Úvodník dnešní Kosy – o reálně šílené green dealové agendě, zázračném vodíku a jak to s tím vodíkovým zázrakem doopravdy je!


Dnešek  se tváří jako že nemá  s ukrajinskou  válkou nic  společného. Prvoplánově nikoliv. Ale  platí  ono dobře známé – všechno souvisí se  vším! 

A  Green  deal se nyní stal  svatou mantrou  – odstřihneme  se od  ruských uhlovodíků,  zničíme  tím Putina a  navíc  – ještě  zachráníme  svět a jeho  klima!!! Samá pozitiva a  sociální jistoty, že?

Se svou  životní zkušeností  jen  smutně  konstatuji  – další jistá cesta  do pekla,  vystavěná  na bohulibých úmyslech. Jenže  tentokrát  půjde  o  drobnost  – následný civilizační kolaps… Ale proč  se tím nechat  rušit, když  unijní  dobrodějové se rozhodli poručit  už nikoli  větru a  dešti  nýbrž  rovnou  větru  a  slunci. Jeden  by  skoro  řekl,  že  jim tam před nějakou  dobou promítali českou pohádku  o  Měsíčníkovi, Větrníkovi a Slunečníkovi a  že  vzala  tamní papaláše  papalášky, počínajíc  Evropskou komisí až  k poslednímu europoslanci natolik za  srdce,  že  se rozhodli, že ji uvedou do života v plném  rozsahu.  Do  role  Měsíčníka  obsadili sami sebe  a provozují doslova náměsíčnou  energetickou politiku a Větrníkovi  a Slunečníkovi, pardon  – větru a dešti prostě poručí  kdy a jak mají svítit  a foukat. Samozřejmě  úplně každou minutu v  roce.

A do toho  si uzákonili  další  mantru  – vodík  je  spásné, zázračné a čisté palivo. Takže  dnes ten vodík  se ocitne  v hlavní roli.  A budete  koukat, ba  přímo  zírat, s  čím si vlastně  zahráváme!  věřím, že  si tohle  vydání Kosy opravdu užijete!

Jo a  abych nezapomněl  – do role  zlého  čaroděje, tuším, že se jmenoval nějak jako Mrakomor, místo Radka  Brzobohatého, obsadili jakéhosi  potulného ruského komedianta, nějak  jako  Putna,  eh  určitě, to je  jeden  z nich  – už  vím -Putin, se prý jmenuje. A vyvrhel prý je přímo ukázkovej!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.