Flash – bizár Stříbrného buvola


Poslanec  Marek Benda, který se zřejmě  v poslanecké  lavici už narodil a  zcela  určitě  tam jednou i zemře prý má  přezdívku Stříbrný  buvol.  Alespoň tak tvrdil jistý, dávno zapomenutý  autor Kosy  v roce  2012.  Netuším, zda  mu ji přišil sám nebo ji opravdu někde  zaslechl a kdysi ve  svém textu pro Kosu použil, nicméně když  pročítám výstupy  z  jednání sněmovny posledních tří  dnů a  především komentáře  už  zmíněného  ódeesáckého lumena   / fakt  nechápu, čím tenhle pán uhranul pražské voliče, že  ho opakovaně křížkují do sněmovny, když  o něm naprosto není známo,  že  by  se někdy třeba jen pár  dní nebo hodin živil něčím jiným, než mlácením prázdné  slámy  v parlamentu, takže  jeho skore, čím kdy  alespoň na okamžik se stal užitečným pro své spoluobčany,  vykazuje jednu obrovskou nulu/, řekl bych, že jde o příměr zasloužený.

Ve čtvrtek, po tom kdy nám všem jistě  spadl obrovský  kámen ze  srdce, když  Fialův  kabaret  schválila  sněmovna, nevěděl nic  lepšího, než  se s  tradiční odeesáckou drzou povýšeností a zpupností vysmíval poražené opozici. A  já dodávám  – předem poražené, protože poměr  108:82 nic  jiného nedovoluje.

Dovolím si přetisknout část jeho rozhovoru, jenž poskytl Novinkám.cz:

Hlavní Bendovo  sdělení představovalo následující tvrzení:

Chování opozičních poslanců ukázalo chaos, v němž je ANO, řekl Právu předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Konkrétně  pak takhle:

Ve Sněmovně jste toho za víc než třicet let zažil hodně, ale skoro 24 hodin se ještě u vyslovení důvěry vládě nejednalo. Překvapilo vás to?

Překvapilo mě to tím, jak to bylo bizarní. Byly tam osoby, zejména z hnutí ANO, které vystoupily a řekly, že to chtějí zkrátit, a mluvily dvacet minut. Vůbec jsem nechápal, kam ten příběh má směřovat, a myslím, že to nechápali ani oni. Chtěli se vypovídat a chybně tím akorát nabili Tomiovi Okamurovi.

Chápal jsem, že Andrej Babiš, jako bývalý premiér, chce mít závěrečné slovo.
Ale proč po něm vystoupil poslanec Jan Volný s patnáctiminutovým projevem? Svědčí to podle mě o chaosu, ve kterém ANO je.

Tak to, že vystupovali poslanci ANOšéfe a Mareček nemohl jít  spinkat  do postýlky, je  chaos?  A od  čeho tedy  ve  sněmovně  jsou? Chtělo by se zeptat!

A ANO nabilo Okamurovi?  Vážně?  Ona  je japonská záhněda na  Babišovi nějak závislá? Nějak mi to uniklo a uniká? Já bych řekl, že  dnes  vzájemně představují naprosto nesmiřitelné a vyhrocené konkurenty  v boji o co největší počet zásadních antivoličů  existující  vládní a většiny, jakož  i o co největší podíl voličů nestálých, kteří  už odpadávají  či co nevidět začnou odpadávat  a od  Fialy  a spol. Jež ovšem rozhodují právě onou přelétavostí vždycky  volby.

A že jich bude!  Nikoliv  díky  Babišovi, nýbrž  díky  tomu co předvádí  pětikoala od  té doby, co se nastěhovala  na ministerstva, vlastně  ještě  než tak učinila. Stačí si připomenout  Válka a jeho aktuální  šílené nucené promořování  české populace  covidem nebo Rakušanův  vyhazov policejního prezidenta  Švejdara, když  ještě  ani  neobdržel jmenování do funkce ministra  vnitra!

To podle  Marka Bendy  je  ukázka  učebnicového stylu vládnutí. Ale  ANO je v  chaosu!  To s pohrdavou arogancí pronesl na  adresu svého politického soupeře  dnes  ráno v půl desáté.

Neměl tehdy  ani  zdání o tom, co se odehraje  ve  sněmovně  v podstatě  o  pár  desítek minut později – kolem 13. hodiny. Ano, nikoliv  ANO, ukázalo se, kdo je v  chaosu a kdo funguje  jako konsolidovaná  a plně  funkční parlamentní síla!

Opět si dovolím citaci z Novinek.cz:

Ačkoliv má vládní pětikoalice složená z ODS, TOP 09, KDU-ČSL, hnutí STAN a Pirátů ve Sněmovně pohodlnou většinu 108 hlasů a v případě potřeby si může prosadit jakýkoliv zákon, stále existuje možnost, jak ji může opozice porazit.

Poslanci opozičních hnutí ANO a SPD to koaličním zákonodárcům předvedli v pátek kolem 13. hodiny. V tu chvíli se projednávalo první čtení stavebního zákona, u řečnického pultu již delší dobu promlouvala bývalá ministryně pro místní rozvoj a poslankyně ANO Klára Dostálová, která původní stavební zákon připravovala.

Po více než hodině řečnění navrhla, aby se bod přerušil do 1. března. Řídící schůze Jana Mračková Vildumetzová (ANO) jejímu návrhu MUSELA podle jednacího řádu Sněmovny HNED VYHOVĚT, a tak vyzvala poslance k hlasování. A právě zde se ukázala slabina koalice a možnost pro opozici, jak ji při hlasování porážet.

