Farského morálka. DOPLNĚNO – STAN morálka!!!!!


Možná, že  jste  očekávali nějaký komentář  k včerejší parlamentní merendě zvané vyslovování důvěry  vládě. Přiznávám dobrovolně,  že  jsem  nic takového ani neplánoval. Tohle divadlo a jeho průběh disponoval předem známými konturami  – opozice trhala  vládu i její program na kusy, nová vláda naopak nešetřila sebechválou a ujišťováním, jak pod jejím komandem Českou republiku čekají  nikoliv  růžové, ale doslova  zlaté a diamantové zítřky! Nic, co by mne lákalo a  vám chtěl předložit. Co ale rozhodně  mám v plánu  je důkladná probírka  onoho „zázračného“ vládního programu. Ale nebude to hned: Protože  jednak jde o velmi dlouhý a složitý materiál a pak drobnost – velký problém mi  činí  už vybrat vhodný  titulek. Nabízí se například

Jak nám vaří  dort  pejska a kočičky

nebo třeba

divoké sny  baronů Prášilů

atd. atd.

Ale  zpět k dění ve  sněmovně. Vypadá to na dlouhou noční šichtu. S  předem všem jasným koncem. 108 je prostě  108.

Ale  jak  říkám – předpokládanou faktickou nudu a vzájemnou soutěž v  urážení mezi opozicí a  vládou pokládám za  ztrátu vašeho i svého času.

Jediným, skutečně  zajímavým momentem se  stal okamžik, kdy bytostnému slušňákovi  Petru  Fialovi uniklo do těch zatracených nevypnutých mikrofonů jadrné konstatování –„Mě už to taky sere,“! Řekl Fiala, když se všichni sešli v sále po polední pauze.

Docela  brzo, řekl bych. A také to, že  i známý hulvát  Andrej Babiš se projevil neskonale  decentněji, když  v obdobné situaci označil sněmovnu za  žvanírnu.  Je zjevné,  že  současné vládě  její  vlastní medicína  z opozičních lavic  náhle  jaksi  v okamžiku těžce  zhořkla.

Kdyby  šlo jen  o  ten Fialův  expresivní  výrok, nestálo by mi  to za jediné  dnešní písmeno. Jenže  ono je to u těch nových,  schopných, správných, spravedlivých, slušných, poctivých, nesobeckých a kdo ví jakých ještě a ještě, na denním pořádku a zavedeným pravidlem!

Včera jsem si podal Marketu II. Tlamatou a dnes mi nezbývá, abych doháněl včerejšek. Kdy  se objevil nový pětikoaliční  skandál  – dvojí morál jednoho z nejdůkladnějšího kritiků manýrů bývalé  vlády  a prezidenta  Zeman – předsedy poslaneckého klubu STAN Jana  Farského. Pardon – omlouvám se  – expředsedy poslaneckého klubu.

Ten rozdával  moralistní moudra a poučky posledních nejméně  8 let všude, kam se podíval. Často jsme na  fotografiích s  tím pátral, jestli už mu nad  hlavou nezáří svatozář nebo zda  už není  uváděn   mezi klasiky  někde na úrovni Jana  Zlatoústého. Myslím, že už scházelo jen docela  málo a povedlo se. A najednou  člověk z překvapením zjišťuje,  že  stejný Jan Farský  podváděl!

V pondělí  navečer vypustil na  sociální sítě :

„Milí všichni, ve čtvrtek odlétám na půl roku do Ameriky. Fulbrigtova komise podpořila můj projekt How to Transform 250 Years of U.S. Federalism Into a Road Map for the Next 25 Years of the EU?, který díky stipendiu této prestižní organizace dostanu možnost realizovat na Oregon State University,“

Zkrátka a  dobře – pan  poslanec  Farský sděluje, že  jaksi příštích  6 měsíců poslancovat nehodlá, protože  dostal stipendium od  Fulbrightovy nadace  a bude  bádat na  Oregonské státní univerzitě na  téma  Transformace 250 let  amerického federalismu do cestovní mapy  pro příštích  25 let  Evropské unie!.

