Flash -The Geniuses at Work!Díl druhý!!!


Dnešní ranní rychlá rekognoskace  Reuters a Bloomberga se opravdu povedla. Reuters  píše  o  zděšení, když  restaurace  hostící NATO papaláše  dala  na svůj jídelní lístek  Ruský salát / no taková  hrůza!!!/ a  Bloomberg  se nedal  ani trochu  zahanbit. Rozvádí v  detailu  můj včerejší flash

Flash -The Geniuses at Work!

O  čerstvá  čísla. Která  potvrzují  fakt,  že  kam geniové  z G7 šlápnou fakt  tráva  nejméně  sedm let neroste. Za to ceny  ropy a  té ruské, kterou  hodlají zadeklovat okamžitě a   mohutně  ano!

Prostě – geniové  při práci a daří se jim!! To se musí nechat! To hned tak někdo nedokáže. Viz

As G-7 Talks Price Caps, Russian Oil Gets More Expensive

Překladač  to vidí takhle:

Jak G-7 mluví o cenových stropech, ruská ropa je stále dražší

Aktualizováno dne

Rusko zvyšuje ceny své ropy, protože silná poptávka v Asii podkopává snahy západních mocností omezit příjmy moskevské válečné mašinérie.

Lídři Skupiny sedmi shodli , že chtějí, aby ministři urychleně vyhodnotili, jak lze snížit cenu ruské ropy, aby se omezily energetické výnosy, které Kreml používá k financování svého konfliktu na Ukrajině. Hlavní myšlenkou, která se v posledních týdnech objevila, byla nějaký cenový limit.

Údaje ruské vlády však ukazují, že skutečná cena vlajkové lodi Uralu v porovnání s mezinárodním benchmarkem Brent vzrostla. Je to připomínka, že základní poptávka – většinou ze zemí, které by musely prosadit jakýkoli cenový strop – se udržela.

Silná poptávka po ruské ropě podporuje její růst cen

cena Uralu 87,49 dolaru za barel, což ve srovnání s odpovídajícím obdobím předchozího měsíce vyskočilo téměř o 20 %, podle národního ministerstva financí.

Zatímco Ural je stále hluboko pod Brentem, rozdíl mezi nimi se prudce zmenšil, ukazují data. Průměrná cena klíčové ruské exportní směsi je založena na hodnocení společnosti Argus Media Ltd.

Sleva na Uralu se zúžila i přes omezení Evropské unie týkající se obchodování s ruskými státními společnostmi od 15. května. Zatímco zákaz umožňoval nakupovat ruskou ropu a plyn s Evropou jako konečnou destinací, klíčoví obchodníci to stále interpretovali tak, že jim brání obchodovat s ruskou státní energií společnosti celkem.

Silnější zaměření na asijské nákupy a vznik menších obchodních domů ochotných jednat s Ruskem však pomohly udržet toky.

V prvních 13 červnových dnech činil vývoz ropy prostřednictvím ropovodů a ruských přístavních zařízení provozovaných státní společností Transneft PJSC v průměru 4,62 milionu barelů denně, podle výpočtů agentury Bloomberg.

To je jen nepatrně pod průměrem předchozího měsíce, ukazují výpočty založené na datech jednotky CDU-TEK ruského ministerstva energetiky.

Řečeno s  klasikem – něco se  asi soudruhům z NDR  hodně nepovedlo! Minimálně zatím.

Skvěle  dokázali dostat  cenu ropy  z cca  100 USD na  120 za  barel a  tím pádem podnítit  zájem  více kupců po Uralu, která  tedy  také rostla. Inu, když se geniové  dají do díla…..

Jen  znovu  odkazuji na analýzu  webu Oilprice.com

Neuskutečnění zákazu dovozu ruské ropy by mohlo způsobit celosvětový pád cen ropy na 65 dolarů

tvrdící, že  kdyby  USA a EU nesankcionovali  ruskou ropu, tak by následoval celosvětový pád  cen na  úroveň 65 USD  za  barel……

Jo, jsou to ale pády!

Babička  by řekla  – kdo nemá  shůry dáno, v apatyce nekoupí!

Ale oni ten Ruský salát pořeší!!! To zas  jo, tady jim věřím!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.