Evropa se rozchází v otázce, jak by měla válka na Ukrajině skončit, ukazuje průzkum


Válka na Ukrajině  je  sice  stále  více překrývána  jinými  tématy, nicméně  o to více  slyšíme neustále  bubnování těch  vždycky a jedině správných, aby  Západ  dál podporoval  Ukrajinu. A to za všech okolností a všemi prostředky. Až  do úplného upodporování se a přirozeně do okamžiku  kdy  Zelenský  vztyčí  žlutonodrý prápor  nejen  znovu  v  Chersonu,  Mariupolu, na  celém, úplně  celém  Donbasu a  samozřejmě na Krymu, ale především i  na moskevském Kremlu  a Putin před  ním na kolenou klečet  bude! Jakkoliv  ten Kreml i  to klečení zatím, ve svých  inspirativních a neotřelých projevech  zatím nezmínil. Proč také  Putina  Rusy  k smrti  děsit,  že?

Nicméně,  v  Evropě, dodejme  – ZÁPADNÍ  Evropě, proběhl  velký  a  reprezentativní průzkum,  jak vidí  ukrajinskou  válku  evropská populace  a kdy a jakým  řešením by měla  skončit. The Times  k tomu přinesly  velmi zajímavý článek, který si Kosa nemohla  nechat ujít. Tady  je

Europe splits over how war in Ukraine should end, poll shows

A můj překladač  s ním udělal toto:

Evropa se rozchází v otázce, jak by měla válka na Ukrajině skončit, ukazuje průzkum

Většina by připustila územní ztráty výměnou za ukončení konfliktu, ukazují nové průzkumy

Rozkoly mezi holubicemi prosazujícími rychlý diplomatický odchod z války na Ukrajině a jestřáby volajícími po porážce Putina hrozí letos v létě roztržením Evropské unie, uvádí dnešní studie.

Podle nového průzkumu veřejného mínění, který odráží hluboké politické rozdíly v celé Evropě, je většina Evropanů připravena přiznat Ukrajině územní ztráty výměnou za co nejrychlejší ukončení války.

Nadcházející dny a týdny jsou pro budoucnost Ukrajiny kritické, protože Rusko dosahuje vojenských zisků na Donbasu a klíčové země EU usilují o diplomatické ukončení bojů bez ponížení Moskvy.

