Flash -konečně víme, jak je Fialaland připaven na ukončení dodávek plynu z Ruska. Přesně tak, jak jsme tušili!!! DOPLNĚNO!!!!


Pamatujete,jak Fiala  se Síkelou a ostatními vládními pupíky  hýřili do kamer  úsměvy,  jak prý je  Česká  republika bezvadně připravena  na  všechna  možná Putinova protivenství, včetně přerušení dodávek plynu a ropy?

Dnes, ve  čtvrtek, když Putin vydal své nařízení o platbách v  rublech najednou  titíž papaláši připomínají svou aktivitou hnízdo sršňů. Jedná vláda, jednají   vládní panáci se sněmovnímu výbory. Co tam blábolil Sikela  už Kosa  přinesla v předminulé flashi.  Vystřídal ho jeho náměstek René Neděla. A ten v parlamentu vyjevil to, co každý trochu soudný člověk předpokládal. Jenže když  to máte  černé na bílém, tak se o vás okamžitě pokoušejí mrákoty! Takže ten Neděla:

Zastavení ruského plynu? Na to nemáme řešení, říká náměstek ministerstva obchodu

cituji:

Pokud by Rusko okamžitě zastavilo dodávky plynu, situace by prakticky neměla řešení, řekl ve čtvrtek poslancům bezpečnostního výboru náměstek ministra průmyslu a obchodu René Neděla. Problém by podle něho měla velká část celé Evropy, do níž jde z Ruska 44 procent spotřeby plynu.

V Česku se podle Neděly těží zhruba dvě procenta celkové tuzemské spotřeby plynu, zbytek tvoří téměř výhradně ruský plyn. „Kdyby došlo ze dne na den k zastavení dodávek plynu, není řešení,“ uvedl.

Problém by podle Neděly měla velká část celé Evropy. Jediným možným postupem by byl společný nákup plynu v rámci EU a jeho poměrné přídělové rozdělení mezi členské státy, jako tomu bylo v případě vakcín proti covidu, podotkl.

….

Na zásoby nejsou peníze

K pořízení zásob plynu Neděla řekl, že stát je koupit nemůže, protože by vyšly na zhruba 150 miliard korun.„Stejně by to nepomohlo pokrýt celou spotřebu,“ podotkl. Možností je podle něho vytvoření motivačního režimu pro obchodníky, kteří by nakoupili státem požadované množství. Pokud by plynu pořídili méně, zbytek by pak mohl nakoupit přímo stát či někdo, koho by tím pověřil, dodal.

Závidím Kocourkovským jejich vysoce  sofistikované  konšely!  Nemáte  pocit, že vedle  Fialy  a spol. vypadá i parta mongoliků jako skupina  univerzitních profesorů!!!

Takže  vláda, pro případ  odpojení od ruského plynu NEMÁ ŘEŠENÍ?????!!!!!! A proč tedy  Rusko nekonečně a  neskutečně provokovala provokuje??? Když ruský plyn nenahradí a  netuší, kde na to vzít???

Co dělala asi tak poslední dva měsíce??? Co od počátku války???

No vlastně  vím, jednak nic a ve zbytku času  vítala Ukrajince a  hledala, co by ještě zabavila  ruským oligarchům, aby  se blýskla před  spojenci jako ten největší protiruský  fořt!!!  Ale  elementární a  životní zájem vlastních občanů??? Tak to je  pod  Fialovu rozlišovací schopnost!!

A co mne fascinuje nejvíce, je konstatování,  že  vláda by stejně nedala dohromady  150 miliard na nákup potřebného objemu plynu!!!  Při skoro dvoubilionovém rozpočtu??? To je ukazuje, co jsou  zač! Co je to za partu zoufalců!

Takže nákup plynu ne. Na to love nejsou. Na Ukrajince, zbrojení operetní armády, všelijaké neziskovky, green dealy, zahraniční mise   a podobné rozpočtové priority  je ovšem peněz dost!!!!

Ne dosti na  tom, ten dobrý muž  od  Sikely informoval poslance v bezpečnostním výboru, že  stát by nesehnal 150 miliard. Na plyn! O Stanjurovi nešlo mít sebemenší iluze, že by  snad  financím rozuměl! A jen to potvrdil.  Takže mu zkusím poradit.

150 miliard se dá upsat v půjčkách na  finančních trzích. Buď  těch mezinárodních nebo domácích. Ale  dost možná, že  v zahraničí už to nejde, že  si trhy  už všimly, co jsou Fiala, Stanjura  Sikela a  ti ostaní zač a že by jim už možná nechtěly poučet. Nevím. Že by  ztratili  jakýkoliv  goodwill až tak rychle? Nechce  se mi věřit…

Ale i kdyby  tomu tak bylo,  pak existují ještě domácí  zdroje!  Čeští občané drží na  svých bankovních účtech více než  3 biliony Kč. 3 000 000 000 000 korun!!!  Které jim užírá inflace. Fialova  inflace . O tom více zítra Vrátím se k závěru loňského roku. Tehdy  stát nabídl střadatelům úpis tranše protiinflačních dluhopisů. A vykoupilo se jich  rekordní množství!! 40 miliard. Jak by také ne! A  Stanjura okamžitě zatrhnul jejich další vydávání. Protože  i jemu došlo, že  letos  zaplatí kupon ve výši nejméně 10%.  Jestliže tedy státu chybí těch 150 miliard a neudal by svoje  bondy na  velkých finančních trzích,  pak by mu trn z paty  jistě  vytrhli občané svými soukromými prostředky. Pokud nabídne  slušný, nejlépe  inflaci kryjící úrok!  A ještě by sami sobě zajistili  plyn. Ale  Sikelův náměstek Neděla tvrdí, že  stát nemá peníze….

Fakt, ti z toho Kocourkova, to jsou  frajeři!!!

Ale  Fiala, co nám nikdy nelže a ještě před pár  dny tvrdil, že plynu je v zásobnících dost / na rozdíl od Kosy/ nyní  mlčí. Ani hlásek!  Jen subalterní čerti  teď  sdělují, že  jestli Putin zatáhne kohout, pak game over! Vlastně kaněc filma!

Tak takováhle sebrání nám vládne!

Dodatek:

Právě  čtu na serveru ČTK, že

Síkela bude jednat o dodávkách plynu se zástupci energetického sektoru!!!!

To už je na mne opravdu moc!!! Tak on TEĎ !!!  opakuji TEĎ bude jednat o dodávkách plynu se  zástupci energetického sektoru????!!!!
Je ten člověk skutečnej nebo se mi zdá????? Tohle je ministr, jaký tu opravdu ještě nebyl! Proti němu je i superchaot Válek naprostý genius!!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.