Kremenčug – jak tragedii nákupního centra vidí kdo ví jaká propaganda. DOPLNĚNO!!! BEZ PROPAGANDY!


Doufám, že  dnešní Kosu  čtete  v pořadí,  jenž  je  doporučeno v úvodníku. tedy nejprve  ten úvodník, potom  kvalitní a  superspolehlivá žurnalistika  popisují  tragedii nákupního centra  Amtor  a teprve nyní, když jste  náležitě  vyzbrojeni argumenty  a znalostmi si dáte, se  všemi možnými riziky  jiné pohledy  a názory, kdo ví odkud a vyslovené  kdo  ví kým s  kdo  ví jakým záměrem a v kdo ví koho žoldu.

Jde o soubor  fotografií  s krátkými komentáři, tak jak se objevovaly na jednom českém serveru, který  se zabývá  ozbrojenými konflikty napříč  celým světem. Nejen  tím ukrajinským. Jmenovat  jej  nebudu, abych mu nedělal reklamu, když  produkuje  tak, řekněme  podivné  věci  a  já bych nerad ,  aby  Kosu kdokoliv podezříval, že  šíří  bludy, dezinformace a  tak podobně. Je to  výjimka  z  železného pravidla, že  vždycky  pečivě  zdrojuji a proto také  přetiskuji úplné texty  z tvrdých západních zdrojů. Protože  v tomto případě tak učinit  nelze, navíc  s existujícím podezřením, že  jde o záměrnou manipulaci s tuzemským veřejným míněním, ačkoliv onen  server píšící  o aktuálních konfliktech existuje  už  dlouhé roky a skutečně  Ukrajina  ani náhodou není jediným velkým tématem. Prostě nehodlám šířit  eventuální prokremelskou  propagandu. takže  link nedám. Ale  dost řečí!

podotýkám, že  fotografie  s popisky, vážící se k tomuto incidentu dávám tak, jak se na  zmíněném neidentifikovaném portálu objevovaly  v  čase. Od nejstaršího  k nejnovějšímu:

„…všetky okná vybilo…“ – hovorí určenú frázu a ani nevníma, čo filmuje

Samotné ukrajinské zdroje zveřejňují potvrzení, že obchodní centrum Amstor v Kremenčuku nebylo zasaženo. Na kamerových záznamech (3 videa) je jasně vidět jezero Garyachka a park kolem něj. Nachází se přímo za továrnou na silniční stroje Kremenčug.

Sled objektů: jezero (park) – závod – obchodní centrum

Třetí video ukazuje, že k výbuchu došlo v továrně, která je legitimním vojenským cílem. Obchodní centrum není ani v záběru, je ve značné vzdálenosti. Následně prý došlo k požáru obchodního centra v důsledku výbuchu munice, která se v továrně nacházela. Proč nebylo obchodní centrum během náletu evakuováno a uzavřeno, je otázkou pro místní úřady, které rozhodly (https://t.me/ssigny/30285), že od 23. června nebude evakuováno.

photo_2022-06-28_13-55-24.jpg
A zde jsou záběry z Kremenčugské silniční strojírny (Kredmaš). V tomto místě se objevily rakety: můžete vidět kráter a charakteristickou destrukci.
https://t.me/ssigny/30341
Kremenčug (Кременчуг). Budova nákupného centra Amstor (Амстор) na začiatku požiaru.
Sklo na fasáde je neporušené, občania v jeho blízkosti sú celkom pokojní. Vzhľadom na to, čo chochly (Ukrajinci) tvrdia, že bola zasiahnutá protilodnou raketou (ПКР) Ch-22 (Х-22), môžeme nakoniec dospieť k záveru, že Ukrajinci  kecajú a robia Buču (Бучу) 2.0
20220628.jpg
Kamery zachytily okamžik včerejšího výbuchu v Kremenčuku. Na videu jsou vidět zasažené dílny Kremenčukovy silniční strojírny, nikoliv nákupní centrum.
https://t.me/RVvoenkor/17652
2.jpg
1.jpg
Kolem „druhého zásahu“ se objevilo mnoho kontroverzí. Ukrajina nyní tvrdí, že první úder zasáhl továrnu, ale druhý obchodní centrum. Ukrajinské ozbrojené síly zároveň místo útoku uzavřely a přísně zakázaly jakékoli pokusy o fotografování místa druhého úderu. A protože tomu tak je, zveřejňuji tuto fotografii 😁.

Podle ohybu kolejí a portálového jeřábu lze místo pořízení fotografie určit velmi přesně – podél železniční trati oddělující továrnu (vlevo) a nákupní centrum (vpravo). Na snímku jsou zřetelně vidět trosky a suť ležící na boku továrny vlevo. Tráva u plotu je vypálená i na levé straně. Z toho jasně vyplývá, že centrum výbuchu se nacházelo vlevo od kolejí, v oblasti závodu.

