Flash – Ukrajina odmítá plnit Minské dohody PODSTATNĚ DOPLNĚNO!!!!


Také neustále  slyšíte, že Minské dohody jsou  naprostým základem normalizace na  Ukrajině?  Ze všech stran. V našem prostoru zejména  pak ukazujeme směrem do Ruska, že právě   Rusko neplní, k čemus e zavázalo v Minsku. Ačkoliv když si přečtete znění Minsk I nebo Minsk II. tak tam Rusko žádný závazek nemá. Není co plnit. Na  rozdíl od Kyjeva. Ten kdyby  splnil, co podepsal, tak už dávno žádný  ukrajinský problém neexistuje. Ale to je  nepříjemná pravda.

Jenže včera  večer  -31.01.2022 dal  celosvětové tiskové agentuře Associated Press rozhovor Oleksej Danilov , tajemník ukrajinské bezpečnostní rady.

Viz

Ukraine security chief: Minsk peace deal may create chaos

v překladu

Šéf ukrajinské bezpečnosti: Minská mírová dohoda může způsobit chaos

kde výslovně  stojí:

Ukraine’s security chief warned the West on Monday against forcing the country to fulfill a peace deal for eastern Ukraine brokered by France and Germany, charging that an attempt to implement it could trigger internal unrest that would benefit Moscow.

což v překladu znamená:

Ukrajinský šéf bezpečnosti v pondělí varoval Západ před nucením země plnit mírovou dohodu pro východní Ukrajinu zprostředkovanou Francií a Německem a obvinil je, že pokus o její realizaci by mohl vyvolat vnitřní nepokoje, z nichž by těžila Moskva.

Jinými slovy – ukrajinská věrchuška  jednoznačně odmítá plnit to, k čemus e sama zavázala. A varuje Západ, aby ji k tomu natlačil.

Opakuji – Danilov  je tajemníkem Bezpečnostní rady Ukrajiny. Takže vyjádřil nikoliv osobní, nýbrž  oficiální postoj Kyjeva.

Je zajímavé, že  v mainstreamu , ať už  světovém, ale speciálně českém/slovenském  o to

Dodatek z úterního poledne:

Novinky.cz  právě  vyjely s tímhle:

Ukrajina nechce plnit minské dohody, Západ ji do nich nemá nutit

ČTK a Novinky.cz  se zpožděním 2,5 hodiny  za nějakou Kosou  objevily  stejný materiál jako  mikrowebík jednoho starého důchodce!  Pokud  primární informaci od něj neokopčily  vůbec! Což pokládám za mimořádně pravděpodobné. A nebylo by to poprvé.

Ale o to nejde. Ať tak nebo tak, kopírováním z mikrowebu nebo vlastní „usilovnou prací“  se  dostaly  z tomu rozhovoru  Danilova pro AP. O tom, že  zkrátka  Ukrajina Minsk, který podepsala, plnit nehodlá a nebude. A přidali v  tomto směru  pár podrobností, které  já nemám:

„Naplnění minských dohod může znamenat zničení země,“ řekl Danilov.

„Když je (reprezentanti Ukrajiny) podepsali pod namířenou ruskou zbraní a Německo a Francie se dívaly, bylo všem rozumným lidem jasné, že je nemožné tyto dohody splnit,“ dodal.

Danilov současně opět varoval před tím, že bude-li Západ tlačit Ukrajinu do splnění minských dohod, mohlo by to vyvolat nestabilitu.

„Jestliže budou trvat na naplnění minských dohod, jak to činí, bude to velmi nebezpečné pro naši zemi. Pokud společnost nebude akceptovat tyto dohody, mohlo by to vést k obtížné vnitřní situaci a s tím kalkuluje,“

Danilov také varoval, že pokud by se litera minských dohod naplnila, umožnilo by to, aby Rusko požadovalo po Západu stažení sankcí.

Ukrajinský ministr obrany chce, aby minské dohody nahradila nová dohoda, která by mohla donutit „Putina stáhnout jeho vojáky a tanky zpět“. Rusko má u hranic s Ukrajinou přes sto tisíc vojáků.

No není to cukrouš v každém ohledu??? Že byste  si s někým takovým přáli uzavírat smlouvy a dohody?!  Jeho slovo  je  skála a závazek je z nerez oceli!

Tak Ukrajina to podepisovala  s pistolí u hlavy a  Francie a Německo jen přihlížely  ruské zvůli?

A kdyby  Ukři začali Minsk plnit, tak by neexistoval důvod k protiruským sankcím? A vůbec, novou dohodu je třeba! Která Rusko zbaví možnosti umisťovat  na svém území  svoje  vojáky, kde  to uzná za  vhodné!  To potom bude to pravé ořechové!!!  Ještě se někdo diví Rusům, že nejsou ochotni ustoupit  Ukrům a jejich západním sponzorům?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.