Flash – cynická omikronová ruleta vládních koalic. DOPLNĚNO!!! Znovu DOPLNĚNO!!!


Přiznávám, že jsem hodně  dlouho nechápal naprostou ignoranci nové vlády a  především jejího covidMičurina Válka ohledně  covidu.

Před  uchopením moci komunikovala, že  veškerá  covidová omezení zavedená Babišem a jeho administrativou zruší. A také to udělala, ačkoliv omikron bušil na české dveře.. Takže  o Vánocích  opatření padla. A  Silvestr  už jel na  plné obrátky, jako ta nejlepší možná covidová  burza.  Ze zahraničí se  valila děsivá  čísla o omikronové  vlně a  ignorant  Válek  s klidem oznamoval, že

1- omikron nás  zaplaví někdy v  týdnu mezi 10. a 17. lednem a  hrálo se až  o počty denních nových nákaz  s maximem 200 000 denně. Nicméně

2- nepochopitelně  rozhodl, že  firmy  nemusí  až do 17. ledna  v podstatě  testovat!!! Tu to povinnost  nařídilo jeho ministerstvo  až od  včerejška!  A to dvakrát týdně.

3- testy ovšem byly  nařízeny  ve školách a to nejméně  2x  v týdnu.

Jsem zvyklý  ve  všem hledat nějakou logiku. Osobnostní a profesionální deformace. Moje. Tady prostě žádná  neexistovala!!!

Když se omikron  tak rychle  šíří, prý stačí kontakt v trvání 15 sekund a je hotovo, jak je možné, že v  době předpokládané exploze  a před ním  – po vánočních a novoročních dnech dovolené  se  netestuje  ve  firmách?

Pak následovala pro mne  další  rána  do hlavy  – Arbeit macht  gesund!, alebrž něco, čemuž se  ufemisticky  říká pracovní karanténa. Zkrátka, některé profese  nastoupí  do práce bez ohledu na nákazu. Protože by se také mohl hroutit  systém!  Takže  se reálně počítá s velkou nákazou!

Jasně, když  dáme  netestováním omikronu zelenou,  tak to v konci může  mít i tyhle důsledky!

Nicméně vrchol  všeho pro mne představuje  katalog  včerejších opatření

1- testování  ve firmách dvakrát  týdně

2- snížení  počtu  testů ve  školách  na jedenkrát  za  týden

3- karanténa  se zkracuje  na  pět  dnů a její  ukončení NENÍ podmíněno testem. Jen subjektivním pocitem nakaženého, že  už je  ready.

4- Hygiena končí ve většině případů s trasováním kontaktů nakažených. To pokračuje  jen u  nakažených dětí a seniorů +65. Ostatní  už nejsou zajímaví.

Člověk by tuhle  šílenost klidně mohl označit jen za  další  Válkovinu. Tedy  výlev sebedůležitosti jednoho dalšího politikářského chaotika, který se  shodou  nešťastných  okolností dobral ministerské funkce.

Kdyby nešlo o vážnou věc, prohlásil bych, že mne  silně pobavilo, chaotikovo vysvětlení, proč  školáci a  studenti už se nešťourají  v nose  2x  za 5 pracovních dnů, nýbrž  jen jednou  – prý  už  jsou přetestováni!! Přetestováni, ve  smyslu přetíženi tím šťouráním v noce… A  to je nám stále hrozeno až těmi 200 000 denními nově nakaženými! V takovémhle případě  mluvit a přetestovanosti?  Neotvírá se vám kudla  v kapse?! Spadl Válek z jahody na znak?

A  pracovníci ve  firmách a úřadech nejdříve  dva  týdny nic a nyní  přebírají  školní praxi? Nebudou  taky, co by dup – přetestováni?

Co s tím?  Co tím kdo sleduje? Kde je v tom nějaká logika?Nehraje  s námi někdo nějakou hodně  podivnou hru?  Tohle mi vrtalo hlavou!  A podobné nevyřešené hádanky prostě  nesnáším.

Takže hlavolam, který  volal po rozkrytí. Nalezení  nějakého logického řetězce. Až to najednou klaplo a všechno dostalo smysl.

Stačilo si vzpomenout na jednu.  mezi Vánoci a Novým rokem, často Válkem opakovanou hlášku – čekáme na britská čísla. Následně holandská. A nakonec  čísla  z USA.  A ještě jednu větu, kterou vypustil – že  věci konzultoval s kolegy v  USA.

A v tu ránu, ty  zdánlivě  nesouvisející  kostky  covidového domina  se seřadily sami. Jako když bičem zapráská!

