EU vs. EU: 13 menších evropských národů podepsalo společný dopis proti Francii, Německu a Itálii


Denně  jsme  válcování  informacemi  o tom, jak je Západ, NATO, EU  žulově  jednotný a nerozborný.  Jak  jednotlivé  země  jsou ochotny jedna  za  druhou  cedit  krev a  dokonce  i  něco, co je  v našem systému daleko cennější  než  krev – PENÍZE.

Pravda, na  úrovni  EU  to teď  trochu skřípe, kvůli konečnému a  definitivnímu  zavedení embarga  na ruskou ropu a plyn, ale  to je jen takový drobnost, co se rychle urovná, no v každé rodině  je přece  něco a  jen co se zpacifikuje  Viktor  Orbán,  už  zase  nastane jen ta  žulová  jednota.

Jeden  z kosířů mi poslal link na  článek, pojednávající  problémy  německého plynového namlouvání s Katarem, jenž  jaksi silně  vázne. Z jiného zdroje  než  jsem vám nabídl minulý týden já. Ale  až na  detaily se stejným obsahem.  Nicméně  jsem mu za ten link vděčný. Mám nový pramen zajímavých informací, s nímž  v tuzemsku nejspíše  ještě nikdo nepracuje!!! Malý  ale  silně průbojný americký  web TFI GlobalNews. Asi si na něj Kosa  sáhne v budoucnu častěji.. Dnes pustím první ochutnávku.

Která  jaksi  popisuje, že   jsem nejspíš, co se  týče  té  žulové jednoty  v těžké manipulační mediální  mlze. Nebo  už  jste  zavadili o tuto informaci

EU vs. EU: 13 menších evropských národů podepsalo společný dopis proti Francii, Německu a Itálii?

v originále

EU vs EU: 13 smaller European nations sign a joint letter against France, Germany and Italy

můj překladač v detailu  nabízí  tuto informaci:

Evropské země jsou již ve velkém nesouladu uprostřed rusko-ukrajinského konfliktu. Větší země jako Německo a Francie již bojují o plyn a ropu v důsledku jejich nepochopitelného rozhodnutí uvalit embargo na ruskou ropu a plyn uprostřed rusko-ukrajinské krize.

A nyní se pro tyto velké evropské národy rýsuje větší konflikt, protože malé evropské země jako Dánsko a Estonsko jdou proti větším národům.

Asi se ptáte, o co  jde! Souvisí to s reformami smluv Evropské unie. Zdá se však, že EU je v tomto ohledu rozdělená. Německo a další velcí chtějí jednat svévolně

Během nedávné prezentace závěrů Konference o budoucnosti Evropy (CoFoE) bylo navrženo několik dodatků ke smlouvě, včetně konceptu odstranění pravomoci Evropské unie „národního veta“ nad zahraničními a bezpečnostními záležitostmi.

Zajímalo by vás, o co jde v tomto ‚národním vetu? Pokud jde o zahraniční a bezpečnostní politiku, je obecně považována za klasickou výkonnou moc a silný symbol národní suverenity. Na úrovni EU je Společná zahraniční a bezpečnostní politika (SZBP ) převážně mezivládní politikou. Z tohoto důvodu přijímá rozhodnutí o vnějších vztazích a zahraničních věcech Evropské unie Rada EU jednomyslně, což znamená, že jakákoli zahraniční a bezpečnostní politika nepřijatelná pro každý jednotlivý  národ může být vetována.

Menší národy odolávají větším 

Ale Dánsko spolu s dalšími 12 zeměmi včetně Estonska, Slovinska a Malty, které se staví proti rozhodnutí zrušit pravomoc národního veta, podepsaly společný dopis, který zní: „I když v této fázi nevylučujeme žádné možnosti, nepodporujeme  unáhlené pokusy o zahájení procesu, který by vedl ke změnám smlouvy,“.

Navíc: „Už máme Evropu, která funguje. Nemusíme se vrhat do institucionálních reforem, abychom dosáhli nějaké výsledky,“

V každém případě je národní právo veta pro každou malou evropskou zemi zásadní, protože jim umožňuje mluvit do zahraniční a bezpečnostní politiky Evropské unie.

Myšlenka zrušení národního veta každopádně není nová a vlády Německa, Francie a Itálie opakovaně prohlásily, že jsou otevřeny případným dodatkům ke smlouvě a hodlají tak učinit.

Ale proč tomu tak je? Domnívají se, že dosažení jednomyslnosti zahraniční politiky na úrovni EU může být  leckdy časově náročný proces.

Na podporu výše uvedeného důvodu předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že „jednomyslnost v konkrétních oblastech jednoduše nedává smysl, pokud chceme jít rychle kupředu“.

 Ve skutečnosti dokonce i bývalý německý ministr zahraničí Heiko Mass podtrhl takový postup.

Řekl : „Už nemůžeme být rukojmími těch, kteří paralyzují evropskou zahraniční politiku prostřednictvím svých vet,“ řekl  Maas a obvinil ty, kteří tak činí,  „zahrávají si s evropskou soudržností“.

