpovědnost  za  nabídku eventuálního prodejce, kvalitu jím dodávaného zboží, včasnost a kompletnost  dodávky, eventuální reklamační  řízení, nedorozumění ohledně  ceny nebo placení.  A  podobně. Jen zveřejním nabídku, kterou nemám žádnou možnost  předem otestovat. Činím tak v dobré víře, po pečlivém zvážení  všech rizik, které jsem schopen identifikovat. Ale nic  více. 

Jak už řečeno,  začínám s panem Janhubou a  jeho firmou SUPEROVOCE.cz  Protože mne  šípkovou a brusinkovou marmeládou  vrátil o celých  66 let zpět. Tomu jsem prostě nemohl odolat. A mám pro ty  své malý originální dárek. I když přiznávám, že to není nezištné – nepochybně, že  z toho,  co jsem popta,  něco hodně dobrého ukuchtí. A já  hrozně  rád  jím, zejména dobroty 🙂  A ono jim nic jiného nezbyde!!!

Jo, mám to vymyšlené. Můžete  se připojit!

Firmu, respektive web pana Janhuby SUPREOVOCE.cz  naleznete 

                                  ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, TRŽIŠTĚ se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.