Úvodník dnešní Kosy -Zelenský, ledy začínají pukat!


Sledovat  český mainstream a  jeho informace o Ukrajině  je  stejně  hodnotný a smysluplný  zážitek jako poslouchat gramofonovou desku s poškozenou  drážkou, takže  jehla  neustále přeskakuje. Je to pořád  dokola:

-Ukrajina  vítězí,

-ruská vojenská  mašinerie  je  na pokraji sil a  už  za hodinu, zítra, za týden, příští měsíc  se rozpadne

-Putin má rakovinu, svrhne  ho puč

-Ruská ekonomika  se rozpadá

-sankce  Rusko drtí

-Západ  v dosud nevídané jednotě  stojí  za Ukrajinou

-Západ  bude Ukrajinu podporovat  až  do úplného vítězství

-Rusko už se nikdy nesmí postavit na nohy

Snad  jsem nic  kruciálního nevynechal. Pokud ano, tak si to doplňte.

Vlastně  – jednu věc  nelze nepřidat – jak celý svět /rozuměj západní/ odezírá  Zelenskému od  úst. Bez jakékoliv ironie. Jde, pro mne, o zcela  nepochopitelný  jev!  Zelenský se zamračí a pronese, že  firma  XY  pořád  ještě  funguje v  Rusku a  dotyčný koncern  okamžitě  svou  ruskou afilaci dá k ledu.  Zelenský  vykřikne, že potřebuje to a to zbraňové vybavení a  pozítří dojdou dodávky. Zelenský  napomene  EU , že posílá  málo peněz nebo že ještě  nezavedla  ty a  ty  sankce vůči Moskvě a  do dvou týdnů  peníze,  třeba  na  to, aby  Ukrajinci neplatili  vyšší  účty  za  topení i když se plyn pro jejich  teplárny  3x zdražil na kyjevských  účtech, přirozeně  z prostředků  členů  EU  a  další sankce, poškozující  možná  ruské hospodářství, ale zcela  jistě  ekonomiku těch, co  ty  sankce na  rozkaz/přání  ukrajinského prezidenta – vyhlásili. Když ukáže na nějaký stát, jenž  není dostatečně horlivý plnit  jeho přání, okamžitě  se  na tuhle nebohou zemi snesou  blesky  a hromy všech západních  západních vždycky  a jedině  spravedlivých.

A pokud si projdete  český/slovenský informační vesmír,  nic jiného se nedozvíte. Totéž  opakující se výlevy  papalášů v obou našich zemích.  

Nějaký, alespoň trochu jiný  názor  není  připuštěn.  Vůbec! Absolutně!  Kdyby  ano, není vyloučeno,  že  by  zasáhl  snad i sám ostříž Igor  Stříž. Že by  to on, či jeho hoši klasifikovali jako  co by  trestný čin schvalování /no hlavně, že  ti jedině  a vždycky  správní  si právě  ukradli pro sebe  80.výročí  atentátu na Heydricha, jak prima, když i dnes  už hrozí trest za  ono schvalování!/. 

Prostě  – jiný pohled, alespoň  trošku, se netrpí!  A  trpět  nebude! 

Protože  by  to narušilo  onu proklamovanou západní žulovou jednotu! Všechno ostatní  je  kacířství, za něž se dnes, bohužel, už  nedá ten, kdo se jej svatokrádežně  dopustí,  upálit. Jaká škoda….

Takhle   vypadá situace kolem  kolem Ukrajiny!!! Tedy  v České  a  Slovenské republice. Většina  konzumentů informací, lhostejno zda  z oficiálních medií  nebo z  alternativy  se drží předpokladu,  že takhle  to  je  v  oficiálních kruzích úplně  všude. Tedy na Západě.   

Dnešní Kosa  vám předvede, že ten kdo takhle  smýšlí, se  dopouští  obrovského omylu! Leckde na  tom žulově jednotném Západě  už je  trochu jinak.  To jen  v bývalém  Československu,  je  vrchnost a  její propagandistické  trouby  v onom  tolik  zde preferovaném  módu  – býti papěžtější než papež! Aby na  nás  momentální  kurátor  a aktuální spojenec  největší  vlídným okem  popatřil,  po hlavičce právě  vládnoucí papalášky i možná  pohladil!

Dal  jsem si práci  a předevčírem  trochu projel  nejznámější  americká  media.  Ta  úplně nejsprávnější. A co jsem tam našel?  

Tak  to vám předložím  už za  chvilku. A  uvidíte,  že  dost možná  neuvěříte  vlastním očím!

Jeden  dnešní článek vyprodukoval  americký  superprominentní  komentátor  Patrick Buchanan  a ten druhý, věřte nebo nevěřte  pochází z toho vůbec  nesprávnějšího  amerického  media, co jich v USA  existuje  /tedy vedle  New York Times  / – Washington Post!!!! 