Tento konflikt však odhaluje fasádu proklamované jednoty Evropské unie. Z výše uvedených důvodů se zdá, že malé evropské národy nejsou v souladu s těmi většími. Zdá se, že tyto země již litují svého unáhleného rozhodnutí uvalit embargo na ruskou ropu a plyn a nyní zajišťují, že nebudou podporovat Německo a další, pokud jde o reformy smluv o Evropské unii. Nyní chtějí zajistit, aby jejich úsudky byly logické a rozumné.

Už jste někdy někde  zaznamenali  informace o existenci takového dopisu  menších českých zemí EU??? Já za  sebe  říkám, že  o tom nemám sebemenší povědomost.  A to se nepokládám zrovna  za špatně informovaného. Zkoušel jsem to.

Jediné, co se mi podařilo vygůglit celkem snadno je potvrzení, že  se zmíněná konference konala, že opravdu jsou  od  Bruselu, Evropského parlamentu a  velkých členských zemí tendence  veto zrušit  a nahradit ho ve všech otázkách tzv. kvalifikovanou většinou.  Viz  článek Spiegelu

Reform der EU Weg mit dem Veto

ale nikde, v mně jazykově  dostupném  internetovém prostoru ani zmínka  o onom dopise. Takže  jsem si mohl  vybrat jestli

-TFIGLobal News. com si všechno vycucal z prstu

-evropská media  nás  , přirozeně  v našem vlastním zájmu, chrání před  nežádoucími informacemi a  existenci toho dopisu, který by  zřetelně  signalizoval, že ona  žulová jednota  je  jen kašítovaná.

Tohle je  ale  výzva, nemyslíte?  Takže  se  gůglilo  dál.  Tentokráte na  anglických webech. Protože  když si dáte  práci, tak lze  zformulovat  anglický dotaz pro vyhledavač, aniž byste  nezbytně ovládali angličtinu.  Nevěříte? Přesvědčím vás. Na  velkém americkém finančním serveru  BARRONŚ.com  stojí toto:

A Third Of EU Countries Oppose Changing Bloc’s Treaties

Třetina zemí EU je proti změně smluv bloku

Vždy jedna ze tří zemí EU je proti zahájení postupu prosazovaného Evropským parlamentem ke změně smluv Unie, podle společného dokumentu, který v pondělí viděla agentura AFP.

„Nepodporujeme neuvážené a předčasné pokusy zahájit proces směřující ke změně smlouvy,“ stojí v textu podepsaném Bulharskem, Českou republikou, Dánskem, Estonskem, Finskem, Lotyšskem, Litvou, Maltou, Slovinskem a Švédskem.

Byl distribuován v den, kdy Evropský parlament ve Štrasburku hostil závěrečný ceremoniál Konference o budoucnosti Evropy, konzultace stovek občanů EU o způsobech, jak by mohl blok lépe reagovat na očekávání veřejnosti.

Výsledkem konzultací bylo 49 návrhů obsahujících více než 300 doporučení, která v podstatě vyzývají, aby se EU stala více federálním superstátem s více pravomocemi a zjednodušeným rozhodováním. 

Klíčovou ambicí plánu je odstranit veto členských států v určitých citlivých oblastech politiky, jako je zdravotnictví, daně, obrana, a ohledně budoucích členů, což pravděpodobně vyžaduje přepsání smluv.

Bez veta by nadpoloviční většina mohla přijímat rozhodnutí, jak se to již děje v případě jiných podniků v EU. To znamená, že 15 z 27 členských států hlasovalo pro, pokud představují více než 65 procent populace EU se 450 miliony obyvatel.

Tento formát upřednostňuje rozhodnutí podporovaná dvěma nejlidnatějšími zeměmi bloku, Německem a Francií, a vzbuzuje u menších států – těch, které podepsaly společný dokument – ​​obavy, že jejich přání budou překonána.

Barronś  tvrdí, že  se opírá o výstup  francouzské tiskové agentury  AFP.  A  sotva si něco takového troufne někdo vyfabulovat. Takže informace  asi bude pravdivá.

Mohu  v tom případě konstatovat následující:

1- o nerozborné jednotě nelze  mluvit  ani  náhodou

2- malé  země  okusí tlak mocných. Kteří by nejspíše rozhodovali v trojúhelníku  Paříž -Berlín- Řím a ostatní by  srazili  kufry.

3- nevěřím svým očím  – Fialovo Obludárium je  také schopno  myslet na nějaký národní zájem? Kdo by  to řekl? Mimořádně příjemné překvapení.

4- jestliže a vše tomu nasvědčuje, je  informace o tlaku na  odstranění  národního veta  z rozhodovacího procesu Unie  pravdivá, pak nechť mi někdo  zkusí  uchopitelně  vysvětlit, proč  tato informace nezazněla z  ČT  , například od  jejího bruselského zpravodaje  Lukáše  Dolanského, proč s ní nepřišla  ČTK, proč  ne  Český  rozhlas, Seznam.cz, Aktualne.cz a další sloupy  té  správné a jedině připustitelné  žurnalistiky????? Proč  ji náhodou v  českém prostoru objeví  jednomužná Kosa na malém americkém webu,  aby ji pracně  dohledávala  jinde?

Odpovím si  sám  – protože  je prostě,  v kontextu  dneška  krajně  NEVHODNÁ!!! Západ  je přece  jednotný jako nikdy před  tím!!!!

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.