Úvodník dnešní Kosy


Dnešní Kosa  původně obsahovala  jen jeden příspěvek  – rozhovor  Spiegelu s indickým intelektuálem Pankajem Mishrou. O  ukrajinské  válce, Západu, sankcích a podobně. Protože  mi scházel nějaký další  doplňující kvalitní materiál. Náhodou mi jej dodal jeden z čtenářů linkem na  náramně  zajímavý a ilustrativní portál Visual Capitalist!

Srdce mi na jeho  stránkách, plných grafik  -zaplesalo. A po otevření  článku, na něž  jsem byl upozorněn,už  nešlo pochybovat, že  bych nedal další  text, doplňující ten  Mishrův!  Svět, v kterém jsme se narodili už  ani  stínem není totožný s tím dnešním.

Přehlížené  země  třetího světa už  předbíhají naše  nafrněné západní zemičky takovým fofrem, že  si toho ani nestačíme  v naší, pomalu se kamsi šinoucí lokálce ani všimnout. Jak kolem nás sviští. My  totiž  řešíme  gigantické  problémy  typu gender, kvóty zastoupení žen,  LGBT, 157 pohlaví, ekošílenství. práva  kožešinových zvířat, všelijaké inkluze,  hříchy  historie, transgender a další  a  další. Zatímco ti ještě včera  zaostalci přitápí pod kotlem a  derou se vpřed. Ve  vědě, výzkumu, výrobě, technologiích, inovacích, organizaci výrob  a procesů atd. Však sami uvidíte.

Takže  jednotícím tématem  tohoto vydání Kosy  je  třetí svět a jeho nekompromisní  tažení  za celosvětovým lídrovstvím. Nikdo  na   našem všemocném a  všeznalém Západě si toho nevšímá. My vyhlašujeme  dekarbonizaci v  roce 2050. Aniž by alespoň jeden jediný  narcisistní  papaláš  vzal na vědomí,  že už v  roce  2030, tedy o dvacet let  dříve, v  první desítce nejsilnějších ekonomik světa, bude SEDM!!!! opakuji – 7!!! dnes  rozvojových ekonomik a  z  toho našeho slavného a nepřemožitelného Západu jen  3!!!!!! Z dnešních OSMI!!!! No hlavně, že  víme, jak to bude s  evropským CO2 za 30 let…..

Chce  se mi řvát, brečet, někomu vyrazit  zuby!!!! A  to vše na  základě  docela  často navštěvovaného webu  z USA…..Který  staví na datech Světové banky, MMF  a podobných institucí……

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.