Troufnu si spekulovat,  že nás  Válek, ale nejspíše  celá vláda vědomě a po dohodě, vystavili cílenému promoření.  Kompletně  celý národ. Kdy si řekli,  že  nepřipustí  za  žádnou cenu další lockdown. Ať to stojí, co to stojí.  Že nebudou platit  žádné státní náhrady  za omezení provozu, aby  se  ukázalo, že jejich bývalé koaliční nekončící  pořvávání  na  Babišovu vládu, komu všemu musí, natruc  vydrancovanému rozpočtu, ještě  a ještě znovu přidat, byla jen laciná a  drzá předvolební  póza!!!

Nic  takového nehodlají dopustit. Podobně  nepřipustí, aby   snad nějaké škody  inkasovali zaměstnavatelé!!!  Jejich kmenoví voliči nesmí přece  utrpět  žádnou škodu.

Naproti tomu  – na plebsu a  jeho zdraví nezáleží. Řečeno  s  klasikem – takto poručíkem Hamáčkem z Černých  baronů  – Kefalín, lidí je jako sraček!    Takže  promořit!  Když prý omikron, podle britských, holandských a  amerických dat sice  napadá  s nebývalou  prudkostí, ale  zdá se, že  pokud jde o závažné průběhy, je nesrovnatelně  „mírnější“  než  původním kmen nebo delta.  Proč  ho nevypustit  na  celou českou společnost a doufat, že  opravdu těch vážný stavů nebude příliš, ale že by  populace díky  tomu mohla snad získat rezistenci.  Za jakoukoliv  cenu. Nějaký ten mrtvý  za to  stojí.

Jinak se  vánoční a silvestrovské rozvolnění, nulové testování ve firmách první dva  týdny  v lednu a  nesmyslné  odsunutí  testů až na  17.1. vysvětlit  nedá. Stejně jako  ne  omezení školních  testů  na polovic  a v podstatě  zrušení trasování.

Celá story vypadá takto:

Promořím/promoříme  národ. Je  to prý  méně  závažné než  kterákoliv předchozí varianta. očkování přenosu nebrání. A očkování proti nabrání  omikronu stejně nefunguje. Zabijeme  tím dvě mouchy jednou ranou. Národ se promoří a  odpadne  diskuse, jak to s tou vakcinační ochranou vlastně je.

Proto zrušíme komplet Babiše, aby to proběhlo rychleji povolíme navíc  v podstatě neomezované silvestrovské mejdany. Někteří lidé mohou být vyděšeni, ty uklidníme  testy  ve školách. Ale  aby  omikron opravdu  zahnízdil v  Čechách, tak dva  týdny  se ve  firmách netestuje! Kdo není testovaný, nemůže  jít do karantény a  tudíž  nebude chybět v práci. Navíc, zcela podle Válkova/vládního  záměru  –zasloužile  šíří omikron dál a promořuje  všechny ve svém okolí. U dětí, po prázdninách velké záchyty nehrozí a  až  hrozit  začnou, testy radikálně omezíme! Protože nakažené dítě  v mnoha případech znamená  i odchod  rodiče na OČR! A tomu je potřeba  zabránit!  I pro děti od pondělka platí, že kdo se netestuje, nezjistí, že  dostal covid. Tedy do té doby, než to s ním nešlehne. A když  už  se odhalí infikovaní rodiče, kteří by  stejně  jen tak trčeli doma, klidně lze  poslat domů  i nakažené děti! Opět  jen  samé plusy a  sociální výhody!

Ve firmách je to jinak  – masové šíření omikronu  by  efektivně nejspíše  vyřadilo celé pracovní kolektivy a  profesní skupiny. Tomu je  třeba zabránit. Takže – firmy  si budou testovat  sami, aby  přijaly  včas  kompenzační opatření, zajišťující jejich  chod a my  to podpoříme dvěma  účinnými způsoby

  • Hygieny přestanou trasovat, takže  do karantény  nepošlou spoluzaměstnance  z dílny, kanceláře, provozovny, atd. protože kdo když se netrasuje, nelze zjistit, kdo by patřil do karantény.
  • když  už někdo přeci jen  v karanténě  skončí, pak žádné dlouhé  válení! Pět dní je právě  tak dost. Ať si ti natvrdlí epidemiologové říkají, co chtějí. My to víme líp. My jsme  přece vláda! Tudíž partička  těch nejchytřejších pod  sluncem.

Válek, ale spíše  celá Fialova partička hrají  nesmírně  drsný  celonárodní hazard se  zdravím 10,5 milionu obyvatel. Zatím jim to vychází. Čísla nakažených sice  rostou, ale zdaleka ne  tak, jak se očekávalo.  Prý omikron udeří až v příštích  dvou, max. třech týdnech. Uvidíme.

