Bidenův dopis…


Německého ministra  průmyslu Habecka právem  tituluji jako Roberta Katastrofu Habecka. Kvůli jeho  zelenému a  Zelenskému šílení. Ale  uznávám, že    to přízvisko Katastrofa neskonale  lépe  sedí na  současného amerického prezidenta  Joe  Bidena, který  opravdu představuje,a  rozdíl od  Habecka,  celoplanetární katastrofu nevídaného rozměru. Zejména  ekonomického.  A  je tak veliká a šíří  se  tak  rychle, že  vlastně  za  rok a půl  jeho bačování v Bílém baráku  z něj  vlastně postupně  učinila politického štvance  ve vlastní  zemi, který  se  zoufale propadá  v  průzkumech popularity  tak hluboko jako  málokterý  jeho předchůdce, pokud  vůbec  některý.

A  všechno  vlastně  způsobila  – ROPA….. A  dodejme – zejména  RUSKÁ  ropa  a Bidenovy  ropné sankce. Ty  se mu  opravdu povedly!!!!

Rusko  ZATÍM  inkasuje  za  svoje  uhlovodíky jako nikdy, protože  ceny  dosáhly – díky Bidenovi a dalším sankcionalistům,  historických  maxim,  OPEC a  zejména  ropní monarchové  z Arabského poloostrova Bidena a jeho přání na zvyšování  těžby  více méně  ignorují a to dokonce  tak, že mu neberou telefony a  když jako chce  přilítnout  do Rijádu a Abu Dhábí s Air Force Number  One  osobně,  tak se jaksi  nějak nedaří  ten přílet  zorganizovat a bude nejméně o měsíc  odložen…. Prostě  – hrubě  se  katastrofovi  z Bílého baráku nedaří. Kolem  ropy. A  Američané, kteří  už  za litr  platí skoro jako  my, jsou stále popudlivější a popudlivější.

Takže  Joe  Katastrofa  sedl v Oválné pracovně  ke  svému psacímu stolu a napsal písmo. Výhružné  písmo! Hodně  výhružné. Komu? A  co  v něm je? Tak na to odpovídá  článek  ze  serveru ZeroHedge

Biden Sends Threat-Letters To Big Oil: Help Ease „Putin Price Hike“ Or Face Our Tools

Biden posílá dopisy s hrozbami společnostem tzv. Big Oil: Pomozte potlačit „ Putinovo zdražení“ nebo uvidíte!

Prezident Biden zesílil útoky proti největším ropným společnostem v zemi a napsal „rozzlobený“ dopis šéfům společností ExxonMobil, Chevron, BP America, Shell USA, Phillips 66, Marathon a Valero, aby podle Axios  zvedly  těžbu  a dodávky  finálních produktů na  trh..

„Chápu, že mnoho faktorů přispělo k obchodním rozhodnutím snížit kapacitu rafinérií, k nimž došlo před mým nástupem do úřadu ,“ píše Biden v naději, že každý je idiot a neschopný pochopit, jak zelená politika ochromila energetický sektor v USA, a dodává, „V době války jsou ziskové marže rafinérií,navíc  výrazně vyšší než normální, přenášené přímo na americké rodiny, což je nepřijatelné.“

„Moje administrativa je připravena použít všechny rozumné a vhodné nástroje federální vlády a nouzové úřady ke zvýšení kapacity rafinerií a produkce v blízké budoucnosti a zajistit, aby každý region této země byl náležitě zásobován,“ eskaloval svůj  dopis  prezident s dramatickým efektem.

Biden, vždy rád obviňuje ostatní, ale nikdy sebe, zakončil dopis tím, že také označil Putina a  nejen energetické společnosti – odpovědného za „zvyšování nákladů pro spotřebitele“.

„Vladimir Putin zvýšil ceny a zvyšuje náklady pro spotřebitele. Oceňuji vaši okamžitou pozornost k tomuto problému a vaše úsilí zmírnit ekonomické problémy, které kroky Viadimira Putina přivodily americkým rodinám.“

Biden ve skutečnosti obviňuje energetické společnosti ze svých vlastních neúspěchů ve funkci prezidenta, a nejen to – bude také žebrat a plazit se v Saúdské Arábii a přitom mlátit vlastní domácí výrobce.

