Úvodník – kde končí západní sankce a stávají se nejen směšnými nýbrž existenčně nebezpečnými


Válka na Ukrajině  je  zcela  nesmyslná. A  šlo jí neuvěřitelně  snadno zabránit. Kdyby  ti, co na sebe převzali  závazky  z Minských smluv  je sebeméně chtěli naplnit  nebo  vynutili jejich splnění, jak se  svými podpisy  zavázali. A kdyby jiné  nechtěli  profitovat na úkor  jiných  a  přiznali  druhým stejná  práva, jaká  si nárokují  sami pro sebe.

Jenže  dnes  tohle konstatování  už postrádá jakýkoliv  smysl. Za  chvilku už  se na Ukrajině  střílí  čtvrt roku a  nějaký  konec  je evidentně v nedohlednu. Západ  se umanul  na protiruských sankcích  nevídaného a dříve zcela  nemyslitelného   rozsahu, Zelenskému to evidentně  ovšem stále  nestačí. Tomu  by  vyhovovalo nejspíše  totální jaderné zbombardování Ruska.

Západ  se bije  v prsa, že  toho Putlera  srazí těmi sankcemi a  to tak, že  už nikdy nevstane. Že k naplnění  tohoto cíle  stačí už jen  opravdu málo  – zaembargování  ruské ropy  a plynu a  s Ruskem je  ámen. Asi  jako s Jožinem z bažin, když na něj Mládek vyrukoval  s práškovacím letadlem. Tohle  ještě nikdo nezkusoil. Třeba  by  to Putina  prášek a práškovací letadlo platilo také….

No jo, on  je tam háček  – respektive  hák  – benzín do toho letadla by pocházel z Ruska a  ten prášek na  práškování  také…. Protože  je z ruského zemního plynu… Takže  tudy  cesta nevede.  Ale  my  a poručík Dub  ho stejně donutíme  k pláči!!!! Naše  sankční  možnosti jsou  bez hranic!!!! Takhle  se nám to podává! Bideny, Morawieckými, Fialy  a  kohortami jejich  mozkovymývačů.

Dnešní Kosa  vám  předvede, že  to není pravda!  Že  ony  drtící  sankce  už narazily  na  svoje  hranice! Respektive  hranici. A  tou je

                                             HLAD!

Ano,  hlad!

Po poslední  schůzce  G7, kde se řešilo jak a  čím, vedle   zničit  toho Putlera, se v závěrečném komuniké podle  Seznamu.cz  ocitlo toto ujištění  západních  obrpotentátů v  čele  s Bidenem:

Výstřižek

Opakuji:

Sankce proti Ruské federaci v souvislosti s její speciální operací na Ukrajině neovlivní ruský vývoz zemědělských zdrojů do rozvojových zemí, uvedli v sobotním prohlášení ministři zahraničí G7.

Zdůrazňujeme, že naše sankce a opatření na kontrolu vývozu vůči Rusku nejsou a nebudou směřovat na vývoz základních potravin a zemědělských zdrojů do rozvojových zemí,

Co že taková  velkorysost?!! Že by  pochopení pro potřeby  hladovějících ve  třetím světě?  A co hladomor v Jemenu v důsledku  války ze  strany  Saudské  Arábie?  Nebo  hladovějící  Eritrea, rozvrácené Somálsko, země  Sahelu?  A  dříve  hladomor  v  Súdánu?  Koho na  Západě  zajímaly?

A  najednou taková  starost o celý svět. A  dokonce  oznámení,  že sankce  nejsou  a nebudou absolutní.  Že Západ  neuzavře  všechny  obchodní a finanční kanály  Ruska. Źe vždycky  zůstane  nejméně  jedna  ruská  banka  v  světovém platebním systému a  že  ani Západ  si netroufne  sebrat  Rusku  všechna  jeho  dolarová nebo eurová  aktiva?!!!

Copak za  tím   stojí?

Už  to je pojmenované

                                               HLAD!

Lidé prostě  chtějí a  musí  jíst!  Jinak  se  v nich probudí  běsy se silou proti níž  je i hirošimská  bomba  s celou svou ničivostí  jen  dětská kapslovka. Nevěříte?

Pak  vám jako malý, opravdu maličký příklad  nabídnu toto:

Globální nárůst cen potravin může vyvolat nepokoje, jako první je na ráně jihovýchodní Asie

Dám  z něj jen perex:

Ve světě stoupá riziko sociálních nepokojů kvůli razantně stoupajícím globálním cenám potravin. Týká se to zejména jihovýchodních států Asie, jako jsou Filipíny nebo Vietnam, varuje sdružení tamních států ASEAN, uvedl server CNBC.

