Nevtip na tento den


napsal VP

Nemohu  nereagovat  praltickou připomínkou  na  vlkův  článek Arbeit macht gesund!  a  rozvést  ho do konkrétna jak to asi bude probíhat u nás  ve  firmě. Ale nejdříve  citace z tisku:

 U specifických profesí bude mít zaměstnavatel právo říci, že toho člověka potřebuje na pracovišti. Ale musí zajistit podmínky, které budou odpovídat tomu, že ten člověk je potenciálně rizikový – tedy práce s respirátorem, žádné trávení času ve společných prostorách, stravovacích zařízeních. Prostě jen cesta domů – práce a opačně,“ řekl Rakušan.
A jak to bude v praxi?
Přijde ráno řekněme třeba nějaký seřizovač Pepa do práce na svojí lisovnu a má pozitivní test, takže si ho zavolá vedoucí: Hele Pepku, fabrika tě potřebuje – takže ráno přijdeš jako jindy ale na šatny tě už pustit nemůžeme, takže se teď musíš převlíkat v kumbálu pro uklízečku a ona to tam pak po tobě vystříká dezinfekcí a na jídelnu tě už taky pustit nemůžeme, takže budeš muset odteďka baštit rovnou na provoze mezi mašinama, ale neboj – necháme ti tam donést rozkládací stolek a židli.
Taky vyfasuješ flašku dezinfekce a pokaždý když půjdeš na záchod, tak tam pak po sobě umeješ záchodový prkýnko i všechny kliky.
A Pepo abych nezapomněl – na to že bych tě po dvanácti hodinách pustil s ostatníma do sprch radši zrovna zapomeň..
Myslíte si, že druhý den Pepa do práce dorazí – nebo zavolá svému lékaři, že právě dostal horečku???
A takhle  to jistě nepoběží jen u nás. Ale  i všude jinde. Ten pracovně nepostradatelný se ocitne v roli nesvéprávného tažného dobytka, který má jediné právo  –  makat!  Ale jinak už  žádné. Ani na  jídlo, ani na sprchy, ani na  šatnu. Atd. Atd.Skoro se bojím, aby mu  vůbec někdo také zaplatil! Od  covidpromořovačů Válka s Rakušanem a téhle  vlády  se lze nadít úplně  všeho.
Příspěvek byl publikován v rubrice Politické vtipy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.