Dopis přichází týden poté, co celostátní průměr běžného benzínu u pumpy dosáhl rekordní výše 5 dolarů za galon . Rostoucí ceny energií pomohly vyvolat neočekávanou žhavou inflaci spotřebitelských cen, tisk z minulého týdne dokumentuje, že vrchol inflace ještě nebylo dosaženo, což způsobilo nespokojenost mezi drtivou většinou Američanů, protože prezidentova volební data klesají na nové minimum.

Klesající kapacita amerických rafinérií nemá nic společného s Putinovými akcemi na Ukrajině, ale dokládá, že  demokraté a Wall Street, kteří byli v posledních letech na křížové výpravě, prosazovali přechod na nízkouhlíkovou ekonomiku, která odradila ropné společnosti od reinvestice a rozšíření kapacity rafinérií. Místo toho byly ropné společnosti nuceny snížit kapacitu o více než 1 milion barelů od dubna 2020 na 17,95 milionu barelů denně v červnu.

Putin byl častou vatou, kterou zneužívala možná nejhorší administrativa od dob Cartera, kvůli nezdařené zelené transformaci ekonomiky a raketově rostoucím cenám pohonných hmot.

Samozřejmě, bez ohledu na to, kolik rozzlobených dopisů prezident pošle nebo jaké nouzové kroky podnikne, jako je uvolnění milionů barelů  ze strategických zásob SPR, hozených  na trh, aby zabránil zdecimování demokratů, úzké místo v kapacitě rafinerie neřešilo. Nedostatek pochopení úzkého hrdla kapacity rafinérií ukazuje, jak neostřílená je tato administrativa při řešení jádra problému před měsíci.

Američané by měli vinit z palivové krize administrativu, demokraty a pokrytecké hnutí ESG na Wall Street, které ochromilo kapacitu rafinerií na léta, ne-li navždy, přesně jak jsme varovali přesně před rokem v „ Zvůle ESG spustí energetickou hyperinflaci “.

Mezitím Mike Wirth, generální ředitel ropného gigantu Chevron, nedávno řekl Bloomberg TV, že americká rafinérská kapacita je strukturálně malá a žádné nové rafinerie se v USA už nikdy nepostaví.

Wirth vysvětluje svůj důvod: „Chcete vložit kapitál na deset let do projektu, který bude potřebovat desetiletí, aby nabídl akcionářům návratnost, v politickém prostředí, kde vlády po celém světě říkají: ‚Nechceme, aby tyto produkty byly používány  v budoucnu?“

Zde je dobrá připomínka toho, koho lze vinit za překážky v rafinaci v USA, které předcházely „zvýšení cen Vladimira Putina“.

Výstřižek

Energetický analytik agentury Reuters John Kemp se chystá pohrát si  s Bidenem.

Výstřižek

Biden také požádal „velkou ropu“ o „vysvětlení“ klesající kapacity rafinace. Dopis mohl také adresovat svému vlastnímu Bílému domu.

Výstřižek

Zde je dopis pro vaši vlastní zábavu:

VýstřižekVýstřižek1Výstřižek2Výstřižek3Výstřižek4Výstřižek5

Faksimile  Bidenova inkriminovaného  dopisu  šéfům  velkých  amerických  ropných společností  ke , bohužel, mimo  dostupnost mého překladače, ale soudím, že  jeho obsah  je  v  článku ZeroHedge  popsán dostatečně.

Prostě  – když  sankce  na Putina a jeho ropu  se přeměnily  na klasický  bumerang, těžce trefující  toho, kdo jej  vyhodil do vzduchu s cílem zasáhnout  protivníka a  Saudi s  Emirátníky  na Bidena  jaksi  dlabou,  nezbývá,  než  si došlápnout na ty, na  něž  může  – tedy  šéfy  amerických  ropných  velkofirem. podle  hesla  – já  vás  sice  svou verzí  mého Green  Dealu  kdysi donutil přestat  hledat a  otevírat nová  ložiska  ropy  ve  Státech a zakázal vám budovat ropovody a  rafinerie, ale  vy teď koukejte  dodat na  americký  trh dostatek levné ropy, benzínu a motorové  nafty!!!  Jinak si na  vás  došlápnu!  Vy mě znáte z té dobré stránky, ale až mě poznáte z té špatné stránky, tak vás přivedu k pláči!