Nešlo by zas  až tak  o nic divného, kdyby milej  pán

-si nehodlal podržet, i když bude v  Oregonu  -7000 kilometrů daleko od  České republiky, za každou cenu poslanecký mandát!

-neklamal, protože  jak se  ukazuje, ono stipendium není na  6 nýbrž  8 měsíců

-neobelhal svoje  vlastní  voliče, protože  přiznal, že  o tom, že  to stipendium dostal, věděl už dost dlouho před parlamentními volbami- Serveru Hlídací pes řekl: „Nechci se plést, ale že projekt byl podpořen, jsem se dozvěděl už snad v březnu. Že tu stáž absolvuji, jsem se rozhodl v prosinci.“ To tedy muselo být, takhle se 3/4 roku trápit -mám-nemám???mám- nemám??? mám -nemám??? Konečně má  jasno  chlapec jeden šikovná!

-pranic mu nevadí,  že v koaliční smlouvě, kterou on osobně za  STAN spoluvyjednával a  spolupodepsal stojí doslov  a do písmene:

„Kandidát koalice se zavazuje, že v případě zvolení bude brát práci poslance, případně člena vlády jako prioritu, a zařídí si své ostatní aktivity (práce v samosprávě, studium, podnikání, výuka atd.) tak, aby výkonu funkce mohl věnovat dostatek času,“

Náhle je názoru, že  pro něj je prioritou  něco úplně jiného než práce poslance! A  oznamuje  všem, že  to je vlastně jen takový  vedlejšák, co lze  vykonávat  z druhého konce světa  levou zadní.

-myslí si to nejen on, ale zcela  jasně i celý poslanecký klub STAN, včetně  šéfa strany  Rakušana, stejný  názor podle  Farského slov  sdílí i předseda vlády  Fiala, věčný poslanec  Marek Benda a  řada  dalších.

Prostě  americký federalismus a  transformace jeho zkušeností  do plánu pro příštích  25let budoucí existence  Evropské unie je zcela  naprostou a nutnou prioritou pro tohohle ctižádostivého  naboba, hravě  vítězící  nad  nějakými podružnými problémy  jakési přiblblé České republiky s  jejími pidistarostmi typu  historicky  velký deficit a inflace, řádění covidu, dopady  šílenosti jménem green deal, exploze  cen  energií, hrozící  energetická chudoba  podstatné části občanů republiky, atd.atd. Ten americký federalismus  a jeho transformace  do Evropy, vytvoření  evropské armády, definování jejich úkolů a kdo ví co ještě, to je to pravé, co je pro každého českého daňového poplatníka, podle Farského, to nejdůležitější!

Pokud  by  vás  napadlo,  že se  Farský v  tom Oregonu bude ještě  napakovávat  na  poslaneckém platu  a náhradách,  tak  to náš  čacký  študios  prý vyřešil – tyhle prachy  prý  bude přeposílat Nadaci člověk v tísni! Nebo skautům!   A tím je to vyřešeno a nikdo nechť nepochybuje o jeho čisté, nezištné duši!

Jemu v  tom jeho nabobství  vůbec  nedochází,  že  i když ty  peníze  z poslancování  přepošle  Člověku v  tísni, jde  v podstatě  přesto o defraudaci. Jinak to nazvat nelze. Protože  každý  může posílat Skautům nebo jakési NAdaci jen svoje  vlastní peníze. Tedy  jen aktivy, k nimž má výhradní dispoziční právo.

My  všichni  daňoví poplatníci jsme nuceni  přispívat na plat každého jednoho poslance a další jeho náklady. Nikdo se nás  neptá, jestli chceme, je nám nadiktováno a  určeno. A punktum.  Když  už to tak je, protože jinak nelze, pak očekáváme, že  za protihodnotou obdržíme někoho, kdo pracuje ve sněmovně,  píše  či studuje návrhy  zákonů a  nařízení, jedná ve výborech, studuje  odborné expertizy a podobně. Přesně  za tímhle účelem je  poslancům vyplácena jejich gáže a poslanecké náhrady! Žádný jiný  důvod  neexistuje. A ten nabob  Farský příštích  8 měsíců toto rozhodně nenaplní. Plat mu tedy nepatří.  Protože  neposkytuje stanovenou protihodnotu  – běžnou práci poslance. Nic více  a nic méně.

