Flash – sleva na jízdném


napsal IH

Slevy ve veřejné dopravě se sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla platit od 1. dubna. Slevy budou moci dál využívat děti a studenti do 26 let a senioři starší 65 let.

Systém slev by se navíc měl rozšířit o invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně. Po jednání vlády to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Redukce slev by měla přinést úsporu přes 1,8 miliardy korun. Před covidovou krizí stát za slevy dopravcům vyplatil 5,79 miliardy korun v roce 2019, během krize účet klesl zhruba o více než dvě miliardy korun.

Tak tohle jsem fakt nečekal …. . Jestli budou pokračovat ti jedině spravedliví a správní touto cestou  je  úspora 80 miliard už blízko.  A  rozšířil bych to ještě o předčasně propuštěné odsouzené na  doživotí ze zdravotních důvodů … ale těm jen bez doprovodu.

vlkův dovětek:

všichni pamatujeme  plamenné výzvy  tehdejší opozice a současné vlády Babišovi, aby zrušil slevu na jízdné  pro důchodce a  mládež. S  tím, že jednak jde o neodpovědné mrhání  penězi daňových poplatníků a především kupování  určitých voličských skupin.

Obojí bylo pravda.

Stejně tak pamatujeme  jejich razantní vyjádření,  že  jakmile přijdou k lizu, tak to neodpovědné rozhazování  bleskově  zatrhnou. A když  došlo na diskusi, kde oproti Babišovi hodlají v  rozpočtu 2022 ušetřit slibovaných  60-80 miliard, pak slevu na jízdném jmenovali vždycky  na prvním místě. Vlastně jako jediný konkrétní  příklad.

A najednou tohle  neodpovědné rozhazování nechají??? S kosmetickou úpravou??? Proč???

Odbočím  – všimli jste si, že  od voleb  nevyšel žádný průzkum voličských nálad? Tedy veřejně? A to už  od nich uplynul celý kvartál!!!  Proč???

Vsadím se o cokoliv, že  ty  průzkumy  existují. Jen jaksi neveřejně. Partaje, především ty  vládní, ale určitě i Babiš, jimi  určitě  disponují.

A teď  už se mohu vrátit k původní otázce  – proč? Tedy proč  pětikoala  ty  slevy s kosmetickou  úpravou ponechala??? Když proti nim tak nesmiřitelně  brojila?

No protože ty průzkumy!!! Nejspíše!   Po energiích, nepřidání státním zaměstnancům, obrinflaci, skandálech STAN, vykradení Pirátů, covidchaotovi Válkovi, jasně nekompetentních ministrech a  ostentativně zoufalé  Markétě II. Tlamaté?  Žádní div!

Takže slavně  ušetří prý skoro 1 miliardu z nějakých 2 000 miliard!  A slevy vlastně nechají!

Máme před prezidentskými volbami. Naštvat  ještě nenamíchnutou  část  důchodců a popudit proti sobě  pirátskou mládež zároveň?  Tak na  tohle  nemají  tihle  koule!  Ti si se  svou  odvahou vystačí  tak na  nadávání Pekingu, Rusku a Kubě.  Ale už jim dochází,  že jakmile  uhodí další volby, dostanou po .. no hubě! Aby  se mi to rýmovalo!

Ale nejde o nějaké přihlouplé veršovánky!  Ale o osud  země. Babiše zpět  nechci. Fiala osobně, alespoň za mne, dělá daleko lepší figuru, než jsem očekával. Příjemně překvapil. Ale  ten zbytek, to je  tedy  kompars!!! Cirkus  hadr. Stejně jako zásady!

Takže  slevy přežily! Ale už se opravdu nemohu  dočkat prvních průzkumů voličských nálad!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.