Dnešní úvodník ZeroHedge


Mnohým z  vás  americký konzervativní ekonomický server  ZeroHedge představovat netřeba.  Ale to není důvod, proč  bych na něm  dnes  nepostavil Kosu.

Oba články, které  vám nabízím  pocházejí  z jeho  dílny.  A  dávám je  s dobrým rozmyslem.

Protože poslední dobu  pomíjím  svou,  řekněme  oblíbenou disciplinu  – tedy  záležitosti kolem financí. Takže  to hodlám trošku napravit.

Může  se zdát,  že  jdu  po velkém  byznysu, mimu finance normálního  človíčka. Nicméně  zjistíte  alespoň  doufám,  že  je  to vlastně o financích nás  malých,  penězích  v naší  malé  kapse. Jak?

Snadno.  Jedna máte  úspory…  Tedy pokud  vám je  ještě nepožrala  inflace  nebo  nevytahala  z  kapsy  Fialova  univerzální drahota. Jestli  v obou případech  říkáte – pořád  ještě  ne, pak je opravdu na  čase  se zamyslet, jestli náhodou  nezkusit  trošinku zainvestovat  do pár  zlaťáků. Těch opravdových. Ne  všechny  inflační  Fialovky, ale pár, třeba  takových 5% celkových  aktiv? To  NENÍ  z mé strany  žádné doporučení.  Jen  otázka. Stejná jako třeba, kdybych se zeptal  – není čas  zkusit  si pořídit, pokud  máte možnost, vlastní studnu? Odpověď  je na  vás. Ale  jeden  z dnešních článků  vám v tom rozhodování může  pomoci.

V tom druhém se dozvíte, proč máme  drahý  benzín. Napříč  zeměkoulí. Zejména tou její Západní  částí. A  že Putin  za  jeho  zdražení  v USA a  tím pádem  ani v Evropě -NEMÚŽE. A  že  to asi  lepší ani v budoucnu  nebude.

To všechno je  ze ZeroHedge.

A musím se pochlubit – učinil jsem dva zásadní  objevy

-současný  americký  prezident  je velmi pravděpodobně  českého původu, s jasně  doložitelným  konkrétním předkem našincem

-Joe  Biden a Petr  Fiala  jsou nejspíš  pokrevní příbuzní

Jak  jsem k tomu došel? Uvidíte!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.