Úvodník dnešní Kosy – v hlavní roli USA


Tahle Kosa není primárně o Ukrajině!  Pravda, jeden  z příspěvků  se ukrajinské  válce  věnuje ve  velkém detailu. V průzkumech, co si o ní myslí  občané jednotlivých  zemí. A  právě  průzkumy  představují  top téma tohoto vydání. Protože pro mne bezezbytku platí  dvě  téze

-čísla  vždycky nakonec  hovoří

-čísla nepustí.

Však už většina  z vás  tuhle mou  „úchylku“ zná.

Ten druhý průzkum mi přijde ještě zajímavější! V každém ohledu. Popisuje  totiž dnešní Spojené státy. Tak, jak jste dosud  možná  ani netušili.

. Nebo při nejlepším jen trochu. Však uvidíte. Až  vám  někdo zase  bude s  jiskrou fanatismu v oku  tvrdit,  že  musíme být nejvěrnější spojenec a  to až za  hrob s  USA, tak máte  plné  právo se ho zeptat – a  s jakými  Spojenými státy konkrétně?  Upřesněte  to!

Nepochybuji,  že na  vás bude hledět  jak příslovečný  mladý skot na nová  vrata. A za  ten mladý skot  také bude!  On.  Vy ne. Protože  vy, po přečtení téhle Kosy bude vědět, proč  jste  tu otázku položili! Je  totiž více než plně  na místě!  Je  vůbec někdo, kdo by  byl schopen odpovědět  na  dotaz  – co vlastně představují  dnešní USA?  Stačí se podívat na to, co se  v téhle zemi kolem zrušení práva na potrat! Nějaká  válka na Ukrajině vedle  zrušení  zákona  Rose  -Wade?   Jen  lapálie  někde v nějakém zapadákově, ve srovnání s  tou potratovou kauzou  Nejvyššího soudu.  Která hned  tak neutichne. Jen dodávám,  že  o těch potratech si nic v tom druhém textu nepřečtete. Ale  troufnu si tvrdit,  že  všechno, co v něm definuje  Ameriku jako zemi s obrovským vřením pod povrchem  tím dostane jen ještě  větší náboj.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.