Proud naší moči zlaté Putinovi rejdy utne!


Jestliže  vám titulek  evokuje  Švandrlíkovy Černé  barony  a  Kefalínův  proslulý  nápis „Naši vepři boubelatí, plány imperialistů zhatí“,  pak  jste  chytli tu správnou  notu.

Jenže kolikrát  už  jste  četli, především v  rubrice  Vtip na tento den,  že každá  autorská licence  a fantazie  je  slabá v porovnání s  gagy, které přináší  reálný  život?  Mnohokrát. A mnohokrát ještě budete. A  toto  je také případ dnešního, nikoliv vtipu/nevtipu, nýbrž hlavního článku Kosy!

Kam se  hrabe  Kefalín a jeho  vepři boubelatí…. Ten dnešní titulek, jak za  chvilku  uvidíte, ho zcela jistě  trumfne a přitom JDE O  REALITU  – jak doloží seriozním textem,  který vyšel v britském dvojctihodném Guardianu!!!!! A nikoli na  Silvestra nebo  na  Apríla, nýbrž zcela   vážně míněn  – 20.6.2022!!!!   Vše  si  angličtináři mohou zkontrolovat zde

Peecycling: could donating your urine to farmers help feed the world?

a ostatní se holt  spokojí s mým překladačem, ačkoliv ten se v tomto konkrétním případě zrovna  dvakrát  nevycajchnoval.

Peecycling: mohlo by darování vaší moči farmářům pomoci nakrmit svět?

Díky válce na Ukrajině je nedostatek zemědělské chemie. Vzhledem k tomu, že každý dospělý člověk vyprodukuje ročně dostatek moči na oplodnění 145 kg pšenice, možná je odpovědí na nedostatek hnijiv  tělesný odpad.

Název:

Peecycling.

Stáří:

Termín vznikl přibližně  roku 2006; jako praxe ovšem funguje měkolik staletí.

Vzhled:

žlutá.

Jestli jde o čůrání při jízdě na kole, tak jsem to zkoušel a nejde to.

Jde o úsporu a skladování vaší moči.

Proč bych to chtěl dělat? Takže to CIA nemůže dostat?

Kvůli recyklaci.

Co recyklovat?

Hnojivo. Lidská moč je bohatým zdrojem dusíku, fosforu a draslíku. Podle Rich Earth Institute of Vermont je moč, kterou jeden dospělý vyprodukuje za rok – 125 amerických galonů (473 litrů) –  což   stačí  k vypěstování 320 liber (145 kg) pšenice.

To je hodně pšenice. A čůrat.

Je to zvláště vítaný nápad v době, kdy je průmyslově vyráběná hnojiva drahá a nedostatková, a to díky sankcím vůči Rusku , odkud jich hodně pochází.

Pokud mohu použít své čůrání k ponížení Putina, pak se ten podivný sen, který jsem měl minulý týden, tak nějak splní.

A co víc, tytéž živiny, když jsou spláchnuty do odpadních systémů, se stávají kontaminanty odpovědnými za vytváření květů řas poškozujících životní prostředí.

Takže tím, že ušetřím své čůrání, bych mohl pomoci životnímu prostředí, zmařit ruskou agresi a vyrobit chléb bohatý na moč?

Podle Rich Earth Institute byste také ročně ušetřili asi 4 000 amerických galonů (15 000 litrů) pitné vody.

Řekněme, že jsem chtěl dát svou moč farmáři. Jak bych na to šel?

Pokud žijete ve Vermontu, můžete jej darovat v  kanystru. Nadace dodává bezplatné trychtýře a má sběrný sklad v Brattleboro. Zpočátku to může být „trochu šmrncovní“, řekla Peecycler Kate Lucy pro New York Times , ale zvyknete si na to.

A když jsem mimo oblast Brattleboro?

Je to z velké části nápad při hledání nezbytných úprav infrastruktury. Existují však určité iniciativy: Paříž plánuje nainstalovat toalety na odvádění moči do 600 nových bytů, přičemž nasbíraný moč využije k hnojení městských zelených ploch.

Když je hnojivo tak drahé, proč nemůžu prodat svůj čůrat za účelem zisku?