Že když jim to vyjde  vyhrají? Nemyslím. Na  poslední  pražské  demonstraci covidignorů a  antivaxerů  zazněl  zajímavý a logický  argument  – proč nás  neočkované omezují na přístupech  například  do hospod  a restaurací,  když  ten covid je natolik „závažná“ nemoc, že s ní  lze  chodit  do práce?

Jistě přijde i  argumentace typu- když se už netrasuje,  když stačí být doma  5 dní, když  se karanténa nekončí  PCR  testem, když…  když….  když….

Jak tihle plánovači promoření si asi tak představují, že případně budou postupovat, pokud  po omikronu přijde další  mutace se širokým záběrem, ale tentokráte  a dramaticky většími dopady na  zdraví lidí? Když nyní v podstatě  řekla společnosti, že  ommikron je jen taková daleko snáze  přenositelná chřipčička?

Šel jsem  po Babišovi tak důsledně tvrdě  jako snad nikdo. Nikoliv  z plezíru, nýbrž vždycky s jasným zdůvodněním. A šel bych po něm dál, resp. půjdu, kdykoliv mi k tomu dá zase důvod. Ale konstatuji,  že  takovýhle  bezohledný cynik v žádném případě  nebyl. Ken Vojtěch  se předvedl na ministerstvu zdravotnictví  jako opravdový dárek. Ale  vedle  Válka  je  hoden toho, aby mu ve foyer  budovy postavili  bronzovou sochu. On byl jen trochu neschopný. Tedy trochu víc. Ale  disponoval  morálními limity,  o kterých se  nějakému Válkovi ani nezdá. Ten je zato  evidentně  všehoschopný.

Národ  nedostal sebemenší  šanci  tomu  globálnímu pokusu s jeho zdravím  a  covidem ve verzi omikron jakkoliv  uniknout. Válek, ale  spíše  Fiala  a  spol. rozhodli, že národ promoří a basta!

Co  na nás zkusí příště?

Dodatek z úterního dopoledne:

CovidMičurin chaot  Válek má jasno  v jediném, vlastně ve trojím:

1- vláda  nesmí nést před veřejností žádnou přímou odpovědnost za  jakékoliv  covidové rozhodnutí

2- veřejnost pokud možno má dostávat jen minimum relevantních  informací o číslech nakažených  a podobných údajích, jakož i připravovaných opatřeních nebo vyhodnocení těch starých

3- vrcholným cílem je promoření společnosti omikronem. A  tomu je podřízeno vše ostatní.

Bod  č.3 je popsán výše. takže se k němu nehodlám vracet.

Tenhle dodatek píši s ohledem na body  č.1 a č.2.

Nepochybně už  jste  také zaznamenali  neustálé se chaotovo zaklínání  skupinou profesora  Chlíbka a jejími covidovými výstupy a doporučeními.  Ne,  Fialova  vláda a Válek zejména  ani omylem nezopakují  Babišovu   chybu,  že  by  předseda  vlády, či ministr  zdravotnictví nominálně postavili sami sebe  do  čela  proticovidové fronty. A  tím se vystavovali poměřování  výsledků své anticovidové „práce“.  Oni to  mají vůči veřejnosti nastaveno tak, že  rozhodují jen tak, jak jim doporučí skupina profesora  Chlíbka! A když  to bude špatně – tak oni nic, oni jen ministři. To Chlíbek…

Aby mi bylo správně rozuměno – jsem pořád  technicistní typ. Tedy  ten co upřednostňuje data a  fakta a nic nedá  na dojmologii, emoce, marketingové kalkulace  a tak podobně. Tedy to s  čím zejména pracoval Babiš při pandemii. A hodlám u svého nastavení setrvat. A také konstatuji, že mi nejde o skandalizaci nebo útoky  na  Fialu a spol. za každou cenu, podle hesla, kdo chce psa bít, klacek si vždycky  najde.

Nicméně právě kvůli technokratickému pohledu na svět dobře  umím rozlišit  tenhle přístup, v němž  je rozhodování opřeno o  racionalitu a nic jiného, od technokratického alibismu. Kdy se  dotyčný s konečnou kompetencí  za  odborná stanoviska  expertů jen schovává. Což  je  zjevně  Válkovina. Ačkoliv je  za ní skryt  cíl, s kterým chaot, Fiala a celý jejich kabaret  rozhodně  nepůjde na veřejnost  – totální promoření omikronem. Za jakoukoliv cenu. Protože když něco, tak.. ano správně ! Tak přece  Chlíbek a jeho skupina!!! My nic….

Abyste  takovýhle manévr provedli, je nezbytné zajistit,  že  veřejnost se nedostane k informacím. Pokud možno.

Takže  já teprve před chvilkou s údivem zjistil, že  ona  skupina  profesora  Chlíbka  je  vlastně dokonce Národní institut pro zvládání pandemie (NIZP) má už přes čtyřicet členů.  Tedy oficiální organizace!