A jestliže  si peníze neponechá a špendýruje  je  Člověku v  tísni, nic se na fundamentu věci, že  jde v podstatě o krádež  či defraudaci – nemění. Poslanec  Farský peníze převezme, tak  jako tak. Aby je poslal někam dál. A mne jako plátce nezajímá, zda je spotřebuje on sám nebo někomu daruje. Prostě je převezme a  nakládá s nimi! Aniž by odvedl to, zač je inkasuje.

Farský v minulosti patřil mezi  nejtvrdší kritiky  Andreje  Babiše a jeho střetu zájmů a  případ  Čapí  hnízdo od samého počátku označoval za  krádež. Viz jeho:

„Čapí hnízdo je prostě podvod. A on (Babiš) se usvědčil svou prostořekostí. Úsměvné je, že kdyby žádost policie přišla před letošním březnem, tak by se musel pan Babiš podle tehdy platného morálního kodexu hnutí ANO vzdát dokonce členství v ANO. Ale oni to potom v tichosti změnili,“

Dnes  on sám, bez mrknutí oka poruší jím vyjednaný závazek o priorotě  výkonu poslaneckého mandátu nade  vším ostatním!

Jaký je  rozdíl  mezi ním a  Babišem? Neoprávněná dispozice s veřejnými prostředky, jejich zneužití.  Tedy žádný. Až na  sumu o kterou  se konkrétně jedná! Zde musím, ano doslova musím, odbočit. Velmi se  těším, že mi  nyní napíše  nějaký  stoprocentní babišák, abych  Farského neřešil, protože  je to sice  krádež, ale jiní kradli daleko více, tak jako se mi to stávalo, když jsem bušil do oligarchy  ohledně  Čapáku. Najde  se někdo takový nebo v případě, že jde o politického nepřítele  tato podivuhodná optika neplatí?

Ale zpět – Farský nyní sám provedl přesně  to, co kritizoval u  Babiše! Bez sebemenšího uzardění. A  s  drzostí,  za kterou by se  ani ANOšéf nemusel stydět, dokonce prohlašuje, že  kdyby  složil, kvůli studiu v USA  mandát,  pak prý by podvedl  ty, kteří ho volili. Získal celkem 15 000 preferenčních  hlasů – snad  třetí největší počet vůbec.

No já to vidím úplně opačně – podle mne  právě těch 15 000 podvedl ještě  daleko více  než  nás ostatní. Zejména tihle  ho poctili svou  důvěrou / na rozdíl ode mne a  dalších, co pro STAN ani nikoho z koalic nehlasovali, protože jsme jim   a jak se  v případě Farského ukázalo  – právem, nevěřili/ a on jim nyní  na plnou hubu sdělil, že  zkoumání možností jak  transformovat 250 let zkušeností amerického federalismu do plánu pro příští čtvrtstoletí existence Evropské unie je pro něj neskonale  důležitější. Nelze než konstatovat, že  si  Farský plete  instituce  do nichž  získal mandát! Oni mu neřekli, že je poslancem Parlamentu  České republiky a nikoliv europoslancem nebo snad  eurokomisařem?

Farský cvičil z morálky nejen  Babiše. Myslím,  nechce se mi to dohledávat, že  kdysi patřil i k tvrdým kritikům dnes  už  nebožtíka  exsenátora  Čuby, když  tento  asi 18 měsíců, kvůli zásadním zdravotním potížím nevykonával senátorský úřad. A jestli ne on on osobně,  pak jeho politický spolek.  Nehodlám se  Čuby  jakkoliv  zastávat,  ale  ten na  rozdíl kdy,  od naprosto zdravého Farského,  opravdu zápasil s velkými zdravotními handicapy,  je  fatální. Funkci vykonávat prostě nemohl.  A štvanice, jenž se nakonec kolem souběhu jeho marodění a ne/vykonávání senátorské funkce,  ho nakonec  přinutila k rezignaci na post  zákonodárce. Žádnou podobnou sebereflexi zřejmě od  mladého a zdravého Farského čekat  nelze. A  stejně tak to, že by snad  zohlednil, že  František Čuba, na  rozdíl od něj, toho pro tuhle  republiku doložitelně mnoho a mnoho vykonal. Ne že  v parlamentu  mlátil věčně prázdnou slámu.