Cena moči v poslední době vzrostla – z 1 dolaru za 25 litrů na zhruba 6 dolarů, ale jako výhradní dodavatel byste se uživili jen těžko.

V tom případě půjdu na vlastní zahradu.

Ale ne na  předzahrádku.

Řekněte:

„Jestli někdy existoval nějaký kouzelník, tento náš kouzelník je jeden proto, protože, protože, protože, protože, kvůli úžasným věcem, které dělá.“

Neříkejte:

„Viděl jsem je zvládat na Tour de France – jak těžké to může být?“

Takže  snad i ten  největší pochybovač  o serioznosti  titulku – Proud naší moči zlaté Putinovi rejdy utne! nyní pochopil, že  se  nejedná o  žádnou nadsázku,  natož ironii!

Zkrátka jestliže  se mi  na kolektivním Západě začneme, co  do našich tekutých tělesných  výměšků chovat  zodpovědně  pak

-se zbavíme závislosti na Putinových a Lukašenkových  průmyslových hnojivech

-oni  spláčí nad  výdělkem a přijdou  o velké zdroje  peněz a  podstatnou část  svého  vlivu z  držení potravinové zbraně

-současně  pomůžeme významným způsobem  světové ekologii

-ušetříme  za  vodu na splachování  a  tak opět přispějeme  planetě

Zkrátka  – samá  pozitiva nejpozitivnější!

Osobně  se  divím, že tohle  už  dávno  není  v  EU  zavedeno! Vždyť přece  terminus  technicus pochází z r. 2006 a  navíc  stejný  Guardian už  tuto cestu propagoval před  dvěma  roky  článkem

Yes wee can: study gives green light to use urine as crop fertiliser

a Brusel  to  IGNORUJE!!! Představte  si! Ignoruje!

Už  dávno  přece mohl zavést povolenky  na  nezodpovědné močení, s kterými by  šlo obchodovat na burzách a k tomu třeba  daň  z  moči  a tak podobně. Stavby  by  mohly  být  nově, vedle  energetické náročnosti, certifikovány  na systémy  recyklace  moči, atd.atd. Jen trochu chtít!!!  A Ursula  v.d. Leyenová a u nás  nepochybně  Pekarová, Langšádlová a  Černochová  by  šly jistě příkladem a  demonstrativně  by  s sebou  vozily  a veřejně ukazovaly decentní, přirozeně  že  designové  trychtýřky a  kanystříky  na  zlatavou tekutinu… Už  to  vidím. širokoplacatě a  v kolorech!!!!

Ale  to není  všechno.  Už několikrát  jsem se snažil  Fialovi a jeho vládě nezištně poradit  s  vyřešením  tíživých  problémů  našich dní a jejího ouřadování. Například  s  ubytováním  ukrajinských běženců. Kde nechápu, proč  mají ležet ladem desítky  tisíc tzv. lyžařských  bytů a proč  se  vláda  ani nepokusila  do nich nastěhovat Ukrajince, prchající  před  Putinem. Zejména, když  je  vlastní především voliči  pětihlavé saně a vesměs  také  mocně a neochvějně  fandící  Zelenskému.  Jistě  by je  rádi  dali k dispozici!  Pro  dobrou  věc  se přece při mávání  žlutomodrou  vlajkou až strhat mohou! Tak kde to vázne?

Nebo  jiný  můj iniciativní  návrh, když  Sikela  a další oznamovali, že se jako s plynem a  energiemi máme  co nejvíce  uskrovnit. Takže  okamžitě mi docvaklo,  že proti Putinovi  také  můžeme  kolektivně  a demonstračně smrdět.  Když  se přestaneme  mýt v  teplé  vodě. Třeba by  tím jednotným puchem odpadnul a  následně  kapituloval. A opět  -NIC.

Ale  dnes opravdu  moje  genialita  vypučela  do svého zatím nejúžasnějšího květu. Až  mne to samotného překvapilo! Posuďte  sami…

Vzpomínáte  na  poslední Fialův  projev? Zejména na  ti pasáž, kde hřímal  o tom, že  naše  republika  získá  energetickou suverenitu? A já mu opáčil,  že nejspíše  nám dosud  tajil,  že  v republice  se nalezla  velká ropná a plynová  pole, jinak  že o nějaké  energetické suverenitě  nelze  mluvit?

