Bidenův syn figuroval ve výzkumu smrtelných virů na Ukrajině, tvrdí britští novináři z Daily Mail


Včera Kosa načala  story  rodiny Bidenů.  Rozhodně nebylo plánováno v ní pokračovat. jenže  to vyšlo nějak samo od sebe. Ta rodinka  je  daleko zajímavější, než se ještě před pár týdny  zdálo. A především pak prezidentův  syn -Hunter Biden. Ten je zřejmě doslova osudově spjatý s Ukrajinou. A  s jejím bojem za demokracii.

Odbočím, Rusko, ať řekne, co řekne, je okamžitě obviněno ze lži, šíření záměrně nepravdivých  zpráv,  které  mají  verifikovat jeho útok, podlamovat západní demokracii a naše hodnoty, atd.atd.  Jedním z posledních dezinformačních hitů je ruská reference o velmi podivných laboratořích, zřízených na Ukrajině  USA a provozovaných v režii Američanů, kde  se zkoumaly mimořádně nebezpečné patogeny a  Rusko tvrdí,  že  se tam vyvíjely  biologické zbraně, které  se speciálně zaměřovaly na genom charakteristický pro jeho populaci. A prý se v té ďáblově  kuchyňce, respektive několika  desítkách takových ďáblových kuchyněk  vařily opravdu nevídané zrůdnosti. Do detailů nehodlám zacházet. Necítím potřebu jednak někoho, kdo o tom ještě nemá povědomí  – děsit a  ani šířit případně nějaká nepodložená obvinění. A to ani přes to, že  už  Kosa přetiskla například prohlášení WHO, jenž důrazně  žádala ukrajinské úřady, aby bezpečně   a stoprocentně zlikvidovaly  vzorky těch testovaných patogenů,  jakož  i mimořádně  podivné, až  bizarně vyznívající  vystoupení Victorie  Nuland před  vyšetřovací komisí  Kongresu, kde  při dotazu na ukrajinské laboratoře  ztrapnila nejen sebe, nýbrž  i Marka Rubia, který se ji snažil  z problému vysekat.

Rusové tvrdí, že získali při ukrajinském tažení spoustu originálních a průkazných dokumentů z těchto výzkumných zařízení. Nicméně  Američané vše označili okamžitě za padělky a naopak obratem ruky   prohlásili, že  vše je jinak, že  naopak Moskva  chystá  útok zbraněmi  hromadného ničení na Ukrajinu a jen si těmito fake prohlášeními k jejich nasazení otevírá prostor.

Za sebe  říkám, že  chci věřit  tomu, že  jde opravdu o ruskou propagandu. Chci tomu věřit. Protože  kdyby to snad mohla být pravda……  Jen si to zkuste představit do všech detailů!!! Zejména  po tom, když  už  více než dva roky  žijeme  s covidem. A co je covid proti sněti slezinné, ebole, středověkému moru a kdo ví čemu ještě?    S něčím takovým, že  by si někdo vážně  zahrával?  To jako covid  a jeho doslova bleskové  rozšíření po celé planetě  nestačilo?  Ze srdce by mi spadl obrovský  balvan, kdyby  se nakonec zjistilo, že  za vším stojí  nějaká odporná  propagandistická jednotka Kremlu!

Nicméně oni se objevují  podivnosti úplně jinde. Bohužel čím dál větší. Viz článek , jenž vyšel  na  webu britských Daily Mail a který jsem se  rozhodl převzít pro Kosu. Který v podstatě,  když ne už přímo a plně potvrzuje  ruská tvrzení, tak alespoň z valné  části!

EXCLUSIVE: Hunter Biden DID help secure millions in funding for US contractor in Ukraine specializing in deadly pathogen research, laptop emails reveal, raising more questions about the disgraced son of then vice president

A opět v něm hraje  zásadní  roli Hunter Biden. Takto syn amerického prezidenta! A  samozřejmě také firma  Burisma, kterou se Kosa  detailně zabývá  už celé dva  dny!Je to šílené čtení. Opakuji – z britských zdrojů. Že by podvrh Kremlu? Ale vše prý stojí  na  obsahu počítače Huntera Bidena, k němuž  se  Daily Mail nějak dostal.

