Flash -Fialo probuď se, ČEZ zaplatil plyn Gazpromu v rublech!!


No  flash…  Ono se tak stalo už  v pátek…  Jenže  já to objevil až dneska. A  je jasné proč – takováhlá informace  pochopitelně  v českých sdělovadlech  se nikdy nedostane  na titulku!!  Absolutně nikdy.  Ani ve věku internetu.

Protože  se prostě nehodí!

Fiala, Sikela, Stanjura a  celé Obludárium se zaklínalo až do desátého kolena, že  Česká republika nikdy  Putinovi  za plyn v  rublech a podle jeho nařízení nezaplatí a o no ejhle

Dnes vyprší termín, do kdy se musí zaplatit ruský plyn novým způsobem. ČEZ zaplatil

vybírám:

Energetická společnost ČEZ uhradila dubnovou dodávku za ruský plyn. A to v eurech podle nového mechanismu prostřednictvím účtů v Gazprombank.

Páteční den je posledním termínem, do kterého mají evropští odběratelé zaplatit za dubnové dodávky ruského plynu podle nového mechanismu prostřednictvím účtů v Gazprombank. Rusko uvedlo, že pokud firmy za dodávky tímto způsobem nezaplatí, přestane jim plyn dodávat. Polostátní firma ČEZ platbu uhradila.

„Platbu jsme realizovali v eurech v souladu s doporučením Evropské komise. Detaily nebudeme komentovat,“ sdělil redakci SZ Byznys tiskový mluvčí ČEZu Ladislav Kříž.

Plyn od ruského Gazpromu pro zákazníky ČEZ Prodej činí jen velmi nízký podíl na plynu, který proudí do Česka. Jde o zhruba čtyři procenta. Většinu přímo od Gazpromu nakupují zahraniční dodavatelé. Přímý kontrakt mezi ruským energetickým gigantem a největší českou energetickou firmou letos skončí, jak uvedl Kříž začátkem května.

Podle nového mechanismu si klienti Gazpromu musejí otevřít v Gazprombank dva účty – jeden v zahraniční měně a jeden v rublech. Peníze za plyn složí v zahraniční měně na první účet. Gazprombank pak tyto peníze jménem klienta převede na rubly a uloží na jeho rublový účet v Rusku. Z toho pak zaplatí plynárenské společnosti Gazprom za dodávky plynu. Polsko a Bulharsko tento způsob placení odmítly. Gazprom jim proto koncem dubna dodávky zastavil.

Evropští odběratelé už týdny zkoumají, zda novým mechanismem neporuší evropské sankce. Evropská unie poskytla zemím dva písemné pokyny, ale ani v jednom z nich výslovně neuvedla, že by otevřením rublových účtů porušily sankce EU vůči Moskvě za její invazi na Ukrajinu, která pokračuje od konce února.

Agentura Reuters s odvoláním na informované úředníky uvedla, že Evropská komise doporučila společnostem, aby si pro platby za plyn neotevíraly bankovní účet v rublech u Gazprombank. Ve svých oficiálních písemných pokynech vládám ale neuvedla, že by takový postup znamenal porušení sankcí.

Polovina z 54 klientů ruského plynárenského gigantu Gazprom si otevřela účty u Gazprombank kvůli platbě za dodávky plynu.

Fialo, Sikelo, Stanjuro, Černochová, Lipavský  -BUDÍČEK!!!!

ČEZ  který  kontrolujete  splnil Putinův  foršrift plateb za plyn. MUSEL OETVŘ9T  DVA  účty, z toho JEDEN RUBLOVÝ a stejně tak MUSEL  DÁT POKYN  Gazprombank, aby  eurovou platbu konvertovala JEHO JMÉNEM do rublíků a poslala  na  JEHO rublový účet.  Proti doporučení  vedení Evropské unie!!!

Plně  chápu, že  jsem na tuto informaci narazil až před chvilkou a to ještě úplně  náhodou. I to, že  tiskový mluvčí ČEZu  to nehodlá komunikovat!!! Ale Kosa je povinna  informovat o důležitých věcech  své čtenáře. A  tohle rozhodně  důležité je!

Zejména  když  celé  Obludárium i Fiala, co nám nikdy nebude  lhát, zase  velkohubě  mluvili pravdu. Až se jim od mluvidel prášilo! Tak, jak jsme ostatně  zvyklí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.