No není  fajn  zjištění,  že  Biden  má  nejspíš   český rodokmen? Za  sebe  říkám – je!  Ovšem katastrofou je,  že  zrovna  s charismatem  a  schopnostmi  svého  českého prapředka  šéfuje  největší světové mocnosti….  Prostě Joe Superkatastrofa Biden….  Nebo  to  mám opravit  na  Joe poručík Biden? Aby  se mi nepletl s Habeckem? Abych nezapomněl  – není  Joe poručík  náhodou příbuzný  s  jistým Fialou? Duševně jako by  siamská  dvojčata….  To  nemůže  být náhoda!

Dodatek:

Může  být,  že  sem dnes  zavítal nějaký  pravověrný, jedině a  vždycky  správný. Nebo,  že  nějaký takový přičinlivý  vždy  ostražitý  a  bdělý Kartouz nebo  někdo z jeho elfů  nyní  hlásí -udávat se  přece nemá!!!  /přesně jak před  časem  vyzval vládní  web braňme  Česko/ cosi o podvraceči vlkovi a jeho  blogu Kosa, někam na  vyšší místa, aby  si zasloužil svou denní  mzdu. Že  dnes se dopustil svatokrádeže  nejvyšší, když  si otřel svou  mordu  o samotného  Velkého bílého otce z Washingtonu!  Jen považte!  Ačkoliv  já  se neotíral, jen citoval z  amerického portálu Zerohedge… Nepochybně  ti správní  odvětí..  to bude něco v žoldu Moskvy!

Takže se nedá nic  dělat  a pustím sem  ráži, kterou ani tihle  nepřekonají! Totiž  WalL  Street  Journal.   A jeho sloupkař  Holman W. Jenkins jr.  v článku

Panic Over Gasoline Prices Only Serves Putin

Panika kvůli cenám benzínu slouží pouze Putinovi

Nedám jej  celý. Angličtináři mezi  vámi si poradí snadno přes link, neangličtináři  také- S překladačem. Pokud  je vzbuzen jejich  zájem. Vyberu  jen  to podstatné:

Ve skutečnosti dnešní cena ropy není tak vysoká, jak se  zdá. Nedávný vrchol 128 USD při zvážení  inflace je stále o 33 USD nižší než cena v dubnu 2011. Přes všechny řeči o Ukrajině k 55 % současného nárůstu od loňského prosince došlo před ruskou invazí. Ještě důležitější je poznamenat:

Nárůst maloobchodního benzínu byl neúměrně velký ve vztahu k základnímu zvýšení cen ropy. Pokud by benzín v dubnu 2011 stoupl o tolik, spotřebitelé by zaplatili ekvivalent 6,72 USD za galon (ve skutečnosti zaplatili v roce 2022 přibližně 5 USD).

Takže se děje něco jiného a to něco je normální přizpůsobení abnormální události: dvouletá globální pandemie, která srazila poptávku po benzínu. To vyvolalo   utlumení činnosti desítek rafinerií, z nichž některé (zejména v USA) už nemělo smysl  restartovat . N8sledně k těmto efektům disproporce  nabídky a poptávky přidejte 13% kumulativní inflaci od začátku roku 2020.

Takže pokud máte podezření, že benzín za 5 dolarů je způsoben tím, že USA a svět udržují ruskou energii mimo trh, zamyslete se znovu: USA a jejich spojenci z velké části nedokázali dostat  ruskou ropu z trhu. Toto bylo velké selhání  aliance. Byla  by  to dlouhá  story k  vysvětlení nedávného bujarého přesvědčení pana Putina, že může přežít svou zpackanou válku.

Znamená to také, že neustálé dovolávání se Joea Bidena o „Putinově zvýšení cen “ je třikrát falešnou reklamou: z podstatní míry nesprávně vyvozuje příčinu vyšších cen benzínu, zveličuje vliv pana Putina a zveličuje rozsah  západní sankční reakce.

To vše bohužel ukazuje hlubší problém, který nesouvisí s trumpismem, bidenismem nebo jakýmkoliv jiným ismem. Příčinou je povaha západní politik, jak  se vyvinula v období po studené válce. Podkopaly svou vlastní nejlepší a největší  sílu, schopnost tržních ekonomik přizpůsobovat se, inovovat a vyhrávat.

Takže máme  jasno. Kdo je odpovědný za  současnou  krajně  neutěšenou  ekonomickou a  finanční situaci! Tedy  pokud  věříme  zdrojům jako ZeroHedge a  WSJ.  Smí se  vůbec nevěřit  WSJ???? Sotva. Řekl bych. Jestlipak to ví i ve  Strakovce, kde se také  už  jen   vymlouvají na Putina?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.