Takže se podívejme, jak si  s tím textem v Daily Mailu poradil můj překladač!  Na  Seznamu nebo na ČT  se o  tomhle nedozvíte  vůbec nic.

EXKLUZIVNĚ: Hunter Biden pomohl zajistit miliony finančních prostředků pro americkou firmu na Ukrajině, která se specializuje na výzkum smrtících patogenů, odhalují e-maily z notebooků a vyvolávají další otázky o  synovi se špatnou pověstí tehdejšího viceprezidenta 

 • Ruská vláda uspořádala čtvrteční tiskovou konferenci s tvrzením, že Hunter Biden pomohl financovat americký vojenský výzkumný program „biologických zbraní“ na Ukrajině.
 • Obvinění však byla označena za bezostyšný propagandistický trik, který má ospravedlnit invazi prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu a zasít neshody v USA.
 • Ale e-maily a korespondence získané DailyMail.com z Hunterova opuštěného notebooku ukazují, že tvrzení mohou být pravdivá
 • E-maily ukazují, že Hunter pomohl zajistit miliony dolarů financování pro Metabiota, dodavatele ministerstva obrany, který se specializuje na výzkum nemocí způsobujících pandemii.
 • Představil také Metabiotu údajně zkorumpované ukrajinské plynárenské firmě Burisma pro „vědecký projekt“ zahrnující laboratoře s vysokou úrovni biologické bezpečnosti na Ukrajině.
 • Prezidentův syn a jeho kolegové investovali 500 000 dolarů do Metabioty prostřednictvím své firmy Rosemont Seneca Technology Partners
 • Získali několik milionů dolarů financování pro společnost od investičních gigantů, včetně Goldman Sachs

Tvrzení Moskvy, že Hunter Biden pomohl financovat americký vojenský výzkumný program „biologických zbraní“ na Ukrajině, je alespoň částečně pravdivé, podle nových e-mailů získaných exkluzivně DailyMail.com.

Velitel ruských sil jaderné, biologické a chemické ochrany tvrdil, že existuje „schéma interakce mezi vládními agenturami USA a ukrajinskými biologickými laboratorními  objekty“ a poukázal na „financování takových aktivit strukturami blízkými současnému vedení USA, zejména investiční fond Rosemont Seneca, v jehož čele stojí Hunter Biden.“

Západní zpravodajští experti tvrdí, že obvinění ruského vojenského vůdce bylo drzým propagandistickým trikem, který měl ospravedlnit Putina na invazi a zasít neshody v USA.

Ale e-maily z Hunterova opuštěného notebooku ukazují, že pomohl zajistit miliony dolarů financování pro společnost Metabiota, dodavatele ministerstva obrany specializujícího se na výzkum nemocí způsobujících pandemii, které by mohly být použity jako biologické zbraně.

Také představil Metabiotu údajně zkorumpované ukrajinské plynárenské firmě Burisma pro „vědecký projekt“ zahrnující laboratoře na vysoké úrovni biologické bezpečnosti na Ukrajině.

A přestože je Metabiota zdánlivě společností poskytující lékařská data, její viceprezident poslal Hunterovi v roce 2014 e-mail s popisem, jak by mohli „prosadit kulturní a ekonomickou nezávislost Ukrajiny na Rusku“ – což je pro biotechnologickou firmu mimořádně neobvyklý cíl.

