Úvodník dnešní Kosy – světový hladomor a odblokování ukrajinských přístavů


Boje  na Ukrajině pokračují s  čím dál větší intenzitou a rozhořčením A  také  rostoucí ingerencí  Západu do tamního dění. Kdy už  otevřeně  a nepokrytě  není cílem pomáhat Ukrajině, ale prostřednictvím ukrajinské krve, životů a těžké devastace  země  zničit  Rusko a Putina osobně!  Viz  rostoucí dodávky  zbraní, munice, nových dříve nemyslitelných zbraňových systémů, které leckdy nejsou ani v arzenálech  spojenců z NATO a také  dnes  už  jednoznačné převzetí odpovědnosti Západu za udržitelnost  ukrajinských  státních financí. V tomto ohledu, jestliže  válka vydrží do zimy, pak mne moc  zajímá,  jak  a zda vůbec  Západ  hodlá zajistit  Ukrajině  i energetické nosiče. Protože ta na to rozhodně  nebude mít… Ale  vraťme  se z odbočky  zpět.

Doslova před pár  dny  Západ  spustil novou  velkou bandurskou  vůči  Rusku  – prý  svou  válkou na Ukrajině vyvolá a vyvolává světový  hladomor. Tím, že  Kyjevu  zablokovala  černomořské přístavy a  tím znemožnila  vývoz  ukrajinského obilí a bez něj  svět čeká hladomor. Takže  přístavy  je nutné nějak odblokovat.

Je nám prostě vnucována představa,  že  hladomor  ve světě  je nový  fenomen, který by  bez Putinovy  války neexistoval.

Dost důvodů  se na  toto  téma pořádně podívat.  Opět, jako tradičně  – ve dvou text.

A už nyní napíši, jak mi to vyšlo:

1- jde o zatím vůbec nejnebezpečnější eskalaci konfliktu, jakou  jsme zaznamenal

2- je to LEŽ jako největší věž.

3- nějaký hladomor  někde  ve třetím světě  nikdy  nikoho na Západě nezajímal, to až  poslední tři týdny

4- tahle eskalace je  supernebezpečná proto,  že  vypustila  do světa  mimořádně  jednoduché a  chytlavé poselství  – je třeba zabránit  smrti hladem pro desítky, možná stovky milionů lidí napříč planetou. Za níž  je odpovědný Putin a stačí k tomu málo – potopit ruskou Černomořskou flotilu. Buď  tím, že Ukrajina dostane  zbraně  dlouhého dosahu nebo  to vezme  pod palec  samo NATO. Což  požadují Britové.

Není třeba  dlouho rozebírat  důsledky  takového kroku. Je jasné, jak by muselo reagovat ruské vedení. Ostatně  v tomto světle dostává potopení raketového křižníku Moskva  úplně jiný rozměr! Už  nejde  jen o lokální  a především spektakulární ukrajinské vítězství. Potopení křižníku představuje  zásadní podmínku  o nastartování jakékoliv diskuse o odblokování  Oděsy.  Tohle, dle mého názoru  byl  cíl celé  akce. A protože se podařila,  tak najednou nastolil  Zelenský a jeho kurátoři  téma  světového hladomoru!

Takže  se nedivte, že  se Kosa snažila jít s tímhle  tématem do hloubky. A  už  nyní mohu prozradit,  že  našla  to, co vždycky. Že  všechno je jinak.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.