Evropské země byly polarizovány holubičími komentáři prezidenta Macrona z minulého týdne, že Západ nesmí „ponižovat Rusko“, aby si „vybudoval diplomatickými prostředky únikovou rampu“ z války.
Polský prezident Duda odvrátil přízrak uklidňování druhé světové války otázkou: „Mluvil někdo tímto způsobem s Adolfem Hitlerem? Řekl někdo, že by měl být schopen zachránit si tvář?
Polarizace se odráží v populárním národním mínění, podle nového průzkumu Evropské rady pro zahraniční vztahy (ECFR), berlínského think-tanku, podle kterého Macronův výhled převládá v Itálii, Německu a Francii.
Výstřižek
Dodávám, že termín spravedlnost  je nepřesný a  znamená bojovat až do konce. Samozřejmě vítězného. Jak jinak… Pokračujme!
Studie identifikuje rozdělení jako „mezi tím, zda by se Evropa měla snažit ukončit válku co nejdříve – i když to znamená, že Ukrajina udělá ústupky – nebo zda je nejdůležitějším cílem potrestat Rusko za jeho agresi a obnovit územní celistvost Ukrajiny. “.
„Velká propast je mezi těmi, kdo chtějí ukončit válku co nejrychleji, a těmi, kteří chtějí, aby bylo Rusko potrestáno,“ řekl Mark Leonard, ředitel ECFR.
„Evropští občané se obávají nákladů na ekonomické sankce a hrozby jaderné eskalace. Pokud se něco dramaticky nezmění, postaví se proti dlouhé a vleklé válce.“
Leonard varoval, že rozkol by mohl ohrozit opakování dluhové krize v eurozóně, která v letech 2010 až 2015 téměř rozbila EU a její jednotnou měnu.
„Pokud by se s ním špatně zacházelo, mohl by být rozdíl stejně škodlivý jako ten mezi věřiteli a dlužníky během krize eura,“ řekl.
V deseti zkoumaných zemích: Itálii, Německu, Rumunsku, Francii, Švédsku, Španělsku, Portugalsku, Finsku, Británii a Polsku 35 procent podporuje mír, zatímco pouze 22 procent podporuje „spravedlnost“, definovanou jako postoj, „že pouze Rusko je jasné. porážka může přinést mír“.
V nejdůležitějších zemích EU jsou čísla ještě ostřejší, 52 procent Italů, 49 procent Němců a 41 procent Francouzů podporuje mír za cenu rozbití Ukrajiny ruskou agresí.
Nový rozdíl mezi EU představuje 41 procent Poláků, kteří podporují pokračující válku s cílem porazit Rusko, přičemž pouze 16 procent podporuje mírovou dohodu zahrnující ústupek ze strany Ukrajiny.
V Itálii a Německu jsou ti, kdo podporují „spravedlnost“ pro Ukrajinu, 16 a 19 procent, převyšují tři ku jedné těmi, kdo podporují konec uší co nejdříve.
Britové také těsně podporují brzkou mírovou dohodu, a to 22 procent ve srovnání s 21 procenty jestřábů a 32 procent nerozhodnutých, protože válka v létě vstupuje do klíčového období.
Výstřižek
Jistě  vám neuniklo,  že  ten průzkum se týkal  jen  tzv. starých členských zemí EU. Z  východního křídla  jen Rumunů a  Poláků. Všichni ostatní  nezápaďané  nebyli průzkumníky shledáni  relevantními, aby  se jich zeptali! Kdo by se s těmi nýmandy  bavil!  Za  to zkoumali náladu   vybrexitovaných Britů!   Kabaret  jak má  Být!!!  Ale  za  sebe  říkám, že  je to správné. Nějaký  Fiala, Heger  a podobní  stejně mají jen právo souhlasu. A  to ještě  jen NADŠENÉHO! Takže mi to nakonec  nevadí. Spíše naopak. Ale  opět – pokračujme!
Průzkumy zvyšují diplomatické obavy, že se Ukrajina dostane pod tlak Francie, Německa a Itálie, aby vzdala území v ozvěně mnichovské dohody z roku 1938, kdy bylo Československo donuceno Francií a Británií souhlasit s územními ústupky, aby uklidnily Hitlera.
Během minulého měsíce Francie, Itálie a Německo vyzvaly k příměří a v nadcházejících dnech se očekává, že Olaf Scholz, německý kancléř, prezident Macron a Mario Draghi, italský premiér, odcestují do Kyjeva, aby se zasadili o mír. .
Východoevropští jestřábi v čele s Polskem poznamenávají, že EU nedokázala zastavit Putina po opakované ruské agresi a zabírání půdy v Gruzii v roce 2008, po níž následovalo obsazení Krymu a části ukrajinského východního regionu Donbas v roce 2014.
„Nemůžeme udělat tu chybu znovu. Musíme být připraveni na dlouhou válku,“ řekla Kaja Kallas , estonská premiérka minulý týden během návštěvy Británie, která podporuje evropské jestřáby.
Největší obavy Evropanů, v průměru tři z pěti, ohledně války, je hrozba jaderného útoku ze strany Ruska a zrychlující se růst životních nákladů, zejména cen energií.
Výstřižek
Lidé „v Německu, Itálii a Francii mají největší obavy z dopadu války na životní náklady a ceny energií“, uvádí studie, zatímco „Švédové, Britové, Poláci a Rumuni se více obávají hrozby jaderné války“ .
Minulý týden lídři Lotyšska a Litvy prosili své spoluobčany, aby přehlédli krizi životních nákladů a zajistili, že Rusko prohraje válku na Ukrajině. „Naším cílem musí být, aby Putin prohrál válku. Pokud to bude nějakou dobu trvat, stojí to za to,“ řekl Krisjanis Karins, lotyšský premiér. „Na Západě platíme peněženkou. Ukrajinci platí svými životy.“
Průzkumy provedly Datapraxis a YouGov mezi 28. dubnem a 11. květnem, když se „veřejná debata odvracela od dění na bojišti a směrem k otázkám, jak konflikt skončí“.
Za sebe  říkám, že jsem si početl!
Průzkum byl provedem hned na  samém začátku  války. Kdy podpora  Ukrajině  dosahovala  jednoznačně  největších hodnot, kdy  ceny ještě nevyletěly  do současné  mezihvězdné  výše, kdy  inflace  nedrtila  všechny státy napříč  Evropou, kdy  únava  z téhle  války  a  z neuvěřitelného Zelenského poručníkování Západu a  speciálně  Evropě ještě  nelezla  spoustě  tehdejších respondentů na  nervy,  kdy  všichni  zcela  nekriticky  přejímali  veškeré kyjevské informace,  například  od bývalé ombudsmanky  Denisenkové a věřili na  supermanského neporazitelné letce  s  volacím znakem Duch Kyjeva, který neexistoval a  tak podobně.
Ale  i  tak  čísla  hovořila  podle  průzkumu  jinak, než  je nám denně překládáno v  ČT a Seznamu.cz!!!!
Ve  VŠECH ZKOUMANÝCH STÁTECH  s výjimkou velmocensky  tradičně  nebetyčně zduřelého Polska  vždy  průzkum zjistil víc e těch, kteří preferují uzavření rychlého míru, bez ohledu na náklady, nad  těmi, co hodlají válčit  až do úplně předposledního Ukrajince. Nikoliv  do posledního  – Zelenský  točí videa a promlouvá  k hlavám států a parlamentům!  Ten musí pochopitelně  zůstat. Dokonce  i na  britských ostrovech to takhle  vyšlo!!!!
Zajímal by mne sice aktuálnější pohled, ale  i tohle je vrcholně zajímavé.  Zejména  při šílené  drahotě a inflaci!!!! Máme, co jsme si nadělili. A obávám se, že  to nejhorší nás  teprve  čeká. Až  se tahle  čísla  začnou přetavovat  do  volebních preferencí, k čemuž nutně  musí  dojít,  tak to potom  papaláše napříč  Evropou čeká kotrmelec!
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.