Ruská vláda uspořádala ve čtvrtek tiskovou konferenci, kde tvrdila, že Hunter Biden pomohl financovat americký vojenský výzkumný program biologických zbraní na Ukrajině. Ale e-maily a korespondence získané DailyMail.com z Hunterova opuštěného notebooku ukazují, že tvrzení mohou být pravdivá

Metabiota je dodavatel ministerstva obrany specializující se na výzkum nemocí způsobujících pandemii, které by mohly být použity jako biologické zbraně

V dubnu 2014 viceprezidentka společnosti Metabiota Mary Guttieri napsala Hunterovi zprávu, v níž nastínila, jak by mohli „prosadit kulturní a ekonomickou nezávislost Ukrajiny na Rusku“. „Mockrát vám děkuji, že jste si ve svém intenzivním rozvrhu udělal čas na setkání s Kathy [Dimeo, výkonný ředitel Metabiota] a já v úterý. Naše diskuse se nám velmi líbila,“ napsal Guttieri

V dubnu 2014 viceprezidentka společnosti Metabiota Mary Guttieriová napsala Hunterovi zprávu, v níž nastínila, jak by mohli „prosadit kulturní a ekonomickou nezávislost Ukrajiny na Rusku“. „Mockrát vám děkuji, že jste si ve svém intenzivním rozvrhu udělal čas na setkání s Kathy [Dimeovou, výkonnou ředitelkou Metabiota]v úterý. Naše diskuse se nám velmi líbila,“ napsala Guttieriová.

Čtyři dny po Guttieriho e-mailu z dubna 2014 napsal výkonný ředitel Burisma Vadym Pozharskyi Hunterovi, že odhalil, že syn tehdejšího viceprezidenta navrhl „vědecký projekt“ zahrnující Burisma a Metabiota na Ukrajině. "Najděte prosím několik úvodních bodů, které je třeba prodiskutovat za účelem analýzy potenciálu tohoto, jak jste nazval projekt "Věda Ukrajina", napsal Pozharskyi.

Čtyři dny po Guttieriové e-mailu z dubna 2014 napsal výkonný ředitel Burisma Vadym Pozharskyi Hunterovi, že odhalil, že syn tehdejšího viceprezidenta navrhl „vědecký projekt“ zahrnující  spolupráci Burisma a Metabiota na Ukrajině. „Najděte prosím několik úvodních bodů, které je třeba prodiskutovat za účelem analýzy potenciálu tohoto, jak jste nazval projekt „Věda Ukrajina“, napsal Pozharskyi.

Vládní záznamy o výdajích ukazují, že ministerstvo obrany udělilo mezi únorem 2014 a listopadem 2016 společnosti Metabiota kontrakt ve výši 18,4 milionů dolarů, přičemž 307 091 dolarů bylo vyčleněno na „ukrajinské výzkumné projekty“

Vládní záznamy o výdajích ukazují, že ministerstvo obrany udělilo mezi únorem 2014 a listopadem 2016 společnosti Metabiota kontrakt ve výši 18,4 milionů dolarů, přičemž 307 091 dolarů bylo vyčleněno na „ukrajinské výzkumné projekty“

E-maily a údaje o smlouvách o obraně, které přezkoumal DailyMail.com, naznačují, že Hunter měl významnou roli v zajištění toho, aby Metabiota byla schopna provádět výzkum patogenů jen pár set mil od hranic s Ruskem.

Když ruské síly minulý měsíc vtrhly do země, projekt se změnil v odpovědnost za národní bezpečnost Ukrajiny.

Metabiota pracovala na Ukrajině pro Black & Veatch, amerického dodavatelem inisterstva obrany s hlubokými vazbami na vojenské zpravodajské agentury, který na Ukrajině vybudoval bezpečné laboratoře, které analyzovaly vražedné nemoci a biologické zbraně.

Začátkem tohoto měsíce američtí představitelé varovali Kongres, že „ruské síly se mohou snažit získat kontrolu“ nad těmito „biologickými výzkumnými zařízeními“, což vyvolalo obavy, že by se do ruských rukou mohly dostat smrtící a dokonce uměle vytvořené patogeny.

Hunter a jeho kolegové z jeho investiční firmy Rosemont Seneca Technology Partners (RSTP) běžně vybírali miliony dolarů pro technologické společnosti v naději, že se firmy rozjedou a vydělají jim  jmění.

