Flash – slovní eskamotáže kolem kapitulace Azova v Azovstalu


Reuters  to včera pozdě večer  viděl správně. To, co ještě  odpoledne v ruských zdrojích bylo popisováno  jako vzdání  se těžce  raněných v  Azovstalu a jejich odvoz  do nemocnice /zajetí v Novoazovsku a  Ukrajina  se  o  tom vůbec  nehodlala ani slůvkem zmínit, se ukazuje  jako  kompletní kapitulace.  V prvním kroku včera  se vzdalo prvních 221 Azovitů. Jak Kosa  stihla ještě zachytit v noční flashi,

Opět bez sebemenšího komentáře  z Ukrajinské strany.

Ráno na Seznamu a Novinkách už  ovšem mlčet nešlo, takže  jste konfrontováni s následujícími titulky:

Evakuovaní vojáci z Azovstalu byli přesunuti na území ovládaná Ruskem

nebo

Část vojáků v železárnách Azovstal zůstala

No řekněte, není to  mistrovský kus propagandy?

Ti, co už  to zabalili, vyšli s bílým praporem a rukama  nahoře, jsou dle oficiální Ukrajiny a Seznamu EVAKUOVÁNI!!!

Novinky  zase  totéž  čtenáři vysvětlí tak, že  jako je to nezajímavá drobnost , že odpor  hrdinů prostě pokračuje! A  to je to důležité!  Na  ničem jiném nezáleží!  A vedle  toho v textech  článků naleznete následující  eskamotáže  vymyšlené nějakým  tiskovým  Davidem Cooperfieldem:

Náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Majlarová oznámila, že z ruskými jednotkami obklíčeného hutního komplexu Azovstal bylo v pondělí evakuováno 264 ukrajinských vojáků, z nichž 53 je vážně zraněných. Zamířili na území ovládané ruskými silami.

Takže evakuace… no jo no!  A oni ZAMÍŘILI na  ruské území…. To nemá chybu! Pokračujme:

Maljarová zároveň dala najevo, že řada ukrajinských obránců v Azovstalu zůstává a ukrajinské úřady se snaží také o jejich záchranu.

„Operace na záchranu ukrajinských obránců zablokovaných uvnitř závodu pokračuje,“ oznámil generální štáb ukrajinské armády podle agentury Unian.

Tudíž  ti, co jsou ještě  v podzemí se  také dočkají  ZÁCHRANY organizované Ukrajinou….Prostě  EVAKUACE. Na  ruské území. No.

Nemohu  jinak, než  vyslovit  podiv,  že  takovéhle, bez odpuštění – mediální SRAČKY je  schopen publikovat  největší  zpravodajský web  v České republice. Bez jakéhokoliv projevu studu. Chápu, že takhle referuje  Kyjev. Tomu nic jiného nezbývá. Vůbec nic. Prostě  zakázal si slovo kapitulace. Ta se k hrdinům a kyborgům, žeroucím Rusy každé ráno k snídani po tisícovkách – nehodí.

Ale proč  tuhle  stupidní propagandu  přebírají  i  hlavní česká media?

Když  takový  UKRAJINSKÝ  web  Strana.au bez obalu  píše  tohle:

Что происходит с украинскими военными на „Азовстали“. Пять главных выводов

Co se stane s ukrajinskou armádou v Azovstalu. Pět hlavních zjištění

Vybírám z něj:

Strana shrnula, co se o Azovstalu ví.

1. Ukrajinské velení se rozhodlo zastavit odpor u Azovstalu, aby zachránilo životy ukrajinské armády. „Velitelům jednotek, které jsou v Azovstalu, byl vydán rozkaz zachránit životy personálu,“ uvádí generální štáb.

2. Dnes prošla první etapa. Azovstal opustilo 264 vojáků, kteří byli nyní nasazeni na území „DPR“: 53 zraněných v nemocnici v Novoazovsku, 211 v Jelenovce. Pak se stejným způsobem vyveze zbytek (ruská strana mluví o 2227 lidech, kteří byli v suterénech závodu).

3. Dále budou podle náměstkyně ministra obrany Ukrajiny Anny Malyar a Generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny vyměněni za ruské válečné zajatce. Ale podmínky výměny nejsou dohodnuty.

4. Ruská strana zatím o výměně nic neřekla. Ruská média nazývají ukrajinskou armádu válečnými zajatci a tomu, co se stalo, se říká kapitulace. Ukrajinská strana se snaží vyhýbat výrazu „vzdát se“. Ale je zřejmé, že pokud existují plány na výměnu „azovitů“ za ruské zajatce, pak by měli mít podobný status. To znamená, že nemluvíme o postupu „vyvedení“, o který ukrajinská strana požádala dříve, protože ukrajinská armáda nebyla odvezena do třetí země, ale na území kontrolované nepřítelem.

5. Poté, co Azovstal opustí poslední ukrajinskou vojenskou bitvu o Mariupol, bude považována za ukončenou. Což je již v ruských médiích prezentováno jako obrovské vítězství a možná se stane důvodem pro „zradu“ na Ukrajině  /ve vnitropolitickém boji na Ukrajině v budoucnu -pozn.vlk/. Je přitom zřejmé, že v podmínkách, kdy vojenská deblokáda města byla nemožná, existovala jediná alternativa k ukončení odporu – smrt celé posádky. Ukrajinské vojenské a politické vedení se rozhodlo zachránit životy armády. Po obdržení snad slibů o výměně (i když, opakujeme, ruská strana to zatím oficiálně nepotvrzuje). Ale výměna – to bude jiný příběh.

Nechápu, proč  česká  mediální scéna  sama  ze sebe  dělá zcela  nesvéprávného pitomce  a ubožáka, který tak nanejvýš  opakuje  propagandistické slinty  Kyjeva! Zejména, když  někdo tak respektovaný  jako Reuters vše popsal otevřeně  už  včera a nějaká malá, mikroskopická  Kosa  to stihla od něj záhy převzít!!!

Zkrátka a  dobře  – Novinky a Seznam  už  jsou na  tom tak,  že  když  volí mezi Reuterem a Kyjevem, vyhrává Kyjev!!!!

Skvělá  vizitka  ZPRAVODAJSKÉHO PORTÁLU!!!

Tohle fakt  nedokázal ani  bolševik v době nejhlubší normalizace! Škoda, že naše/vaše Česká televize  má  čas  až do večera, aby  se rozmyslela, jestli se po vzoru  Seznamu a Novinek  také  takhle zblamuje a  ztrapní nebo zda pustí aspoň  část pravdy. Ale  přirozeně  vážené na lékárnických vahách….

Ale ono je to jedno  – KAPITULACE je prostě KAPITULACE!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.