Flash -EU fakticky PŘISTOUPILA na platby za ruský plyn v rublech!!!


Právě jsem skončil na Slobodném vysielači  Hodinu vlka. A proti svým zvyklostem nevypnul okamžitě počítač, ale ještě  rychle mrknul do pošty.

A  tam našel upozornění jednoho z kosířů na  horkou informaci Reuters, která  říká že EU

FAKTICKY PŘISTOUPILA  NA  PLATBY ZA PLYN V RUBLECH!!!!

Konkrétně

EU sees way to pay for Russian gas without breaching sanctions

což  můj překladač  přeložil následovně:

EU vidí způsob, jak zaplatit za ruský plyn, aniž by porušila sankce

BRUSEL 22. dubna (Reuters) – Společnosti z EU mohou být schopny řešit ruský požadavek na příjem plateb za plyn v rublech, aniž by porušily sankce, pokud platí v eurech nebo dolarech, které jsou poté převedeny na ruskou měnu, uvedla v pátek Evropská komise.

Společnosti by také musely požádat o dodatečné podmínky transakcí, jako je prohlášení, že považují své smluvní závazky za dokončené, jakmile uloží neruské měny.

Moskva varovala Evropu, že riskuje přerušení dodávek plynu, pokud nebude platit v rublech. V březnu vydala dekret, v němž navrhuje, aby si nákupčí energie otevřeli účty v Gazprombank, aby mohli provádět platby v eurech nebo dolarech, které by pak byly převedeny na rubly.

Komise začátkem tohoto měsíce uvedla, že dekret riskuje porušení sankcí EU, protože by faktické dokončení nákupu – jakmile budou platby převedeny na rubly – vložil do rukou ruských úřadů.

V poradním dokumentu zaslaném členským státům ve čtvrtek však Komise uvedla, že návrh Moskvy nemusí nutně bránit platebnímu procesu, který by byl v souladu se sankcemi EU vůči Rusku kvůli ukrajinskému konfliktu.

Rada Komise není právně závazná, jde však o pokus řídit diskusi, zatímco členské státy řeší, jak mohou nadále platit za ruský plyn.

Brusel v dokumentu uvedl, že existují možnosti, které by firmám umožnily nadále zákonně platit za plyn.

„Společnosti z EU mohou požádat své ruské protějšky o splnění smluvních závazků stejným způsobem jako před přijetím dekretu, tedy složením dlužné částky v eurech nebo dolarech,“ stojí v dokumentu.

Postup při zajišťování výjimek z požadavků vyhlášky však podle ní zatím není jasný.

Před provedením plateb by operátoři z EU mohli také jasně prohlásit, že považují své smluvní závazky za splněné, když vloží eura nebo dolary u Gazprombank – na rozdíl od pozdějších, poté, co se platba převede na ruble, uvádí dokument.

Bylo by vhodné požádat ruskou stranu o potvrzení, že tento postup je podle pravidel dekretu možný,“stojí v dokumentu.

Mluvčí Evropské komise řekl, že společnosti by se měly držet měny dohodnuté ve smlouvách s Gazpromem – 97 % z nich je v eurech nebo dolarech.

Sankční režim EU nezakazuje společnostem otevírat účty u Gazprombank nebo jednat s bankou ve snaze hledat řešení, uvádí dokument.

Tolik Reuters

Uznávám, že  v téhle  věci jde o dokonalou interpretaci z cizího jazyka a že  záleží na přesném významu každého slovíčka a  že  překladač  je prostě málo. Ale  nic lepšího nemám!!!

Nicméně, jestli se překladač  trefil do významu sdělení  EU, pak mi nezbývá nic jiného než  konstatovat, že  EU PŘIJALA  PUTINUV POŽADAVEK NA PLATBU  RUBLEM ZA PLYN!

Alespoň podle mojí logiky. A vše má být  „zachráněno“ , tedy  ztráta  tváře, tím konstatováním, že  evropští dovozci  mají prohlásit, že  svůj dluh považují za splacený v okamžiku, kdy odeslali dolary nebo eura na účet u Gazprombanky.

Vtip je  v tom, že podle ruských PRAVIDEL MUSÍ /MUSELI nově otevřít  , ze své  vůle  i RUBLOVÝ účet, na který budou západní měny povinně konvertovány. Takže  žádným opatřením už  Západ platby za  plyn, či cokoliv jiného nedokáže  Rusku zmrazit. A  dolary  či eura, tak jako tak zůstanou  v ruském držení.

Vysloveně komicky  pak působí tahle  věta:

Bylo by vhodné požádat ruskou stranu o potvrzení, že tento postup je podle pravidel dekretu možný,“

Takže  hrozba plynového embarga je ZATÍM ještě příliš  silná, než  aby se  Putinovi nevyhovělo. Jakkoliv  Holandsko a Itálie  prohlásily , že už se bez Ruska obejdou a Německo na tom horečně pracuje.

Ale  díky za  ten záchvěv zdravého rozumu, které Česku umožní  zatím plynově  přežít! Tedy pokdu se nejedná o

-kachnu

-špatnou práci mého překladače

Nicméně vsadím boty, že  zítra, v sobotu, až se k téhle informaci dostane i mainstream, tak uvidíme  neuvěřitelnou slovní eskamotáž, jak nám vysvětlí, že Putin zase pohořel… Zatím to neotiskl ani Seznam, aniČTK, ani ČT.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.