Z geolokace trosek lze určit přesné místo nárazu – jedná se o hlavní železniční vjezd do závodu a vykládku. Oblast je strategicky důležitá pro možnost přijímat vojenskou techniku.

Oba zásahy tedy zasáhnou závod Kredmaš. Následné exploze vyvolaly rozptýlení hořících prvků a požár v nákupním centru, které navzdory leteckému poplachu bylo v provozu.

https://t.me/supertima/453

3.jpg
A kráter po ní v Kredmaši, protože je to na volném prostranství a ten další zásah (dle videa výše) směřoval do té velké haly severně.
https://t.me/stranaua/49432
4.jpg
Supermarket nebyl vybaven protipožárnim systémem
00.jpg

Video dopadu druhé Ch-22/32 nedaleko obchodního centra v Kremenčugu v závodě Kredmaš.
https://t.me/milinfolive/85968

Nevím, co mají lidé se zrakem, ale na videu, „které zveřejnil Zelenský, aby mistrně přehrál Putina!“ Vidím zásah v závodu. Na zastaveném snímku místa dopadu vidíme stromy, které se nacházejí za epicentrem výbuchu, což by bylo nemožné, pokud by raketa vletěla do nákupního centra.

1.jpg

Video jedné z raket, která zasáhla továrnu poblíž nákupního centra v Kremenčugu. Kdyby střely mířily na obchodní centrum, nikdo by nepřežil a na pultech by rozhodně nestáli žádné neporušené lahve s nápoji.
https://t.me/WarDonbass/70886


Tolik fotografie, videa a komentáře  z ono nevěrohodného serveru. Kdyby jim měl  člověk věřit,  pak  by  si musel myslet,  že mu Novinky.cz  lžou. Prostě  lžou.  Ale  já  osobně věřím kvalitní  a odpovědné žurnalistice, která  vše ověřuje  nejméně  ze  dvou nezávislých zdrojů. A to nemluvím  o tom, že  ukrajinský prezident  vždycky, ale úplně  vždycky mluví pravdu. Když mu celý kolektivní Západ  tak smrtelně  věří,  pak to nelze  jinak

Aspoň  vidíte, proč chybí link na portál, kde jsou k nalezení  takhle pochybné informace.

Opakuji,  věřím Novinkám.cz. Stačí, když mi vysvětlí ten rozpor  mezi  jejich tvrzením , opřeným o britské ministerstvo obrany a  tím,c o tvrdil Zelenský  v RB OSN.

Ano, je to trochu jihovýchodněji od místa v předchozím příspěvku (https://t.me/supertima/453). Raketa vletěla do venkovního skladiště nějakého harampádí, obklopeného stromy. V tomto místě je také hlavní železniční vjezd do závodu, o kterém jsem již psal. Toto je oblast závodu.

2.jpg

Na satelitních snímcích je to dobře vidět, ukazují i ​​přibližný rádius destrukce přímo od místa dopadu, který nezasahuje přímo do obchodního centra.

1.jpg

Takže se ukazuje, že zatím přehrávají jen sami sebe. První video z kamer u rybníka (https://t.me/supertima/452), teď toto.

DOPLNĚK ze  čtvrtečního poledne:

Do  mailu  mi padá mnoho reakcí  na  dnešní články o Kremenčugu.   Opravdu hodně.  S informacemi.  Za  všechny  dám  link na  video, které  ze  zasaženého hypermarketu  natočil Anton Geraščenko, poradce šéfa ministerstva vnitra. Ukrajinského.

https://t.me/stranaua/49271

Je na  telegramovém kanálu  ukrajinského webu Strana.ua.

Schválně  si ho pusťte. Jednak  tam naleznete  plné regály  zboží.  A  to včetně nápojů v lahvích. Což na jednu stranu vyvrací ruské tvrzení, že  nákupní centrum bylo prázdné, ale na  druhou stranu  zcela popírá, že  by  raketa, s mnoha set  kilogramů těžkou vysoce  explozivní bojovou hlavicí  zasáhla  ten hypermarket! Fyzikální zákony prostě  nepustí.

A ještě něco  – jak to, že  na  videích, přebraných  Novinkami.cz  z  Ukrajiny žádné regály  se  zbožím, na  stejných místech NEJSOU?! Nic, jen holé plochy? Jsou jen možná  vysvětlení:

1- ten obchoďák byl skutečně  zavřený a prázdný  a pro Geraščenka, který se nějak musel  z Kyjeva  dostat  do Kremenčugu  pro  stihli  upravit , aby  to  souhlasilo se  Zelenského verzí

nebo

2- Geraščenko nějakou shodou  náhod   byl opravdu v tom obchoďáku v okamžiku výbuchu nebo bezprostředně po něm, natočil co viděl, ale než  přišli  novináři, tak  to vybavení a zásoby  byly  odstraněny, kdo ví proč nebo rozkradeny. 

Nic jiného mne nenapadá!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.