Flash -Arestovič – nová Ukrajina´menší Ukrajina!


Nevycházím z údivu, co se  objevuje  ohledně  ukrajinské  budoucnosti na  tamním portálu Strana.ua

Nejprve  Biden  sjede své ministry zahraničí  a obrany,  že  svými řečmi  vzbuzují  v Kyjevě nepřiměřená očekávání  a  teď zase  že  Arestovič, takto poradce  vedoucího prezidentské kanceláře prý  řekl, že

„Возврата к версии 23 февраля не будет“. Арестович призвал воевать за „новую Украину“

„Ke stavu k 23. únoru se nelze vrátit.“ Arestovič vyzval k boji za „novou Ukrajinu“

A jak má  ta nová  Ukrajina  vypadat podle  něj? Takhle, alespoň  to tvrdí překladač:

Na „předválečnou“ Ukrajinu už se nelze vrátit, ti, kteří bojují, „aby bylo vše jako ve starém, dobrém, jako 23. února“ – si dávají nemožné cíle.

Aleksey Arestovich, poradce vedoucího prezidentské kanceláře, o tom píše ve svém telegramovém kanálu.

Podle jeho názoru je třeba bojovat nikoli za „starou“, ale za „novou Ukrajinu“.

Tato „nová Ukrajina“ má podle Arestoviče „i čistě materialisticky šanci se územně zmenšit a jistě – ztratit slušnou část občanů“.

Nepřátelství může skončit podle Arestovičovy prognózy za rok, ale i když se tak stane, „konečně zvítězíme, až když se rozhodneme, jakou Novou Ukrajinu budujeme, a začneme ji realizovat“.

Všechny „projekty Ukrajiny“, které dnes existují, jí přitom podle něj neprospívají, ale státu pouze škodí.

„Když se podíváte z pohledu čtyř základních projektů Ukrajiny (eurooptimistický, nacionalistický, sovětský a ruský), tak už je jasné, že ten ruský nám vzal kus území, ten sovětský asi legitimizovat toto odnětí, ten nacionalistický sní o přeměně Ukrajiny v Anti-Rusko, zatímco ten eurooptimistický se snaží nasadit dobrou tvář špatné hře, pilně vykreslující, že západní  pomoc  pipetami je nejvyšší moudrost a ctnost Evropy , což jsme mohli očekávat jen my. Sovětský a ruský projekt sem tedy přinesl krev a muka, nacionalistický nás chce zapojit do těžkých, kontrazávislých (které jsou horší než závislé) vztahů s prvními dvěma a eurooptimisté jsou prostě upřímně lžou a předstírají, že si nevšimli, že Evropa v žádném případě nemá náladu radikálně bojovat proti sovětským a ruským projektům tady, dokud nebudou úplně poražené,“ napsal Arestovič.

Za mne obrovské  až neuvěřitelní překvapení. Pro Aresteviče a  další nepochybně  kruté  vystřízlivění.  Co pro Fialu, Černochovou, Lipavského? Nebo pro takového Jakuba  Sántó  z České  televize, který furt  vítězí na  všech frontách?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.