Flash -Ernest aktuálně o Ukrajině


pro Kosu vybrala  sestavil Ernest

Vlkův úvod:

Zdá se, že dění na Ukrajině a kolem Ukrajiny doslova bobtná a kypí.Ernest je  pro Kosu ovšem ve střehu. Neváhám jeho čerstvou zásilku  pustit na sklo. Obrázek si jistě  uděláte  sami.

https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_334509

včera v 21:15

22.01.22. Poznámka z médií.

„Kabinet ministrů povolil dobrovolníkům územní obrany nosit a používat osobní lovecké pušky  jako válečnou výzbroj.Ukrajinský kabinet ministrů povolil členům dobrovolnických formací územních společenství používat při plnění úkolů obrany Ukrajiny osobní lovecké pušky a střelivo.

Podle vládních internetových stránek vstoupí dokument podepsaný premiérem Denisem Šmygalem 29. prosince 2021 v platnost 1. ledna 2022.

„V souladu s částí třetí článku 22 zákona Ukrajiny „O základech národního odporu“ schválit postup pro použití členů dobrovolnických formací územních společenství osobních loveckých zbraní a nábojů při plnění úkolů územní obrany“, – říká ustanovení kabinetu ministrů # 1448.

Při nošení nebo přepravě osobních loveckých zbraní členů dobrovolnických formací mohou být zbraně v nabitém stavu a bez zvláštního krytu, pouzdra, kufříku apod. Je stanoveno, že musí být použity pouze při plnění úkolů územní obrany. V tomto případě je nutné mít zbrojní průkaz a osvědčení dobrovolníka územní obrany.

Vládní inovace Ukrajince děsí: „Bude to začátek „Divokého západu“.

„Rozumím správně nařízení kabinetu? Pokud se nějakému účastníku antiteroristické operace bude zdát v deliriu, že v autobuse jedou agenti Kremlu, může klidně střílet na zabití ze své osobní karabiny Saiga: Nebo zabít prodavače na tržnici za ruský jazyk a pak klidně prohlásit, že mluvil jazykem agresora a vedl humanitární válku na příkaz FSB?“;

„Nedali ti vodku bez peněz? Také agenti Kremlu. Příležitostí bude mnoho.“

„Vláda zahájila sezónu lovu na hlupáky“;

„To znamená, že po ulicích měst budou chodit ozbrojené formace mimo zákon,“ rozhořčují se Ukrajinci na sociálních sítích.

Poznamenáváme, že navzdory ujišťování Kremlu, že Rusko nikomu nevyhrožuje vojenskými akcemi a na nikoho se nechystá zaútočit, ale je připraveno k odvetě, Ukrajina, která se připravuje na „invazi“ Ruska, narychlo zavádí systém územní obrany.“

https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_334521

včera v 23:49

22.01.22. Zprávy vojenských zpravodajů.

“ Exodus diplomatů z Kyjeva narůstá! Německý Bildt informuje, že německé ministerstvo zahraničí plánuje evakuaci rodin diplomatů na Ukrajině. Příbuzným zaměstnanců velvyslanectví se doporučuje, aby příští týden odletěli z Ukrajiny letadly, která ještě létají. Američané rovněž požádali svůj personál, který není nezbytný, aby se od pondělí příštího týdne začal evakuovat.

Po USA a Německu na sebe nenechají dlouho čekat ani velvyslanectví zemí NATO.

Uvidíme, jak nyní „strategičtí partneři“ promění virtuální „ruskou hrozbu“ ve skutečné vojenské akce. Na území Ukrajiny jsou dováženy zbraně a instruktoři pro speciální operace. Odpalovací mechanismus musí být nezávislý na Rusku, ale obvinění jsou masivní a hlasitá.“

***

Ministerstvo zahraničí nařizuje rodinám zaměstnanců amerických velvyslanectví na Ukrajině, aby se již v pondělí začali evakuovat ze země: oficiální oznámení. Ministerstvo zahraničí agentuře RIA Novosti zahájení evakuace diplomatů z Ukrajiny nepotvrdilo.

***

Kanada doporučuje leteckým dopravcům zdržet se letů nad východní Ukrajinou a oblastí Simferopolu (Krym) z důvodu vysoké aktivity protivzdušné obrany.

Varování platí od 19. ledna po dobu 3 měsíců.“

https://korrespondent.net/ukraine/politics/4439880-yz-ukrayny-vyvezut-semy-dyplomatov-ssha-smy

Rodiny amerických diplomatů budou vyvezeny z Ukrajiny – média

Text: Inna Sabatin, 22. ledna 2022 18:37

Ministerstvo zahraničí nařídilo zahájit evakuaci rodin zaměstnanců velvyslanectví USA na Ukrajině již v pondělí 24. ledna.

Ministerstvo zahraničí USA nařídilo evakuaci rodin zaměstnanců amerických velvyslanectví na Ukrajině. Informoval o tom zpravodaj Fox News Lucas Tomlinson.

Ministerstvo zahraničí nařizuje zahájit evakuaci již v pondělí 24. ledna.

Tomlinson se odvolává na zdroje z řad amerických představitelů.

Připomeňme, že se objevily zprávy, že USA by mohly evakuovat rodiny svých diplomatů v souvislosti s hrozbou ruské invaze na Ukrajinu.

https://korrespondent.net/ukraine/politics/4439893-frh-hotovytsia-vyvezty-yz-ukrayny-semy-dyplomatov

Německo se chystá vyvézt rodiny diplomatů z Ukrajiny

Text: Inna Sabatin, 22. ledna 2022, 21:30

Připravuje se plán evakuace rodin zaměstnanců německého velvyslanectví na Ukrajině

Plán evakuace bude realizován v případě dalšího zhoršení situace v souvislosti s ruským vojenským uskupením u ukrajinských hranic.

Německé ministerstvo zahraničí pracuje na plánu evakuace rodin zaměstnanců německého velvyslanectví na Ukrajině. Informoval o tom deník Bild.

Upozorňuje se, že plán evakuace bude realizován, pokud se situace s ruskou vojenskou přítomností u ukrajinských hranic dále zhorší.

Připomínáme, že ministerstvo zahraničí USA nařídilo evakuaci rodin zaměstnanců velvyslanectví USA na Ukrajině.

Dříve média informovala, že Rusko evakuuje rodiny svých diplomatů z Ukrajiny. Ruské ministerstvo zahraničí však tyto informace popřelo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.