Ačkoliv při ranním schvalování programu schůze bylo v sále přítomno 175 poslanců a většinu měla koalice, v danou chvíli jich na svých místech seděl jen zlomek. Toho využili opoziční poslanci, kteří po vyzvání doběhli do sálu rychleji a pětikoalici přehlasovali.

Koaličním poslancům se nepodařilo zvítězit ani v opakovaném hlasování, nedorazilo jich dost. Poprvé tak museli i přes svou nadpoloviční většinu skousnout porážku, což je naštvalo.

Ptám se, jak je možné mít  většinu  108 : 92 a prohrát nějaké hlasování?

Marek Benda má jasno:

„To, co se tady odehrálo, pokládám za velký faul,“ uvedl. Zapochyboval o tom, zda zástupci opozice mají schůze Sněmovny řídit a školit poslance, že v jednacím sále musí být „24 hodin denně a poslouchat všechny ty řeči“.

Nabob je názoru, že  poslanec  není ve sněmovně od  toho, aby poslouchal všechny  ty  řeči! Jestlipak si pamatuje, jak právě  ohledně právě  poslechu řečnických tirád bývalá opozice  cvičila  soustavně Babiše a jeho vládu?

Podobný  bizár  může vypustit  z mluvidel opravdu snad jen Stříbrný buvol!

A to nemluvím o  tom,  že  hned opozici sdělil,  že  se  vládní tábor pomstí!!!

Možná odveta? Nezvolení Havlíčka

Podle některých spekulací by mohla nyní koalice jako odvetu zrušit šesté křeslo místopředsedy Sněmovny, k jehož volbě doposud nedošlo a na které si brousí zuby Karel Havlíček z ANO.

„Zvažujeme všechny varianty. Dnes se zlobíme, co bude dál, o tom nechci spekulovat,“ řekl Právu Benda.

Ubožák jeden!

Ale znovu, jak je možné při rozložení sil 108:92 prohrát  hlasování?

Snadno. Zdroje  říkají,  že v okamžiku  hlasování se v sále nacházelo 83 opozičních a pouhých 50 vládních poslanců!  Opakuji, co uvedli Novinky . cz  výše místopředsedkyně  Wildumetzová -Mračková, podle  jednacího  řádu MUSELA  VYHOVĚT  OKAMŽITĚ procedurálnímu návrhu na hlasování  v okamžiku, kdy jej exministryně  Dostálová předložila! MUSELA.  Dále víme, že se hlasovalo dokonce  dvakrát, protože  študios  Farský  zpochybnil své votum – prý jak přibíhal, tak se přehmátl na hlasovacím zařízení…. Ještě  že  nemá na  starosti odpalovací knoflíky  strategických raket…To by teprv  bylo! Takže  se hlasovalo ještě jednou. Opozice dala  dohromady  83 hlasů stačilo prý jen  82!!!

Z jednání se omluvilo  celkem 25 poslanců. Což  znamená 9 opozičních a  16 koaličních…. Bylo li přihlášeno celkem 175…. I tak koalice  disponovala papírovou většinou 92:83.

Pak se  daňový poplatník nutně ptá, kde že  se  FLÁKALO,  minimálně dalších 15 koaličních vyvolených, že  chyběli  a dokonce  2x  u hlasování o stavebním zákonu????

Tohle  Stříbrný buvol neřeší! On se  chce pomstít! Protože se ukázalo, že jeho ranní posměch představoval  jen žvanivou  mýdlovou  bublinu machrujícího přidrzlého panáka, zpitého náhle nabytou mocí!

Vlastně  ta prohraná  hlasování jsou  ve skutečnosti hned  tři. Po stavebním zákonu se  Okamurovi podařilo vládní nemakačenky porazit  ještě jednou  – a  sice  získal většinu i pro odsunutí zákona  o připuštění korespondenčního hlasování u voleb! Opět vládní lehkoživkové, mající za  to, že  když  takový  Farský se bude poflakovat  8 měsíců v Oregonu mýrnyx týrnyx, tak oni klidně na páteční parlamentní zasedání také  hodí vrstvu!  Takže  to zřejmě  zapíchli a valili na  víkend!

Ty  tři porážky neutrpěla  současná vláda  nějakými temnými rejdy  Wildumetzové -Mračkové při řízení schůze  nýbrž  TOTÁLNÍM CHAOSEM v poslaneckých  klubech! Nikoliv ANOšéfe, jak škodolibě, uštěpačně, namistrovaně a zcela bizarně ještě  dnes  ráno blábolil Stříbrný buvol. Prostě to noví mocní jsou  bez  discipliny, odpovědnosti a normální lidské slušnosti! V pátek nehákují! To tak, nejsou přece  žádné socky v hokně! No nejsou, takže  vláda  dostala pořádný výprask. A  namachrovanec, věčný poslanec také.

Chci Marka Bendu  ujistit, že  Andrej Babiš Tomio Okamurovi v žádném případě nenabíjí!  To jen on sám další  koaliční supermani a  supermanky!

A nakonec  drobnost – není takhle marek Benda  šéfem poslaneckého klubu ODS? To víte, že  ano! Tudíž pokud  mezi těmi poslanci flákači, co už v pátek nehákují a zejména  NEMAJÍ ZAPOTŘEBÍ POSLOUCHAT VŠECHNY TY  ŘEČI opozice  byl jeden jediný z  jeho modrého houfu,  pak je  za ty tři ostudné vládní porážky osobně  odpovědný!  Protože  předseda poslaneckého klubu je tím, kdo klub  řídí a dbá na  to, aby  vždycky  měl dostatek hlasujících zákonodárců!

Tenhle  nafrněný  bambula  bude  vykládat cosi o chaosu  mezi poslanci ANO!!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.