Ale máme zde  ještě něco od  Farského  – daleko čerstvějšího ! Vraťme  se  do závěru loňského roku.Přesně do 25.11.2021.  Tehdy  byl  Farský  hostem u Veselovského v DVTV.  Kde se  také řešil Miloš  Zeman. A Farský tam, mimo jiné prohlásil:

„Návrat Miloše Zemana do nemocnice zásadně mění politickou situaci a zastavuje to proces předání moci. Nemůže se teď dva týdny s nikým stýkat, což znamená další dva týdny bezvládí,” říká místopředseda STAN Jan Farský. Prezident je zpět v Ústřední vojenské nemocnici kvůli pozitivnímu testu na koronavirus. „Kdybychom žili v ideální zemi, tak by se sešel premiér v demisi s tím budoucím a dohodli by se na případné aktivaci článku 66 o dočasném převedení pravomocí prezidenta. Přesně pro takové situace tady je,”

V té době už se dávno a dávno Farský zaháčkoval v  Oregonu. A podle mého i byl rozhodnutý  tam odejít. U Zemana požadoval a to velice  silným hlasem, využití článku 66 ústavy  o zbavení prezidenta  pravomocí.  Kvůli nekonání. Tehdy  pro mne celkem jasná  zpráva.  Ale on  sám,  v situaci, kdy  ví, že  prostě  celých 8 měsíců pro tuhle zemi  nehne  ve volené funkci prstem, odmítá  učinit  to samé, co chtěl článkem 66 ústavy přivodit  prezidentovi. A jeho soukmenovci jsou na tom úplně  stejně!!!

Prostě  ti noví se  za těch  8 let, co byli v opozici nic nenaučili a nic nepochopili. Jsou úplně stejní  jako za dob NečasKalouskovy  famíglie. Jejíž  členem byl tenkrát  i Farský.

Situace už došla  tak daleko, že nyní Farského už  školí z morálky  i Mirda Kalousek osobně:

Výstřižek

Neuvěřitelné  – souhlasím se  zemským škůdcem Kalouskem! Ano  Farský  and  Co. sdělili voličům zcela  pregnantně, že na ně   z vysoka  .. no dlabou! Bez ohledu na  to, jaké  psychydelické sny  a iluze jim malovali včera  ve  sněmovně. A jak moc  je  sralo tam sedět a poslouchat tirády opozice. Můžeme jen začít  hádat kolik procent  v příštích volbách  dostane  ANOšéfe a  kolik japonská  záhněda! Ale bude  to opravdu přemnoho!  A  jak moc  pak budou  kvičet a  řvát ti vždycky a jedině  správní  o konci demokracie v České republice! Nová vládní většina jim k triumfu každý den  dláždí cestu. Nejdříve  Markéta II. Tlamatá, potom slibotechna Farský s podivuhodnou morálkou a  včera  vláda  slibující  nemožné na počkání a  zázraky  za  chvilku.

Ale morálka  podle pana  Farského, to je tedy  kus! Když i Kalousek s tím  má problém! Bravo!

DODATEK ze  čtvrtečního rána:

Před chvilkou jsem pustil počítač  a  ejhle  – koukám nikoliv jako vlk, nýbrž jako vrána! A zjišťuji, že i vlk se může  docela těžce  zmýlit  – to loutkové ve sněmovně, s předem danými rolemi neskončilo tím, že  si opozice poplkala  do kamer a 108 je nakonec  přejela jedním mávnutím ploutve! Ono se  řečnilo až do rána /to tedy bude kocovinka a bolehlav!/, ale hlasování se nekonalo. Sestřelil ho Okamura, když požádal o přerušení schůze protože  jsou nejasnosti  kolem financování STAN.

