Úvodník dnešní Kosy


Mám opravdu rád protiklady. Když  lze proti sobě  postavit  dva názory, dvě  linie nebo  dva přístupy. A  činím tak velmi často. Samozřejmě, že  ani  tentokrát  to není jinak.  Ale  také  vám nabídnu jednotící prvek.

Začnu od něj. Tím spojovacím bodem a  říkám – zaplať Nejvyšší za něj, se  stává něco, v podstatě ještě tak před  2-3 týdny  nemožného.  Ti  trochu  chytřejší s  českého informačního mainstreamu začínají  přeci jen trochu střízlivět  z proukrajinského třeštění  a  neuvěřitelné  válečnické psychozy. Objevují  jednoduché pravdy,  že  jednak válka někdy skončí a  mír s sebou přinese otázku  – jak a co dál?

A vedle toho,  že ona  otázka  se nám mimořádně  důrazně zjeví  nejpozději  někdy na podzim, i když  válka  pojede dál. A  zřejmě  ještě naléhavěji, než  když  střelba na Ukrajině utichne. Dochází jim,  že  vykřikování hesel Sláva Ukrajině, mávání  vlajkou, zesměšňování Putina a  Ruska jim sice dělá  hodně  dobře, ale doma  si tím nezatopí a  cenu za potraviny, co zaplatí  při  týdenním nákupu  neponíží. A že průmysl tenhle  obludný  zelený, vlastně  Zelenského zákal,  třeba i těžce  a někdy i nevratně  odskáče. Se  všemi důsledky.  Ano, někteří  z  nájemních  brků v  téhle  republice  už to  vidí nebo aspoň tuší. Na  rozdíl od  Fialova obludária.Tam si vystačí s karikaturami Putlera.

Takže  na  Seznamu.cz  se zase  rozepsala  paní Zuzana Kubátová. To je jeden pohled. Popisující ignorantskou a  doslova  zničující ne/činnost Fialova  spolku, co si říká vláda. Ta  dáma   se za sebe opravdu  nemusí stydět. Ale  je  už v tomto ohledu  zavedenou značkou.

Zatímco  čekat  cosi takového od  Respektu???  Asi bych si také normálně  při té představě poklepal na  čelo….  Jenže  zdá se, že  ledy pukají  už  i tam. Přirozeně  – jedna  vlašťovka  nedělá ani jaro, natož  výron  racionální  myšlení v  redakci, která zaměstnává  takového Kundru nebo Spurného. Nicméně  – bez první vlašťovky nepřiletí žádná druhá, třetí patnáctá. A nepřijde jaro. Proto  tu  úplně  první  vlašťovku  normálního myšlení, jakkoliv je  hodně nesmělá, odprezentuji také. S o to větším potěšením, že  nastavuje zrcadlo  Fialovým hubomlátičům a  ignorantům,  které  evidentně  nic, kromě  Ukrajinců a Ukrajiny  netankuje, jako pohled  druhý.

Nikdy  bych nevěřil, že postavím  k Ukrajině kontrastní vydání Kosy  na  konfrontaci  Seznamu.cz a  Respektu. A  přece se  stalo! Takže  začínám věřit,  že  snad i na Ukrajině  skončí válka. Dříve než  nás zničí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.