Institut se rozdělil na pětici odborných skupin.

Tvoří je analytická část vedená matematičkou Lenkou Přibylovou, epidemiologická část pod vedením epidemiologa Rastislava Maďara, imunologická a vakcinologická sekce vedená Romanem Chlíbkem, sekce pro laboratorní diagnostiku pod vedením Pavla Dřevínka a sekce zaměřená na léčbu covidu pod infektologem vedená Pavlem Dlouhým. Jejich zástupci zasedají minimálně jednou týdně, několikrát týdně jsou údajně v kontaktu online.

Nic proti tomu. Ani v nejmenším. Jenže jak si lze ověřit v textu  Echa24.cz  informovat  o výstupech těchto skupin je  zásadně  tabu!!

…. jejich jednání má zůstat neveřejné. „Jsou to většinou dílčí, pracovní věci, doporučení, která nejsou finální,“ řekl deníku Echo24 mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Podle něj tak vláda chce i v tomto držet strategii komunikovat až finální rozhodnutí. „Ve čtvrtek zasedá NIZP, v pátek Centrální řídící tým, v pondělí pak covidoví ministři a Ústřední krizový štáb, v úterý opět centrální řídící tým a ve středu vláda, která schvaluje opatření. Ty dílčí kroky zveřejňovat nechceme,“ dodal Jakob.

…Podle něj se tak zamezí „velkým zmatkům“, které vznikaly kvůli chaotickému informování v posledních dvou letech. Zápisy z jednání podle něj ministerstvo spíše nechystá. „Možná částečně některé ano,“ dodal s tím, že strategie je však zatím publikovat pouze finální rozhodnutí.

Tak zmatkům se  zamezí nulovou informovaností  obyvatelstva???? Jo, tak přesně  takhle  to dělal bolševik. Jsem pamětník. Mohu srovnávat. Ale bolševikovým plusem byla  jeho kompetence. Ve srovnání s  chaotikem Válkem. A také to, že  věděl, že za chybná rozhodnutí  ponese odpovědnost.

Jenže  Fiala, koalice, ale především Válek neustále vykřikovali, že  jako Babišův  covidový chaos musí skončit. Že oni zavedou pořádek!

A jaké že  titulky  neustále přináší  dříve  těžce  antibabišovská sdělovadla?  Dáme si  malý přehled  čerstvých či poměrně čerstvých titulků:

Aktuálně.cz

S Babišovou vládou měl skončit i covidový chaos. S Válkem je to zatím stejně strašné

CNN Prima News

Nejasnosti v pravidlech karantén kvůli omikronu. Co od pondělí platí? Odpovídá Válek

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Extra.cz

Ministr Válek pokračuje v covidovém chaosu. Nařízení o návratu do země vydrželo jen pár hodin

Myslím,  že  tato  „ochutnávka“  stačí. Chaotik dál živí chaos. Jen veřejnost  se dozvídá houby.

Na  rozdíl  od praxe ministerstva  za  Vojtěcha.  Například po jarní vlně opět jako hlavní poradní orgán chopila vedení pandemie klinická skupina ministerstva, veřejnost měla přístup k zpětně vydávaným zápisům z jednání. Ty sice resort zveřejňoval někdy i s několikatýdenním zpožděním, ukázalo se však v nich například na nejednotný názor v rámci skupiny právě v otázce uznávání protilátek či na to, jakým poměrem hlasů byla stanoviska odmítnuta či přijata.

O to pikantnější je  třeba  vyjádření imunologa Thona, který  byl do Chlíbkova Institutu kooptován a ten  aktuálně  apeluje  třeba  takto:

Bez měření protilátek hazard. Imunolog Thon varuje onkologické pacienty před boostery

Jenže  jestli to řekl také na jednání  imunologickéa  vakcinační sekce, jejím je v Institutu nově  členem, se pro jistotu  nedozvíme. Respektive  – nesmíme dozvědět!  Promořit  je  nutno!  A  vláda při tom musí zůstat čistá!

DODATEK ze středečního rána:

Že za normálních okolností poslední covid opatření  totálchaota  Válka a Fialovy  vlády  nedávají žádný logický smysl netvrdí  jen nějaký vlk. Už to komunikují  veřejně  i  vědecké autority. Například molekulární biolog Marián Hajdúch:

Hajdúch: Lidé se budou do práce vracet infekční, změna v testování dětí nemá logiku

nebo

Jdeme epidemii vstříc, změna v testování nedává žádnou logiku, říká Hajdúch

Vycházelo mi to stejně. Do chvíle, než  člověku doklapne, že to logiku má.  Jednu jedinou – pustit na celou populaci co nejrychleji a nejdůkladněji omikron! Tak tohle jsme  si začátkem října  zvolili!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.