Flash -První průzkum spokojenosti s vládou!


Ve  včerejší Flashi

Flash – sleva na jízdném

jsem si dovolil spekulovat, proč  Fialův  kabaret, tolik ještě nedávno machrující ohledně  zrušení důchodcovských slev na  jízdné najednou vyměkl a  v podstatě  Babišovy  slevy ponechal. Byť s kosmetickou úpravou.

A také proč tak překotně zrušil záměr  povinného očkování určitých profesních a  věkových  skupin.

Vyšlo mi,  zopakuji 24 hodin starou úvahu,  že

A najednou tohle neodpovědné rozhazování nechají??? S kosmetickou úpravou??? Proč???

Odbočím – všimli jste si, že od voleb nevyšel žádný průzkum voličských nálad? Tedy veřejně? A to už od nich uplynul celý kvartál!!! Proč???

Vsadím se o cokoliv, že ty průzkumy existují. Jen jaksi neveřejně. Partaje, především ty vládní, ale určitě i Babiš, jimi určitě disponují.

A teď už se mohu vrátit k původní otázce – proč? Tedy proč pětikoala ty slevy s kosmetickou úpravou ponechala??? Když proti nim tak nesmiřitelně brojila?

No protože ty průzkumy!!! Nejspíše! Po energiích, nepřidání státním zaměstnancům, obrinflaci, skandálech STAN, vykradení Pirátů, covidchaotovi Válkovi, jasně nekompetentních ministrech a ostentativně zoufalé Markétě II. Tlamaté? Žádní div!

…..

Takže slevy přežily! Ale už se opravdu nemohu dočkat prvních průzkumů voličských nálad!

Už jsem se dočkal. SANEP  právě  první průzkum vypustil.  Sice bych  radši někoho jiného, SANEP za  žádnou výzkumnou supersquadru nepovažuji a jeho výstupy beru velmi opatrně,  ale jde o první dostupný nástřel. A vypadá takto:

Výstřižek

Už při komentování složení vlády  jste  četli, že  soudím, že   žádná vláda  nedisponuje  takovým potenciálem stát  se  bleskově naprosto nepopulární  jako tato. Dnes bych  řekl, že  blesk je jejich pomalejší brácha.

A to Fiala  opravdu předvádí  osobně až nečekaně  dobrý  výkon.  A  to ještě pořád nezačali  s nevyhnutelnými zásadními nepopulárními opatřeními! Jsem  zvědav na další čísla. Na místě  pětikoaličníků bych  už teď měl hodně orosené čelo, když  to vyjádřím decentně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.