Fiala  zatím o těch nových  nalezištích  ani necekl, zřejmě  je to tajdůvmob na  alianční strategické úrovni a nechce Putina předčasně  vyplašit. Aby  zase náhodou neposlal své  superagenty Čuka a Geka a  ti  neprovedli nějakou  strašlivou lotrovskou  sabotáž a  tím to celé  neshodili. Chápu.

Ale i tak přiznávám, že  jsem se  strašlivě  mýlil!  My tady v Česku vlastně  energeticky suverénní  můžeme  být  už  zítra. Stačí jen  trochu, trošilinku chtít, nežinýrovat  se, nepropadat  falešnému studu a  vše náležitě,  řekněme  po fialovsku  zorganizovat! Nevěříte?

Přesvědčím vás! Položili jste si někdy  otázku  jaké palivo použivají lidé  od nepaměti v pouštních oblastech nebo tam, kde je  minimum vegetace a nejsou k dispozici průmyslová paliva?

Jestliže  odpovídáte  – spalují usušený zvířecí trus, dostáváte za  1! Ano, v  těchto oblastech se topí  sušeným zvířecím trusem!

Stačí si tuhle jednoduchou  pravdu uvědomit!!!  Nic víc není  třeba!  Doklaplo mi to při prvním čtení  toho  tom, jak  vlastní močí   způsobíme  Putinovi porážku.

Když   jde  spalovat  zvířecí  trus, pak proč  ne lidský?  Toť  otázka!  Zkusil jsem drobný propočet a vyšlo mi,  že  v ČR ho vyprodukujeme  dejme  tomu 750 000 tun ročně. Nemám zdání,  jakou  výhřevnost  to číslo reprezentuje, ale  nepochybně  nemalou. Stačí  jen  chtít, nežinýrovat  se  a  zorganizovat  to!!! Pokud  by  to Fiala  zvládl,  učinila  by  republika podstatný krok  k  energetické suverenitě. Suverénně  vyměšovat  nám nikdo nemůže zakázat!Takže  netradiční palivo  prostě  bude v míře  vrchovaté!   Opět  -zatrhl bychom Putinovi  rejdy obzvláštně bolestným způsobem. Pro něj.  Pro  nás poněkud  zasmrádlým, ale budiž. Jen trochu  chtít. Jestliže  nám hrozí,  že v zimě  nebud eplyn, co je proti tomu trochu smradu? Navíc  našeho vlastního. Smrádek, ale  teplíčko, že?

A  navíc – za  sebe  říkám,  že  jsem ochoten pro Fialu  nastoupit  do pilotního testovacího provozu. Pokud  to ministr   vnitra vybaví s  Českou poštou, aby  nedělala  vlny a zajistila přepravu  mé denní produkce, rád, opravdu rád,  mu ji  budu posílat na Úřad  vlády. Denně. Zdarma a  s věnováním! Dál už stačí jen  někde usušit a poslat  finální produkt například do spalovny  v Malešicích nebo vybrané  testovací teplárně. Ale  to tahle nejschopnější  ze  schopných vláda zmákne levou zadní.

Nejen, že se staneme  energeticky  suverénními, získáme obrovská kvanta  obnovitelné energie a  to zcela zdarma,  ale  ohledně  ekologie  a šetrnosti k přírodě nás  už nikdy nikdo neporazí! Gréta a zelení fanatici a ekoteroristé se do Česka  nudou chodit  učit. Vyřešíme  hrozbu nedostatku pitné  vody!

Genialita je  triviální!  Stačí jen trochu chtít. A jistě  by  se řada  z  vás  ke mně, v bezplatném posílání  základní  materie, pod  latinským  názvem  pragma  faulon na úřad  vlády, pro testovací účely,  ráda připojila. Že? Abychom podpořili, ba odměnili   Petra  Fialu tím správným způsobem! A vyjádřili mu tak svojí důvěru.  Kritizovat  a  nadávat umí  každý!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.