Rakušan a spol. sice namítají,  že vše je  křišťálově  čisté,  že to nemůže být křišťálovější, leč není, Opravdu není! Jak si snadno přečtete v  článku

STAN sponzorují firmy stíhaného muže. „Zatím peníze nevrátíme,“ říká Rakušan

Ten text je zajímavý hned  dvakrát 

1- z hlediska obsahového

2-autorsky

Nejdřív  to druhé – v  trojici autorů je  jako první uveden písmák Janek Kroupa. Ten Kroupa, považovaný současnou vládou tehdy za  vzor  vší novinářské ctnosti a dokonalosti v  souvislosti s Vrběticemi a zejména popravou Jana Hamáčka. Dnes jej stejní vidí úplně jinak. No nic – důležitější je stejně  obsah písmákových zjištění.

Pro akutní nedostatek času si musím odpustit citace.  Ve  dvou větách  – někteří donoři  byly  v minulosti trestně  stíhaní, někteří  jsou stále. A vedle toho jedné z donátorských firem zákon výslovně  zapovídá komukoliv cokoliv  špendýrovat. Včetně politických stran. Či spíše zejména.

Rakušan přirozeně  tvrdí, že  vše je ok a že ani není sebemenší důvod peníze  vracet – inu pecua non olet, jak známo.

Nicméně  – kladu si tutéž otázku jako u Farskéhoa jeho morálky – jaký je  rozdíl mezi počínáním tentokráte vedení STAN ohledně těchto podivných peněz a  tím, co předváděl Andrej Babiš?! Kterého současná vládní většina  sjížděla stejně usilovně   a vytrvale  jako sjezdovku ve Špindlu v plné sezoně, jen místo obloučků kreslila nádherné morální vzorce….. A odpovím si stejně, jako  u Farského – pouze  v měřítku rozsahu financí a  střetu zájmů. Uznávám – u Babiše  byl gigantický. U  STAN neporovnatelně menší.  Nicméně  platí, že krádež  rohlíku je  také krádež, stejně jako  když  jde  o zcizení miliard. Takhle to má  nastaveno Kosa. Měří všem stejně a  seká na všechny  strany.

Do  teď platilo, že  babišáci a  zemanisté drželi přešlapy  těch svých dvou za  živa  svatých pod svou rozlišovací schopnost. Nyní se mohou nad  prolhaností současných vládních pominout. Antifandové  Babiše a  Zemana, skalní od  vládních stran si to nastavili přesně opačně – do Babiše a Zeman se  bušilo jak Stachanov, když  rubal uhlí na Donbase.  A  dnes jsou buď  zticha nebo vše  trapně bagatelizují.

Já to mám tak, že  kdo krade a rodinkaří, prostě krade a rodinkaří. A tím pádem, za to slovo se neomluvím – kurví tuhle  zemi! Ano, kurví!  A to mi nesmírně  a zásadně  vadí. Netoleroval jsem ani Zemana ani Babiše a jejich obrovské přešlapy. Nebyl důvod. Nehodlám ovšem  nevšímavě  přecházet  stejně  tak šméčka Farského, STAN, Markéty II. Tlamaté a kohokoliv jiného, jen kvůli tomu,  že  z toho bude  těžit  znovu Babiš nebo Okamura. Ačkoliv  oba  bytostně  nesnáším a mám k tomu řadu naprosto dobrých důvodů.   Rozdíl mezi  malýma  velkým kurvičem  českého státu je jen v rozměru. Nikoliv  v ničitelské činnosti. Škodí stejně.

Protože  zemský  škůdce Kalousek to trefil dokonale – ano jak Farský, tak současná vládní koalice, respektive minimálně  STAN,  ale s Markétou II. i TOP a vzhledem k blábolům Výborného   KDU

naplňují Kalouskovo:

vzkazují  veřejnosti, že  chodit  volit je vlastně zbytečné!!!!

Což je  škoda katastrofického dosahu, která  vyhřezne  v budoucnu jen jedním jediným způsobem!

Prvním důsledek se  dostaví do roka. Demonstrativním vítězstvím Andreje  Babiše  v boji o Hrad..

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.