Metabiota byla jednou z těchto firem. E-maily mezi Hunterem a jeho kolegy vzrušeně diskutují o tom, jak by se sledování lékařských dat společnosti mohlo stát základním nástrojem pro vlády a společnosti, které chtějí odhalit ohniska infekčních chorob.

Prezidentův syn a jeho kolegové investovali 500 000 dolarů do Metabiota prostřednictvím své firmy Rosemont Seneca Technology Partners.

Získali několik milionů dolarů na financování pro společnost od investičních gigantů, včetně Goldman Sachs.

Ale e-maily ukazují, že Hunter byl také zvláště zapojen do operací společnosti Metabiota na Ukrajině.

Hunter’s pitch pro investory tvrdil, že nejen organizovali financování firmy, ale také jí pomohli „získat nové zákazníky“ včetně „vládních agentur v případě Metabioty“.

Se svým obchodním partnerem Ericem Schwerinem dokonce v dubnu 2014 diskutovali o pronájmu jejich kancelářských prostor firmě, stojí v jejich e-mailech.

Ten samý měsíc viceprezidentka společnosti Metabiota Mary Guttieriová napsala Hunterovi zprávu, v níž nastínila, jak by mohli „prosadit kulturní a ekonomickou nezávislost Ukrajiny na Rusku“.

„Mockrát vám děkuji, že jste si ve svém intenzivním rozvrhu udělal čas na setkání s Kathy [Dimeo, výkonnou ředitelkou Metabiota] a mnou v úterý. Naše diskuse se nám velmi líbila,“ napsal Guttieriová.

„Jak jsem slíbila, připravila jsem přiložené memorandum, které poskytuje přehled o Metabiotě, našem angažmá na Ukrajině a o tom, jak můžeme potenciálně využít náš tým, sítě a koncepty k prosazení kulturní a ekonomické nezávislosti Ukrajiny na Rusku a pokračující integraci do Západní společnost.“

Bývalý vysoký důstojník CIA Sam Faddis, který se seznámil s e-maily na Hunterově notebooku, řekl DailyMail.com, že nabídka pomoci prosadit nezávislost Ukrajiny byla pro biotechnologického manažera zvláštní.

„Vyvstává otázka, jaký je skutečný účel tohoto podniku? Je to velmi zvláštní,“ řekl.

Mary Guttieri, viceprezidentka Metabioty, je viděna na setkání s americkou a ukrajinskou armádou

Mary Guttieri, viceprezidentka Metabioty, je viděna na setkání s americkou a ukrajinskou armádou

Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek zveřejnilo schéma se šipkami spojujícími Bidena, Sorose a Demokratickou stranu s ukrajinskými biolaboraty.

Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek zveřejnilo schéma se šipkami spojujícími Bidena, Sorose a Demokratickou stranu s ukrajinskými biolaboraty.

Prezidentův syn a jeho kolegové investovali 500 000 dolarů do Metabiota prostřednictvím své firmy Rosemont Seneca Technology Partners. Získali několik milionů dolarů financování pro společnost od investičních gigantů, včetně Goldman Sachs

Prezidentův syn a jeho kolegové investovali 500 000 dolarů do Metabioty prostřednictvím své firmy Rosemont Seneca Technology Partners. Získali také několik milionů dolarů financování pro společnost od investičních gigantů, včetně Goldman Sachs

.E-maily mezi Hunterem a jeho kolegy z Rosemont Seneca vzrušeně diskutují o tom, jak by se sledování lékařských dat společnosti mohlo stát základním nástrojem pro vlády a společnosti, které chtějí odhalit ohniska infekčních chorob.E-maily mezi Hunterem a jeho kolegy z Rosemont Seneca vzrušeně diskutují o tom, jak by se sledování lékařských dat společnosti mohlo stát základním nástrojem pro vlády a společnosti, které chtějí odhalit ohniska infekčních chorob.