Pořád  si nejsem jistý  tím, jestli  tomu sám dokáži věřit, zejména, když  ho napsala  redakční sloupkařka, což znamená, že  vyšel na první, tedy titulní straně listu. Nikoliv  někde  na straně  87, mezi inzeráty o zaběhlých psech a  kočkách!

Oba  texty  bych  bez mrknutí  oka vydal, co by denní  příspěvek  buď  svůj, či kteréhokoliv  z ostatních autorů Kosy. A nezměnil bych  ani  písmenko.  A vy byste  si dost možná  řekli  – docela  dobře  napsáno, ale  ta  jehla  na té rozbité gramofonové desce  stejně  pořád  přeskakuje a bude přeskakovat  dál!

A o to právě  jde!  V Česku/na  Slovensku  to  takhle  skutečně  bude i nadále.  Jenže  když  s  tím, co píše  Kosa  stabilně od  vypuknutí  ukrajinské krize a psala  už  dávno před ní, přijdou  elitní  žurnalisté kalibru  Patrick Buchanan a  sloupy   nejsloupovatější  tzv. liberální demokracie  jako Washington Post, byť nejde  zatím o trend, nýbrž o zatím ojedinělé názory,  tak  lze konstatovat, že  LEDY ZAČÍNAJÍ PUKAT!

Bez ohledu na  to co nám blábolí  do kamer  a mikrofonů Fiala, Lipavský  nebo Černochová a na  Seznamu, Aktuálně a  v ČT  produkují Mitrofanov, Pazderka nebo  Železný. Prostě v USA    kacířské názory,  za které  by  tuzemská  náboženská policie  ráda  upalovala, kdyby mohla, už znějí  i tak říkajíc  – v papežské kurii. Prostě  ledy pukají!!!!Pro Zelenského to  nevěstí nic zhola  dobrého. 

Řekl bych,  že  leckdo už má toho jeho poručníkování, nařizování, šikanování  a  mistrování plné  zuby. A dokonce, že  takových v poslední době  docela  dost přibývá, jakkoliv  to  zatím oficiálně, kvůli  obecnému  hysterickému proukrajinskému  nastavení , nedávají ještě veřejně najevo. Ale  není náhodou,  že  v pátek  telefonoval s Putinem rakouský kancléř a včera  najednou Macron se  Scholzem. Stejně  tak   to je  s nedávnými telefonáty  amerického ministra obrany  a náčelníka  spojených  štábů s ruskými protějšky. Ani jeden  z nich neiniciovala  ruská strana. A s velmi vysokou mírou pravděpodobnosti  jejich západní  účastníci  při nich  ruským protějškům  nevyhrožovali něčím dalším strašným a ještě  strašnějším. Už proto, že  v podstatě, kromě  jaderné  války, není  čím!

Snažím se  vždycky  psát oproštěn  od  svých přání. Preferuji  analytický pohled  a to v režimu – přání otcem myšlenky, nelze. To ponechávám  s gustem jiným. A že se jich  jen rojí. Jak na mainstreamu, tak na  alternativě. Ale  tentokrát, přiznávám,  si nejsem zcela  jist sám  sebou, že  se mi to podařilo. Přeci jen si zoufale  přeji, aby  to šílenství na Ukrajině a kolem Ukrajiny  už skončilo. Aby  se  vlády nad  touhle  nesmyslnou hrůzou  ujal  zdravý rozum.  Který je  fackován  ze  všech stran. Zejména  z té  naší vždycky  a jedině správné!  Ale  když  vidím, co napsal Washington Post…..  tak chci doufat, že  ty ledy opravdu začaly pukat a  že  Zelenský  a  jeho  v podstatě  už  nehorázné  vrchnostenské příkaznictví /jakkoliv  jej  z ukrajinského hlediska  chápu a  zejména v situaci, kdy platí,  když  skáčí, jak práskám bičem, proč  toho nevyužít?!/  v nějakém  historicky  snesitelném čase  – skončí!  A to nějakou  pro všechny jakž takž přijatelnou dohodou.

Když píši  pro všechny, pak rozhodně  nemyslím Fialu a jeho obludárium, Zemana a ostatní  žulově  jednotné potentáty, ani  jedině  a vždycky  správné nájemné písmáky   intervjůky. Ti si v takovém případě  prožijí znovu loňský  Afghanistán! Podruhé a   v daleko větším a bolestnějším měřítku! 

Už aby  to tak  bylo!

Ovšem být Zelenským, tak z toho Washington Post  mám grandiozní  depku. Žádný  div,  že dosud  o tomhle  článku nikdo ani nešpitnul. Jakkoliv  už je  pár  dní starý. A  to,  z WP  všichni přetiskují jak o  život, když tam vyjde  sebemenší pošklebek o Putlerovi, říši zla a  temna a tak podobně. A tentokráte  -NULA NULA NIC!

Pěkné počtení.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.