A  to jihovýchodní  Asie se  svým disciplinovaným obyvatelstvem, jeho pracovitostí, podnebím a  poměrně  velkým rezervoárem  úrodné  půdy  je  vlastně  rájem na zemi ve  srovnání s  Afrikou nebo  arabskými zeměmi!!!!

A  vysoké ceny potravin  představují těžký problém, ale nic  ve srovnání s  jejich  absolutním nedostatkem!!!  To se  teprve  apokalyptičtí jezdci  utrhnou  ze  řetězu!!!

Takže  žádná  západní velkomyslnost,  žádný humanismus,  žádný  soucit  s chudými třetího světa!!! Jen jasný kalkul  – zkuste  Vietnamu nebo Filipinám  zakázat obchodovat s  Ruskem a kupovat od něj potraviny!!!  Nemluvě o Egyptu nebo Turecku či Nigerii a  podobným zemím.  Ani nápad , že by něco takového respektovaly  a poslechly!!!  Hladomor  nikdo dobrovolně  ve  své  zemi NEPŘIPUSTÍ. Západ  nedělá  žádný  ústupek. Nýbrž  jednoznačně  ví, že  NENÍ SCHOPEN  sankce  související s  ruským exportem potravin  PROSADIT!!! Nic  více, nic méně. Ať  si Zelenský pokřikuje, co chce!

Tady prostě  končí on  i západní sankcionalisté.

Vrátím se o půl roku zpět. Tehdy  jsem zvažoval možné  sankce  na  Rusko. A  popisoval  také  jeho  význam jako světového dodavatele  obilí:

Konkrétně  zde:

Biden hrozil Putinovi ekonomickým Armagedonem II.

A  tam  stojí kromě  jiného toto:

A to nemluvím o  takové podružnosti, že Rusko se  z bývalého největšího dovozce  obilovin stalo jeho největším celosvětovým exportérem! Během několika málo let!! Díky uvaleným protiruským sankcím! Kdo by to kdy  řekl, že? Když vyhlašoval v roce  2014 ty současné sankce….

Seznam největších producentů a vývozců pšenice

A to v  době, kdy dostupných potravin  valem ubývá!

Viz oficiální statistika  OECD!

Výstřižek

I za potraviny  se platí  tvrdě na  dřevo a hned! Zaembargují USA  také  ruské obilné exporty? Vážně? Když svět  je v podstatě v obilném deficitu?  Tak na to si počkám! A  nebo je povolí a „jen“ zadrží platby  za  to obilí a  ropu a plyn??? Už to vidím, jak hloupý Rus dodal a  chytrý Američan mu to, jako bezmocné Venezuele  sebral a  zmrazil!!!!

Ukrajina  vypadla. Tím pádem mikropřevis  nabídky nad poptávkou KONČÍ.  Na někoho se obilí nedostane!  To je zřejmé. Při sankčním kole  v roce 2014 Západ  způsobil, že  se  z Ruska  největšího dovozce obilí na světě  stala  obilnářská supervelmoc!  Dnes  ví,  že  ze  193 členských zemí světa jeho sankce  aktivně  plní  pouhých 40  států. tedy  jen 1/4.  A  zkuste těm zbývajícím  3/4 zakázat  přístup k rusému obilí!!! Jen to zkuste. Při tom je jasné,  že  Rusko  své potravinové exporty  použije  jako politické beranidlo. Aby  sankce prolamovalo podle  svých potřeb. Sháníš  obilí?  Fajn! Dodáme  ti. Zaplatíš  takovouhle  cenu za  tunu, ovšem vedle  toho  nám dodáš… pro náš  zařídíš  v zastoupení.. pro nás  zaintervenuješ.. atd. atd.

A  Trussové ekonomické NATO, tedy  G7 s tím vůbec nic  není schopno  udělat.

Bezbřehé a vše drtící západní sankce prostě  narazily  na  svoje  hranice. Třetí  svět  je nikdy nevzal  za  své. Naopak. A kdyby  kvůli nim hladověl,  tak  je  Západ rovnou  odepíše. Protože  kvůli  jeho sankcím nikdo v  Africe nebo v Asii  hladovět  nehodlá.

Takhle  snadné  to je. A  o tom píše  dnešní Kosa.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.