Guttieriová měla vedoucí roli v operacích společnosti Metabiota na Ukrajině a v říjnu 2016 se setkala s dalšími výkonnými představiteli společnosti a americkými a ukrajinskými vojenskými představiteli, aby projednali „spolupráci při sledování a prevenci zvláště nebezpečných infekčních nemocí, včetně zoonotických nemocí na Ukrajině a v sousedních zemích“. Zpráva Vědeckého a technologického centra na Ukrajině za rok 2016.

V té době už Hunter Biden působil jako člen představenstva ukrajinské plynárenské firmy Burisma, kterou vlastní bývalý nejvyšší vládní úředník a údajně zkorumpovaný miliardář Mikolay Zlochevsky.

Čtyři dny po Guttieriové e-mailu z dubna 2014 napsal výkonný ředitel Burisma Vadym Pozharskyi Hunterovi, že odhalil, že syn tehdejšího viceprezidenta navrhl „vědecký projekt“ zahrnující Burisma a Metabiota na Ukrajině.

„Najděte prosím několik úvodních bodů k diskusi za účelem analýzy potenciálu tohoto, jak jste nazval projekt „Věda Ukrajina“, napsal Pozharskyi.

„Jak jsem pochopil, Metabiota byla subdodavatelem hlavního kontraktora ministerstva obrany- B&V [Black & Veatch].

„Jaké partnerství Metabiota na Ukrajině hledá? Od potenciálního nevládního hráče v Kyjevě? Obnovit vazby s příslušnými ministerstvy na Ukrajině a na základě toho obnovit financování z B&V? Nebo hledají partnerství při řízení projektů na Ukrajině, PR s vládními institucemi zde, financování projektů?“

Faddis řekl DailyMail.com, že pokus přimět Metabiotu k vytvoření partnerství s Burismou představuje matoucí a znepokojující odhalení.

„Jeho otec byl viceprezidentem Spojených států a měl na starosti vztahy s Ukrajinou. Tak proč byl Hunter nejen v představenstvu podezřelé ukrajinské plynárenské firmy, ale také je spojil se společností pracující na výzkumu biologických zbraní?“ ptá se Faddis.

„Je to zjevný pokus ruské propagandy využít toho. Ale to nic nemění na faktu, že se zdá, že je zde něco, co je potřeba prozkoumat.

„Pozice ministerstva obrany je taková, že zde není nic hanebného, ​​toto je výzkum včasného varování před pandemií.“ Nevíme jistě, že to je vše, co se dělo.

„Otázkou ale stále zůstává: proč je Hunter Biden uprostřed toho všeho? Proč je jádrem toho zhrzený syn viceprezidenta – chlapík bez rozeznatelných dovedností as  návykem na kokain.“

Pozharsky ve svém e-mailu Hunterovi uvedl, že se s takovými biologickými výzkumnými projekty již setkal ve své bývalé práci ukrajinského vládního úředníka a tvrdil, že B&V pracovala na „podobných nebo stejných projektech“ jako je navrhovaná smlouva pro Metabiota.

Vládní záznamy o výdajích ukazují, že ministerstvo obrany udělilo mezi únorem 2014 a listopadem 2016 společnosti Metabiota kontrakt ve výši 18,4 milionů dolarů, přičemž 307 091 dolarů bylo vyčleněno na „ukrajinské výzkumné projekty“.

Americká Agentura pro snížení obranných hrozeb (DTRA) také v roce 2010 pověřila společnost B&V vybudováním laboratoře úrovně 3 biologické bezpečnosti v Oděse na Ukrajině, která „poskytla vylepšené vybavení a školení pro efektivní, bezpečnou a bezpečnou identifikaci zvláště nebezpečných patogenů“ podle firemního tisku. uvolnění.

Takové laboratoře se používají ke „studiu infekčních agens nebo toxinů, které se mohou přenášet vzduchem a způsobit potenciálně smrtelné infekce,“ říká americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb.

B&V získala v roce 2012 další pětiletou smlouvu v hodnotě 85 milionů dolarů.

V e-mailu z května 2014 partner RSTP Schwerin navrhl: „Mezi prací manžela Xiaoying v CDC a tím, co dělá Metabiota, zjevně existují určité skutečné potenciální synergie. Něco jiného k zamyšlení'

V e-mailu z května 2014 partner RSTP Schwerin navrhl: „Mezi prací manžela Xiaoying v CDC a tím, co dělá Metabiota, zjevně existují určité skutečné potenciální synergie. Něco jiného k zamyšlení‘

Další známkou hlubokých vazeb mezi Metabiotou a ministerstvem obrany je, že Hunterův obchodní partner RSTP Rob Walker řekl, že „požádá přítele, aby se obrátil na ministerstvo obrany na nejnižší úrovni“, aby dokázal, že společnost je v dobré víře předním potenciálním investorům. Goldman Sachs a Morgan Stanley v říjnu 2014

Další známkou- Rob Walker řekl, že „požádá přítele, aby se obrátil na ministerstvo obrany na nejnižší úrovni“, aby dokázal, že společnost je v dobré víře, předním potenciálním investorům. Goldman Sachs a Morgan Stanley v říjnu 2014

RSTP byla dceřinou společností Rosemont Capital, investiční společnosti založené Hunterem Bidenem a nevlastním synem bývalého ministra zahraničí Johna Kerryho Chrisem Heinzem v roce 2009.

Metabiota má také úzké vazby na Wuhanský virologický institut (WIV), který je podezřelý jako  zdroj epidemie COVID-19.

WIV byl hotspot pro kontroverzní výzkum „gain of function“, který dokáže vytvořit supersilné viry.

Čínští vědci provedli na WIV komprimaci z funkčního výzkumu koronavirů ve spolupráci s organizací EcoHealth Alliance podporovanou USA, která od té doby intenzivně zkoumala svůj výzkum koronavirů od pandemie COVID-19.

Výzkumníci z institutu Wuhanu, Metabioty a EcoHealth Alliance publikovali v roce 2014 studii o infekčních nemocech netopýrů v Číně, která uvádí, že testy byly provedeny na WIV.

Shi Zhengli, ředitelka WIV Centra pro vznikající infekční choroby, která dostala přezdívku „netopýří dáma“ pro její ústřední roli ve výzkumu netopýřího koronaviru v laboratoři, byla přispěvatelkou do odborných časopisů.

Metabiota je podle svých webových stránek oficiálním partnerem EcoHealth Alliance od roku 2014.

Tolik text Daily Mail.

Za sebe  říkám – mimořádně znepokojující, mimořádně  závažné, mimořádně hrůzné. Pokud je to pravda. Ale my  jsme ubezpečováni, že není, že  celý  podivný a podezřelý výzkum na Ukrajině, který Spojené státy pro jistotu neprovádí u sebe doma, ale  v cizí jurisdikci, kde minimálně nehrozí, že se  výzkumníci nebo financující úřady potencionálně dostanou před americké soudy. Už tohle by mělo znít stejně  varovně   jako  signály sirén na Ukrajině, vyhlašující  další kolo leteckého poplachu!! Ale u nás  nic a klídek. Protože  spojenec největší nás  ujistil, že všechno je jen ruská propaganda a že  se na Ukrajině  cosi zkoumalo, ale v podstatě  šlo zřejmě asi jen o ověřování léřivých účinků aspirinu..

V každém případě – jsem rád, že nemám syna se stejnými zájmy a konexemi, jako současný americký prezident. Na druhé straně mne  vyslověně děsí,  že právě  přímý potomek úřadujícího šéfa  Bílého domu právě tímhle  disponuje. Kdyby  sbíral známky, starožitnosti  nebo se prostě jen cele věnoval tomu koksu, svět by  asi byl mnohem a nohem bezpečnějším místem pro život. Ať už je to s těmi ´dáblovými kuchyňkami na Ukrajině  jak chce. ..

A co vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.